PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل tp-link w8968 با Xbox Live

alironald0
05-09-2014, 11:26
سلام خدمت دوستان
من 2-3 روز پیش مودم TP-Link W8968 خریدم. مودم به راحتی تنظیم شد و همه چیزش خوب هست و به راحتی میشه با کامپیوتر گوشی و لپتاپ و PS4 ازش استفاده کرد ولی تنها مشکلش اینه که با Xbox Live مشکل داره و وقتی xbox رو بهش متصل میکنم نمیزاره کنسول به اینترنت دسترسی داشته باشه.
در نت سرچ کردم چنتا راه حل بود که انجام دادم ولی هیچ کدوم تاثیری نداشتن. مثلا فایروال مودم رو خاموش کردم،به کنسول ای پی استاتیک دادم و پورتهای مورد نیاز شبکه لایو رو برای ای پی که به کنسول دادم باز کردم ، dns رو تغییر دادم qos و upnp رو هم خاموش کردم ولی هیچ تاثیری نداشتن.
جالب اینکه با مودم قدیمی تک پورت که مارکش هم همین tp-link هست تست کردم و به راحتی به لایو متصل شدم.
حالا از دوستان اگر کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم ازش.

Armin.Computer
05-09-2014, 13:41
مودم رو می تونی ریست کنی و دوباره تنظیم کنی؟

alironald0
05-09-2014, 16:15
مودم رو می تونی ریست کنی و دوباره تنظیم کنی؟

بله دوبار هم اینکار رو انجام دادم ولی تاثیری نداشته.
نکته خیلی جالب این مشکل این هست وقتی کنسول به مودم متصل هست، کنسول هم میتونه ساعت رو آپدیت کنه و هم یک آپدیت که دیروز اومده رو تشخیص میده و میگه آپدیت کنید ولی وقتی میخواد آپدیت رو دانلود کنه میگه به اینترنت نمیتونه متصل بشه!
این نکته هم که خودم شک کردم اینه که در قسمت NAT>Virtual Server که برای باز کردن پورت روی یک ای پی مشخص هست پورتهای مورد نیاز لایو رو باز کردم ولی برای پورت 80 ارور میده میگه پورت 80 در حال استفاده هست حالا نمیدونم منظورش همین لپتاپ هست که داره استفاده میکنه و اگر لپتاپ نباشه برای کنسول قابل استفاده هست یا نمیتونه پورت 80 رو برای کنسول باز کنه

Armin.Computer
05-09-2014, 23:04
بله دوبار هم اینکار رو انجام دادم ولی تاثیری نداشته.
نکته خیلی جالب این مشکل این هست وقتی کنسول به مودم متصل هست، کنسول هم میتونه ساعت رو آپدیت کنه و هم یک آپدیت که دیروز اومده رو تشخیص میده و میگه آپدیت کنید ولی وقتی میخواد آپدیت رو دانلود کنه میگه به اینترنت نمیتونه متصل بشه!
این نکته هم که خودم شک کردم اینه که در قسمت NAT>Virtual Server که برای باز کردن پورت روی یک ای پی مشخص هست پورتهای مورد نیاز لایو رو باز کردم ولی برای پورت 80 ارور میده میگه پورت 80 در حال استفاده هست حالا نمیدونم منظورش همین لپتاپ هست که داره استفاده میکنه و اگر لپتاپ نباشه برای کنسول قابل استفاده هست یا نمیتونه پورت 80 رو برای کنسول باز کنه

من در مورد XBOX اطلاعاتی ندارم
و نمی تونم راهنمایی کنم
ولی پیشنهاد می کنم از کسانی که Xbox دارند سوال کنید
چون این موضوع تخصصی هست و از حد مودم خارجه و ظاهرا مشکلی بین xbox و مودم هست

alironald0
05-09-2014, 23:53
بله دقیقا مشکل اینه که مودم اجازه دسترسی اینترنت رو به xbox نمیده.
از دوستان اگر کسی میتونه راهنمایی کنه دریغ نکنه.

Armin.Computer
06-09-2014, 00:15
بله دقیقا مشکل اینه که مودم اجازه دسترسی اینترنت رو به xbox نمیده.
از دوستان اگر کسی میتونه راهنمایی کنه دریغ نکنه.

نه دیگه
شما فرمودید که اینترنت در xbox هست که

alironald0
06-09-2014, 09:17
نه دیگه
شما فرمودید که اینترنت در xbox هست که

من گفتم فقط xbox تشخیص میده که آپدیت جدید اومده ولی مودم دسترسی اینترنت رو با کنسول نمیده که اون بتونه دانلودش کنه و نکته جالب این مشکل هم همین هست که چجور اطلاعات آپدیت جدید رو میگیره ولی خود آپدیت رو نمیتونه!

Armin.Computer
06-09-2014, 14:32
من گفتم فقط xbox تشخیص میده که آپدیت جدید اومده ولی مودم دسترسی اینترنت رو با کنسول نمیده که اون بتونه دانلودش کنه و نکته جالب این مشکل هم همین هست که چجور اطلاعات آپدیت جدید رو میگیره ولی خود آپدیت رو نمیتونه!

پس وقتی تشخیص می ده به این معنی هست که اینترنت وارد xbox شده
شما باید از کسانی که در گیم یا کنسول های بازی تخصص دارند سوال کنید

alironald0
06-09-2014, 18:31
مشکل حل شد
ممنون

Armin.Computer
06-09-2014, 20:36
مشکل حل شد
ممنون

خواهش می کنم
چه جوری؟
میشه لطف کنید توضیح بدید؟

mmahdi302
06-09-2014, 20:51
بیا بگو چجوری مشکل حل شد

alironald0
07-09-2014, 01:30
یه قابلیتی داره این مودم به نام:
Bridge PPPoE Frames Between WAN and Local Ports
وقتی این فعال بشه مودم میزاره دیوایسی که بهش متصل میشه خودش بوسیله کانکشن و یوزر و پسورد adsl به isp متصل بشه در اصل مودم در حالت pppoe هست ولی اگر دیوایسی رو با کانکشن تنظیم کنی میره روی حالت bridge و میزاره خود دیوایس به isp متصل بشه.
من این قابلیت رو فعال کردم و در کنسول هم یوزر و پسورد adsl رو دادم و حالا کنسول به اینترنت دسترسی داره.
بازم ممنون بخاطر پاسخگویی و پیگیری شما
یاحق

Armin.Computer
07-09-2014, 12:56
یه قابلیتی داره این مودم به نام:
Bridge PPPoE Frames Between WAN and Local Ports
وقتی این فعال بشه مودم میزاره دیوایسی که بهش متصل میشه خودش بوسیله کانکشن و یوزر و پسورد adsl به isp متصل بشه در اصل مودم در حالت pppoe هست ولی اگر دیوایسی رو با کانکشن تنظیم کنی میره روی حالت bridge و میزاره خود دیوایس به isp متصل بشه.
من این قابلیت رو فعال کردم و در کنسول هم یوزر و پسورد adsl رو دادم و حالا کنسول به اینترنت دسترسی داره.
بازم ممنون بخاطر پاسخگویی و پیگیری شما
یاحق

سلام
خیلی ممنون
پس با حالت PPPOE مشکل داشت
چرا؟
دلیلش رو متوجه نشدی؟

alironald0
07-09-2014, 16:56
نه متاسفانه دلیلش رو متوجه نشدم
البته من مودم رو که با ps4 چک کردم به راحتی به اینترنت متصل شد در حالت PPPoE

DariushGreat
09-09-2014, 08:05
مشکل جالبیه :n01: راه حلش هم جالبه
ممکنه بخاطر تفاوت استانداردهای تعریف شده شبکه برای آمریکا با جاهای دیگه باشه؟