PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توضیح و راه حلی برای وضعیت اینترنت مخابرات - سرعت پایین، پینگ بالا، کیفیت افتضاح سرویس

parham6
08-07-2014, 10:58
شرکت سرویس دهنده: مخابرات استان البرز
نوع سرویس: 2 مگابیت (ترافیک نامحدود)
اطلاعات بیشتر (شخصی):
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
** *** ** *** ** *** **

مشکل: از زمانی که سرعت اینترنت رو به 2 مگابیت ارتقا دادیم، کیفیت سرویس به شدت وحشتناکی افت کرده به طوری که در طول روز سرعت حتی به 512 کیلوبیت (64 کیلوبایت) واقعی هم نمی رسه. مشکل تنها سرعت نیست بلکه قطع و وصلی مکرر کانکشن (Time out) و پینگ تایم (Ping) بالا و Unstable هم شامل می شه. کیفیت سرویس به حدی پایین هست که عملاً استفاده از اینترنت در طول روز رو غیرممکن و در بهترین شرایط خیلی سخت می کنه. این مشکل بیش از یک هفته بدون تغییر مونده و پشتیبانی مخابرات هر گونه ایراد در سمت خودش رو انکار می کنه و مگه ما هیچ مشکلی نداریم. این خرابی تنها در طول روز پیش میاد و از نیمه های شب تا اوایل صب سرویس عادی کار می کنه.

توضیحات: مشکل اصلی سرویس به علت ناپایداری (Unstable بودن) ارتباط با شبکه ها (چه داخل کشور و چه خارج) بوجود میاد که دلیلش رو خود مخابرات باید بهتر بدونه. در ساعات خرابی سرعت و پایداری تک کانکشن ها (هم TCP و هم UDP) به حدی پایین میاد که می شه گفت با تعداد پایین کانکشن عملاً دسترسی خوبی به اینترنت ندارید. تنها راه استفاده از سرعت واقعی خود افزایش مصنوعی تعداد کانکشن های همزمان به سرور سرویس دهنده هست (Simultaneous connections) که این کار خودش همیشه عملی نیست. برای مثال اکثر برنامه ها برای ارتباط از تعداد از پیش تعریف شده ای کانکشن (که معمولاً بیشتر از چند عدد نیست) استفاده می کننده که قابل تغییر نیست. همچنین تمام سرویس دهنده ها (server) از تعداد بسیار بالای کانکشن پشتیبانی نمی کنند و برخی از اونا ممکنه حتی دسترسی کاربر را برای استفاده بیش از حد از کانکشن ها مسدود کنند. با این وضع کیفیت عملاً دسترسی اکثر برنامه ها به اینترنت تنها با سرعت بسیار بسیار پایین امکان پذیره.

راه حل: تا زمان حل شدن مشکل (اگر اصلا حل بشود) راهی جز این ندارید که از حداکثر تعداد کانکشن ممکن برای کار با اینترنت استفاده کنید. برخی مرورگر ها (مانند FireFox) به شما این اجازه را می دهند که تعداد کانکشن های خود را افزایش دهید، البته با انجام این کار برخی سایت ممکن است دسترسی شما را مسدود (Block) کنند. همچنین، برای دانلود از اینترنت از برنامه های Accelerator مانند Internet Download Manager استفاده نمایید. متاسفانه راه حلی برای افزایش سرعت برنامه هایی مانند Steam، Origin، Skype یا خیلی از برنامه های دیگر وجود ندارد. همچنین برای کاهش پینگ خود با سرور های خارج کشور می توانید از DNS گوگل استفاده نمایید.

کاهش پینگ با تغییر DNS به گوگل

ابتدا وارد Control Panel شده و بر روی View Network status and tasks کلیک کنید. وارد Change adapter settings شود و بر روی کانکشن خود راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. دوبار برای رو Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)x کلیک کنید و در قسمت پایین پنجره باز شده Use the following DNS Server addresses را تیک بزنید. حالا در فیلد بالا 8.8.8.8 و در فیلد پایین 8.8.4.4 را وارد کرده و بر روی OK در هر دو پنجره کلیک کنید. حالا CMD را باز کرده و فرمان ipconfig /flushdns را وارد کنید.

افزایش سرعت دانلود با استفاده از Internet Download Manager

پس از دانلود و نصب برنامه ی Internet Download Manager (آخرین ورژن) بر روی Downloads و سپس Options کلیک کنید. حالا به تب Connection بروید و Default max. conn. number را بر روی 16 (در صورتی که سرور مورد نظر از تعداد بالاتر پشتیبانی نمی کند) یا 32 قرار دهید. با کلیک کردن بر روی OK تایید کنید.

افزایش سرعت باز کردن صفحات وب از طریق مرورگر FireFox

در محل تایپ آدرس عبارت about:config را وارد کرده و اخطار را تایید کنید. عبارت network.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را جستجو کرده و پس از یافتن مقدار آن را برابر با 16 قرار دهید. سپس از منوی Tools گزینه ی Options را انتخاب کنید و به تب Advanced بروید. از قسمت Connection گزینه ی Settings را انتخاب کنید. مقدار آن را برابر با No proxy قرار داده و OK را کلیک کنید.

آیا امیدی به ارائه ی توضیح از طرف مسئولان و برطرف شدن مشکل هست؟

sky1sky
09-07-2014, 13:06
من هم اینترنت مخابرات دارم در بهترین حالات سرعت دانلود 120KBPS هست و در بدترین حالت 0 !! به طور متوسط هم سرعت 30KBPS هست

وضعیت پینگ اینترنت ام به شدت افتضاح هست، عکسی که گذاشتم شامل اکثر اوقات میشه و مخصوصا در ساعاتی که شیانه رایگان هست که این time out ها به شدت بالا و فوق العاده سرعت پایین می اید و راه حل های بالا هم واسم فایده نداشت بگید چه کا کنم :n27:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

parham6
09-07-2014, 14:17
من هم اینترنت مخابرات دارم در بهترین حالات سرعت دانلود 120KBPS هست و در بدترین حالت 0 !! به طور متوسط هم سرعت 30KBPS هست

وضعیت پینگ اینترنت ام به شدت افتضاح هست، عکسی که گذاشتم شامل اکثر اوقات میشه و مخصوصا در ساعاتی که شیانه رایگان هست که این time out ها به شدت بالا و فوق العاده سرعت پایین می اید و راه حل های بالا هم واسم فایده نداشت بگید چه کا کنم :n27:

عکس نشون می ده که شما مشکل قطع و وصلی دارید، من حتی وقتی سرعت تک کانکشن به بایت هم می رسه timeout ندارم. خطتون نویز نداره؟ اطلاعات خط رو می شه قرار بدین؟
از 192.168.1.1 با یوزر پس admin و admin وارد شید و از قسمت Statistics مودم مقدار SNR Margin و Attenuation و Output Power رو بنویسید.

sky1sky
09-07-2014, 20:51
عکس نشون می ده که شما مشکل قطع و وصلی دارید، من حتی وقتی سرعت تک کانکشن به بایت هم می رسه timeout ندارم. خطتون نویز نداره؟ اطلاعات خط رو می شه قرار بدین؟
از 192.168.1.1 با یوزر پس admin و admin وارد شید و از قسمت Statistics مودم مقدار SNR Margin و Attenuation و Output Power رو بنویسید.
البته گاهی اوقات هم سرعتش خوبه مث الان که البته خیلی به ندرت اتفاق م افتد در حالتی که عکس زیر هست و تایم اوت ندارم ااین مشخصاات در مودم هست

Mr.Pooya
09-07-2014, 20:59
سلام

تمامی مسائل مربوط به اینترنت مخابرات را در تایپیک خودش مطرح کنید :

ADSL / مخابرات استان البرز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

parham6
10-07-2014, 11:53
البته گاهی اوقات هم سرعتش خوبه مث الان که البته خیلی به ندرت اتفاق م افتد در حالتی که عکس زیر هست و تایم اوت ندارم ااین مشخصاات در مودم هست

شما مشکل از خطتونه. SNR Margin و Attenuation شما وضعیت خیلی خوبی نداره. فکر کنم مشکل تایم اوت از همین باشه.

sky1sky
19-07-2014, 23:35
مرسی باید چه کنم که
. SNR Margin و Attenuation بهتر شه و مشکل تایماوتی کمتر شه?

سیم تلفن خونه که تماس ها اصلا نویز نداره و سالمه پس راه حل?
مرسی