PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تخم مرغ کم ضررتره یا کنسرو یا کالباس؟

روانپریش
13-08-2014, 21:23
من چون مجردم همیشه غذاهای ساده میخورم مث کنسرو و تخم مرغ و سوسیس کالباس
حالا کدوم از این غذاها برای سلامتی ضررشون کمتره؟

تخم مرغ یا کنسرو یا سوسیس کالباس؟
و در اخر چه غذایی رو پیشنهاد میدید که هم درست کردنش راحت باشه هم خوشمزه و کم ضرر باشه؟
پشاپیش ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Gregar
13-08-2014, 21:29
به لحاظ سلامت که که سوسیس کالباس احتیاجی به گفتن ندارن . ولی کلا زیاده روی در هر چیزی مضره . سعی کن تنوع داشته باشی و با فاصله هر چیزی رو مصرف کنی . این سه نوع غذا رو میشه با چیزهای خوب دیگه هم مخلوط کرد و غذاهای خوشمزه ای ازشون درست کرد . مثل قارچ و گوجه و ... .

ولی به صورت کلی کنسرو اون هم از ماهیش غذای بدی که نیست هیچ مفید هم هست . هر چند کنسروهای الان که دیگه کنسرو نیست .تخم مرغ هم که باید حتما توی برنامه غذایی باشه اما زیادش ضرر داره .

من خودم چون زیاد تنها بودم شبا واسه خودم یه غذایی درست میکردم که به هر کی هم دادم خیلی خوشش اومده بود به عنوان غذای حاضری .
اول یه کم گوجه رنده میکنی و میریزی تو ماهیتابه که قبلا روغن ریختی . یه کم صبر میکنی و بعد قارچ اضافه میکنی . بعد که نمک و فلفل رو هم میزنی که نمک باعث بشه اب گوجه و قارچ زود تبخیر بشه . یه کم که ابش خشک شد یه ذره سس گوجه میزنی توش و مخلوط میکنی .
وقتی قشنگ مواد اب خشک شده بود یه سوسیس یا کمی کالباس که از قبل رنده کردی میزنی توش و میزاری تا حدودی سرخ بشه . سرخ که شد یه دونه تخم مرغ هم توش میزنی . همین دیگه . پخته که شد طعمش عالی میشه . اگه پنیر پیتزا هم داشتی یه کم روش میپاشی . به علاوه یه کم پودر اویشن .

امير موسر
13-08-2014, 21:29
تخم مرغ یا کنسرو یا سوسیس کالباس؟

تو بین اینا 100 درصد تخم مرغ بهتره ، بشرطی که اگر زیاد میخوری حتما بعدش فعالیت بدنی داشته باشی . سوسیس و کالباس رو کلا بزار کنار .
بادمجون کبابی کن + سیر + گوجه + تخم مرغ = میرزا قاسمی ( کم دردسر ،خوش مزه و فکر کنم بی ضرر ) من خودم زیاد درستش میکنم .

روانپریش
13-08-2014, 21:38
ماکارونی چطوره؟من وقتی از سرکار میام خیلی خسته میشم باید اول یه چیزی بخورم تا بتونم غذایی درست کنم

bijandarbari
13-08-2014, 22:01
سلام

ماکارونی خیلی خوبه. برای لاغری هم مناسبه.چون فیبر داره.به شرطی که چرب نباشه.

تخم مرغ هم روزی یک عدد مشکلی نداره. بیشتر از اون رو بدن ممکنه فشار بیاد ( امگا 3 و چربی مفید داره ولی همضمش برای بدن سخته )

سوسیس کالباس = آشغال

تن ماهی هم نهایت هفته ای یکبار

دم پختک غذای خیلی خوب و خوشمزه ای هستش.راحت درست میشه.توش هرچی بریزین خوشمزه میشه.

در ضمن نون پنیر با یک میوه شیرین مثل هندوانه یا انگور یا انجیر و... هم شب خیلی می چسبه.

zerohour
01-09-2014, 21:39
عدسی
خوراک لوبیا
تن ماهی با گوجه
ماکارونی
کباب تابه ای
کوکو سیب زمینی
پوره سیب زمینی
جوجه کباب ( تو ماهیتابه ) با نون
جگر و پیاز سرخ کرده
کله جوش
و ...
غذاهای خوبی هستند که میشه تو کمتر از نیم ساعت اونها رو تهیه کرد .

ملا نصرالدین
02-09-2014, 07:40
به لیست غذاهای دوستمون اینها رو هم من اضافه میکنم
الویه
سیب زمینی تنوری =سیب زمینی + سیرو اویشن+پنیر پیتزا
مایع ماکارونی با نان = گوشت +پیاز+ فلفل دلمه ای +رب
سوپ
فرنی