PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اتصال سه کامیوتر به یک مودم وایرلس

molaali
05-08-2014, 11:07
با سلام.
من سه کامپیوتر در اتاق های مجزا دارم و میخوام با یک مودم وایرلس هر سه رو بدون روتر به اینترنت وصل کنم.(بدون سیم) آیا این امکان وجود داره؟اگه ممکنه راهنمایی کنید.
با تشکر.

afshin b
05-08-2014, 11:44
اگر درست فهمیده باشم، شما باید برای هر کامپیوتر یک کارت شبکه وایرلس تهیه کنین. بعد همه به مودم وایرلس کانکت میشن و از اینترنت استفاده میکنن

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

molaali
05-08-2014, 11:55
اگر درست فهمیده باشم، شما باید برای هر کامپیوتر یک کارت شبکه وایرلس تهیه کنین. بعد همه به مودم وایرلس کانکت میشن و از اینترنت استفاده میکنن
همزمان میشه با دو کامپیوتر وارد نت شد؟ فاصله کارت شبکه(کامپیوترها) با مودم باید چقدر باشه؟
با تشکر.

afshin b
05-08-2014, 11:56
آره چرا نشه؟ مثلا برای من الان یه کامپیوتر و دوتا لپتاپ و سه تا موبایل دارن همزمان از یک مودم اینترنت میگیرن.
فاصله هم بستگی داره بینشون دیوار هست یا نه. ولی تا حدود ۳۰ متر فکر کنم جواب بده راحت.

Mr. M.S.R
05-08-2014, 11:58
بله اصولا در کمترین حالت تا ۱۰ کامپیوتر می توانند به یک مودم وصل شوند و از اینترنت استفاده کنند!
فاصله هم بستگی به قدرت وایرلس مودم و کارت های وایرلس بستگی دارد!‌ باز هم در این مورد در ضعیف ترین حالت ۲ تا اتاق کنار هم را به راحتی جواب می دهد!

molaali
06-08-2014, 14:10
خیلی ممنون.
میشه یکی از دستگاه ها با سیم(Lan) متصل بشه و بقیه بدون سیم؟(یعنی برای سه سیستم دو تا کارت شبکه گرفت و اون یکی رو با سیم متصل کرد؟)
با تشکر.

afshin b
06-08-2014, 14:27
خیلی ممنون.
میشه یکی از دستگاه ها با سیم(Lan) متصل بشه و بقیه بدون سیم؟(یعنی برای سه سیستم دو تا کارت شبکه گرفت و اون یکی رو با سیم متصل کرد؟)
با تشکر.

بله هیچ مشکلی نداره. اگر مودم شما ۴ پورت لن داشته باشه، شما میتونین تا چهار سیستم رو با لن متصل به اینترنت کنین و تعداد زیادی رو با وای فای.

molaali
07-08-2014, 09:44
من کارت شبکه ها رو خریدم.یکی از سیستم ها که با lan نصب شده به خوبی کار میکنه ولی اون سیستمی که با کارت شبکه کانکت شده صفحات رو باز نمیکنه.یعنی کانت میشه اما صفحه باز نمیکنه.آیا نیاز به انجام تنظیمات خاصی هست؟
با تشکر.

afshin b
07-08-2014, 23:38
چک کنید ببینید با لپتاپ یا گوشی میتونید از اینترنت وایرلس مودمتون استفاده کنین؟ اینطوری میشه فهمید مشکل از مودم هست یا کارت شبکه ای که خریدید

ahmad_ebrahimian
08-08-2014, 00:36
بايد رنج ايپي سيستمها با مودم يكسان باشه
ترجيحا گيتوي و دي ان اس هم تعريف كنيد
فايروال هم بعضي وقتها مانع اتصال ميشه

molaali
08-08-2014, 09:51
چک کنید ببینید با لپتاپ یا گوشی میتونید از اینترنت وایرلس مودمتون استفاده کنین؟ اینطوری میشه فهمید مشکل از مودم هست یا کارت شبکه ای که خریدید
با wifi گوشی هم چک کردم همین اتفاق افتاد(کانکت میشه ولی صفحه باز نمیکنه)ضمناً میگه اتصال قوی هستش!

بايد رنج ايپي سيستمها با مودم يكسان باشه
ترجيحا گيتوي و دي ان اس هم تعريف كنيد
فايروال هم بعضي وقتها مانع اتصال ميشه
سیستم ها به هم متصل میشن و مودم رو میشناسن(مشکل همین جاست)

afshin b
08-08-2014, 09:53
با wifi گوشی هم چک کردم همین اتفاق افتاد(کانکت میشه ولی صفحه باز نمیکنه)ضمناً میگه اتصال قوی هستش!

سیستم ها به هم متصل میشن و مودم رو میشناسن(مشکل همین جاست)

مودم رو در حالت PPPOE تنظیم کردید یا bridge؟ یعنی از کامپیوتر که میخواین متصل بشین به اینترنت نیاز هست که با کانکشن داخل ویندوز کانکت بشین یا نه خودش همیشه به اینترنت وصله؟

molaali
08-08-2014, 09:56
مودم رو در حالت PPPOE تنظیم کردید یا bridge؟ یعنی از کامپیوتر که میخواین متصل بشین به اینترنت نیاز هست که با کانکشن داخل ویندوز کانکت بشین یا نه خودش همیشه به اینترنت وصله؟
در حالت PPPOE تنظیم کردم حتی براش رمز هم گذاشتم و کامپیوتر و گوشی اول رمز رو میخوان وقتی بهشون میدم کانتکت میشن ولی صفحه باز نمیشه.

afshin b
08-08-2014, 09:58
در حالت PPPOE تنظیم کردم حتی براش رمز هم گزاشتم و کامپیوتر و گوشی اول رمز رو میخوان وقتی بهشون میدم کانتکت میشن ولی صفحه باز نمیشه.

پس در کامپیوتری که با لن وصله، نیاز به کانکت شدن ندارید و خودش همیشه کانکت هست درسته؟
میتونید در حالت وایرلس صفحه مودم رو باز کنین؟

molaali
08-08-2014, 10:02
پس در کامپیوتری که با لن وصله، نیاز به کانکت شدن ندارید و خودش همیشه کانکت هست درسته؟
نه اینطور نیست.لن هم با PPPOE کانتکت میشه

میتونید در حالت وایرلس صفحه مودم رو باز کنین؟
منظورتون از صفحه مودم رو نفهمیدم ولی به تنظیمات مودم درسترسی دارم.

afshin b
08-08-2014, 10:04
نه اینطور نیست.لن هم با PPPOE کانتکت میشه

منظورتون از صفحه مودم رو نفهمیدم ولی به تنظیمات مودم درسترسی دارم.

خب دوست عزیز من متوجه نشدم. الان وقتی کامپیوتری که با لن به مودم وصله رو روشن میکنید، خودش به اینترنت دسترسی داره یا باید اول با کانکشنی که داره، کانکت بشین؟

molaali
08-08-2014, 10:16
باید اول با کانکشنی که داره، کانکت بشین

afshin b
08-08-2014, 10:19
باید اول با کانکشنی که داره، کانکت بشین

خب مودم شما در حالت بریج تنظیم شده. در این حالت از وایرلس نمیتونید اینترنت بگیرید. باید مودم در حالت PPPOE از اول تنظیم بشه. در این حالت یوزر و پسورد اکانت رو داخل مودم قرار میدید و دیگر نیاز به کانکت شدن در ویندوز نداره و براحتی در حالت وایرلس هم میتونید از اینترنت استفاده کنین

molaali
08-08-2014, 10:42
خب مودم شما در حالت بریج تنظیم شده. در این حالت از وایرلس نمیتونید اینترنت بگیرید. باید مودم در حالت PPPOE از اول تنظیم بشه. در این حالت یوزر و پسورد اکانت رو داخل مودم قرار میدید و دیگر نیاز به کانکت شدن در ویندوز نداره و براحتی در حالت وایرلس هم میتونید از اینترنت استفاده کنین
من مودم رو روی PPPOE کانفیک کردم این رو مطمئن هستم.

afshin b
08-08-2014, 10:43
من مودم رو روی PPPOE کانفیک کردم این رو مطمئن هستم.

نه دوست عزیز. امکان نداره. در این حالت دیگه نیاز به کانکت شدن نداره.

molaali
08-08-2014, 10:59
نه دوست عزیز. امکان نداره. در این حالت دیگه نیاز به کانکت شدن نداره.
ممنون.پس دوباره چک میکنم.