PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دانلود شبانه و نامحدود یا خرید؟

Sam.seven
28-07-2014, 03:25
سلام
وقتی که پول برقمون اومد به این فکر افتادم که دانلود کنم بهتره یا اینکه چیزایی رو که می‌خوام دانلود کنم، بخرم به صرفه تره؟ چون ایندفعه پول برقمون حدود 84 تومن اومد :n04: گفتم شاید به خاطر کولر باشه، ولی همسایه‌هامون بیشترینشون کم‌تر از نصف ما بود. :n29:
شماهایی که کامپیوترتون روشنه ( حدود 14 ساعت یا بیشتر ) و دانلود یا بازی می‌کنید پول برقتون انقدر می‌آد یا فقط من این بلا سرم اومده؟
می‌خوام ببینم کامپیوتر اینقدر مصرف برقش زیاده و در آخر حساب کنم تا شاید بهتره باشه کامپیوترمو کم تر روشن بزارم و بیشتر برم خرید.

hasanoooooooo
28-07-2014, 03:33
والا برق ما که 40 تومن حدودا کم و زیاد تر میاد... کامپیوتر روزی 14 ساعت هم بیشتر روشنه... من فکر میکنم کولره بیشتر مصرف میکنه... البته مصرف کامپیوتر هم کم نیست... ولی داداش یه چیز میگم....

پول رو خار کن جون رو عزیز....
اخه مثلا شما یه بازی میخوای بخری 4 5 تومن ! اصلا بصرفه نیست خرید... اگه بتونی برا دانلودات از یه لپتاپ قدیمی استفاده کنی خیلی تاثیر داره تو پول برق! در حد یک لامپ کم مصرف هم پول برق نمیاد براش

masooyan
28-07-2014, 03:35
دانلوداتو با گوشی انجام بده،من خودم دانلودامو با گوشی انجام میدم راحت:n02:

hasanoooooooo
28-07-2014, 03:38
اینم یه راهشه... شما از چه برنامه ای برا دانلود استفاده میکنی داداش؟

masooyan
28-07-2014, 03:42
Advanced Download Manager

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Sam.seven
28-07-2014, 03:46
والا برق ما که 40 تومن حدودا کم و زیاد تر میاد... کامپیوتر روزی 14 ساعت هم بیشتر روشنه... من فکر میکنم کولره بیشتر مصرف میکنه... البته مصرف کامپیوتر هم کم نیست... ولی داداش یه چیز میگم....

پول رو خار کن جون رو عزیز....
اخه مثلا شما یه بازی میخوای بخری 4 5 تومن ! اصلا بصرفه نیست خرید... اگه بتونی برا دانلودات از یه لپتاپ قدیمی استفاده کنی خیلی تاثیر داره تو پول برق! در حد یک لامپ کم مصرف هم پول برق نمیاد براش

متاسفانه لپ تاپه روشن نمی‌شه :n27:

دانلوداتو با گوشی انجام بده،من خودم دانلودامو با گوشی انجام میدم راحت:n02:

گوشیم وای فایش خرابه :n02: البته اگه گوشی جدید بخرم بازم دلم نمی‌آد بزنمش تو شارژ. باتریش داغون نمی‌شه؟ یا کلاً اصن خودش خراب نمی‌شه؟ مدل گوشیتون چیه؟ اگه HTC باشه که فاتحه باتریش خوندس.

اینم یه راهشه... شما از چه برنامه ای برا دانلود استفاده میکنی داداش؟

IDM

JJSIMON
28-07-2014, 04:50
سلام
وقتی که پول برقمون اومد به این فکر افتادم که دانلود کنم بهتره یا اینکه چیزایی رو که می‌خوام دانلود کنم، بخرم به صرفه تره؟ چون ایندفعه پول برقمون حدود 84 تومن اومد :n04: گفتم شاید به خاطر کولر باشه، ولی همسایه‌هامون بیشترینشون کم‌تر از نصف ما بود. :n29:
شماهایی که کامپیوترتون روشنه ( حدود 14 ساعت یا بیشتر ) و دانلود یا بازی می‌کنید پول برقتون انقدر می‌آد یا فقط من این بلا سرم اومده؟
می‌خوام ببینم کامپیوتر اینقدر مصرف برقش زیاده و در آخر حساب کنم تا شاید بهتره باشه کامپیوترمو کم تر روشن بزارم و بیشتر برم خرید.

باسلام
شاید به نوع کنتورتون هم مربوط باشه چون کنتور های قدیمی همه طول روز با یه تعرفه مصرف برق رو حساب میکنن ولی کنتور های جدید توی ساعات مختلف روز تعرفه مختلفی دارن.
که تقسیم میشه به ساعات کم باری-میان بار-وساعات اوج مصرف
توی ساعت های اوج مصرف هزینه برق دوبرابر حساب میشه!

david-ebi
28-07-2014, 05:12
سلام

داداش عزیز خاطرت جمع.پول برق اصلا بابت مصرف زیاد کامپیوتر زیاد نمیشه.از این نظر خاطرت جمع.با روزی 18 ساعت کامپیوتر روشن حداکثر ماهی 30 تومان واسمون قبض برق میاد.با خیال راحت بدانلود :n02:

roya.rashidi
28-07-2014, 05:12
کامپیوتر بسته به کانفیگی که داره مصرفش ممکنه از کولر بیشتر یا کمتر باشه . برای مثال :
کارت گرافیک هست که 400وات فقط مصرف خودشه . این کولر کوچیکا که تو اپارتمان کم متراژ میزارن 220 وات مصرفشه .

wooooow
28-07-2014, 05:33
3 تا سوال

اول اینکه مشخصات سیستمتون رو بزارید
به خصوص گرافیک و پردازنده !!

و دوما
فکر کنم منظورتون از کولر همون کولر آبیه
درسته ؟؟؟

سوما
کنتر دیجیتال دارید یا آنالوگ ؟؟

Sam.seven
28-07-2014, 13:55
باسلام
شاید به نوع کنتورتون هم مربوط باشه چون کنتور های قدیمی همه طول روز با یه تعرفه مصرف برق رو حساب میکنن ولی کنتور های جدید توی ساعات مختلف روز تعرفه مختلفی دارن.
که تقسیم میشه به ساعات کم باری-میان بار-وساعات اوج مصرف
توی ساعت های اوج مصرف هزینه برق دوبرابر حساب میشه!

سلام کنتورمون جدیده، دیجیتال

کامپیوتر بسته به کانفیگی که داره مصرفش ممکنه از کولر بیشتر یا کمتر باشه . برای مثال :
کارت گرافیک هست که 400وات فقط مصرف خودشه . این کولر کوچیکا که تو اپارتمان کم متراژ میزارن 220 وات مصرفشه .

این کامپیوتری که باهاش تو اینترنت می‌چرخمو دانلود می‌کنم کل پاورش حدود 430 هستش

3 تا سوال

اول اینکه مشخصات سیستمتون رو بزارید
به خصوص گرافیک و پردازنده !!

و دوما
فکر کنم منظورتون از کولر همون کولر آبیه
درسته ؟؟؟

سوما
کنتر دیجیتال دارید یا آنالوگ ؟؟

اینی که زیاد روشنه قدیمیه: mainboard: asus p5ad2-e
CPU: intel pentium 4
VGA: ati radeon 5450
RAM: 2GB ddr2
HDD: Maxtor 6V160E0
پاورم هم گرینه، حدود 430 وات

2. بله کولر آبی

3. دیجیتال

Le0nard0
28-07-2014, 14:01
اگه فقط دانلود شبانه داری چرا با لپتاپ دانلود نمیکنی؟

Sam.seven
28-07-2014, 14:03
اگه فقط دانلود شبانه داری چرا با لپتاپ دانلود نمیکنی؟

خرابه! تعمیرش هم هزینه نسبتاً زیادی می‌خواد

Le0nard0
28-07-2014, 14:15

چرا لپتاپ قدیمی؟ لپتاپ جدیدی باشه نمیشه؟:n02:

Le0nard0
28-07-2014, 14:17
شما واسه اینکه مطمئن شی از کامپیوترته یا نه یه دوره قبض رو دانلود نکن ببین چقدر تفاوت قبض میشه

Sam.seven
28-07-2014, 14:25
شما واسه اینکه مطمئن شی از کامپیوترته یا نه یه دوره قبض رو دانلود نکن ببین چقدر تفاوت قبض میشه

یه ماه بدون کامپیوتر و دانلود می‌میرم :n14:

Le0nard0
28-07-2014, 14:28
یه ماه بدون کامپیوتر و دانلود می‌میرم :n14:

من دیگه حرفی ندارم :n02:

hasanoooooooo
28-07-2014, 15:03
چرا لپتاپ قدیمی؟ لپتاپ جدیدی باشه نمیشه؟:n02:

برا استهلاکش گفتم... لپتاپی مال 7 8 سال پیش اگه دست دومش گیر بیاد خیلی راحت تر ادم میتونه بترکونتش...

masooyan
28-07-2014, 20:07
شما شماره ی کنتورو بردار یه روز سیستمو روشن نکن مقدار مصرف یادداشت کن روز بعد هم شماره کنتورو بردار و این دفه بزار سیستمت روشن باشه و بعد مقدار مصرف یادداشت کن ببین چقد فرق دارن.

Arsenal-4ever
29-07-2014, 11:53
سلام
من که یکی از کامپیوترهام تقریبا اصلا خاموش نمیشه و تمام ۲۴ ساعت روشنه
یه کولر هم ۲۴ ساعته و یکی متناوب روزانه ۱۲ ساعت یا بیشتر روشنه ولی هزینه برق بیشتر از ۴۰ تومن تا حالا نشده
البته من ساکن جنوب کشورم و برق اینجا تا حدی ارزونتره ولی در کل فکر نمیکنم مشکل هزینه شما بخاطر روشن بودن کامپیوتر باشه

Sent from my iPhone using Tapatalk