PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يه پيشنهاد توپ

mahdi bg
01-09-2006, 21:32
سلام

قبلش يه مثال :
Linux يك سيستم عامل كه Open Source است يعني هر كس بخواهد مي تونه كد رو براي خودش تغيير بده و بنا به نياز هاي خودش اونو ويرايش كنه دليل اينكه هم مي گن Linux يه سيستم عامل قوي در برابر نفوذ هكر هاسن نيز به همين دليله. ميگين چرا ؟؟؟؟
چون هر چقدر هم كه سعي بشه كه تمام راه هاي نفوذ يك سيستم عامل رو گرفت بازم هم يك سوراخ سنبه اي باقي مي مونه(مثلا Microsoft با اين همه ادعاش نتونسته Windows رو در برابر هكر ها مقاوم كنه)
براي همين اگه هر كس سيستم عامل خودشو ويرايش كنه مطمئنا نفوذ براي هكر ها سختر مي شه و پيدا كردن راههاي نفوذ به خاطر اينكه هر كس از يه روش براي ويرايش سيستم عامل استفاده مي كنه خيلي خيلي سخت مي شه
Linux ين كارو كرده و Source سيستم عامل رو در دسترس قرار داده و هر كس بخواهد متونه انو دانلود كنه و تغييرات رو روش بده و بعد براشون دوباره نسخه اصلاح شده و تكميلي خودشو بفرسته تا اگه مورد موافقت گروه طراحان Linux قرار گرفت تو Version ها بعديشون قرار بدن و از كد فرستاده شده استفاده كنن

فكر كردم اگه توي P30World هم همين كار بشه خيلي خيلي خيلي خيلي باحال ميشه يعني اينكه يه نفر يه پسشنهاد براي طراحي يك موضوع بده بهد تمام نظرات در مورد او مطلب جمع آوري بشه و كدشو با هم بنويسم و هر پروژه يك مدير داشته باشه كه مسئول نظم دادن به پست هاي پروژه باشه باشه(البته از اعضاء)

مثلا
موضوعي رو كه انتخاب كردم براي اولين پروژه يك Media Player هست
اول هر كس هر قسمت رو كه مي خواهد بنويسد بگه و طرحشو بده اگه بقيه قبول كردن اونو با كمك هم مي نويسيم (اولين موضوع مثلا Media Player ي كه مي خواهيم درست كنيم چه فايل هاي رو بتونه اجرا كنه (يه تاپيك با اين نام وجود داره فرمت ها در دلفي Soldier) دوستان تك تك در مورد اين موضوع نظر بدن بعد ميريم سراغ مرحله بعدي كه هر فرمت رو چطوري بايد با دلفي اجرا كرد بعدي كدي براي اجراي آن)مثلا من يه كد براي باز كردن فايل مي نويسم تو تاپيك مي زارم و بقيه اگه راه بهتري داشتن يا كد منو بتونن راحتر بنويسن تو تاپيك قرار مي دهند وگر نه مي ريم صراغ مر حله بعدي.
يك كار ديگه كه ميشه انجام داد اينكه اگه كسي كامپوننتي در اين مورد داره ميتونه براي استفاده بقيه دوستان قرار بده

براي قسمت باز كزدن فايل :

مثلا براي كار بالا يك دكمه روي فرم مي ذاريم و يك Open Dialog . كه با فشردن دكمه Open Dialog اجرا ميشه و فايل مورد نظر انتخاب ميشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
Myfile نام متغييري كه مسير فايل مورد نظر رو نگه مي دارد.

اميدوارم كه منظورم رو خوب رسونده باشم.

هدف من از اين كار:
1. هدفمند تر كردن تاپيك ها
2. كار گروهي تقويت ميشه
3. همكاري بين اعضاء بيشتر ميشه
4. هر كس به هر اندازه كه بلده مي تونه توي انجام پروژه كمك ميكنه
5. آشناي با تكنيك هاي بهتر در دلفي
6. انقال تجارب
7. به نتيجه رسيدن سريعتر
8. انجام يه پروژه كامل
9. ....

منتظر نظرات شما هستم
منتظر موافقت يا عدم موافقت شما با اين طرح هستم
به نظر خودم اگه اين مورد رو دنبال كنيم كار موفق و جالبي بشه بقيش به خودتون و سعي و همكاري شما بستگي داره .

hp1361
01-09-2006, 23:16
به نظر من تا وقتي كه براي پروژه ها مدير مدبر انتخاب نشه كار پيش نميره(انتخاب مدير سخته چرا كه به كسي نياز هست كه زياد ان لاين بشه و سرش هم شلوغ نباشه و حوصله هم بخرج بده )

تا وقتي دست مدير در امور تاپيك باز نباشه كار پيش نميره(مدير بايد بتونه تاپيك هاي اظافي رو پاك كنه . اونارو سروسامان بده و تاپيك هاي مهم رو مرتب كنه (منظورم مديريه كه ما انتخاب ميكنيم كه معمولا دست اينجور مديرها بسته است-كلي التماس و درخواست از مدير اصلي براي كمك كردن)

ما ايراني ها هميشه نشون داديم كه كار گروهي رو به بهترين شكل ممكن خراب ميكنيم اگه مدير خوب نداشته باشيم و به بهترين شكل پيش مي بريم اگه مدير قابل ي در كنترل اوضاع و مسير پروژه داشته باشيم

اينا رو گفتم چون تاپيك سيستم عامل ملي رو ديدم و به اين نتايج رسيدم

به هر حال من هم با اين نظر موافقم

amin a.^2
02-09-2006, 00:57
منم موافقم اگه همه بیان و تعدادمون زیاد باشه خیلی خوبه خوب به نفع منم هست یه چیز هایی ام یاد می گیرم

soldier
02-09-2006, 16:05
سلام
همكاري توي اون تاپيكي كه اسمشو بردي معلوم شده
هيچ كس همكاري نمي كنه! اون از تاپيك فرمت ها در دلفي
دو تا هم معرفي شده! اما باز هر حاضر نيستند برن اونجا
در ضمن فعاليت ... (اسم نمي برم) مشخص شده! چه برسه به همكاري ......
فقط ميان سوال مي كنن! ميرن و ديگه پشت سرشون رو هم نگاه نمي كنن
حتي يه پست نمي دن كه كارم درست شد! !كار ساده اي نيست!
در ضمن اگر روزي رسيد كه تونستيد اولين برنامه رو بسازيد
واسه دومي هستم! همه اين حرفا رو مي زنم چون دلم پره از اين تالار
همه چيز در حد حرف و حديثه!
اما با اين وجود شما اگر واسه عمل كردن اومديد من هستم.
فعلآ