PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه 11 سوال ازwordدارم

havva
03-09-2006, 20:21
چند تا سوال از micro soft word

سوالام خیلی زیادن و اینها نشان از کم تجربگی و جهل در وجودم است خواهشن راهنمایی کنید و از توانایی خود در این زمینه به من کمک کنید
1- چطوری می شه یه نوشته رو در پایین یا بالای تمام صفخات نوشت مثلا من یه مقاله نوشتم می خوام در زیر تموم صفحات نوشته شه نویسنده منم یا یه عکس بذارن انتهای تموم صفحات یا ابتدای تموم صفحات چطوری این کار رو کنم ؟
2- من می خوام فهرست بنویسم برای موضوعات مقالم یعنی موضوع رو با صفحش بنویسم برای این کار بین موضوع و صفحش نقطه می ذارم خیلی جاها هم دید چی کنم خودش تموم این موضوعات رو با صفحشون رو به اندازه ی مناسب خودش نقطه بذاره و من دیگه دستی نقطه ننویسم
3- می خوام مثلا برای یک کلمه وقتی موس می ره روش یه کادر بیاد و توضیحی رو که دادم رو بنویسه مثلا خودتون برید موستون روی مای کامپیوتر یا هرفایلی چطوری می بینید چیز ی در مورد مشخصاتش می نویسه ممنون می مش کمک کنید
4- چطوری وقتی من یه عکس می ذارم که درازاش زیاده ولی پهنا ش کمه یعنی ازسمت چپ وراست خیلی فاصله است تا اهر صفحه چطوری در این فاصله ها تایپ کنم چون یا باید بالای عکس یا باید کاملا پایین عکس تایپ کنم هر چی می کنم نمی شه
5- چطوری لینک بدم به یه کلمه که مثلا بره صفحه 5 یا اخرین صفحه ی مقالم
6- چطوری پشت تموم صفحات یه برچسب بزنم یعنی پشت تموم صفحه ها کم رنگ بنویسه یه چیزی رو یا عکسی رو( این با اون بالایی یعنی سوال اولم فرق داره ها اون در پایین و بالای صفحه بود ولی این کاملا پشت صفحست)
7- می خوام مثلا در مورد بعضی چیزها توضیح بدم کنارش می نویسم 1 یا هر عددی و می خوام اخر صفحه بصورت زیر نویس توضیحات لازم رو بدم چطوری بکنم
8- چطوری می تونم خودم حاشیه طراحی کنم یادمه یه بار دوستم برای حاشیه خودش طناب کشیده بود خیلی قشنگ شده بود از قسمت حاشیه ها چیزی ندیدم
9- می شه ایا در ورد هم امکان تگ کد گذاشت مثل همین فروم ها یعنی منظورم اینه
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نوشته ها یک کم تو رفته و بصورت نامنظم نوشته نشن
10- چی کنم فاصله بین سطر ها یک کم زیاد شه دیه هی هر بار دو تا اینتر نزنم
11- چطوری ها می شه که یه نوشته نمی دونم چی میکنن که مثلا تو دو سه تا کلمه نوشتی ولی می خواهی خط پر شه خودش کلمه ها رو کشیده میکنه تا به انتهای خط برسه

havva
03-09-2006, 22:36
جون من جواب ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mirmohammadi
04-09-2006, 11:38
سلام دوست عزيز
1- اين مسير رو برو
insert------>auto text و از اونجا هر كدوم از گزينه ها رو كه مي خواهي انتخاب كن
مثلا براي اينكه پايين هر صفحه نام مولف باشه برو header/footer----->created by بقيه جاها رو خودت امتحان كن
2- ؟
3- اگر براي عبارتت توي زير نويس توضيح بذاري وقتي با موس بري روش خودش مينويسه insert--->refrence--->footnote من جور ديگه اي بلد نيستم ولي فكر كنم بشه
4- روي عكس رايت كليك كن format picture---->layout----->tight بعد عكست رو به جايي كه مي خواهي ببر و اطرافش بنويس
5- عبارت رو انتحاب مي كني بعد روش رايت كليك مي كني hyperlink-----> place in this document اگر مي خواهي برود اول پرونده گزينه top of the document و اگر جاي ديگه اي مثلا سطر خاصي رو مي خواهي قبل از اين كار براي سطر مورد نظر يك bookmark ميگذاري(از گزينه insert) بعد به جاي top of the document از گزينه bookmark همون رو كه مي خواهي انتخاب ميكني
6- اگر مي خواهي همه جاي صفحه رو با بك گراند پر كني format------> background-----> fill effect بعد بر اساس نيازت هر قسمت رو كه مي خواهي از بالا انتخاب مي كني مثلا براي عكس picturte و بعد متن يا عكست رو اضافه مي كني و ok
اما اگر مي خواهي فقط وسط صفحه باشه براي هر صفحه يه عكس add مي كني و توي layout----> behind text رو ميزني براي متن هم همينطور
7- بعد از عبارت مورد نظر insert--------->refrence----------->footnote و توضيح مورد نظر رو مي نويسي (هر موقع با موس بري روش اون زير نويس رو بالاي شماره مينويسه و اگر روش كليك كني ميره سراغ همون زير نويس)
8- format----->border shading-----> page border تو قسمت پايين ميتوني حاشيه ها رو ببيني اگر اونها به دردت نمي خوره format-----> theme رو هم يه نگاه بنداز
9- مطمئن نيستم ولي فكر كنم format-----> theme بشه
10- با اين قسمت ميتوني فاصله بين خطوط رو زياد كني
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
11- چند راه داره اول justify كردن نوشته البته اگر اينتر بزني خط رو نمي كشه . دوم insert ---> symbol و گزينه اي به شكل - رو انتخاب كني البته تو بعضي از فونتها مشكل داره . سوم بايد بگردي و ببيني با shift+ ؟ اين زير خط رو مي گذاره (بستگي به فونت داره) بعضي ها shift+x هستند
موفق باشي
باي