PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جلیل صفر بیگی

Atghia
25-10-2006, 11:28
جلیل صفربیگی شاعر معاصر متولد سوم بهمن سال ۱۳۵۲ در روستای چالسرا در استان ایلام است. وی دانش‌آموخته و دارای مدرک کارشناسی ریاضی است.
وی هم‌اکنون معلم و به تدریس ریاضی اشتغال دارد.

اشعار وی غالبا در قالب‌های رباعی و شعر سپید است.
از او 18 کتاب به چاپ رسیده که شامل 13 مجموعه شعر، یک ترجمه، و 4 گردآوری است. دو کتاب ((گاو صندوق بر پشت مورچه کارگر)) و ((شتر ها از فینقیه شیشه اورده اند))تازه منتشر شدند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مجموعه آثار :

چرا پرنده نباشم
شکلکی برای مرگ
انجیل به روایت جلیل
واران
اونویسی
عاشقانه های یک زنبور کارگر
سونات بلوط
شترها از فینیقیه شیشه آورده اند
نت های تنهایی
شین

ترجمه:

تو کنار آتشی من برف پارو می کنم

تحقیق و گردآوری:

عرش شعر
زمان به نام شهیدان سرود می خواند
هفت وادی تشنگی
بلوط های جوان

Ahmad
27-01-2007, 00:05
☚ بـرای استفاده راحت تـر از فهرسـت بـه روش زیر عمل کنید :

1. Ctrl + f یا F3 را فشار دهید
2. کلمه ی کلیدی مورد نظر را وارد کنید
3. کلمات هایلایت شده را بررسی کنید

جلیل صفربیگی / یک عالمه تن برای خود دوخته ام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
جلیل صفربیگی / آمد به سر قرار تنهایی من ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
جلیل صفر بیگی / مصراع نخست: من تو را می بوسم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هر چند كه بيمار تو هستيم همه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بروزرسانی تا پست : 6#

part gah
21-04-2012, 11:57
............................یک عالمه تن برای خود دوخته ام

............................صد دست کفن برای خود دوخته ام

.................................................. .............................................در مرگ همیشه رفت و آمد دارم

.................................................. .............................................در مرگ وطن برای خود دوخته ام

شاعر : جلیل صفربیگی

part gah
25-05-2012, 10:56
آمد به سر قرار تنهایے من

به کوپه ای از قطار تنهایے من

آمد چمدان به دست آرام نشست

تنهایے تو ، کنار تنهایے من

--------------------------------------------------------
جلیل صفربیگی

پ ن : قطــــــــــــار قلب منه...چشم تو پنجـــــــــــــره هاش

part gah
28-12-2012, 10:08
مصراع نخست: من تو را می بوسم

در مصرع بعد هم تو را می بوسم

ایراد ندارد! به کسی چه؟اصلاْ

شعر خودم است من تو را می بوسم

بی دغدغه هم چنان تو را می بوسم

بی بوسه عزیز! در خودم می پوسم

آن قدر به بوسه ی تو محتاجم که

یک قافیه در میان تو را می بوسم

جلیل صفر بیگی

Atghia
12-06-2014, 14:05
هر چند كه بيمار تو هستيم همه
ديوانه ي ديدار تو هستيم همه

ب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ين خودمان بماند آقا عمري است
انگار طلب كار تو هستيم همه

هم چاه سر راه تو بايد بكنيم
هم اينكه از انتظار تو دم بزنيم

اين نامه ي چندم است كه مي خواني
داريم ركورد كوفه را مي شكنيم

m_kh111
19-03-2015, 15:03
سيگــاري نيســتم،
امــا

بــه تــو کــه فکــر مــي کنــم،

مــزرعه ي بــزرگــي از تــوتــون

در ســرم آتــش مــي گــيرد!

- Saman -
26-04-2015, 09:10
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر روز به دنبال جوابی ديگر
هر روز كشيده‌ام عذابی ديگر

هر شب به هوای ديدنت از خوابی
آسيمه دويده‌ام به خوابی ديگر

جليل صفر بيگی

Photo Sleep by Babak Fatholahi

Dr.alirz
18-06-2015, 13:24
ما با دلمان هنوز مشکل داریم
صد سنگ بزرگ در مقابل داریم

معشوق خودش می برد و می دوزد
انگار نه انگار که ما دل داریم
جلیل صفربیگی

dorhato
29-07-2019, 13:10
گزیده شعر

واران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])، نشر تکا - ۱۳۸۵ (چاپ پنجم)
هشت چارانه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B1%D8%A7%D9%86%D9%87&action=edit&redlink=1)، (گزیده رباعی با مقدمه و انتخاب سید علی میرافضلی) - ۱۳۹۱ - فصل پنجم - تهران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - (چاپ سوم)
کش دادن مرگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %86_%D9%85%D8%B1%DA%AF&action=edit&redlink=1) ،(گزیده رباعی و دوبیتی طنز - به مقدمه و انتخاب محمد علی مومنی) - فصل پنجم - تهران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ۸۱
الیمایس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8C%D8%B3&action=edit&redlink=1) ،(دفتر اول شعرهای جلیل صفربیگی) - فصل پنجم تهران ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - ۱۳۹۲ (چاپ دوم)
هزج مثمن اخرب مکفوف مجبوب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %85%D9%86_%D8%A7%D8%AE%D8%B1%D8%A8_%D9%85%DA%A9%D9 %81%D9%88%D9%81_%D9%85%D8%AC%D8%A8%D9%88%D8%A8&action=edit&redlink=1)، (گزیده رباعی - به انتخاب فرهاد شاهمرادیان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B4%D8%A7%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A 7%D9%86&action=edit&redlink=1)) - سپیده باوران - مشهد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ترجمه

تو کنار آتشی من برف پارو می‌کنم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B1_%D8%A2%D8%AA%D8%B4%DB%8C_%D9%85%D9%86_%D8%A8%D 8%B1%D9%81_%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D9%88_%D9%85%DB%8C%E 2%80%8C%DA%A9%D9%86%D9%85&action=edit&redlink=1)، (ترجمه دوبیتی‌های کردی فرهاد شاهمرادیان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B4%D8%A7%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A 7%D9%86&action=edit&redlink=1))، نشر برگ آذین- ایلام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ۱۳۸۹ - (چاپ دوم)
جیبم پر از رد پاست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B1_%D8%A7%D8%B2_%D8%B1%D8%AF_%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D 8%AA&action=edit&redlink=1)، (ترجمه شعرهای کوتاه فرهاد شاهمرادیان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B4%D8%A7%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A 7%D9%86&action=edit&redlink=1))، فصل پنجم - ۱۳۹۲
بودای کرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %A9%D8%B1%D8%AF&action=edit&redlink=1)، (ترجمه شعرهای حسین شکربیگی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %A9%D8%B1%D8%A8%DB%8C%DA%AF%DB%8C&action=edit&redlink=1))، فصل پنجم - ۱۳۹۲
عکس یادگاری با مرگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %AF%DA%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C_%D8%A8%D8%A7_%D9%85%D8 %B1%DA%AF&action=edit&redlink=1)، (ترجمه شعرهای سامان بختیاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %A8%D8%AE%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1%DB%8C&action=edit&redlink=1))، فصل پنجم ۱۳۹۲
زمان به نام شهیدان سرود می‌خواند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %87_%D9%86%D8%A7%D9%85_%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF%D8 %A7%D9%86_%D8%B3%D8%B1%D9%88%D8%AF_%D9%85%DB%8C%E2 %80%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF&action=edit&redlink=1)، (گزینه شعر دفاع مقدس ایلام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))، داستان سرا - شیراز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) - ۱۳۸۵
هفت وادی تشنگی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %AF%DB%8C_%D8%AA%D8%B4%D9%86%DA%AF%DB%8C&action=edit&redlink=1)، (گزیده شعر عاشورایی ایلام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))، سوره مهر - ۱۳۸۵
بلوط‌های جوان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AC%D9%88%D8%A7%D9%86&action=edit&redlink=1) ،(گزیده شعرجوان ایلام ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))، برگ آذین - ۱۳۸۷

تحقیق

عرش شعر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %B1&action=edit&redlink=1)، (داستان‌هایی از عنایات اهلبیت به شعرا)، برگ آذین - ۱۳۸۹

منبع: ویکی پدیا