PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره برای خرید xbox 360

logos
16-07-2014, 13:01
سلام
من قصد دارم یه کنسول بازی بخرم
البته خیلی گیمر حرفه ای نیستم و خیلی اهل بازی های اکشن انچنانی نیستم
اخرین کنسولی که داشتم میکرو بوده و در جریان کنسول های موجود نیستم
بیشتر هدف بازی های حرکتی و سرگرمی زمانی هست که چنتا از رفقا میان و البته بازی به صورت انلاین واسم مهمه

خب بعد این توضیحات
1: ایا این کنسول ( xbox) برام مفیده ؟ یا برم سراغ پلی استیشن ؟
2: نسل جدید یا قدیم ؟ خودم بر اساس مطالعاتی که تو وب کردم به این نتیجه رسیدم 360 . به دلیل اینکه وان هنوز -- نشده و بازیهاش گرونه و البته مشکلاتش کامل معلوم نشده و برطرف نشده

با فرض اینکه 360 بخوام بگیرم :

3: دستگاه رو اگه از کانادا بگیرم (به خاطر اینکه ارزونتر در میاد) بعد بیارم اینجا کپی خور می کنن ؟ بعد میشه انلاین بازی کرد ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟
4: چیزی که میخوام از کانادا بگیرم چه جوری بفهمم همونی هست که باید باشه :دی مدل های مختلفی داره ؟
5: اگه مدل 4gb رو بگیرم و یه هارد اکسترنال 1 ترا بگیرم براش بهتر از این نیست که مدل 250 گیگی بگیرم ؟ چون قیمتی حدودا یه چیز میشه ؟ اصلا امکان پذیره ؟ چه خوبی و بدی داره این کار

SamGun
16-07-2014, 14:45
سلام
من قصد دارم یه کنسول بازی بخرم
البته خیلی گیمر حرفه ای نیستم و خیلی اهل بازی های اکشن انچنانی نیستم
اخرین کنسولی که داشتم میکرو بوده و در جریان کنسول های موجود نیستم
بیشتر هدف بازی های حرکتی و سرگرمی زمانی هست که چنتا از رفقا میان و البته بازی به صورت انلاین واسم مهمه

خب بعد این توضیحات
1: ایا این کنسول ( xbox) برام مفیده ؟ یا برم سراغ پلی استیشن ؟
2: نسل جدید یا قدیم ؟ خودم بر اساس مطالعاتی که تو وب کردم به این نتیجه رسیدم 360 . به دلیل اینکه وان هنوز -- نشده و بازیهاش گرونه و البته مشکلاتش کامل معلوم نشده و برطرف نشده

با فرض اینکه 360 بخوام بگیرم :

3: دستگاه رو اگه از کانادا بگیرم (به خاطر اینکه ارزونتر در میاد) بعد بیارم اینجا کپی خور می کنن ؟ بعد میشه انلاین بازی کرد ؟ مشکلی پیش نمیاد ؟
4: چیزی که میخوام از کانادا بگیرم چه جوری بفهمم همونی هست که باید باشه :دی مدل های مختلفی داره ؟
5: اگه مدل 4gb رو بگیرم و یه هارد اکسترنال 1 ترا بگیرم براش بهتر از این نیست که مدل 250 گیگی بگیرم ؟ چون قیمتی حدودا یه چیز میشه ؟ اصلا امکان پذیره ؟ چه خوبی و بدی داره این کار

شما بهتره که از کنسول 360 استفاده کنی هم به خاطر آنلاین خوب و بازی های حرکتی جذاب و هم به خاطر نبود مشکل در خرید بازی و نصب و اجرا

البته نمیشه منکر این قضیه شد که شما با خرید یک Xbox One لذت و تجربیات بسیار بهتری رو خواهی داشت اما در حال حاضر بی درد سر ترین کنسول 360 هستش .

کپی خور کردن دستگاه مشکلی نداره اما ببینید نسخه Pal رو میتونید گیر بیارید یا خیر ! برای آنلاین بازی کردن هم موردی نداره فقط به شرطی که قوانین استفاده از دستگاه کپی خور شده رو برای آنلاین رعایت کنید.

شما هر میزان هارد External که برای این کنسول خریداری کنید تنها از ظرفیت 16GB اون میتونید بهره ببرید پس بهتره از هارد خوده کنسول استفاده کنید .

logos
16-07-2014, 14:55
ممنون از پاسختون
لذت و تجربیات بسیار بهتر تو وان دقیقا منظورتون چیه ؟ چه چیز بهتری وجود داره شاید اینقدر خوب باشه که ادم بره اونو بگیره :دی
نسخه Pal چیه ؟ چجوری می تونم بفهمم pal هست یا نه؟
مثلا این لینک رو ببینید ایا این همون چیزیه که باید بگیرم ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cen02
احتمالا با چیز شکن باید برین ببینید
اینکه فقط 16 گیگ از هارد رو خواهد شناخت مساله ای هست ! ایا 1 بازی بیش از 16 گیگ میشه ؟ و بازی ریختن روی فلش کار زمان بری هست ؟ می خوام بدونم این حافظه داخلی که 100 دلاری گرونتر میشه ایا به صرفه هست یا نه واقعا

logos
18-07-2014, 11:52
کسی نیست جواب منو بده ؟

ایا رایت دی وی دی بازی کار سختیه ؟ من تو تاپیکش که میخوندم انگار خیلی دردسر داره !
کلا الان 2 تا مساله هست
1: چون یکی قراره برام از کانادا بگیره می خوام مطمئن شم که چیزی که میگیرم درسته و مدل اشتباهی نیست
2: بین 4 گیگ و 250 گیگ موندم که ایا ارزششو داره 250 گیگ ادم بخره؟ اگه 4 گیگ بخرم بعدا دردسر برام ایجاد نمیکنه ؟

pharm
18-07-2014, 12:32
کسی نیست جواب منو بده ؟

ایا رایت دی وی دی بازی کار سختیه ؟ من تو تاپیکش که میخوندم انگار خیلی دردسر داره !
کلا الان 2 تا مساله هست
1: چون یکی قراره برام از کانادا بگیره می خوام مطمئن شم که چیزی که میگیرم درسته و مدل اشتباهی نیست
2: بین 4 گیگ و 250 گیگ موندم که ایا ارزششو داره 250 گیگ ادم بخره؟ اگه 4 گیگ بخرم بعدا دردسر برام ایجاد نمیکنه ؟

میخوام بهت بگم رایت بازی Xbox بیچارت میکنه اصلا هرچی اموزش تو نت هست هیچ کدوم جواب نمیده برا بازیای جدید چون درایور های لایتون دیگه وارد بازار نمیشه و فقط یه مشت اشغالیشو مغازه ها دارن برا همین خیلی دردسر داره حتی با لایتون و فقط و فقط VERBATIM میخواد فقط

logos
18-07-2014, 13:42
هنوز سوالهای بال مونده :
1: ایا ارزش داره 350 تومن بیشتر بدم و 250 گیگ برم ؟ ایا نمی شه با همین 4 گیگ و فلش کار کرد ؟ ایا نمیشه بعدا هارد بهش وصل کرد ؟
2: واسه اینکه از کانادا خرید کنم چیو باید رو مدلش توجه کنم مثلا این قضیه اسلیم و نیو اسلیم و اینا چیه ؟ رو این مدلها کجاش زدن ؟
XBOX 360 250GB Spring 2014 Bundle

Model #: N2V-00135

3: هزینه کپی خور کردن (نرم افزاری نه اون سخت افزاریه) چقدره ؟ خودمم میتونم انجام بدم ؟ جای مطمئن داره که بعدا مشکل ساز نشه واسم ؟
4:
جواب : اینو خودم فهمیدم که به قفل منطقه ای مربوطه و pal برای منطقه اروپاس ... من که از کانادا میگیرم احتمالا منطقه کانادا میگیرم دیگه ....ممکنه بازی هاش کمتر باشه تو ایران ؟
ممنون میشم اگه جوابمو بدید

SamGun
19-07-2014, 20:12
ممنون از پاسختون
لذت و تجربیات بسیار بهتر تو وان دقیقا منظورتون چیه ؟ چه چیز بهتری وجود داره شاید اینقدر خوب باشه که ادم بره اونو بگیره :دی
مثلا این لینک رو ببینید ایا این همون چیزیه که باید بگیرم ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cen02
احتمالا با چیز شکن باید برین ببینید
اینکه فقط 16 گیگ از هارد رو خواهد شناخت مساله ای هست ! ایا 1 بازی بیش از 16 گیگ میشه ؟ و بازی ریختن روی فلش کار زمان بری هست ؟ می خوام بدونم این حافظه داخلی که 100 دلاری گرونتر میشه ایا به صرفه هست یا نه واقعا

کسی نیست جواب منو بده ؟

کلا الان 2 تا مساله هست

Xbox One نسل جدید کنسول ماکروسافت هست و با توان سخت افزاری فوقالعاده قویتر , سریعتر و بهتر و همچنین به همراه Kinect 2 و افزایش کارایی این دوربین مهیج

که بازی هایی با کیفیت خارق العاده رو براتون به ارمغان میاره و قابل قیاس با نسخه 360 نیست

شما تجربیات جدیدی رو میتونی تو نسخه جدید داشته باشی و بنده به شخصه همیشه دنبال ورژن جدید میرم حتی اگه اشکالاتی هم داشته باشه مثل نبود کپی خور ! هیچ اشکالی نداره که ما بازی های اصل رو خریداری کنیم یا به روش های تعویض بازی لذتمون رو ببریم .

شاید همیشه به جیب فکر کردن نتونه لذت تمام رو به آدم القا کنه , بنده خودم آدم مرفح بی درد نیستم اما خوب برای این چیزا پول میدم و اگه شما فکر میکنی لذت زیادی با این دستگاه ها خواهی برد حتما نسخه جدید رو خریداری کنید .

PAL و NTSC و ... مرتبط به Format پخش ویدئویی دستگاه های تصویری هستش که بحث مفصلی داره و اگه بخواید براتون رفرنس میزاریم مطالعه کنید .

این 2 فرمت به صورت منطقه بندی عرضه این دستگاه ها تعیین میشوند برای مثال PAL مربوط به قسمت خاورمیانه یا آسیای جنوب غربی و NTSC مرتبطه آمریکای شمالی و دیگر قسمت ها .

میتونید در عکس زیر تقسیم بندی رو به صورت کامل مشاهده کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این موضوع مرتبط به کنسول Xbox 360 میشه و برای کنسول Xbox One خیلی صدق نمیکنه چون شما برای تهیه بازی برای کنسول 360 مجبورید از بازی های همان ریجن استفاده کنید
که در ایران بیشتر PAL موجود هست

(البته در پرانتز بگم که بازی های جدید اکثرا دارن به صورت Region Free عرضه میشن یعنی بر روی تمامی فرمت ها قابل اجرا هستن مگر بازی های خاص)

در مورد کنسول One هم این مورد صدق میکنه و بازی ها اکثرا به صورت Free عرضه میشن کماکان که خوده کنسول هم به صورت قانونی Free Region خواهد بود .

برای استفاده از کنسول در صورت استفاده ساده و غیر حرفه ای یک فلش 16GB کاملا نیاز شما رو برطرف میکنه ( منظور از غیر حرفه ای جلو نبردن همزمان چند بازی )

حجم هر بازی بین 3 الی 35 گیگ . بسته به خوده بازی و تعداد DVD9 ها .

ترجیحا بازی هارو از بیرون و بی دردسر تهیه کنید بهتره .

آوردن کنسول هم از خارج اگر از سلامت اون اطمینان دارید موردی نداره و میتونه خوش قیمت براتون در بیاد.

logos
19-07-2014, 22:06
ممنون از پاسختون حیلی لطف کردید
فقط الان چنتا سوال مونده :
کپی خور کردن کنسول چفدر هزینه داره ؟ چون یه جا خوندم 300 -400 هزار تومن هزینشه !!!
و اینکه اگه 4 گیگ رو میشه بعدا بهش هارد اضافه کرد چون نمی خوام بخرم و بعدا ببینم هارد نیازدارم و بخوام تعویض کنم در صورتی که نشه یا کیفیت خوبی نباشه ترجیح میدم 250 گیگ بخرم
و از همه مهمتر اینکه ایا مدلهایی که وجود داره الان مدلهای مختلفی هست (اسلیم و نیو اسلیم و ...) من از کجا بفهکک چیو دارم میخرم وقتی اینترنتی دارم سفارش میدم (از خارج از ایران)

SamGun
22-07-2014, 18:08
ممنون از پاسختون حیلی لطف کردید
فقط الان چنتا سوال مونده :
کپی خور کردن کنسول چفدر هزینه داره ؟ چون یه جا خوندم 300 -400 هزار تومن هزینشه !!!
و اینکه اگه 4 گیگ رو میشه بعدا بهش هارد اضافه کرد چون نمی خوام بخرم و بعدا ببینم هارد نیازدارم و بخوام تعویض کنم در صورتی که نشه یا کیفیت خوبی نباشه ترجیح میدم 250 گیگ بخرم
و از همه مهمتر اینکه ایا مدلهایی که وجود داره الان مدلهای مختلفی هست (اسلیم و نیو اسلیم و ...) من از کجا بفهکک چیو دارم میخرم وقتی اینترنتی دارم سفارش میدم (از خارج از ایران)

خواهش میکنم دوست گرامی
نه همچین چیزی نیست و این قیمت نداریم ! خوده دستگاه مگه چقدر پولشه که نصف پول دستگاه بره برای کپی خور !
من متاسفانه قیمت روز رو ندارم

خب مسلما روی باکس دستگاه مدل اون رو نوشته و عکس دستگاه رو گذاشته .