PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرم کردن ته دیگ (بویژه ته دیگ ماکارونی)

.:PAR3A:.
21-07-2014, 15:39
سلام.
من در طول زندگیم همیشه - مثل بقیه ایرانی ها - ارادت ویژه ای به ته دیگ داشتم. :دی حیف که بعد گرم کردن معمولا ته دیگ یه حالت لاستیکی و بدی پیدا میکنه.
امشب هم باید ماکارونی گرم کنم که کلی هم ته دیگ داره٬ دیدم خیلی حیفه خراب شه. :دی گفتم تاپیک بزنم ببینم کسی از دوستان راهی واسه گرم کردنش سراغ داره یا نه. :دی
ممنون :)

Atghia
21-07-2014, 15:55
ته دیگی که منظورتونه یعنی تشکیل شده از خوده رشته های ماکارونی فقط؟ (یعنی گذاشتن خودش ته دیگ بشه؟)
یا ته دیگ نون لواش و سیب زمینی ؟

درهرصورت اگر حالت اول باشه همینجوری بخواید گرمش کنید حسابی سفت میشه و اصلا نمیشه خورد :دی
ولی اگر ته دیگ نونی باشه قبل از گرم کردن مختصری اب بزنید بهش بعد گرمش کنید تقریبا میشه گفت مثل حالت اولش میشه:n17:

.:PAR3A:.
21-07-2014, 16:38
ته دیگی که منظورتونه یعنی تشکیل شده از خوده رشته های ماکارونی فقط؟ (یعنی گذاشتن خودش ته دیگ بشه؟)
یا ته دیگ نون لواش و سیب زمینی ؟

درهرصورت اگر حالت اول باشه همینجوری بخواید گرمش کنید حسابی سفت میشه و اصلا نمیشه خورد :دی
ولی اگر ته دیگ نونی باشه قبل از گرم کردن مختصری اب بزنید بهش بعد گرمش کنید تقریبا میشه گفت مثل حالت اولش میشه:n17:
کیس فعلی ته دیگ از خود رشته های ماکارونیه. :دی هیچ راهی نداره یعنی؟ =(

ممنونم از راهکارتون برای ته دیگ نون. =)

A/|\IR
21-07-2014, 16:49
من زیاد غذا گرم میکنم:)
یه ذره آب رو بریز بعد قابلمه رو مستقیم رو شعله نذار - یه چیزایی هست موقع دم کردن برنج و ماکارونی میزارن زیر قابلمه (تو مایه های بشقاب فلزیه که دسته داره:دی) ، از اونا اگه داری بزار زیرش بعد زیادشم نکن - اینطوری خوب میشه تقریبا