PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده از فناوری برای کنترل خط دروازه ها

ae2009
12-06-2014, 15:07
آیا با استفاده از فناوری برای کنترل خط دروازه ها موافقید؟ لطفا نظراتتون رو بیان کنید
من شخصا مخالفم چون به نظرم جذابیت فوتبال کم میشه

Spaniuly
12-06-2014, 15:46
مسلما بله یعنی چی جذابیت فوتبال کم میشه! حال آدم بهم می خوره وقتی یه تیم که جونش میرسه به گلوش تا توی جام جهانی گل بزنه بعد به خاطر حماقت داوری حقش پایمال میشه حتی به نظرم توی اعلام پنالتی هم داورها می بایست بیتر تامل کن و رایشون رو با مشورت با سایر داوران به طور قطع اعمال کنن ناداوری توی فوتبال نباشه تیم های خوب به حقشون می رسن حذف انگلستان و شکست تلخشون توی جام جهانی قبلی مشمئزکننده ترین اتفاقات فوتبال بود

mohammad_87
12-06-2014, 15:55
من کلا موافق استفاده از تکنولوژی هستم.اما باید نحوه استفاده اون به روند مسابقه لطمه ای نزنه دقیقا برعکس کشتی و جدیدا والیبال که بای قطع میشه تا فیلم بازبینی بشه
اما تکنولوژی خط دروازه در 1 ثانیه نتیجه رو به داور اعلام میکنه و اون هم کاملا دقیق.

یه فکری هم باید برای جایگزینی این اسپری ها برای فاصله 9/15 متر در ضربات آزاد بکنن.فکر خوبی بود اما یکم مسخرست
یه ترول هم ازش دیدم که داور داشت روی چمن با اسپری نقاشی میکشید :n08:

Mr.Pooya
12-06-2014, 16:12
سلام

به نظر من خیلی خوبه از این تکنولوژی استفاده بشه. خوب که چه عرض کنم عالیه.

راستش من جذابیتی تو این نمی بینم که یک تیم گل بزنه ولی به خاطر اینکه معلوم نیست توپ از خط رد شده یا نه گلش حساب نشه در صورتی که توپ واقعا رد شده !

نه من اصلا مواقق نیستم که بازی رو قطع کنند تا داور ببینه توپ رد شده یا نه. یک چیزی مثل 0 و 1 می مونه اگر توپ واقعا رد شد 1 اگر نشد 0 نیاز به وقت داور نداره محاسبه کردنش

farshidmm
12-06-2014, 16:44
بله
تکنولوژی خط دروازه در جام جدید هم توسط یه شرکت آلمانی طراحی شده
ولی در کل توپی که از خط رد بشه ولی تور رو لمس نکنه و برگرده بیرون خیلی گل محسوب نمیشه باید نیمه گل محسوبش کنن:n02: :n09:

Dejagah
12-06-2014, 16:47
من مخالفم. اشتباه داوری جزئی از فوتباله مثل خطا و آفساید و کرنر و اوت و ... :n19:

Mr.Crow
12-06-2014, 17:30
اگه به من باشه که دوست دارم از هر نوع تکنولوژی برای واقعی تر شدن نتیجه استفاده بشه. حالا میخواد خط دروازه یا آفساید و ...
حتی به نظرم میشه کاری کرد که مثلاً 5 تا متخصص داوری (باید حتماً تعداد فرد باشه که دعوا نشه :دی) خارج از زمین از بهترین زاویه ها بازی رو تماشا کنن و هر موقعیت مهمی رو به گوش داور داخل زمین برسونن. چون خیلی جاها داور توی موقعیت مناسب نیست و اشتباهاً پنالتی میگیره یا نمیگیره. ولی این طوری اشتباهات خیلی کمتر میشه. بعید میدونم زیاد هم ربطی به جذابیت فوتبال داشته باشه، از اون طرف کمتر حق تیمی خورده میشه. تیمی که 4 سال تلاش کرده و رسیده جام جهانی و سر یه اشتباه داوری حذف میشه و میترکه!

مسلما بله یعنی چی جذابیت فوتبال کم میشه! حال آدم بهم می خوره وقتی یه تیم که جونش میرسه به گلوش تا توی جام جهانی گل بزنه بعد به خاطر حماقت داوری حقش پایمال میشه حتی به نظرم توی اعلام پنالتی هم داورها می بایست بیتر تامل کن و رایشون رو با مشورت با سایر داوران به طور قطع اعمال کنن ناداوری توی فوتبال نباشه تیم های خوب به حقشون می رسن حذف انگلستان و شکست تلخشون توی جام جهانی قبلی مشمئزکننده ترین اتفاقات فوتبال بود
اون حذف انگلیس زیاد مشکلی نداشت! :دی یه جورایی انتقام سال 1966 گرفته شد! :دی البته تفاوت بین دو تا بازی هم خیلی زیاد بود. یه جا در اوج فینال و وقت های اضافه و 120 دقیقه بودیم و الکی برای انگلیس گل گرفتن و قهرمان شد، یه جا توی مرحله یک هشتم بودیم و دقیقه 39! یعنی بیشتر از یک نیمه کامل وقت داشتن تا جبرانش کنن و فشارش هم در حد فینال اون هم توی خونه حریف نبوده.

نادر1368
12-06-2014, 17:48
در حالت كلي خير! هر اشتباهي (از كوچكترينش تا گذر توپ از خط دروازه)داور، ميتونه سرنوشت يك بازي رو پشتو رو كنه! ولي با اونايي كه راي بلي دادن هم ميشه موافق بود چون
دوست نداريم تيم مليمون يا تيمي كه دوست داريم توپش از خط دروازه آرژانتين يا هر تيمي بگذره درش بيارن و داور گل قبول نكنه هرچند جذاب نباشه:n02:

Spaniuly
12-06-2014, 19:40
اشتباه داوری اگه محدود به خطاهای بازیکنان باشه مشکلی نداره چون یه چیز نسبی و تقریبا سلیقه ای هست ممکنه یه داور یه حرکت رو خطا تشخیص بده و یه داور خطا تشخیص نده اما در مورد آفساید و خط دروازه دیگه سلیقه ای که نیست! اگه یه حرکت آفسایده باید آفساید گرفته بشه اگه گل هست باید گل اعلام بشه به نظر من اشتباهات داوری که می گن جزوی از فوتباله اشتباهاتی هست که در مورد خطاهای رایج هست بعضیا برای سرپوش گذاشتن و حمایت الکی از جامعه داوران این جمله رو بیش از حد تعمیم می دن... اگه بدونید داور برای اون یه مسابقه چقدر پول می گیره و سرنوشت یک ملت و تیم و جامعه هوادار می تونه توی دستاش می گیره ذهنیتتون عوض میشه یه داور خوب خوبیش رو می تونه توی صحنه های فیزیکی و قضاوتش در مورد اونها نشون بده حالا اگه آفساید رو هم بخواهیم بگیم که نباید از تکنولوژی استفاده کرد میشه قبول کرد چون آفساید هم یک چالش برای کمک داوران خط نگهدار هست که می تونن به خاطر این عملکردشون تحسین بشن و ارتقا پیدا کنن اما داورانی که پشت دروازه می ایستن و اخیرا هم استفاده شدن در مسابقات ثابت کردن که نقش هویج رو ایفا کردن و بارها در حالیکه با صحنه چند متر فاصله دارن نمی تونن تشخیص درست بدن بهتره که مورد گل شدن یا نشدن توپ به تکنولوژی سپرده بشه واقعا حال آدم بهم می خوره و کم می مونه بالا بیاره وقتی یک تیم گل میزنه و به غلت گل سالمش مردود میشه این رو با تمام وجود می گم دست خودم هم نیست: حتی تیمی که ازش بدم میاد هم نمی تونم تحمل کنم گل سالمش به اشتباه مردود اعلام بشه

ae2009
21-06-2014, 13:03
به نظرم انگلیسی ها به خاطر حذفشون از جام جهانی قبلی با فناوری کنترل خط دروازه موافقت کردن ولی جالبه که این فناوری با محاسبه گل کاستاریکا باعث حذف انگلیس شد:n02: