PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مادربرد مناسب با این قطعات؟

hanijafari
30-07-2014, 19:48
با سلام.
مادربرد سیستمم سوخت و الان میخوام مادربردی بخرم که هم کارایی خوبی داشته باشه و هم با قطعاتم سازگار باشه و مشکل یا هنگ ایجاد نکنه!
قیمتش دیگه بیشتر از 250.000 تومان نشه و ترجیحا مدلی از فاکسکان باشه.
قطعات :
cpu: intel core2quad q6600 2.4 GH
ram: PNY 2*2GB DDR3 1333
Graphic: XFX Geforce 9600GT 512MB
H.D.D: SATA

مادربرد قبلیم : Intel DX38BT بود.

لطفا سازگاری چیپست مادربرد رو با قطعات درنظر بگیرید و در صورت امکان آدرس و سایت نمایندگی و جایی که قیمت گرفتید را قرار دهید تا بتونم مادربردها رو با امکاناتی که نیاز دارم ( تعداد درگاه یو اس بی) با هم مقایسه کنم و با راهنمایی بچه های خوب همینجا بهترینشو انتخاب کنم.

با تشکر از شما

TREASURES
31-07-2014, 12:07
با سلام.
مادربرد سیستمم سوخت و الان میخوام مادربردی بخرم که هم کارایی خوبی داشته باشه و هم با قطعاتم سازگار باشه و مشکل یا هنگ ایجاد نکنه!
قیمتش دیگه بیشتر از 250.000 تومان نشه و ترجیحا مدلی از فاکسکان باشه.
قطعات :
cpu: intel core2quad q6600 2.4 GH
ram: PNY 2*2GB DDR3 1333
Graphic: XFX Geforce 9600GT 512MB
H.D.D: SATA

مادربرد قبلیم : Intel DX38BT بود.

لطفا سازگاری چیپست مادربرد رو با قطعات درنظر بگیرید و در صورت امکان آدرس و سایت نمایندگی و جایی که قیمت گرفتید را قرار دهید تا بتونم مادربردها رو با امکاناتی که نیاز دارم ( تعداد درگاه یو اس بی) با هم مقایسه کنم و با راهنمایی بچه های خوب همینجا بهترینشو انتخاب کنم.

با تشکر از شما
سلام
پیشنهاد من :
ASROCK G41M-S3 به قیمت حدودا 200 تومن

hanijafari
31-07-2014, 19:53
سلام
پیشنهاد من :
ASROCK G41M-S3 به قیمت حدودا 200 تومن

تشکر رو پیدا نکردم براتون تشکر بزنم و ممنون از پیشنهادتون
اکثرا این مین رو بهم پیشنهاد دادن اما میدونم که جواب نمیده و ضعیف هست و نظر خودم روی فاکسکان و اینتل هست.حتی اگه دست دوم باشن.
چون من کارم کمی سنگینه و سیستم زمان زیادی روشن هست که 100% مطمئنم از ازراک چنین کارایی محال خواهد بود

indianboy
04-08-2014, 12:31
خیر! مین های ازراک کیفیت خیلی خوبی دارند و حداقل در مقابل فاکسکان و اینتل بردهای بهتری رو به بازار عرضه می کنند. این حرف در مورد بردهای فعلی بازار صادقه اما در مورد برد خاص نظری ندارم. ازراک در حال حاضر یکی از برترین عرضه کننده های مادربرد جهان هست و کارایی بردهای اون ثابت شده هست.

hanijafari
06-08-2014, 17:49
خیر! مین های ازراک کیفیت خیلی خوبی دارند و حداقل در مقابل فاکسکان و اینتل بردهای بهتری رو به بازار عرضه می کنند. این حرف در مورد بردهای فعلی بازار صادقه اما در مورد برد خاص نظری ندارم. ازراک در حال حاضر یکی از برترین عرضه کننده های مادربرد جهان هست و کارایی بردهای اون ثابت شده هست.

دوست عزیز نظر شما محترمه و هر کس دید متفاوتی از هر برند داره!
اما اینکه ازراک یکی از برترین عرضه کننده ها هست دلیل بر کیفیت و یا امکانات خوبش نمیتونه باشه ، در عوض مارکهای معتبر رو فروش زیاد تمرکز نمیکنند و بلکه تمرکز بر خاص بودن ، تک بودن و قوی بودن دارند.
نمونش رو میتونید در ماشین و در نمونه های لامبورگینی ، مدلهای خاص پورشه ، پاگانی و... ببینید که از یک مدل شاید فقط 8 تا 10 عدد میزنند اما خاص و پرقدرت و به همون نسبت قیمت بالاتر.
در قطعات حرفه ای هم همینطور هست نه اما به این تعداد کم و نه به اون تعداد زیاد که رکورد پر فروش را بزنند.
تجربه شخصی من از ازراک و فاکسکان و اینتل این هست که در شرایط تقریبا یکسان ازراک چیزی حدود 25% کمتر عمر میکنه و زودتر به قطعات سوخته میپیونده.
موضوع دیگری که من نمیتونم از ازراک انتظار داشته باشم اینه که در بعضی وقتها و حتی برای مدتی کوتاه نمیشه اورکلاکش کرد (در اکثر مدلها) ، اما اینتل و فاکسکان این قابلیت را دارند و جایی که واقعا نیاز به یک قدرت بیشتر داری میتونی با ایجاد خنک کنندگی و .... روشون حساب کنی اما در سایت سازنده و کاتالوگشون اشاره شده که سعی کنید انجام نشه.
این قابلیت برای خیلی از استفاده کنندگان و کاربران خانگی و حتی بعضا حرفه ای شاید اصلا نیاز نباشه که دقیقا در این مواقع بله بردی مثل ازراک و امثالهم خیلی هم بهتر و به صرفه تر هست.
موضوع دیگری هم که میمونه اینه که قبل از مقایسه سال ساخت هم مد نظر قرار بگیره ، چون مثلا الان مین DX38BT که مال من هست مربوط به چند سال قبل هست و مدل g41 ازراک یک برد جدید و با تکنولوژی جدید هست.پس 100% باید بهتر و قویتر باشه.
اینایی که گفتم نظر و تجربه شخصی من از این برندها بود و شاید نظر دوستان دیگه و شما چیز دیگه ای باشه که همشون برای من محترمه .

vahid-suarez
07-08-2014, 12:47
دوست عزيز به نظر من دنبال مادربورد دست دوم Asus يا Gigabyte باشيد!