PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه های ایرانی نوشته شده با زبان ها

ooje_asman
26-04-2005, 13:20
با سلام
1- برنامه های ایرانی با چه زبان هایی نوشته شده اند و چگونه اطلاعات خودشون رو مخفی کرده اند و اطلاعات کدامیک رو می توان بیرون کشید و از نظر قوت و ضعف برنامه نویسی هریک در چه سطحی می باشند.
2- برنامه هایی مثل فرهنگ آریانپور که با vb نوشته شده و به قول یکی از بچه ها از اکسس برای اطلاعات خود استفاده کرده و فقط پسوند فایل مربوط رو به dll تغییر داده که در هنگام اجرا به mdb تغییر می دهد و مورد استفاده قرار می دهد و البته وقتی بخای اونو با اکسس باز کنی پسورد می خاد که به قول این دوستمون می شه اونم به راحتی باز کرد اگه شما می تونید بگید تا ما هم استفاده کنیم.

مهمان
26-04-2005, 17:34
سلام
برنامه هاي ايراني با دلفي و vb و به ندرت با c نوشته شده اند.
در مورد مخفي کردن بايد بگويم که هر برنامه نويس ايراني ترفندي را جهت مخفي نگه داشتن اطلاعات به کار برده است. مثلا يک برنامه ديدم که اطلاعات داخل ديتابيس آن رمزي بود و در داخل کد برنامه اطلاعات درست نمايش داده مي شد يعني در هنگام قرار دادن اطلاعات در ديتابيس Encoding مي کرد و در هنگام fetch از ديتابيس Decoding انجام مي داد.
مثلا با يک فرمول رياضي مي توان اطلاعات يک رکورد در ديتابيس را به صورت رمزي در آورد و در هنگام گرفتن اطلاعات رکورد از ديتابيس آن را به حالت اوليه برگرداند.
در مورد سوال دوم بايد بگم که من خودم شخصا ديتابيس آريانپور را از همان روشي که خودتان نوشته ايد باز کردم ولي هيچ گونه سوء استفاده از آن نکردم.
يک فايل dll در سي دي آريانپور وجود دارد که حجمي حدود 50 مگا بايت داره که اگر پسوند آنرا به mdb تغيير بدهيد و سپس آنرا توسط برنامه Access Password Recovery رمزگشايي نماييد رمز ديتابيس هم به دست مي آيد و مي توانيد ديتابيس را باز کنيد که شامل کل اطلاعات ديکشنري آريانپور است که شامل واژه هاي فارسي و انگليسي و تصاوير مربوط به برخي از کلمات موجود مي باشند.
موفق باشيد :wink:

ooje_asman
30-04-2005, 07:17
با سلام ، رامبد جان من این برنامه رو از کجا می تونم دانلود کنم تو این سایت که نبود ممنون می شم لینکشو برام بذارید

مهمان
30-04-2005, 21:34
سلام دوست عزيز
متاسفانه من لينک اين برنامه را ندارم
چندين سال پيش بود که از اين برنامه استفاده کردم اما اگر از بچه ها در قسمت نرم افزار درخواست کنيد حتما به لينک آن خواهيد رسيد.
موفق باشيد