PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا از عملكرد تيم ملي در جام جهاني راضي بوديد؟

ragbar12
25-06-2014, 22:59
سلام

جام جهاني 2014 برزيل امشب براي تيم ملي ايران تمام شد ومثل هميشه بعد سه بازي ساكو بستيمو برگشتيم ايران.
به نظرتون عملكرد تيم ملي در اين جام راضي كننده بود يانه؟ در اين تاپيك قرار نيست بازي تيم ملي تحليل بشه فقط با دليل بگيد از تيم ملي راضي بوديد يانه. و علت رو بيان كنيد.

halflife g
25-06-2014, 23:06
تيم ايران مثه يه دانشجويي هست كه واسه امتحان نخوونده و اميدشو ميذاره واسه نوع سوال دهي استاد و شانس و اقبالاي روز امتحان:n02::

اگه اوايل بازي گل نخوره و اگه تيم حريف نتونه در حد بايدش ظاهر بشه و ....اونم خوب بازي مي كنه و گرنه وا ميده(يعني يه تيم بدون برنامه و سطحي )

+

البته عملكرد بازيكناي فعلي و مربي فعلي خوب بود(چون توانشون در همين حد) ولي براي كشوري با اين همه سرمايه و عاشق فوتبال انتظار خيلي بيشتري در مورد انسجام و تربيت نيروي زبده فوتبالي ميره(يعني تا ريشه اي نباشه كارا مربي و بازيكنا خيلي بهتر از اينا ظاهر نخواهند شد)

.

albertxx
25-06-2014, 23:17
تيم ايران مثه يه دانشجويي هست كه واسه امتحان نخوونده و اميدشو ميذاره واسه نوع سوال دهي استاد و شانس و اقبالاي روز امتحان:n02::

یعنی واقعا این جمله بالا خلاصه تیم ملی هست !!

واقعا ما چقدر بازی تدارکاتی داشتیم ؟؟ (( تشبیه به درس نخوندن در طول ترم ))

آخرش چی شد ؟؟ فقط دارن تو تلویزیون میگن اگه پنالتی گرفته میشد -- اگه ما میزدیم و هزاران اگه دیگه (( تشبیه به اینکه استاد چرا نمره نمیده !! ))

در حالی که خود دانشجو ورقه سفید داده انتظار داره استاد 20 بده !!:n15:

B.Russell
25-06-2014, 23:20
من زیاد غافلگیر نشدم و تو نظرسنجی های p30world هم دقیقا به یک امتیاز تساوی با نیجریه و دو باخت مقابل بوسنی و آرژانتین رای داده بودم.

بیشتر هم از عملکرد خودم ناراضی هستم !!!

با وجودیکه ایمان داشتم ایرانی ها جوگیرن، ایرانی ها متوهم هستن و روی شانس و اقبال و دعا و دست های اربابان آسمانی بیشتر حساب میکنن تا کار کردن های از پایه و برنامه ریزی و ... بازم پس از بازی خوب مقابل آرژانتین این توهم سراغم اومد که ایران میتواند بوسنی رو ببره. :n26:

و الان فهمیدم هیچ وقت از این جوگیری رها نمیشم، ژن جوگیری بدجوری تو گوشت و خون ایرانی ها یکه تازی میکنه.

پیش بینی آینده :

تو جام ملت ها هم مثل باقلوا تو مرحله 1/4 اوت میشیم، ببینیم مربی اونزمان کی هست که پس از پایان بازی های گروهی بازم مارو جو زده کنه.

ایران = جو زده ترین کشور جهان در تمامی تاریخ بشریت + جوگیر ترین ملت غیور دنیا

ae2009
25-06-2014, 23:28
من زیاد غافلگیر نشدم و تو نظرسنجی های p30world هم دقیقا به یک امتیاز تساوی با نیجریه و دو باخت مقابل بوسنی و آرژانتین رای داده بودم.

بیشتر هم از عملکرد خودم ناراضی هستم !!!

با وجودیکه ایمان داشتم ایرانی ها جوگیرن، ایرانی ها متوهم هستن و روی شانس و اقبال و دعا و دست های اربابان آسمانی بیشتر حساب میکنن تا کار کردن های از پایه و برنامه ریزی و ... بازم پس از بازی خوب مقابل آرژانتین این توهم سراغم اومد که ایران میتواند بوسنی رو ببره. :n26:

و الان فهمیدم هیچ وقت از این جوگیری رها نمیشم، ژن جوگیری بدجوری تو گوشت و خون ایرانی ها یکه تازی میکنه.

پیش بینی آینده :

تو جام ملت ها هم مثل باقلوا تو مرحله 1/4 اوت میشیم، ببینیم مربی اونزمان کی هست که پس از پایان بازی های گروهی بازم مارو جو زده کنه.

ایران = جو زده ترین کشور جهان در تمامی تاریخ بشریت + جوگیر ترین ملت غیور دنیا

این نظرتون رو به حساب جو زدگی میزاریم! حالا شما فرض کن همه ما اشتباه میکنیم این همه خبرگزاری جهان که از بازی های تیم تمجید کردن هم اشتباه میکنن؟!:3:

PSYCHO_MAN
25-06-2014, 23:31
البته بی برنامه کامل نبودیم تو فاز دفاعی تا وقتی هدف حفظ درواره بود خوب بودیم ولی یه تیم نصف و نیمه بودیم که تو حمله خیلی بی اثر بازی میکنه
ما دانشجویی بودیم که از 10 تا فصل امتحان 4 تا رو تقریباً خوب خونده بود ولی سوالای 6 تا فصل دیگه رو بلد نبود و به امید حادثه ، تقلب و لطف یزدان و بچه ها رفت سر جلسه
البته بعضی جاها هم شبیه اون دانشجویی بودیم که وقتی استاد با ارفاغ بهش 10 میده میره برای شاگرد اولا شاخ شونه میکشه
در کل اگه بخوایم خیلی سخت نگیریم میشه نمره قبولی داد به این تیم با توجه به سطح فوتبالمون

این نظرتون رو به حساب جو زدگی میزاریم! حالا شما فرض کن همه ما اشتباه میکنیم این همه خبرگزاری جهان که از بازی های تیم تمجید کردن هم اشتباه میکنن؟!:3:
بد نمیگه این دوستمون این صدا و سیما هم خیلی دیگه آش شور کرده بود . یه کاری کردن که بازی با بوسنی انگار تشریفاتی بود و ما جام رو با بازی آرژانتین تموم کردیم. هر چیزی حدی داره
چند روز بود فقط داشتیم تعریف و تمجید میشنیدیم . انگار نه انگار ما یه بازی خیلی مهم تر دیگه هم داریم
از یه سایت معمولی تو امارات و قطر گرفته تا لهستان و برزیل و خلاصه همه جای دنیا رو میگشتن ببینن کی یه خط در مورد بازی ایران تعریف کرده بیان برای مردم تعریف کنن

B.Russell
25-06-2014, 23:32

دقت نکردی چی گفتم !!! گفتم ایران در بازی با آرژانتین خوب بود و همین باعث شد ما دوباره جو زده بشیم و یادمون بره حقیقتمون چی هست.

تو عرصه های سیاسی و روحانی مچکریم و .... هم از این حرکتا زیاد کردیم و بازم میکنیم.

خبرگزاری های جهان هم صرفا از بازی با آرژانتین تمجید کردن، کسی از 3 گل خوردن از بوسنی و اون بازی بزن زیر توپ با نیجریه تمجید نکرده، اگر هم کرده اونم جوگیره !!!

Gregar
25-06-2014, 23:49
من که رای ندادم . نمیشه نظری داد . بحث رضایت برمیگرده به اینکه قبل از جام چه انتظاری از تیم ملی داشتیم . اما یه رضایت دیگه هم هست که رضایت کلی از عملکرد تیم ملی توی این سالهاست که هیچ پیشرفتی نکرده .
اگه بخوایم به نسبت قدرت تیم بسنجیم که صد در صد باید راضی باشیم . چون حقمون روی کاغذ سه تا باخت افتضاح بود .
اما در کل میشه ناراضی بود . چون این پتانسیل تیم ایران نیست و قدرت ایران نباید در این حد باشه . میشد طی این سالها با مدیریت درست تیمی قویتر راهی این مسابقات کرد که نکردیم . پس اینجا هم ناراضی .

Undisclosed
26-06-2014, 03:55
بنده از عملکرده اونایی که فوتبال ایران رو به این روز انداختن ناراضی ام . از خودشون هم البته متنفرم .

alireza-1991
26-06-2014, 08:54
به نظرم اگه بوسنی رو میبردیم ولو اینکه صعود هم نمی کردیم بهترین عملکرد رو در ادوار حضورمون داشتیم .

ولی با این نتیجه به نظرم از 2006 بهتر واز 98 بدتر بودیم

king_darkness
26-06-2014, 10:00
این داستان ماست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mr_khodaei2008
26-06-2014, 15:34
من واقعا راضی هستم چون دلم میخاست همین بلا سرش بیاد .

danielo
26-06-2014, 16:04
از نظر کل که مسئولیت هایش با سیاستمدار ها و فدراسیون فوتبال ماست بخواهیم در نظر بگیریم.صد در صد نه.
چون کشور ما چند تا فاکتور را داره.
1:جمعیت مناسب
2:علاقه اکثریت مردم به این ورزش
3:داشتن استعداد که شامل نژاد های مختلف میشه که ساختار فیزیکی متفاوت دارند.
اگر فقط روی 2 استان کشور یعنی مازندران و اذربایجان کار حرفه ای صورت بگیره.یعنی همون کاری که ژاپن کرد.ایران میتونه به یک قدرت فوتبالی تبدیل بشه.همین 2 تا استان به جان خودم کافیه.

ولی اگر بخواهیم از نظر داشته های مون و مربی مون در نظر بگیریم.میشه نمره قبولی به کیروش داد.
به نظر من این بازیکن ها و لیگ ما ضعیف ترین بازیکنهای ما در این 20 سال اخیر بودند.

IRAN_KING
26-06-2014, 16:58
رقم قرارداد کیروش چند برابر بسیاری از مربیان تیمهای بزرگ جام جهانی !
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

banii
26-06-2014, 20:43
اگر فقط روی 2 استان کشور یعنی مازندران و اذربایجان کار حرفه ای صورت بگیره.یعنی همون کاری که ژاپن کرد.ایران میتونه به یک قدرت فوتبالی تبدیل بشه.همین 2 تا استان به جان خودم کافیه.

مازندران؟:n13:
مازندران به کشتی معروفه نه فوتبال!:n13:
خوزستان فکر کنم معروف تر باشه برای فوتبال!!

اما آذربایجان رو درست گفتید بخصوص شهر زیبای اردبیل .

اما در مجموع با حرفتون موافق نیستم(با احترام:n16:)
مثلا چرا توی فوتبال مشهد نباید برنامه ریزی بشه ؟
هیچ میدونستید که هر 3 دوره ای که ایران به جام جهانی رفته با گل مشهدیا رفته :دی؟
گوچی 2014 ، خداداد 1998 و اون یکی جام دیگه اسم بازیکن یادم نیست:دی

banii
26-06-2014, 20:52
جالبه من اینجا [Link ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]فهرست_نامداران_مازندران)] حتی یک فوتبالیست مازندرانی پیدا نکردم:n27: .

اگر رفرنسی دارید لطفا ارائه بفرمایید !

S_ALI_A
27-06-2014, 02:03
ببخشید، ژاپن؟!!!!
قدرت فوتبال شده جدیدا؟
مازندران؟ فوتبال؟
من میتونم قانع نشم به قول عادل؟

از نظر کل که مسئولیت هایش با سیاستمدار ها و فدراسیون فوتبال ماست بخواهیم در نظر بگیریم.صد در صد نه.
چون کشور ما چند تا فاکتور را داره.
1:جمعیت مناسب
2:علاقه اکثریت مردم به این ورزش
3:داشتن استعداد که شامل نژاد های مختلف میشه که ساختار فیزیکی متفاوت دارند.

ولی اگر بخواهیم از نظر داشته های مون و مربی مون در نظر بگیریم.میشه نمره قبولی به کیروش داد.
به نظر من این بازیکن ها و لیگ ما ضعیف ترین بازیکنهای ما در این 20 سال اخیر بودند.

ernest1
30-06-2014, 11:27
کارلوس کیروش سرمربی زرنگیه، همین الان هم که بعد از جام جهانی همه دنبال حفظ کارلوس کیروش هستند نشانه زرنگی و درایت این سرمربی هست
ولی بنظرم کارلوس کیروش می تونست بیشتر به تیم ملی ایران خدمت کنه
بنده دقیقا موافق مجید خان جلالی هستم که تو سوالات آخر نظرشو خیلی روشن گفته

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D9%86%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%AF

البته نمیخوام وارد بحث دورگه ها بشم که بحث ویژه ای رو می طلبه و تو این مورد بنظرم کیروش خوب عمل کرده اینم نمونه بارزش:

ولی در هر صورت کی روش دو سه سال وقت داشت ولی انتظار میرفت تاثیرات بیشتری در تیم ملی بگذاره، این بیانیه هرچند خیلی مستدل نیست ولی بالاخره حرفی از برنامه توش هست که بهتره فدراسیون یه بار که شده اونو بخونه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%20%D9%85%D8%B1%D8%A8%DB%8 C%D8%A7%D9%86%20%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%20% D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%87%20%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B4/%D8%AA%D8%A7%DA%A9%D8%AA%DB%8C%DA%A9%20%D8%AA%DB%8 C%D9%85%20%D9%85%D9%84%DB%8C%20%D9%85%D8%AB%D9%84% 2024%D8%B3%D8%A7%D9%84%20%D9%82%D8%A8%D9%84

در هر صورت و با همه این تفاسیر الان عزم ملی جزم شده که کیروش بمونه و در ودیوار هم میگن بمونه، ظاهرا پولش هم جور شده، مربی ایرانی هم اگر بیاد همچین زیرپاشو خالی میکنن که ندونه از کجا خورده

تو این شرایط بذاریم کیروش بیاد ولی یه نکته رو دقت داشته باشیم:
حداقل سطح انتظاراتمون رو از کیروش افزایش بدیم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%87%D9%88%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D 8%AE%D8%B4%D9%85%DA%AF%D9%8A%D9%86_%D8%A7%D8%B2_%D 8%AA%D9%8A%D9%85_%D9%85%D9%84%D9%8A_%DA%A9%D8%B1%D 9%87

S0R3N4
30-06-2014, 17:43
تا حدودی بله!و تا حدودی خیر!!!
اولین و بزرگترین اشتباه کی روش انتخاب حقیقی به عنوان دروازبان اول تیم بود!
دومین اشتباه کی روش این بود که اصلا پلن و برنامه ای واسه گل زدن نداشتیم و فقط تو فاز دفاع خوب بودیم که اونم تو بازی با بوسنی همه از هم پاچیده بودن!
در کل ما نشون دادیم هرچقدر حریفمون اسم و رسم دار تر باشه بهتر بازی میکنیم تا با یه تیم ناشناس!!
از بازی های انتخابی جام جهانی بگیرید تا خود جام جهانی!

mmf66
30-06-2014, 18:30
از عملکرد این تیم راضیم

ولی از عملکرد مسولین در فوتبال به هیچ وجه راضی نیستم به نظر بنده ایران پتانسیل بالایی در فوتبال داره و به راحتی میتونه جزو 20 یا 10 تا کشور اول جهان باشه

kenzu
30-06-2014, 18:37
کلا ملت شادی هستیم . میبازیم میریزیم تو خیابونا جشن میگیریم :n02:

banii
30-06-2014, 19:34
در کل ما نشون دادیم هرچقدر حریفمون اسم و رسم دار تر باشه بهتر بازی میکنیم تا با یه تیم ناشناس!!
از بازی های انتخابی جام جهانی بگیرید تا خود جام جهانی!
ایول. لایک داشت واقعا" .

ernest1
01-07-2014, 04:14
این نظرات خوندنیه:

افرادی به جام جهانی آمده‌ بودند که ورزشگاه آزادی را ندیده‌اند
یاوری:‌ چند ایراد به کی‌روش دارم/ تیم ملی نتوانست ۳۰ ثانیه از گل زده‌اش دفاع کند
سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: کی‌روش مربی بزرگی است اما چند ایراد به او وارد است.

محمود یاوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، در مورد انتشار بیانیه کانون مربیان علیه کی‌روش و اینکه او ریاست سنی این کانون را بر عهده دارد، ‌گفت: من فقط در یک جلسه افتخار حضور در کانون مربیان را داشتم و به این دلیل رئیس سنی این کانون شدم که از من پیرتر وجود نداشت. مثل حاج‌آقا خادمی که در ابتدای انقلاب به او گفتم چون از همه مسن‌تر است رئیس سنی مجلس شود. من هم پس از آن جلسه دیگر افتخار حضور در کانون مربیان و جلساتش را نداشتم که بخواهم در این مورد حرفی بزنم.
وی که در برزیل حضور داشت در مورد عملکرد فنی تیم ملی در جام جهانی گفت: من با هزینه شخصی خود به برزیل و مسابقات جام جهانی رفتم. همانطور که در گذشته این کار را انجام دادم و باز هم انجام خواهم داد و به جام جهانی می‌روم زیرا به تجربیات و اندوخته‌های مربی‌گری‌ام افزوده می‌شود. بازی‌های زیبایی را در جام جهانی دیدم وقتی کاستاریکا به جمع هشت تیم برتر جهان راه پیدا می‌کند آن هم با بازیکنانی که از نظر بین‌المللی خیلی مطرح نیستند، می‌فهمیم که فوتبال متحول شده است و دیگر ایستا نیست. وقتی الجزایر نتایج خوبی می‌گیرد یعنی آنکه فوتبال تغییر کرده است. حتی ژاپن و کره جنوبی هم بازنده جام جهانی نبودند زیرا فوتبالی برتر را ارائه کردند.
سرمربی سابق تیم ملی تصریح کرد:‌ باید در فوتبال برنامه داشته باشیم و این مسئله بر عهده بزرگ‌ترهای مدیریتی فوتبال است. باید پروژه‌ای در فوتبال ایجاد شود که ما بتوانیم سطح فوتبال‌مان را ارتقا ببخشیم و بالاتر برویم. روزگاری یکی از زیردستانم را تنبیه کردم و به او گفتم تو سقف آرزوهایت از گروهبانی به استواری است اما من تیمسار می‌شوم. ما هم باید سقف فوتبال‌مان را جام ملت‌های آسیا نگذاریم باید به فراتر از آن فکر کنیم. چرا مدینه فاضله فوتبال ما مساوی مقابل آرژانتین یا باخت یک بر صفر مقابل این تیم است و وقتی هم به یک می‌بازیم همه شادمان می‌شوند. آرژانتین مقابل ما فوتبال بازی کرد بدون آنکه خودش را به دردسر بیندازد. آنها به دنبال یک اشتباه ما بودند تا گل بزنند، این اشتباه می‌توانست در اول بازی رخ بدهد یا در آخر مسابقه. اگر فیلم بازی را مرور کنید متوجه می‌شوید که مسی چهار بار از همان جا به توپ ضربه زد که یکی از آنها گل شد اینها فقط بر اثر تمرین به وجود می‌آید. پس ما نباید با شکست یک بر صفر مقابل آرژانتین شاد شویم. باید به فراتر از این فکر کنیم.
یاوری تصریح کرد: ما مقابل بوسنی فوتبالی شتاب‌زده،‌ عجول و بدون تاکتیک را ارائه کردیم. مساوی مقابل نیجریه هم شق‌القمر نبود ما بازیکنان بسیار خوبی داریم و پتانسیل فوتبال ما بسیار بالاست. کی‌روش مربی بزرگی است حتی اگر بر فرض من او را تأیید نکنم. بزرگی کی‌روش سر جایش است او برای کشورهای صاحب سبک فوتبال برنامه می‌نویسد و مربی بزرگی است شاید ما نتوانستیم خود را با افکار کی‌روش هماهنگ کنیم. اما نباید صورت مسئله را پاک کرد چرا پرتغال باید لیگ 18 تیمی داشته باشد ولی ما با 85 میلیون نفر جمعیت لیگ 16 تیمی داشته باشیم. در جام تخت جمشید 30 میلیون جمعیت داشتیم 16 تیم بودیم و اکنون هم با 85 میلیون جمعیت 16 تیمی هستیم پس مقابله با مفاسد و پر کردن اوقات فراغت جوانان چه می‌شود؟
یاوری با اشاره به ضعف‌‌های تیم ملی در دیدار با بوسنی عنوان کرد: ما در آن بازی عجول بودیم بدون تاکتیک و ساختار دفاعی منسجم بازی کردیم. در مورد تیمی که نمی‌تواند 30 ثانیه گل زده‌اش را حفظ کند چه باید گفت؟ بیخودی خودمان را بزرگ نکنیم. اینکه بگوییم ما در آسیا اول هستیم اما نمی‌توانیم یک دقیقه گل زده‌مان را حفظ کنیم. بهتر است بگویم در دیدار با نیجریه و آرژانتین بازیکنان تیم ملی با روح‌شان بازی کردند و در بازی با بوسنی با جسم‌شان بازی کردند. پس مسائل روحی و روانی در فوتبال بسیار مهم است.
سرمربی اسبق تیم ملی با اشاره به بزرگی کی‌روش گفت: کی‌روش یک مربی بسیار بزرگ است و من همواره از روز اولی که به ایران آمد او را تأیید کردم اما به او ایرادهایی هم دارم اول اینکه او باید به مربیان ایرانی اعتقاد و اعتماد بیشتری داشته باشد در حال حاضر فقط مارکار آقاجانیان فقط در کادر فنی مربی ایرانی است که اتفاقا مربی بسیار خوبی هم است اما ما باید بیش از این مربی ایرانی در کادر فنی داشته باشیم.
وی افزود: دومین ایرادم به کی‌روش اتکا بیش از حد او به لژیونرها بود. اگر قرار است ما از آمریکا بازیکنی را به تیم ملی بیاوریم و روی نیمکت بنشانیم چرا یک بازیکن ایرانی که در لیگ برتر حضور دارد و در فوتبال خودمان زحمت کشیده و زبان فارسی هم بلد است نیمکت‌نشین نباشد؟ دژاگه و قوچان‌نژاد برای ما بازی کردند آندرانیک تیموریان هم یکی از هشت بازیکن برتر دونده در میدان بود. باید به امثال آندو تیموریان خسته‌نباشید گفت ولی آیا می‌‌توان به همه بازیکنان خسته نباشید گفت؟ کی‌روش باید در دیدگاهش تجدید نظر کند. من 43 سال است که در ایران مربی فوتبال هستم اما چون از کی‌روش خوشم می‌آید نمی‌توانم ایرادهایش را نگویم. نمی‌توانم مصلحتی حرف بزنم من باید به نفع فوتبال ایران صحبت کنم.
یاوری با اشاره به غیبت برخی بازیکنان در تیم ملی گفت: چرا بازیکنی مثل عبدالله کرمی به تیم ملی دعوت نمی‌شود و به او بها داده نمی‌شود؟ فولاد با امثال کرمی قهرمان شد و کمترین گل خورده را داشت. کی‌روش باید به مربی ایرانی هم اعتماد کند او باید با مربیان ایرانی جلسه بگذارد. باز گلی به گوشه جمال برانکو که حداقل به صورت ظاهری هم با مربیان ایرانی جلسه برگزار کرد. بزرگی و بزرگ‌منشی دلیل دارد. اگر فرگوسن مربی بزرگی است به خاطر تجربیات داشته‌ها و ارتباطاتش است. کی‌روش هم مربی بزرگی است اما ما باید فوتبال‌مان از آسیا بالاتر برود و کی‌روش باید فوتبال ما را فراتر از آ‌سیا ببرد. او برای تیم ملی گزینه خوبی است زیرا در فوتبال ما بوده و با آن خو گرفته است و از هم‌اکنون باید به فکر جام جهانی روسیه باشیم.
یاوری که یکی از حاضران در جام جهانی برزیل بود با انتقاد از برخی مسائل حاشیه‌ای گفت: چرا مدام راجع به ماندن و رفتن کی‌روش صحبت می‌شود؟ من انتقادهایی هم به فدراسیون دارم. هزینه سفر هر نفر به برزیل 30 میلیون تومان می‌شد در حالی که این هزینه برای جام جهانی 7 تا 8 میلیون تومان بود. با این هزینه سنگین چه کسانی را به جام جهانی آوردند؟ برخی افراد در جام جهانی بودند که حتی یک بار هم ورزشگاه شیرودی و آزادی را از نزدیک ندیده بودند. پس صورت‌مسئله را پاک نکنیم افرادی را به جام جهانی آوردند که حتی فوتبال ایران را نمی‌شناختند. خب اگر این همه پول داشتیم چرا به کی‌روش ندادید تا اردوها و بازی‌های تدارکاتی‌آش را برگزار کند. در هر حال من با هزینه شخصی خودم به جام جهانی رفتم، می‌روم و باز هم خواهم رفت و گزارش خود را هم به مسئولان و صاحبان فوتبال در مورد تیم ملی ارائه خواهم کرد.
- See more at: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].ZL7t95iV.dpu f

فدراسیون کمیته فنی ویژه تشکیل بدهد
عابدینی: پرسپولیس دوباره دارد به تیم شخصی تبدیل می‌شود/ بدون کارشناسی با کی‌روش قرارداد امضا نکنید
عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ گفت: فدراسیون فوتبال کمیته‌ای از دلسوزان و نخبگان برای ارزیابی عملکرد کی‌روش تشکیل بدهد.

امیر عابدینی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، در مورد عملکرد تیم ملی در جام جهانی گفت: من به فدراسیون پیشنهاد می‌کنم خیلی سریع کمیته فنی ویژه‌ای تشکیل دهد که اعضای آن از داخل فدراسیون نباشد و جزو نخبگان و دلسوزان فوتبال باشد افرادی نظیر امیر حاج‌رضایی، بیژن ذوالفقارنسب و جعفر کاشانی و حسین کلانی. این کمیته می‌تواند 10 عضو داشته باشد که آنها ورود و حضور تیم ملی در جام جهانی را مورد ارزیابی دقیق و کارشناسانه قرار بدهند.
وی افزود: موج‌سواری و صحبت‌های احساسی و عاطفی کردن یک کار کارشناسی نیست و کار نخبگان و کارشناسان این است که صحبت‌های خود را با دلایل منطقی به مردم و افکار عمومی ارائه کنند تا مردم دیدگاه‌شان را به دیدگاه کارشناسان نزدیک کنند. سؤال من این است که ما 6 نیمه در جام جهانی بازی کردیم آیا در هر 6 نیمه موفق بودیم یا فقط در یک نیمه بازی عملکرد موفقی داشتیم.
عابدینی تصریح کرد: باید متخصصان و کارشناسان نظر بدهند و بگویند که بضاعت تیم ما در جام جهانی همین بود یا اینکه ما می‌توانستیم عملکرد بهتری داشته باشیم. آیا کارنامه کی‌روش آنطور که اذهان عمومی می‌گوید مثبت و مؤثر بود یا اینکه این کارنامه مغایر با بحث عاطفی و احساسات بود. باید ارزیابی کنیم و ببینیم در عملکرد تیم ملی در جام جهانی فدراسیون چقدر نقش داشت و نقش سرپرست تیم ملی و تدارک تیم ملی چقدر بوده و چه نمره‌ای دارد. باید عملکرد فدراسیون هم در این زمینه بررسی شود و بعد مشخص شود که همه نمره‌ها مال کی‌روش است یا فدراسیون هم نمره می‌گیرد اگر همه نمره‌ها فقط متعلق به کی‌روش باشد پس باید مجسمه او را ساخت و اگر هم اینگونه نیست اکنون فوتبال ما چه بضاعتی دارد؟
عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ افزود: آیا ما پیش از این بضاعتی در فوتبال نداشتیم و کی‌روش ناجی ما بوده است؟ ما در جام جهانی 1998 آمریکا را شکست دادیم آیا اکنون بضاعت آن را داریم که دوباره آمریکا را شکست بدهیم؟ قبل از جام جهانی آرژانتین به آرژانتین میزبان جام جهانی هم گل زدیم اکنون وضعیت فوتبال ما چگونه است آیا به وضعیت پایدار رسیده‌ایم و هدایت و مدیریت فوتبال سیستماتیک شده است. پیراهن تمرین ملی‌پوشان کمی اشکال داشت دیدید که چه رسوایی در دنیا برای ما به بار بیاورند و هیچ حفاظتی از ما نشد به همین دلیل است که می‌گویم باید کارشناسان بنشینند و این موارد را بررسی کنند و به فدراسیون و کی‌روش نمره بدهند.
عابدینی با اشاره به دستمزد زیاد کی‌روش گفت: اینکه کی‌روش اکنون هرچه بخواهد ما قبول کنیم و امضا کنیم و دستمزد 4 میلیون یورویی به او بدهیم که رقمی در حدود 16 میلیارد تومان است سؤال اینجاست کی‌روش در قبال این 16 میلیارد تومان چه تضمینی به ما می‌دهد؟ اینکه آیا برویم یک مساوی و یک باخت بیاوریم و بعد بگوییم مسی باعث شد که ببازیم آیا قرار است که مسی در تیم آرژانتین نباشد؟! پس بدون هیچ جوسازی و بزرگ‌نمایی باید کار کارشناسی صورت بگیرد اینکه کارشناسان فوتبال اکنون نگرانند که وقتی نظر کارشناسی خود را می‌دهند مورد هجمه قرار بگیرند درست نیست. باید کمیته‌ای متشکل از کارشناسان و نخبگان که همه اهالی فوتبال و رسانه آنها را قبول دارند، بنشینند و عملکرد تیم ملی را تجزیه و تحلیل کنند و این آنالیز را خیلی شفاف و صریح در اختیار مردم قرار دهند.
وی افزود: البته من به فدراسیون توصیه راسخ می‌کنم که تا انجام این کار کارشناسی هیچ قراردادی با کارلوس کی‌روش امضا نکند.
رئیس کمیته فنی باشگاه پرسپولیس در مورد شرایطی که اکنون بر تیم پرسپولیس حاکم شده است، گفت: پرسپولیس اکنون دچار چندگانگی شده است که هرچه سریع‌تر باید تکلیف آن روشن شود و از این وضعیت چندگانه بیرون بیاید هیئت مدیره باشگاه باید عالی‌ترین مقام باشگاه را داشته باشد اما اکنون شرایط به گونه‌ای است که نمی‌تواند این نقش را ایفا کند یا نمی‌شود که این نقش ایفا شود به همین خاطر شنیده‌ام ممکن است برخی دیگر از اعضای هیأت مدیره هم از باشگاه جدا شوند همانطور که استیلی از هیأت مدیره جدا شد.
وی افزود: چرا نباید یک وفاق در باشگاه پرسپولیس حاکم باشد و سیستم در آن کار کند اکنون هویت پرسپولیس به پای افراد ریخته می‌شود در حالی که سال‌ها زحمت کشیده شد تا پرسپولیس از تیم فلانی به تیم پرسپولیس تبدیل شود اما اکنون دوباره شاهد آن هستیم که پرسپولیس دارد تیم شخصی می‌‌شود مثل اینکه تیم ملی را اکنون تیم کی‌روش می‌خوانند افراد باید شخصیت خودشان را به هویت باشگاه گره بزنند نه آنکه هویت پرسپولیس به پای هویت افراد ریخته شود.
- See more at: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ].Il0mOxi1.dpu f