PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آب تولید شده توسط کولر گازی

Gamecock1
04-08-2014, 12:34
با سلام میخواستم بدونم آبی که توسط کولر گازی (اسپیلت) از شیلنگ پشت موتور اون سرازیر میشه دقیقا از کجا میاد، از رطوبت محیط خونه یا محیط بیرون؟

رطوبت محیط خونه رو میگیره و تبدیل به آب میشه یا رطوبت هوای بیرون خونه رو ؟

با تشکر

ulsss
04-08-2014, 12:42
رطوبت داخل است.

Aloneboy
04-08-2014, 14:23
اگه اشتباه نکنم آبش سمی و مضر هست و قابل استفاده نیست و مثل آب مقطر نیست.

SamGun
04-08-2014, 14:27
رطوبت داخل منزل هست و فکر میکنم Split های جدید قابلیت تنظیم رطوبت گیری داشته باشن و هوای خانه رو کامل خشک نکنن.

bijandarbari
04-08-2014, 16:48

من در حد نصف لیوان خوردم.
مشکلی نداره.
ته مزه اش شیرینه.
در ضمن ما خروجی آب کولر گازی رو داخل ظرف گذاشتیم و دیدم داخل اون ظرف رسوب گرفته. یعنی این آب مثل اب مقطر نیست و رسوب داره. ( که برام عجیبه )

shabnam1986
04-08-2014, 19:25

از کجا میدونین؟
منبع معتبر دارین؟

shkz
07-08-2014, 20:07
این آب نتیجه جمع آوری بخارات آب داخل خونه هستش. مسلماً همراه اون ذرات بسیار ریز غبار و باکتری ها و میکروبها و .... وجود دارن. به هیچ عنوان خوردن اون توصیه نمیشه ولی برای داخل رادیاتور ماشین خیلی خوبه چون از آب شهری خالص تره و رسوب بسیار کمی داره.

p30g
07-08-2014, 20:37
این آب نتیجه جمع آوری بخارات آب داخل خونه هستش. مسلماً همراه اون ذرات بسیار ریز غبار و باکتری ها و میکروبها و .... وجود دارن. به هیچ عنوان خوردن اون توصیه نمیشه ولی برای داخل رادیاتور ماشین خیلی خوبه چون از آب شهری خالص تره و رسوب بسیار کمی داره.

نه از جمع آوری بخاراته نه چیز دیگه
آب کندانسور هست

AliSub
07-08-2014, 22:14
این اب برای این هست که وقتی لولهای داخل یونیت داخل سرد هستند و هوای گرم به اونها میخوره تنشون اب میبنده و اون اب توسط شلنگ به بیرون انتقال داده میشه.
این اب باید تمیز باشه البته برای رادیوتور و شیشه شور ماشین عالیه. البته من خوردم یه مقدار که دقیقا مزه یخ اب شده رو میده.

هرچی روطوبت بیشتر باشه مثل شمال؛ خیلی اب بیشتر میاد. مثلا هر 10 دقیقه نزدیک 2 لیتر اب جمع میشه.(برا ما همینطوریه:n03:)

هرچه هم درجه فن کمتر کنید بیشتر هوا رو خشک میکنه و از شلنگش بیشتر اب میاد.:n05:

وقتی تو زمستون روی هیتر بزارید از یونیت بیرونی اب میاد و یونیت داخلی کامل خشک هست.:n06:

Aloneboy
14-08-2014, 12:30
از کجا میدونین؟
منبع معتبر دارین؟

راستش یکی از آشناهامون تو کار نصب و تعمیر این کولرهاست.میگفت که سمی هست حتی برای گیاهان و درختان نیز مناسب نیست.
ضمنا اگه خوب بود که خارجی ها از ما زرنگ ترن میومدن از آبش جهت مصارف خونه استفاده می کردن همچنین تو دفترچه مینوشتن آبش مناسب خوردن هست!!!!
ما که جنوب زندگی می کنیم گرما و رطوبت هوا اونقدر زیاده که اگه آب یک روزش بریزن تو بشکه، بشکه پر از آب میشه.

years
14-08-2014, 13:16
حالا مگه آب لوله کشی را ازتون گرفتن یا قحطی آب اومده که میخواید آب کولر را بخورید

Aloneboy
14-08-2014, 20:00
حالا مگه آب لوله کشی را ازتون گرفتن یا قحطی آب اومده که میخواید آب کولر را بخورید

دوست عزیز شما احتمالا جایی زندگی می کنید که آب لوله کشی شهرتون شیرین و قابل شرب هست.جایی که ما هستیم (جنوب) آب لوله کشی شور و غیرقابل خوردن می باشد که باید دستگاه آب شیرینکن (دستگاه تصفیه آب ) خریداری نمایید اینم گفتم که یه وقت یه نفر فکر نکنه آبی که از لوله کولر گازی خارج میشه مانند آب مقطر هست و قابل خوردن.همین.:n01:

mohammadg846
14-08-2014, 20:12
من در حد نصف لیوان خوردم.
مشکلی نداره.
ته مزه اش شیرینه.
در ضمن ما خروجی آب کولر گازی رو داخل ظرف گذاشتیم و دیدم داخل اون ظرف رسوب گرفته. یعنی این آب مثل اب مقطر نیست و رسوب داره. ( که برام عجیبه )

وقتی باران که حاصل تبخیر آب دریاست کلی اسید و آلایندگی داره آیا رطوبت داخل منزل دارای گرد وخاک و میکرب و ... نباید باشه؟

years
14-08-2014, 20:19
دوست عزیز شما احتمالا جایی زندگی می کنید که آب لوله کشی شهرتون شیرین و قابل شرب هست.جایی که ما هستیم (جنوب) آب لوله کشی شور و غیرقابل خوردن می باشد که باید دستگاه آب شیرینکن (دستگاه تصفیه آب ) خریداری نمایید اینم گفتم که یه وقت یه نفر فکر نکنه آبی که از لوله کولر گازی خارج میشه مانند آب مقطر هست و قابل خوردن.همین.:n01:

من خودم اهل امیدیه هستم میدونم که اونجاها فقط آب تصویه مصرف می کنند

amiraub90
10-02-2015, 22:15
بنده 7 سال است در زمینه تعمیرات کولر گازی فعالیت میکنم وباید بهتون عرض کنم که آب خارج شده از کولر گازی فقط به یک عامل آنهم رطوبت هوا است بستگی دارد یعنی هرچه رطوبت بیشتر آب خارج شده هم بیشتر

ja3msam
17-08-2016, 23:20
برطرف کردن این مشکل در کولر گازی یک از معظلات تعمیر کولر گازی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست .
تعمیرگاه مرکزی
تعمیر کولر گازی
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])تعمیر یخچال فریزر
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])تعمیر ماشین لباسشویی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])