PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در راستای حل مشکلات زندگی

amir-shakh
20-08-2014, 08:46
سلام دوستان من خیلی دلم عجیب گرفته و واقعا فکرم مشغوله نیاز به همفکری و کمکتون دارم
من یه خواهر دارم که 30 ساله شونه و یه بار شکستو تو زندگی گذشته اش امتحان کرده
دامادمون فرد خوب و محترمی بود اما تنها ایرادش رفتارهای دوگانه در داخل منزل و بیرون بوده و است
این رفتارها جدیدا بسیار بیشتر شده و از این خبر ناراحت کننده تر اینه که ایشون سیگار مصرف میکنه و همچنین به استعمال دخانیات هم دچار شده اند

میخوام بدونم به نظر شما بهترین راه برای کمک به ساختن دوباره زندگی این دو نفر چی میتونه باشه ؟
خواهرم اهل مشاوره رفتن هستن اما همسرشون به این مسائل اعتقادی ندارند:n28:

----------------------------------------------------
تو خانواده ما هم به دلیل روابط گسسته و ... که وجود داره , به تنها نفری که میشه ازش کمک گرفت واسه مشاوره مادرمه چون فردی بسیار آروم و منطقی و اجتماعی
لطفا علاوه بر نظر خودتون نظرتونو در مورد ایده من هم بگید

من معتقدم مادرم دامادمونو دعوت کنه به یه جلسه خصوصی و ازشون بخواد اون از مشکلات زندگی بگه و ببینه نظر ایشون برای درست شدن این رابطه چی میتونه باشه ؟
بدون اینکه احتراما از بین بره و این جلسه کاملا خصوصی باشه
اما شک دارم به اینکه شاید دامادمون نخواد بحرفه و یا اینکه اینو رو حساب دخالت بزاره

ممنون میشم منو با فکراتون یاری کنید

A/|\IR
20-08-2014, 09:33
درود

بهترین راه رفتن پیش یک مشاور خبره و کاربلد است
دقت کنین تو مشکلات خانوادگی و مخصوصن این مورد ها دخالت فرد غیر متخصص بیشتر نتیجه عکس میده
با توجه به توضیحاتتون مثل اینکه دامادتون تمایلی ندارن که بیان پیش مشاور ولی بازم راه های خودش رو داره (این مورد زیادِ) ، شما باید سعی کنید یه مشاور خوب پیدا کنید و از خواهرتون بخواین که به ایشون مراجعه کنه و کاملا باهاشون همراه بشه
یه مشاور خوب تیپ شخصیتی افراد رو میشناسه و مناسب با اونا رفتار و راه درست رو بهتون نشون میده اگه کسی با نا آگاهی جلو بره وضعیت از اینی که هست بدتر میشه
بازم میگم سعی نکنید مستقیمن مشکل رو حل کنید (چه شما چه مادرتون) که به احتمال زیاد نتیجه ای نمیگیرین همین که پشت خواهرتون باشین و یکمی پیگیر قضیه باشین کافیه - گذشته از این یک زوج نمیتونن با یکی از آشنا هاشون در مورد جزئیات زناشویی به خوبی صحبت کنن حتا اگه فرد خیلی نزدیک باشه.

اگه تهران هستین بگین چندتا مشاور خوب معرفی کنم
اگه با هزینه های مشاورین مشکل دارین یا به مشاور خوب دسترسیندارین میتونین از مشاورین مجازی استفاده کنین در ابتدا (اینم بخواین معرفی میکنم)

موفق باشین:n01:

amir-shakh
20-08-2014, 09:48
مشکل مالی که هست اما مهم نیست زیرا زندگی ارزش خیلی بیشتری دارد
من مشهدم
و اگه لطف کنید از مشهد بگید ممنون میشم
راهنمایی مجازی چطور ممکنه توضیح بدین

A/|\IR
20-08-2014, 12:54
مشهد جایی رو نمیشناسم متاسفانه
یه فروم که مشاورین فعالیت دارن میتونین اشتراک بگیرین و خودشون مستقیما راهنمایی میکنن
+
پیام خصوصیتون رو فعال کنید تا بشه فرستاد / بهتره از طرف یه خانوم به خودشون معرفی بشه نه شما