PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد ساخت پاور ال ای دی برای مه شکن های جلو

vestlaif
02-07-2014, 00:10
سلام به همگی دوستان .
فرا رسیدن ماه رمضان همگی مبارک . نماز روزه هاتون قبول .
بدون اتلاف وقت میرم سره اصل مطلب .
قصد دارم مه شکن جلو رو ال ای دی کنم . ماشینم ماکسیما هست .نوری سفید یخی میخوام در حد زنون یا بیشتر هم اشکالی نداره قدرت بالا و زیبایی نور برام مهمه .

من خودم یه سری خرید هارو کردم و طرح هایی دارم لطفا راهنماییم کنید سریع بسازمش .

طرح کلی : در هر مه شکن 3 ردیف افقی و هر ردیف 4 عدد پاور ال ای دی .

وسایل خریداری شده : 6 عدد پاور ال ای دی 1 وات سفید یخی مارک ای پی ال ای دی . 2 عدد درایو 3 وات . 3 عدد لنز 30 درجه و 3 عدد لنز 60 درجه .

نتیج تست اولیه : من اینارو وصل کردم و تست کردم منتها اول اینکه به نظرم حجم نورش کمه . بعد وقتی بدون لنز روشن میکنم نور خیلی پخش میشه و وقتی لنز هارو میذارم نور خیلی نقطه ای میشه خلاصه نمیتونم نور رو درست هدایت کنم . حالا بابت لنز و خوده ال ای دی ها به مشکل برخوردم و سوالاتی برام پیش اومده .

سوالات :
1- دوازده عدد 1 وات برای هر طرف کافی هست ؟
2 - همونطور که گفتم نور زنون رو بهم میده ؟ میدونم بازم متفاوت میشه ولی خب همون حجم و رنگ و روشنایی رو میخوام .
3 - ال ای دی های 3 وات بهتر نبودن ؟
4 - درباره لنز نظرتون چیه ؟ از چه لنز هایی پیشنهاد میدین استفاده کنم تا به نور دلخواه برسم ؟ (نور زنونی )
من خودم فکر کردم برای 3 ردیف ، ردیف اول رو لنز 60 یا 30 درجه بزنیم . ردیف دوم رو انز بزرگتر و ردیف سوم رو بدون لنز استفاده کنیم . نظرتون چیه ؟

توی منزل با آداپتور که تست کردم نور با لنز خیلی نقطه ای و نور بدون لنز روی زمین پخش بود و زیاد برد نداشت .

5 - ال ای دی های یک وات رو به آداپتور با درایوش که وصل میکنم بعد از 30 ثانیه حدودا خیلی داغ میشه طبیعیه ؟ آخه شنیدم 1 وات ها زیاد گرما ندارن .

6 - درباره نصبش برای هر درایو 3 ال ای دی رو باید سری وصل کرد و در هر مه شکن که 4 تا درایو جمع میشه باید درایو هارو موازی به کابل برق پروژکتور وصل کرد . درسته ؟

حالا دوستانی که آشنایی دارن با اینکار یا تجربه دارن خلاصه مارو راهنمایی کنن خدا خیرشون بده .

vestlaif
03-07-2014, 01:16
کسی نبود کمک کنه ؟