PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از اینکه آیفون خریدید راضی هستید یا خیر؟

rassool
23-07-2014, 18:45
باسلام خدمت دوستان

من قصد خرید گوشی دارم راستش تا حالا با سیستم ios کار نکردم میدونم کار کردن باهاش زیاد سخت نیست ولی واسه نصب برنامه و بازی میترسم یکم میترسم بخرم بعد پشیمون بشم که کاش اندروید گرفته بودم ممنون میشم کمکم کنید و بگید اگه شما بودید چی میخریدید؟خودم دلم تو ایفون هست اندروید داشتم یه گوشی معمولی که گم شد گوشیهای زیر مد نظرمه

iphone 5s
samsung s5

sansa
23-07-2014, 18:54
سلام

داداش اصلا سخت نیست . تفاوتشون اینه که ios از نظر بازی و برنامه خیلی غنی تر هستش و برنامه ها و بازی هاش از اندروید گرافیکش بالاتر هست . اینو از حجم بازی ها هم میتونید بفهمید .

اگه قصد خرید داری در حال حاظر samsung galaxy s5 بهتر هست از iphone 5s .

ولی پیشنهاد من اینه که صبر کنی یک ماه دیگه iphone 6 معرفی میشه که انقلاب در گوشیه ای افون هست و همچنین خیلی خیلی خیلی بهتر ه و تا مدت ها به تعویض گوشی نیازی نخواهی داشت .

rassool
23-07-2014, 19:28
ممنون رنج قیمتی ایفون ۶ تو چه قیمتی میتونه باشه بنظرتون؟

mehrabooni
23-07-2014, 19:34
اره خیلی
اپل گوشی ای میزنه که یکسال پرچمداران باشه پس مطمئنا از سامسونگی که هر ماه یک گوشی میزنه بهتره

sansa
23-07-2014, 19:57
ممنون رنج قیمتی ایفون ۶ تو چه قیمتی میتونه باشه بنظرتون؟

چون ایفون 5s مال یک سال پیش هست و galaxy s5 مال امسال پس اس 5 بهتره .

منتظر ایفون 6 بمون ...قیمتش دقیقا مانند ایفون 5s هست .

رسول اگر عجله داری بهتره همین s5 رو خریداری کنی . به نظر منم همین اس 5 رو خریداری کن . بعدش سال گوشیتو عوض کن این هم میشه.

rassool
23-07-2014, 20:02
چون ایفون 5s مال یک سال پیش هست و galaxy s5 مال امسال پس اس 5 بهتره .

منتظر ایفون 6 بمون ...قیمتش دقیقا مانند ایفون 5s هست .

رسول اگر عجله داری بهتره همین s5 رو خریداری کنی . به نظر منم همین اس 5 رو خریداری کن . بعدش سال گوشیتو عوض کن این هم میشه.

ممنون آره انگار همین سامسونگ منطقی تر باشه خریدش× ممنون

sayanermia
23-07-2014, 20:33
ببینید دوست عزیز! من هم اندروید دارم که پردازنده 4 هسته ای و رم 2 گیگ داره!!! هم IOS هم دارم ( ایپد مینی ) که رم 512 مگابایت داره و پردازنده 2 هسته ای!!
من به مدت یکسال به همراه دوستم در یکی از سایت های مطرح موبایل اقدام به ارائه کاستوم رام برای گوشی گالکسی اس سامسونگ میکردیم و از این رو شدیدا و کاملا به اندروید واقفم !! ببینید دوست خوبم اندروید دست و بال شمارو برای نصب بازی ، برنامه ، انتقال موزیک و فیلم و عکس به گوشی و برعکس و همینطور سفارشی سازی بیش از حد گوشی ( در این حد که شما می تونی راجت لانچر اصلی کمپانی سازنده رو غیرفعال کنی و هرچی دلت میخواد نصب کنی ، همینطور کیبورد و تم و لاک اسکرین و ... ) باز میذاره!! اندروید دنیایی هست که شما ازش خسته نمیشی از نظر سفارشی سازی و دسترسی به منابع!! اما شدیدا یک ضعف داره!! مخصوصا سامسونگ و سری های گالکسی!! ضعفشم نبود یک مدیریت بهینه از رم دستگاه ست!! یعنی شما 2 گیگابایت رم داری که وقتی هنوز هیچی روش نریختی فقط و فقط با خود نرم افزارهای اصلی گوشی و فابریکش فقط 700-800 مگ خالی داری! حالا مثل ما حرفه ای باشی گوشی رو روت میکنی یک نرم افزار نصب میکنی و بواسطه اون کلی برنامه های غیرضروری رو غیرفعال میکنی که بلکه رم بهینه بشه!! اما وقتی بیست تا بازی برنامه بریزی روش بعد از چند ماه می بینی شدیدا گوشی افت سرعت پیدا کره! ( این شامل همه گوشی های اندرویدی میشه ) دلیلش هم عدم مدیریت بهینه از منابع رم دستگاه هستش!

در عوض IOS دست و بال شمارو محدود کرده! باید همون تم و لانچر و ظاهر همیشگی محصولات اپل رو قبول کنید و در برخی موارد که برای فریمور شما جیلبریک اومده باشه می تونید فقط یک تم گیر بیارید و بواسطه اون نصب کنید تا بلکه ظاهر کمی عوض بشه! نصب بازی برنامه ، ریختن موزیک و ویدئو و عکس و ... کمی تابع نرم افزارهای مخصوص ارتباط با دستگاه های اپل هستش ( از جمله itunes ، itools و تانگبو )
اگر برای فریمور گوشی شما جیلبریک بیاد شما خیلی برد کردی چون می تونی کلی قابلیت ( تقریبا مشابه اندروید ) به گوشیت اضافه کنی ولی اگر جیل نیاد یا نخوای جیل کنی اون وقت باید از همون گوشی با همون ظاهر استفاده کنی که ممکنه براتون یکنواخت بشه! ولی ولی ولی ولی یک مزیت فوق العاده داره ios ! شدیدا در استفاده از منابع دستگاه بهینه و عالی عمل میکنه! به حدی که یک ایپد مینی با رم 512 مگابایت خیلی راحت خیلی راحت 30 تا برنامه همزمان باز رو بخوبی سوئیچ میکنه و هیچ لگی در دستگاه مشاهده نمی کنید!! اما همین مساله برای گوشی 2 گیگ رم اندرویدی اتفاق بیافته شمارو مجبور میکنه برید تسک منیجر گوشی و برنامه های باز رو ببندید! تاکید میکنم اندروید تا دو سه ماه اول خیلی خوب و سرعتی هستش ولی بعدش کم کم شمارو مجبور میکنه برید سراغ کاستوم رام و در نهایت ممکنه خسته تون کنه!! اما ios هیچ وقت از نظر سرعت کم نمیاره

می دونم زیاد شد و شاید حوصله نکنید بخونید اما اگر بخونید ممکنه خیلی بهتون کمک کنه که چه انتظاری از گوشی دارید و در نهایت چی میخواید بخرید

sayanermia
23-07-2014, 20:37
من این مسائل رو مطرح نکردم که دوستان اندرویدی رو به چالش بکشم!! من خودمم اندروید دارم ( بخاطر محدودیت بودجه )
صرفا مطالب بالارو از روی تجربه کاری خودم و دیگر دوستانم که در زمینه اندروید فعالیت می کنیم نوشتم!! وگرنه شخصی هست که سالی یک بار هم نرم افزار یا بازی روی گوشیش نصب نمی کنه و تا دو سال هم از سرعت گوشی اندرویدی خودش بسیار راضی است!! به هر روی برای این دوست خوبم آرزوی یک انتخاب خوب و لذت از انتخابش رو دارم چه اندرویدی چه ios ای!

rassool
23-07-2014, 20:57
واقعا ممنون باز دو دل شدم :n02:

badboys_87
23-07-2014, 21:10
البته این مشکلاتی که دوستمون گفتن در ورژن جدید اندروید یعنی نسخه ال به کلی برطرف شده ... و در همه زمینه ها میتونه با ای او اس رقابت کنه ... گرافیک باز هم زیاد مهم نیست

badboys_87
24-07-2014, 00:33
ایفون بعد از یه مدت ممکنه واستون تکراری بشه ...اگه اهل تنوع و شخصی سازی گوشی نصب انواع تم. لانچر و کیبورد و ...هستی اندروید بگیری خیلی بهتره ...آیفون محدوده و خیلی ساده هست ..شما نمیتونی تم زیادی روش نصب کنی و یا کیبوردشو تغییر بدی ولی همه چیز در آندروید قابل تغییره ... نسخه های جدید اندروید خیلی روونتر شده اصلا" شما هیچ لگ یا تاخیری مشاهده نمیکنید

Mr.Pooya
24-07-2014, 00:40
سلام

IOS واقعا سیستم عامل خوبی هست. به نظر منی که هم با Android کار کردم هم IOS سیستم عامل IOS خیلی بهتر هست. درسته نمیشه تم نصب کرد ولی به نظر من تم خودش انقدر قشنگ هست که نیاز به تم اضافی نداشته باشه.

یکی از ویژگی های گوشی های اپل یا کلا محصولات اپل هم این هست که تکراری نمی شند برای آدم ! یعنی به نظر من هیچ وقت آدم رو دلزده نمی کنه هر نسخه ای که باشه از Iphone 3GS گرفته تا 5S و همینطور محصولات دیگه اپل.

اگر بودجه خرید اپل دارید شک نکنید در خریدتون.

موفق باشید.

mehrabooni
24-07-2014, 03:27
ایفون بعد از یه مدت ممکنه واستون تکراری بشه ...اگه اهل تنوع و شخصی سازی گوشی نصب انواع تم. لانچر و کیبورد و ...هستی اندروید بگیری خیلی بهتره ...آیفون محدوده و خیلی ساده هست ..شما نمیتونی تم زیادی روش نصب کنی و یا کیبوردشو تغییر بدی ولی همه چیز در آندروید قابل تغییره ... نسخه های جدید اندروید خیلی روونتر شده اصلا" شما هیچ لگ یا تاخیری مشاهده نمیکنید
برای چی دروغ میگی به مردم

با سیدیا میشه همه ی این کارا رو انجام داد

وقتی اطلاعات نداری طوری حرف نزن که همه فکر کنن بلدی!

چرا مردمو با حرف هایی که همش غلطه به اشتباه میندازی!

salar79
24-07-2014, 04:11
تو تا چیز رو بنظرم مد نظر داشته باشید فقط
اینکه گلگسی اس 5 لرزش گیر اپتیکال نداره یعنی اگه ی کم دستتون بلرزه عکساتون خراب میشه
و اینکه من توی یه مقاله خوندم که ترفند شرکت اپل برای جذب مشتری اینه که آیفون های قدیمی تر رو وقتی آپدیت میکنی سیستم عامل ios جدیدی که روش اجرا میشه از اول با اینکه سخت افزار کشش داره کنده. که شما مجبور شی آیفون جدید بخری

badboys_87
24-07-2014, 08:12
برای چی دروغ میگی به مردم

با سیدیا میشه همه ی این کارا رو انجام داد

وقتی اطلاعات نداری طوری حرف نزن که همه فکر کنن بلدی!

چرا مردمو با حرف هایی که همش غلطه به اشتباه میندازی!

من میدونم میشه ولی باید جیلبرک بشه فکر کنم .. که ضرر خودشو داره و شرکت اپل توصیه نمیکنه

منظور من این بود که آیفون گوشی خیلی خوبیه ولی در حال حاضر گوشی اندرویدی بگیرن خیلی بهتره ..من توصیه میکنم سونی z2 رو مد نظر داشته باشن تقریبا" گوشی کامل و بی عیب و نقصیه

salar79
24-07-2014, 09:32
من میدونم میشه ولی باید جیلبرک بشه فکر کنم .. که ضرر خودشو داره و شرکت اپل توصیه نمیکنه

منظور من این بود که آیفون گوشی خیلی خوبیه ولی در حال حاضر گوشی اندرویدی بگیرن خیلی بهتره ..من توصیه میکنم سونی z2 رو مد نظر داشته باشن تقریبا" گوشی کامل و بی عیب و نقصیه

من این رو شنیدم ک میگن جیلبریک هم یکی دیگه از ترفند های خود شرکت اپل هه چون که اپل با اون امنیت که از نظر بد افزاری برای ios ایجاد کرده با عقل زیاد جور در نمیاد

mehrabooni
24-07-2014, 09:35
بازم بدون اطلاعات حرف زدی
چرا دروغ تحویل مردم میدی اقای محترم.وقتی اطلاعات نداری خواهشا هیچ حرفی نزن که مردم عادی رو هنگام خرید به اشتباه نندازی :|
اولا بدون جیلبریک هم میشه ، ثانیا میشه بفرمایین جیلبریک کردن بغیر از فواید زیادی که داره چه ضرری داره.من میتونم تک تک فواید جیلبریک کردن توی دیوایس های ای اوس && روت کردن دیوایس های اندرویدی رو اینجا با ذکر منبع معتبر خارجی براتون بگم که اگه انگلیش بلدی همین الان بهت ثابت میکنم ضرر هایی که میگن دروغی از طرف شرکت های سازنده ی گوشی هست :|
به نظر منم اگه برای خرید گوشی عجله دارن سونی زد2 بخرن ، کیفیت صفحه نمایشش واقعا خیره کننده است

badboys_87
24-07-2014, 09:45
شرکت اپل بصورت پیش فرض برروی آیفون هایی که تولید می کند قفل می گذارد که کاربران فقط بتوانند با استفاده از آیتیونز و app store برروی آیفون خود برنامه نصب کنند. شما با جیلبرک کردن آیفون خود این قفل را می شکنید و می توانید هر برنامه ای که دوست داشتید (حتی اگر مورد تایید اپل نبود) برروی گوشی خود نصب کنید، برای کاربران ایرانی علاوه بر این، بدلیل بسته بودن app store برای ایرانی ها این مزیت را بهمراه دارد که می توانند برروی گوشی خود برنامه نصب کنند !اما از معایب جیلبرک کردن آیفون می توان به از گارانتی خارج شدن دستگاه و همچنین پایین آمدن امنیت آیفون شما (بدلیل اینکه دیگر نظارت امنیتی اپل برروی نرم افزارهای نصب شده برروی گوشی شما وجود ندارد) اشاره کرد.

کمپانی اپل این قانون را قبول ندارد و دستگاههای جیلبریک شده را مردود اعلام می کند و در صورت ایجاد هرگونه مشکلی از آن پشتیبانی نمی کند.

قضیه روت کردن در اندروید فرق میکنه ..اندروید کلا" اپن سورس طراحی شده و اجازه هرگونه دخالت و تغییری رو برای توسعه دهنده و کاربرگذاشته و شرکت گوگل هم موافقه و هیچ اعتراضی نداره ..

sayanermia
24-07-2014, 09:53

میشه بگید چه ضرری داره جیلبریک؟؟:n02: عین می مونه بگید روت کردن واسه اندروید ضرر داره!! جز اینکه گارانتی شرکتی و اصلی گوشی هارو از بین می بره هیچ ضرری نداره دوست خوبم! لطفا با اطلاعات درست راهنمایی کنید! ما اندروید رو روت میکنیم تا به فایل های سیستمی دسترسی داشته باشیم تا بتونیم شخصی سازی بیشتری اعمال کنیم! همین عمل برای ios هم وجود داره و ما جیلبریک میکنیم تا به فایل های سیستمی دسترسی داشته باشیم تا بتونیم امکاناتی از قبیل نصب بازی برنامه های کرک شده پولی ، تم ایکون و ... نصب کنیم! تنها ضرری که برای شرکت ها داره اینه که عرض کردم! دسترسی به فایل های سیستمی و ایجاد تغییر دلخواه که طبیعیه هر ارائه دهنده ای دوست نداره این اتفاق بیافته! وگرنه چندین ساله کاربر ios هستم و از بدو خرید دستگاه هام جیلبریک کردم تا به الان که ios 7.1.2 اومده و اونم جیلبریک کردم! نه آسیبی به دستگام رسیده نه ضرری متوجه ام شده! برخی از افراد هم که به مشکل بر میخورند ( فرقی نداره چه روت اندروید باشه چه جیل ios ) چون طبق دستور عمل کار نکردند و برخی نکات رو رعایت نکردند!

sayanermia
24-07-2014, 09:59
شرکت اپل بصورت پیش فرض برروی آیفون هایی که تولید می کند قفل می گذارد که کاربران فقط بتوانند با استفاده از آیتیونز و app store برروی آیفون خود برنامه نصب کنند. شما با جیلبرک کردن آیفون خود این قفل را می شکنید و می توانید هر برنامه ای که دوست داشتید (حتی اگر مورد تایید اپل نبود) برروی گوشی خود نصب کنید، برای کاربران ایرانی علاوه بر این، بدلیل بسته بودن app store برای ایرانی ها این مزیت را بهمراه دارد که می توانند برروی گوشی خود برنامه نصب کنند !اما از معایب جیلبرک کردن آیفون می توان به از گارانتی خارج شدن دستگاه و همچنین پایین آمدن امنیت آیفون شما (بدلیل اینکه دیگر نظارت امنیتی اپل برروی نرم افزارهای نصب شده برروی گوشی شما وجود ندارد) اشاره کرد.

کمپانی اپل این قانون را قبول ندارد و دستگاههای جیلبریک شده را مردود اعلام می کند و در صورت ایجاد هرگونه مشکلی از آن پشتیبانی نمی کند.

قضیه روت کردن در اندروید فرق میکنه ..اندروید کلا" اپن سورس طراحی شده و اجازه هرگونه دخالت و تغییری رو برای توسعه دهنده و کاربرگذاشته و شرکت گوگل هم موافقه و هیچ اعتراضی نداره ..

دوست خوبم هیچ بازی برنامه ای در دنیای ios وجود نداره که شما اونو از یک سایت متفرقه دانلود کنی ولی اون برنامه یا بازی جزو app های appstore اپل نباشه!! اپل در مورد قرار گیری بازی برنامه ها خیلی سختگیر تر از گوگل برای اندروید هستش!! پس همه کاربران ios خیالشون راجته وقتی مثلا یک بازی کرک شده دانلود میکنند این بازی مورد تائید اپل بوده منتهی فقط لیسانس و امضاء دیجیتالی بازی یا برنامه نامحدود شده که همه بتونن استفاده کنند!! شما در اپ استور اپل یک بدافزار یا حتی بازی برنامه ی مشکل دار یا بیخودی پیدا نمی کنید!! در صورتی که مارک گوگل پر از این نرم افزارهای غیرکاربردی است که صرفا برای تبلیغات ساخته شدند و براحتی در مارکت گوگل قرار گرفتند!! لطفا بحث امنیت نکنید چون با هزار سند و مدرک براتون دلیل میاریم که امنیت ios از امنیت اندروید حتی در موقع جیلبریک کردن بسیار بسیار بالاتره!! مگر اینکه خود کاربر یک سورس بد را در سیدیا اضافه کنه که اونم خود کاربر مقصره نه دستگاه اپل و ios!! چون همون اتفاق برای اندروید هم می تونه بیافته و کاربر میتونه یک بد افزار بصورت دستی روی گوشی اندرویدیش نصب کنه!! صحبت های شما صرفا مثل صحبت های کسانی است که فقط یک جا حرفی رو شنیدند و سینه به سینه نقل شده و هیچ پشتوانه ای مستدلی پشتش نیست!

sayanermia
24-07-2014, 10:11
تو تا چیز رو بنظرم مد نظر داشته باشید فقط
اینکه گلگسی اس 5 لرزش گیر اپتیکال نداره یعنی اگه ی کم دستتون بلرزه عکساتون خراب میشه
و اینکه من توی یه مقاله خوندم که ترفند شرکت اپل برای جذب مشتری اینه که آیفون های قدیمی تر رو وقتی آپدیت میکنی سیستم عامل ios جدیدی که روش اجرا میشه از اول با اینکه سخت افزار کشش داره کنده. که شما مجبور شی آیفون جدید بخری

عزیز دلم این چه حرفیه اخه؟؟؟ زمانی که ios 7 معرفی شد بیشتر دستگاه ها از جمله 4 , 4s و اپیدی مینی 1 هم این اپدیت رو دریافت کردند ولی سرعت روشون کند بود و بهینه نبود!! اما بعد از مدتی و ارائه ی نسخه های مختلف و کار روی سیستم عامل ، اپل در نهایت ios 7.1.1 و 7.1.2 رو ارائه کرد که مشکل کندی سرعت و به قول خودمون لگ در دستگاه های 4 و 4s و ایپد مینی 1 رو به حداقل رسوند!! به حدی که من روز اول از 7.0 روی اپیدی مینی خودم شدیدا ناراضی بودم ولی از وقتی که 7.1.2 کردم شدیدا راضی هستم!! چطوری اپل میاد به قول شما ترفند خودشو نقض میکنه؟؟
این کار اپل خیلی بهتر از اینه که برخی شرکت های اندرویدی میان گوشی غول و فوق العاده می سازند اما سال بعدش اعلام میکنن فلان نسخه جدید اندروید رو ساپورت نمی کنیم روش!! در صورتی که اون گوشی کاملا سازگار با اون اندرویده ولی بخاطر فروش محصولات جدید میاد ساپورت رو قطع میکنه!!
در ضمن اگر اپل تا الان حتی 3gs رو داره پشتیبانی میکنه این نشون از تعهد اپل به مشتریان ولو قدیمی خودش داره!! اینکه هنوزم به فکر ایپد مینی 1 هست با اینکه ایپد مینی جدید ارائه شده یعنی اپل به حقوق همه مشتریاش احترام میذاره! نه مثل سامسونگ و باقی دوستان که بعد از یکسال با پررویی تمام میگن فلان گوشی کیت کت نمیزنیم براش یا فلان گوشی دیگه اندروید 4 نخواهد داشت!! نمونه بارزش گالکسی اس 1 بود که اون زمان با رم 512 بسیار بسیار پر طرفدار بود و بسیار پر فروش!! اما وقتی ایس کریم اومد سامسونگ گفت براش نمی زنیم!! چرا؟ چون میخواست گالکسی اس 2 خودشو بیشتر بفروشه!! در صورتی که اون گوشی کاملا ایس کریم رو ساپورت میکرد که بعده ها کاربران شخصی خودشون اندروید ایس کریم رو برای گوشی پورت و کوک کردند!!
لطفا بدون اطلاعات صحبت هایی نکنید که دوستانمون رو به بیراهه بکشید!

mehrabooni
24-07-2014, 10:20
خواستم جواب بدم به اون بنده خدا :D ولی دیدم ماشالا هزار ماشالا دوستان زودتر از من دست به کار شدن جواب دادن :D جوری جواب دادن که طرف قهوی ای شد

به نظرم با خیال راحت ایفون بخرین

sayanermia
24-07-2014, 10:27
خواستم جواب بدم به اون بنده خدا :D ولی دیدم ماشالا هزار ماشالا دوستان زودتر از من دست به کار شدن جواب دادن :D جوری جواب دادن که طرف قهوی ای شد

به نظرم با خیال راحت ایفون بخرین

والا به قرآن من همچین قصدی نداشتم و ندارم! منتهی یکم تحمل نظرهای علائدینی ( فروشنده های بی اطلاع و سودجوی علائدین برای قالب کردن گوشیشون به مشتری هر دروغ و خزعبلی می بافند و شایعه پراکنی میکنند و باقی کاربران عادی هم تحت تاثیر برخی از ین حرفا قرار میگیرند و همه جا اون حرفارو نقل میکنند ) برام سخته! من نه دشمنی با اندروید دارم نه دوستی با اپل و ios ولی چندین سال تجربه کار با این دستگاه هارو دارم!! اونم در حد حرفه ای نه در حد کاربر عادی و بازی کردن!! ما فریمور کوک میکنیم و هزار کار دیگه که دوستان همکار ما خوب بلدند ولی خب کاربرای عادی نه! طبیعتا چیز هایی هم از قدرت و امنیت و سرعت دستگاها می بینیم که کاربرای عادی به چشمشون نمیاد و طبیعتا ممکنه هیچ وقت هم به چشمشون نیاد اما همون مسئله چندین ماه بعد گریبانگیر کاربر میشه مثل افت سرعت ، لگ و ...
هدفم از پاسخ دادن به گفته های دوستان فقط اصلاح صحبت ها و اطلاع رسانی درست بود! وگرنه خدا شاهده قصد توهین یا بی احترامی به کسی رو ندارم و همه اینجا در این سایت برای من دوست و عزیز هستند!

badboys_87
24-07-2014, 11:45
سلام ... من قصد بی احترامی نداشتم ..

به هر حال از ما گفتن بود... من فروم های زیادی رفتم و حتی انجمن تخصص آی او اس در ایران که در مورد عواقب و خطرات جیلبرک هشدار داده بودن ...

تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.... ممنون

rassool
24-07-2014, 11:46
مرسی از دوستان بابت راهنمایی های خوبتون* امروز عصر میرم که بخرم ولی فکر کنم تا لحظه آخرم دو دل باشم :n02:

sayanermia
24-07-2014, 11:59
سلام ... من قصد بی احترامی نداشتم ..

به هر حال از ما گفتن بود... من فروم های زیادی رفتم و حتی انجمن تخصص آی او اس در ایران که در مورد عواقب و خطرات جیلبرک هشدار داده بودن ...

تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها.... ممنون

درسته دوست خوبم تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها اما خیلی از این چیزکی ها فقط شایعه یا دروغی است که یک عده که موقعیت مناسبتر و شنونده بیشتری دارند بیان میکنند و همین امر مشتبه میشه و باعث میشه من و شما تحت تاثیر قرار بگیریم! به طور مثال در علائدین اکثر فروشندگان گوشی های مطرح با ادعاهایی نظیر اینکه :
1- گوشی خالی که فروخته نمیشه ! شما باید یه هزینه هم بدیم شماره سریال فعال کنیم وگرنه گوشی روشن نمیشه
2- گوشی خام هستش و همینطوری بالا نمیاد باید با هزینه جدا براتون نرم افزارشو بریزیم!
3- اینا رجیستر نشده و هزینه رجیسترش 100 تومنه وگرنه گوشی قفل هستش و سیم کارت نمی خوره

گوش کاربر و شنونده رو پر میکنند!! چون زیاد گفته شده و ادم های فروشنده مختلفی هم گفتند یعنی پس لابد واقعیت داره که میگن!؟؟ خیلی ها با قصد و نیت میان یک محصول رو خراب میکنند! من افرادی میشناسم عاشق اپل هستند ولی هنوز یک بارم دستشون نگرفتند اما چنان از اپل دفاع میکنند و همه جا از اپل خوب میگن و از اندروید بد که انگار ده سال اپل باز هستند! عده ای هم هستند چون یک بار با اندروید کار کردند و خیلی ناراضی بودند میان همه اندرویدی هارو خراب میکنند و میگن اقا اندروید به درد نمی خوره! عده کمی هستند که با هر دو کار کرده باشند و بتونن یک نظر جامع و بدون طرفداری بدند!
من عرض کرده بودم هر دو دستگاه خیلی خوبی ها و خیلی بدی ها دارند! مهم اینه خریدار چه انتظاری داشته باشه! من دوستی دارم که ایفون 5 اس خرید! ولی شدیدا اعصابش رو خورد کرد چون تحمل و طاقت نداره با ایتولز یا تانگبو کار کنه و با اونا عکس و موزیک بریزه! دوستی هم دارم که اندروید داره و شدیدا ناراضیه چون میگه روونی و سرعت و پایداری ایفون 4 ام رو نداره!! انتظارات فرق داره! هر دو گوشی و سیستم عامل خوب هستند اما در اینکه پایداری و کثرت برنامه و بازی و روانی ios بیشتر هست شکی نیست! همینطور شخصی سازی و سلیقه ای کردن اندروید فوق العاده بالاتر از ios هست!
حالا خریدار باید خودش تشخیص بده چی براش مهم تره! اینکه از ظاهر و زیباسازی نرم افزاری و شخصی سازی میخواد بهره ببره یا از سرعت و روانی و یکپارچگی ios!
مثال ساده میزنم! اکثر بازی ها در دستگاه های ios با برنامه ی Game Center دستگاه سینک میشه و بازی های انلاین سیو هاشون ذخیره میشه در این نرم افزار و هر وقت شما گوشی یا تبلت رو فلش کنید و بازی رو از نو نصب کنید به محض اینکه با اپل ایدی ساین بشید سیو بازی ها بر میگرده!
این پروسه در اندروید با Play Game و ساین شدن اکانت جیمیل در گوگل پلاس انجام میشه که بارها و بارها پیش اومده موقع ساین گوگل پلاس ارورهای عجیب غریب میاد و شدیدا نیازمند ف.یل.تر شکن هستش گوشی برای ساین شدن!
هر دو یکپارچگی دارند ولی کدوم راحت تر و بدون دردسر تر هست؟
بحث بعدی پشتیبانی شرکت هاست! شما یک گوشی سامسونگ یا HTC برای من مثال بزنید که از سال 2008 تا به امروز که 24 جولای 2014 هست هنوز از طرف شرکتش داره پشتیبانی نرم افزاری و سیستم عامل میشه! گالکسی اس 1 که مال 2010 بود همون 2011 فاتحه اش رو سامسونگ خوند!! اما هنوزم که هنوزه ایفون 4 داره پشتیبانی میشه و ios7 براش اومد! برخی از مسائل رو نمیشه نادیده گرفت!

در کل امیدوارم رسول عزیز چه اندرویدی میگیرند چه گوشی ایفون انشالله بهترین استفاده هارو از گوشی ببرند و همیشه براشون خاطره خوش رقم بزنه و به شادی ها استفاده کنند!!

badboys_87
24-07-2014, 12:32
منم گفتم انتخاب سیستم عامل کاملا" یه امر سلیقه ای هست ..

مثل کامپیوتر میمونه یکی با لینوکس راخت تره ..یکی با ویندوز یکی هم با مکینتاش بیشتر حال میکنه ....

rassool
24-07-2014, 12:41
دوستان چرا گوشی تو ایران از بعضی کشورای دیگه ارزون تره؟آمستردام یکی از آشناهامون دیروز رفته بود ‍پرسیده بود قیمت سامسونگ حدودا 679یورو و اپل 645 یورو در حالی که به پول ایران هردوشون گرون تر از قیمتی هست که الان تو ایران هست. و جالب اینجاست بجای اینکه تو ایران الان باید سامسونگ گرون تر باشه ایفون گیرون تره! کسی توضیحی داره واسه این مساله؟

sayanermia
24-07-2014, 12:47
دوستان چرا گوشی تو ایران از بعضی کشورای دیگه ارزون تره؟آمستردام یکی از آشناهامون دیروز رفته بود ‍پرسیده بود قیمت سامسونگ حدودا 679یورو و اپل 645 یورو در حالی که به پول ایران هردوشون گرون تر از قیمتی هست که الان تو ایران هست. و جالب اینجاست بجای اینکه تو ایران الان باید سامسونگ گرون تر باشه ایفون گیرون تره! کسی توضیحی داره واسه این مساله؟

اولا مساله واحد پولی مطرح هست دوست خوبم! یورو نسبت به دلار برای ما ایرانی ها گرون تر تموم میشه! حالا شما فکر کنید همین تبدیل واحد به ریال خودمون + هزینه گمرک چقدر میشه؟؟ طبیعیه گرون تر باشه!
دوما مساله انتقال کالا از چین به کشورهاست! ترنسفر به ایران نسبت به اروپا و قوانین گمرکی اروپا خیلی کم هزینه تره و برای همین در نهایت قیمت تموم شده اینجا کمی کمتره!

در ایران ایفون گران تره چون وارد کننده و شرکت پشتیبان واحدی نداره! شرکت های بنام و به ثبت رسیده ای در ایران هستند که سامسونگ ، ال جی و HTC را وارد میکنند! مخصوصا سامسونگ و LG نماینده رسمی کمپانی در ایران دارند! برای همین قیمت کنترل شده است! ولی ایفون هر تاجری که پول داره میره از دوبی یا بعضا مستقیما از استرالیا خرید میکنه میاره ایران و یه مبلغ هنگفتی روش میکشه و می فروشه! نمونه اش دوست صمیمی خودم که وارد کننده اپل هستش یه سود مشخص روی دستگاهش میکشه و می فروشه! ولی سامسونگ نمی تونه هرچی دلش خواست بگه!

badboys_87
24-07-2014, 12:51
من شنیدم شرکت اپل داره تو ایران یک شعبه نمایندگی میزنه ...اینطوری بشه قیمتش خیلی کمتر میشه

sayanermia
24-07-2014, 12:56
من شنیدم شرکت اپل داره تو ایران یک شعبه نمایندگی میزنه ...اینطوری بشه قیمتش خیلی کمتر میشه

فعلا در حد خبر و حرف هستش دوست خوبم! تا بیان یک اپ استور رسمی احداث کنند مدت ها زمان می بره! به این اسونی هم نیست که تا خبرش درج شد دو ماه بعد شاهد اپ استور رسمی باشیم و تعدیل قیمت هارو شاهد باشیم! رایزنی با تجار ، تهیه و تدوین ایین نامه و قوانین جدید تجاری برای جلوگیری از سواستفاده وارد کنندگان قاچاق این کالا و ... همگی زمان می بره! زمانی که Huawei وارد بازار ایران شد ( غیر رسمی ) خبری از انجصاری کردنش نبود اما در سال اخیر که رسما نمایندگیش به پارس مایکروتل واگذار شد شدیدا خدمات این گوشی در کشور انحصاری شد !! همه اینا با زمانبندی و برنامه ریزی بلند مدت انجام میشه! اگر قصد خرید دارید به امید این خبر و شرکت رسمی اپل و تعدیل قیمت ها نباشید!

badboys_87
24-07-2014, 13:30
من فعلا" گوشی اندرویدی رو ترجیح میدم .. وای اگه خواستم تبلت بخرم حتما" آیپد رو میگیرم به خاطر بازی های گرافیک بالا و نرم افزارهای ویژه فوق تخصصی و مهندسی که در آندروید نیست .

ولی گوشی به نظر من زیاد مهم نیست .من گوشی اندروید رو ترجیح میدم

rassool
24-07-2014, 22:03
ممنون از کمک همه دوستان بلاخره همون سامسونگ گلکسی s5 به قیمت 1725000 خریدم:n16:

sayanermia
24-07-2014, 22:53
مبارکتون باشه ایشالله!! :n16:

salar79
25-07-2014, 00:25
عزیز دلم این چه حرفیه اخه؟؟؟ زمانی که ios 7 معرفی شد بیشتر دستگاه ها از جمله 4 , 4s و اپیدی مینی 1 هم این اپدیت رو دریافت کردند ولی سرعت روشون کند بود و بهینه نبود!! اما بعد از مدتی و ارائه ی نسخه های مختلف و کار روی سیستم عامل ، اپل در نهایت ios 7.1.1 و 7.1.2 رو ارائه کرد که مشکل کندی سرعت و به قول خودمون لگ در دستگاه های 4 و 4s و ایپد مینی 1 رو به حداقل رسوند!! به حدی که من روز اول از 7.0 روی اپیدی مینی خودم شدیدا ناراضی بودم ولی از وقتی که 7.1.2 کردم شدیدا راضی هستم!! چطوری اپل میاد به قول شما ترفند خودشو نقض میکنه؟؟
این کار اپل خیلی بهتر از اینه که برخی شرکت های اندرویدی میان گوشی غول و فوق العاده می سازند اما سال بعدش اعلام میکنن فلان نسخه جدید اندروید رو ساپورت نمی کنیم روش!! در صورتی که اون گوشی کاملا سازگار با اون اندرویده ولی بخاطر فروش محصولات جدید میاد ساپورت رو قطع میکنه!!
در ضمن اگر اپل تا الان حتی 3gs رو داره پشتیبانی میکنه این نشون از تعهد اپل به مشتریان ولو قدیمی خودش داره!! اینکه هنوزم به فکر ایپد مینی 1 هست با اینکه ایپد مینی جدید ارائه شده یعنی اپل به حقوق همه مشتریاش احترام میذاره! نه مثل سامسونگ و باقی دوستان که بعد از یکسال با پررویی تمام میگن فلان گوشی کیت کت نمیزنیم براش یا فلان گوشی دیگه اندروید 4 نخواهد داشت!! نمونه بارزش گالکسی اس 1 بود که اون زمان با رم 512 بسیار بسیار پر طرفدار بود و بسیار پر فروش!! اما وقتی ایس کریم اومد سامسونگ گفت براش نمی زنیم!! چرا؟ چون میخواست گالکسی اس 2 خودشو بیشتر بفروشه!! در صورتی که اون گوشی کاملا ایس کریم رو ساپورت میکرد که بعده ها کاربران شخصی خودشون اندروید ایس کریم رو برای گوشی پورت و کوک کردند!!
لطفا بدون اطلاعات صحبت هایی نکنید که دوستانمون رو به بیراهه بکشید!

من که نگفتم صد در صد درسته که!
من یه مقاله توی سایت برترین ها خوندم فقط و اینکه بهش اعتماد کردم دلیلش این بود که یه نفر که 4s اش رو آپدیت کرده بود خیلی ناراضی بود! که شما دلیلش رو گفتی
ولی دمت گرم من دیگه برای خرید آیفون دو دل نیسم!:n16:

امیر قلی
21-08-2014, 09:49
قیمت اپل فایو تو ترکیه چندهے:n13:

hiden93
22-09-2014, 14:21
من آیفون 5 دارم و خیلی ازش راضی م و می خوام آیفون 6 بخرم...فروشگاه اینترنتی زنبیل آیفون 6 آورده ...این آدرسشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]