PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشخصات اساسی مهم برای عموم افراد در خرید و فروش گوشی

بهاره فيضي
21-07-2014, 10:33
سلام.
برای یک سایت من نیاز دارم تا بخشی برای آگهی های خرید و فروش گوشی ایجاد کنم.
به خیلی از سایتها سر زدم، اکثراً اطلاعات خیلی زیاد و خیلی تخصصی رو گفته بودن.
منتها من می خوام یه سری اطلاعات اساسی که کاربران رو گیج نکنه و ذکرشون واقعاً مهم باشه رو در این صفحه داشته باشم.
ممنون می شم اگه این اطلاعات رو در اختیار من بزارید.

به عنوان مثال برند، مدل، فرم فیزیکی (تاشو، ساده) ، سیستم عامل، رنگ، گارانتی رو در نظر گرفتم.

ولی مثلاً در مورد دوربین، حافظه، دقیقاً نمی دونم چه چیزایی مهم هست که از کاربر بخوام مشخص کنه.

خواهش می کنم در این موارد و هر موردی که فکر می کنید لازم و ضروری هست برای خرید و فروش یک گوشی موبایل من رو راهنمایی کنید.

لطفاً هر مورد که راهنمایی می کنید واحد سنجشش رو هم بنویسید.
مثلاً می دونم که رزولوشن دوربین رو بر حسب مگاپیکسل می سنجند ولی خیلی از موارد رو اطلاعی در موردشون ندارم.

amin_947
21-07-2014, 11:08
می تونین از سایت های ریویوی موبایل مثل gsmarena استفاده کنین

بهاره فيضي
21-07-2014, 13:23
همونطور که گفتم به سایتهای زیادی سر زدم و خیلی اطلاعات تخصصی نوشته بودن. خوب این یه صفحه از سایتی که معرفی کردید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
واقعاً کدوماشون در بین همه موبایلها مشترک هستند و دونستنشون برای یه فرد لازمه موقع خرید و فروش.
مثلاً در قسمت Memory نوشته Phonebook ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، Call records ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ، Card slot ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که من از صبح تو سایتهای فارسی داشتم میگشتم به چنین موردی بر نخورده بودم.

ببینید مثلاً در مورد حافظه، حافظه RAM، Rom و حافظه داخلی و حافظه بیرونی داریم.
حالا من نمی دونم آیا باید همه اینا رو از کاربر بخوام مشخص کنه یا فقط حافظه بیرونی رو ازش بگیرم؟
و اینکه گفته میشه قابل ارتقا حافظه تا فلان مقدار مربوط به حافظه بیرونی میشه یا به حافظه های دیگه هم مربوطه؟

در کل وقتی می گن حافظه گوشی شما حجمش چقدره منظور کدوم حافظه هستش؟

و اینکه این فرمی که تا الآن درست کردم به نظرتون کافیه؟ ایرادی داره اگه بگین.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Iloveu-ALL
21-07-2014, 14:27
سایت Phonearena م یه نگاه بنداز.
سایت های موبایل ایرانی رو ببین مثله دیجی کالا - mobile.ir (یا سایت آل دیجیتال که مشخصات رو خلاصه تر میگه) و ... مشخصاتی که تو اینا نوشته رو توی سایت خودت بنویس!!
سرچ mobile.ir به نظرم جالب نیست ... ولی سرچ دیجی کالا خوبه
سعی کن مشخصات گوشی ها کامل باشه ... لازم نیست سرچ همه فیلتر ها رو داشت ولی بعضی فیلتر لازمه ... توی سرچ شما به نظرم حجم حافظه و قابلیت ارتقا حافظه تا بی خوده به جاش میزان ram رو بذارید - گزینه نصب کارت حافظه که نوشتید خوبه.

و اینکه گفته میشه قابل ارتقا حافظه تا فلان مقدار مربوط به حافظه بیرونی میشه یا به حافظه های دیگه هم مربوطه؟
منظور از همون حافظه بیرونی، کارت حافظه است (بهتره بگید کارت حافظه)
ببینیبد همه گوشی های حافظه داخلی دارن بعضی هاشون کارت حافظه میخورن و حافظه شون زیاد میشه مثلا galaxy s5 میخوره - iphone 5s نمیخوره

در کل وقتی می گن حافظه گوشی شما حجمش چقدره منظور کدوم حافظه هستش؟

منظور حافظه داخلیه

پیشنهاد میکنم ویدئو " چه گوشی ای بخریم! " رو از دیجی کالا تماشا کنید ... تا یکم اصطلاحات گوشی دستتون بیاد! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بهاره فيضي
21-07-2014, 15:28
ممنون. البته اون فرمی که گذاشتم فرم ثبت بود نه سرچ. برای سرچ گزینه های کمتری رو می خوام بزارم.

بهاره فيضي
21-07-2014, 22:06
پیشنهاد میکنم ویدئو " چه گوشی ای بخریم! " رو از دیجی کالا تماشا کنید ... تا یکم اصطلاحات گوشی دستتون بیاد! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این فیلمها رو یه خورده پیش دیدم. خیلی عالی بودن. دستتون درد نکنه.

Sam.seven
21-07-2014, 22:22
در قسمت Phone Finder سایت GSMArena به نظر من اطلاعات کاملی رو برای سرچ می‌پرسه. به نظر من شما قابلیتیو ایجاد کنید که در صورت نیاز فیلتر های بیشتری رو بپرسه خیلی عالی می‌شه.
در کل به نظر من اطلاعات زیر اساسی هستند:
برند، محدوده قیمت، شبکه‌ای که در آن کار می‌کند ( با توجه به اینکه الآن در ایران فقط شبکه 3G و 2G هستش، می‌شه پرسید پشتیبانی از 3G)، تعداد سیمکارت، حالت بدنه ( کشویی، معمولی، تاشو و ...)، نوع کیبورد ( qwerty یا نه)، رنگ، سیستم عامل و ورژن آن، حافظه داخلی، قابلیت نصب کارت حافظه و میزان پشتیبانی از ظرفیت آن،صفحه لمسی یا غیر لمسی، اندازه صفحه نمایش، دوربین و کیفیت آن، دوربین ثانویه، کیفیت فیلمبرداری، جک 3.5 میلیمتری، وای فای، بلوتوث، رادیو، جی پی اس
اینایی که گفتم به نظرم حد اقل بود. البته هرچه بیشتر جزئیات بخواد بهتره