PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید هارد 4 ترابایت

Microsoft Windows
03-08-2014, 13:40
سلام دوستان
من تصمیم دارم هارد 4 ترابایت وسترن دیجیتال گرین بخرم مادربوردمم ASUS - P8H61/USB3 هست
میخواستم بدونم مشکلی که تو شناسایی این هارد پیش نمیاد؟
تا اونجایی که فهمیدم ربطی به مادربورد نداره بلکه به نحوهء ایجاد پارتیشن GPT یا MBR مربوطه که که در ویندوز انجام میشه.
اگه کسی اطلاعی داره لطفا دریغ نکنه اگرم نشد 2تا 2 ترابایت میخرم(بخاطر داشتن محدودیت پورت ساتا این مادربود آخه از چهار تا 3 تاش پره)

این هارد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ata.royalfalcon
03-08-2014, 13:51
سلام دوستان
من تصمیم دارم هارد 4 ترابایت وسترن دیجیتال گرین بخرم مادربوردمم ASUS - P8H61/USB3 هست
میخواستم بدونم مشکلی که تو شناسایی این هارد پیش نمیاد؟
تا اونجایی که فهمیدم ربطی به مادربورد نداره بلکه به نور ایجاد پارتیشن GPT یا MBR مربوطه که که در ویندوز انجام میشه.
اگه کسی اطلاعی داره لطفا دریغ نکنه اگرم نشد 2تا 2 ترابایت میخرم(بخاطر داشتن محدودیت پورت ساتا این مادربود آخه از چهار تا 3 تاش پره)

این هارد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام .

اگر بعنوان هارد ديسك دوم (هارد ديسك غير ويندوزي) سيستم نصب ميكنيد فقط كافيست بصورت GPT آنرا Initialize كنيد و لازم نيست كه مادربرد حتماً UEFI داشته باشد ولي با توجه به اينكه مادربردتان از UEFI پشتيباني ميكند ميتونيد روي هارد ديسكهاي GPT هم ويندوز نصب كنيد .

Microsoft Windows
03-08-2014, 14:01
سلام .

اگر بعنوان هارد ديسك دوم (هارد ديسك غير ويندوزي) سيستم نصب ميكنيد فقط كافيست بصورت GPT آنرا Initialize كنيد و لازم نيست كه مادربرد حتماً UEFI داشته باشد ولي با توجه به اينكه مادربردتان از UEFI پشتيباني ميكند ميتونيد روي هارد ديسكهاي GPT هم ويندوز نصب كنيد .
بله برای هارد دیسک دوم میخوام استفاده کنم(آرشیو)
پس میشه :n02: چه خوب :n10:
ممنون از راهنماییتون