PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای بهتر شدن سرعت اینترنت ایران و افزایش پهنای باند آن چه راه هایی را پیشنهاد می کنید؟

kian98
22-07-2014, 15:18
باسلام

هدفم از این تاپیک همونطور که از عنوانش معلومه اینه که ببینیم چه راه هایی هست تا سرعت اینترنت ایران بالا بره.
اگر شما به جای وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بودید چه کارهایی می کردید؟

Aryaeiboy
22-07-2014, 16:55
هیچ راهکار خاصی نداره عزیز! اگر قصد و قرار بر گسترش اینترنت از لحاظ سرعت و کیفی ... باشه تنها ۱ سال زمان نیاز داره. ولی خوب هممون می دونیم که مشکل از کجاست. تنها راهکارش فقط اینه که به اینترنت به عنوان یه تهدید امنیتی نگاه نشه. همین

kian98
22-07-2014, 17:17
سلام
پس چه طور اینترنت کره شده 8 مگ؟:n02:

Le0nard0
22-07-2014, 17:26
سلام
پس چه طور اینترنت کره شده 8 مگ؟:n02:

چطور اون یکی کره اصلا اینترنت نداره؟:n02:

kian98
22-07-2014, 17:33
کره جنوبی رو میگم.

اون یکی هم داره ولی نه تا اینقدر.

کشوری که شرکت های بزرگی مثل سامسونگ و ال جی رو داره باید هم همچین اینترنتی داشته باشه.:n09:

Mohsen_mzh
22-07-2014, 18:15
کره جنوبی رو میگم.

کشوری که شرکت های بزرگی مثل سامسونگ و ال جی رو داره باید هم همچین اینترنتی داشته باشه.:n09:
موضوع همینه دیگه ، بحث امنیتیه بیشتر در مورد ایران یا کره شمالی. وگرنه نیاز به سرمایه خیلی کلانی نداره پهنای باند رو (در حد متوسط نسبت به بقیه کشورها) بالا ببرن

kian98
22-07-2014, 18:30
این بحث امنیت بیشتر توی چین مطرحه.

یه جا خونده بودم گفته بود نصف افرادی که توی چین توی اینترنت هستند ناظران اینترنتی هستند. با این اوصاف درود بر جمهوری اسلامی ایران

nero360
22-07-2014, 18:41
8 که زیاد نیست الان شاتلم شده 8 خودم دارم و بنظر من بیخیال مسئولین دانلود منیجر بریزین تو دانلود سرعتتون بیشتر بشه:n19:

Le0nard0
22-07-2014, 18:53
کره جنوبی رو میگم.

منظور من این بود که نباید کره جنوبی رو با ایران مقایسه کرد .کره شمالی رو با ایران مقایسه کنی به نظر مقایسه قابل قبولتری میاد :n01:

kian98
22-07-2014, 18:54
سلام

8 که زیاد نیست الان شاتلم شده 8 خودم دارم و بنظر من بیخیال مسئولین دانلود منیجر بریزین تو دانلود سرعتتون بیشتر بشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عزیز اینترنتی که میگم از کره جنوبی هست 8 یعنی اینترنت معمولیش.
خدا می دونه اینترنت پرسرعت اصلیش دیگه چیه. اینترنت معمولی ایران فوقش 100 کیلوبایته.

khoodet
26-07-2014, 05:32
تا وقتی نگاه قیوم بودن تو مسولین هست درست نمی شه این چیزا
یعنی این قدر زورم میده نگه قیوم بودن واینکه مردم خودشون نمی فهمن ما باید بهشون بگیم چی خوبه چی بده
به خاطر همین مردم مثل گوسفند فرض کردن که اگه جمعیت زیاد شد فرمان میدن کم کنید یا بالعکس الان اینترنت هم همینه اونا باید تشخیص آیا اینترنت پر سرعت برای مردم خوب یا نه مردم حق هیچ گونه دخالتی ندارن
تا این نگاه درست نشه هیچی این مملکت درست نمی شه

david-ebi
29-07-2014, 06:42
من یک مطلبی رو میخواستم بگم.کم کم آی اس پی ها دارن پهنای باندهای بالا مثل 10 و 12 مگ رو ارائه میدن و به نظر من تا یک یا دوسال دیگه شاید به نهایت و اوجش یعنی 24 مگابایتم برسه.اما مشکلی که این وسط هست و خیلی دردآوره اینه که اکثر خطوط تلفن به علت کیفیت پایین و نویز زیاد و دور بودن از مرکز مخابراتی از چنین سرویسهایی محرومند.برای حل این مشکل من دو راه حل به نظرم میرسه.بیشتر شدن تعداد مراکز مخابراتی و در نتیجه کمتر شدن فواصل مشترکین تا مراکز مخابرات و راه دوم در صورت انجام نشدن راه اول که قطعا هم راه اول انجام نمیشه چون دولت عزیز نمیاد واسه اینکه کیفیت اینترنت مردم بره بالاتر چنین هزینه های گزافی(مثل ساختن مراکز جدید مخابراتی) را متقبل بشه:n02:در راه دوم من پیشنهاد میکنم حداقل از دستگاههای رپیتر در سر راه کابلی مرکز مخابرات تا منازل مشترکین استفاده کنند تا سیگنال تقویت بشه و میرایی کمتر بشه و اون بدبختی هم که 5 یا 6 کیلومتر با مرکز مخابرات فاصله داره بتونه مثلا از سرویس 12 مگ هم استفاده کنه.(الان از دستگاه رپیتر فقط در فواصل بالاتر از 8 یا 10 کیلومتر و در حومه شهرها و یا روستاهای اطراف شهرها که دیگه خیلی از مرکز مخابراتی دورند استفاده میشه)باور کنید این مشکل کم کم داره زجرآور میشه.الان پهنای باندها داره میره بالا مرتبا اما کیفیت خطوط تلفن اینقدر بده که اصلا اجازه داشتن پهنای باند بالا را به مشترک بیچاره نمیده.یعنی اگر همه مشکلات حل بشه و سرعت اینترنت چند برابر بشه و قیمتهاشم نصف بشه بر فرض محال:n02:این مشکلی که گفتم بزرگترین مشکلی است که ملت را از داشتن اینترنت پرسرعت واقعی قرن 21 امی محروم میکنه.البته مقداری از این نویز به تجهیزات کم کیفیت آی اس پی ها در مراکز مخابراتی هم مربوط میشه که اونا هم باید به نوبه خودشون از تجهیزات عالی استفاده کنند و نه دستگاههای چینی و نمونه بارزش هواوی که اکثر آی اس پی های عزیز از اون استفاده میکنند.به نظر من الان مشکل اصلی اینترنت کشور ما همینه که گفتم.این مثل این میمونه که بهترین قطعات دنیا را برای اسمبل کردن یک ابر رایانه در اختیار داشته باشی اما هنوز پاوری که جوابگوی برق مصرفی این قطعات فوق العاده باشه ساخته نشده باشه.خوب اونوقت کل این قطعات با یک تیکه پلاستیک فرقی ندارند:n02:.الان طوری شده که تقریبا باید همسایه مرکز مخابرات باشی تا بتونی از یک پهنای باند بهتری استفاده کنی:n27::n23:

david-ebi
29-07-2014, 06:59
سلام

عزیز اینترنتی که میگم از کره جنوبی هست 8 یعنی اینترنت معمولیش.
خدا می دونه اینترنت پرسرعت اصلیش دیگه چیه. اینترنت معمولی ایران فوقش 100 کیلوبایته.

فقط جهت اطلاع در آخرین رده بندی هنگ کنگ با متوسط سرعت 79 مگابیت در ثانیه در دنیا در سرعت و کیفیت اینترنت مقام اول رو داره.اگه اشتباه نکنم این مقایسه بین تقریبا 200 کشور دنیا انجام شده و ایران با متوسط سرعت 3.07 مگابیت رتبه 169 رو کسب کرده:n02:.تازه در متن خبر گفته که متوسط سرعت در ایران کمتر از این عدد گفته شده است چون این عدد رو بر مبنای سرعت کسانی که از ایران واسه تست سرعت وارد سایت اسپیدتست یا اوکلا شدن به دست آوردن که در حقیقت و در عمل متوسط سرعت ایران از اینم کمتره.میتونید متن کامل خبر رو تو این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ببینید.

mr_vpn
01-08-2014, 19:54
سلام جز استفاده از برنامه افزایش و عبور از چ ی ل ت ر ینگ چیزی پیشنهاد نمیکنم ورژن جدید برنامه آماده هست فایل update رو هم اجرا کنید تا برنمامه بروز بشه هر روز

:n16:لینک دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):n16: