PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ذخیره اطلاعات یک صفحه اینترنتی در Database

mnrhm
01-09-2006, 10:30
با سلام
من مي خواهم برنامه اي بنويسم كه يك صفحه را از اينترنت مي گيرد و يك سري اطلاعات را از source آن به داخل یک database ذخیره می کند
و اینکه یک سری اطلاعات مربوط به تاریخ و غیره را در آن صفحه وارد کند و اطلاعات برگشتی را از source آن صفحه در database ذخیره کند
لینک صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
با تشکر
زبان C#.NET

someone
01-09-2006, 13:53
سلام.
من منظور شما رو درست متوجه نشدم. link ي كه شما گذاشتيد مربوط به بازار بورس تهران هست.
دقيقا مي خوايد چه كار كنيد؟ از اين صفحه چه اطلاعاتي مي خوايد بگيريد؟
ممنون.

mnrhm
02-09-2006, 10:44
من می خوام اطلاعات قیمت سهام مختلف رو مثلا از یک تاریخ تا به امروز بگیرم و در فایل ها ی txt ذخیره کنم تا بتوانم از آنها در نرم افزارهای تحلیل تکنیکال مثل metastock استفاده کنم
بنابراین نیاز به برنامه ای دارم که به اینترنت وصل شده و به یکی از سایت های دارای آرچیو رفته و اطلاعات قیمت هر سهم دلخواهی را از تاریخ مشخص شده در برنامه تا به امروز در دیتابیس برنامه update کند
ولی چون بنده تازه کارم نمی دانم چگونه می توان در یک برنامه به اینترنت وصل شد و یک صفحه را دریافت کرده و اطلاعات مشخص در آن صفحه که شامل قیمت های روزهای مختلف یک سهم مشخص است را از آن استخراج کرده تا بتوانم دیتابیس خود را update کنم
براي مثال از طريق اين صفحه ht[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
كه با تغيير date می توان قیمت های تاریخ های مختلف را بدست آورد
با تشکر قبلی

someone
02-09-2006, 15:55
دوباره سلام.
به طور خلاصه و ساده باید بگم که برای کاری که شما میخواید انجام بدید باید یک connection به database ی که روی server قرار داره بزنید که مسلما اجازه این کار رو ندارید. یه روش دیگه هم وجود داره و اونم اینه که بعد از referesh شدن صفحه ی مورد نظر شما باید source صفحه مورد نظرتون رو در یک Buffer به صورتString ذخیره کنید و یک Search Engine برای پیدا کردن اطلاعات مورد نظر بنویسید. میتونید از منوی view گزینه ی source رو انتخاب کنید تا ببینید که اطلاعاتی که می خواید چه طوری قرار گرفتن.
در ضمن اگه می خواید اطلاعاتی در صفحه ی مورد نظر وارد کنید یکی از روش ها اینه که باید handle صفحه ی مورد نظرتون رو بگیرید وtabIndex های کنترل هایی که روی صفحه قرار دارند رو پیدا کنید و روی Index کنترل مورد نظر focus کنید.در این صورت میتونید اطلاعاتتون رو مثلا در یه TextBox قرار بدید و Index کنترل send رو پیدا کرده و روش focus کنید.همین طور میشه handle کنترل های بکار رفته در صفحه روبدست آورد.
البته این کار ساده نیست. در حقیقت با این کار شما یه Robot کوچیک برای خودتون می سازید.