PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : داوری و اشتباهات آن

Reza31001
12-06-2014, 12:17
کل کل نکنید!

قبل از سلام و احوال پرسی نکته اساسی رو گفتم که بعدا شرمنده نشیم:n02:
مسابقات فوتباله و جام، جام جهانی
هنوزم فیفا از 4 نفر انسان برای قضاوت بازیها استفاده میکنه پس اشتباهات داوری قطعا خواهیم داشت

تو این تاپیک میخوایم به بررسی داوری بازیها و اشتباهات احتمالی اونها بپردازیم

پس لطفا این تاپیک رو محل دعواهای بی منطق نکنید
اگه دیدین نمیتونید جلوی خودتون رو بگیرید تو همون تاپیک تیم خودتون، پست بذارید

نظرسنجی هم جنبه دوگانه داره
هم میتونید قبل بازیهای به عنوان پیشبینی در اون شرکت کنید و هم بعد از بازیها؛ که بیانگر نظرتون درباره داوری بازیها هست

Sh-Meteor
12-06-2014, 12:49
بازی هایی در ادوار مختلف جام جهانی بوده که داوران اشتباهاتی رو کردن، ولی به نظر من توی این جام ممکنه اشتباهاتی باشه ولی به نظر من تاثیر قابل توجهی در نتایج بازی ها نداره

رای من: #اولین نفر:n02:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تا حالا نشده بود یه رای من انقدر تاثیر داشته باشه:n02:

Reza31001
12-06-2014, 13:08
فغاني داور چهارم ديدار برزيل - کرواسي شد

عليرضا فغاني داور چهارم ديدار افتتاحيه جام جهاني 2014 در شهر سائوپائولو شد.

طبق تصميم فدراسيون جهاني فوتبال عليرضا فغاني در کنار تيم داوري ژاپني در بازي افتتاحيه جام جهاني 2014 ميان برزيل و کرواسي خواهد بود.

به نقل از فارس، وي قرار است به عنوان داور چهارم در اين مصاف حضور داشته باشد.

يونيشي نيشي‌مورا 42 ساله از ژاپن به عنوان داور وسط به «همراه تورو ساگارا»و «تويشيو ناگي»،‌اين داور را در امر قضاوت ياري خواهند کرد.

نیشی مورا مصدوم بشه فغانی میشه داور افتتاحیه جام جهانی:n02:

Dejagah
12-06-2014, 13:14
یه سوال مهم:
داور میتونه دوپینگ کنه تا با قدرت تمام بازی رو قضاوت کنه یا خلاف قوانینه ؟! :n19::n13:

بردیا
12-06-2014, 13:16
صعود اسپانیا تا نیمه نهایی تو جام جهانی قبل تحت تاثیر اشتباهات داوری محرز تو بازیاش مقابل پرتغال و پاراگوئه بودش
آلمان هم تو بازی با انگلیس سود برد.
اگه میخواستم خیلی بدبین باشم میزدم قهرمان رو تعیین میکنن ولی تو صعود و حذف تیم ها میزنم

Reza31001
13-06-2014, 08:51
خوب در همین گام اول نیشی مورا استارت رو با یه پنالتی اشتباه زد!

GIF ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

bestmovie
13-06-2014, 09:48
بعضی از اشتباهات داوری توصیه شده هستند مثلا تو جامهای جهانی کمیته داوران توصیه هایی برای برزیل به داوران میکنه که مثلا صحنه هایی که مشکوک هستید رو به نفع برزیل بگیرید برای اینکه برزیل زود از جام حذف نشه تا جام جهانی تحت تاثیر قرار نگیره (من خودم برزیلیم)

Spaniuly
13-06-2014, 11:57
بدتر از پنالتی گل سوم بود که داورخطای مسلم رو روی مدافع کرواسی نگرفت جالبه که توی محوطه جریمه خوردن دست بازیکن کرواسی به بازیوی فرد و سرنگونیش رو خطا و پنالتی می گیره در حالیکه بازیکن برزیل که مدافع صاحب توپ رو که با یه حرکت بارانداز به خاک می ماله رو خطا نمی گیره نیشیمورا آبروی داوری آسیا رو برد البته معلوم بود که داور ژاپنی به نفع برزیل سوت می زنه ژاپنی دیوانه برزیل هستند. اشتباهات داوری خیلی زودتر از اونچه فکرممی کردیم اغاز شد و نتایج رو عوض کرد

king_darkness
13-06-2014, 12:07
اگه بقیه بازی های برزیل بدن به نیشیمورا 100% برزیل قهرمانه !!!:n02:
کلا رو بازیکن های کرواسی خطا نمی گرفت!
فغانی بهتر از این سوت میزنه !!!

clau
13-06-2014, 12:10
بعضی از اشتباهات داوری توصیه شده هستند مثلا تو جامهای جهانی کمیته داوران توصیه هایی برای برزیل به داوران میکنه که مثلا صحنه هایی که مشکوک هستید رو به نفع برزیل بگیرید برای اینکه برزیل زود از جام حذف نشه تا جام جهانی تحت تاثیر قرار نگیره (من خودم برزیلیم)

این دیگه از اون حرفا بود یعنی اگه بازی دیشب مساوی میشد احتمال داشت برزیل از گروهش بالا نیاد
که کمیته داوران مثلن توصیه کنه پنالتی بگیرید تا یکموقع پرافتخارترین تیم جام جهانی از گروهش حذف نشه :n29:
اینقد تو دوره های برگزار شده جام های جهانی اشتباهات فاحش داوری که سرنوشت جام عوض کرده رخ داده که این در مقابلش اصلن به حساب نمیاد
نمونه بارزش گلی که اسطوره آرژانتین با دست به انگلیس زد که هنوزم که هنوزه ننگش برای آرژانتین باقی مونده:n09:

bestmovie
13-06-2014, 12:30
این دیگه از اون حرفا بود یعنی اگه بازی دیشب مساوی میشد احتمال داشت برزیل از گروهش بالا نیاد
که کمیته داوران مثلن توصیه کنه پنالتی بگیرید تا یکموقع پرافتخارترین تیم جام جهانی از گروهش حذف نشه :n29:
اینقد تو دوره های برگزار شده جام های جهانی اشتباهات فاحش داوری که سرنوشت جام عوض کرده رخ داده که این در مقابلش اصلن به حساب نمیاد
نمونه بارزش گلی که اسطوره آرژانتین با دست به انگلیس زد که هنوزم که هنوزه ننگش برای آرژانتین باقی مونده:n09:
من نگفتم اشتباه داوری نیست یا فقط برای برزیل داور به نفع میگیره یک مثال زدم ممکنه برای تیمهای بزرگ دیگه هم توصیه بشه و این حقیقته چه قبول داشته باشیم چه نداشته باشیم سیاست تو همه زمینه ها دخیله حتی ورزش در ضمن فوتبال قابل پیشبینی نیست 1966 برزیل از گروهش بالا نیومد در حالی که دوره قبل قهرمان شده بود
معروف ترین گل تاریخ دست خداست شما بهش میگین ننگ؟

clau
13-06-2014, 12:38
برای من اهمیت نداره یک عده به اون گل مسخره مارادونا که با دست زد تو دروازه انگلیس چه لقبی دادن
افتضاح داوری که تو اون بازی رخ داد مد نظرم بود:n01:

bestmovie
13-06-2014, 13:01
بله اشتباه داوری بود مثل اشتباهات فاحش دیگه که کم نبوده در کل فوتبال رو اونجوری که هست باید نگاه کرد

وین رونی
13-06-2014, 13:39
به نظرتون با دستش مهاجم برزیل رو نمی کشه؟

Reza31001
13-06-2014, 13:46
دست رو گذاشت ولی خیلی سخته که بگیم کشیدش
اصلا اگه نیرو وارد میکرد فرد باید از طرف شونه چپش میفتاد نه راست!
فرد خودش رو انداخت
تا دست رو شونه ش حس کرد پای تکیه گاهش رو ول کرد و افتاد رو زمین

پ ن: لطفا فایل های gif رو به دلیل اینکه اکثرا حجم بالا دارن به صورت لینک قرار بدین

mohammad_87
13-06-2014, 17:02
از چیزی که ناراحتم اینه که فغانی هم در تیم داوری دیشب بود.البته برای یک بازی دیگه هم فغانی داور چهارم شده که داور وسط اون بازی آمریکایی هستش.

اشتباهات دیشب داور ژاپنی فقط باعث شد تا بریزیلی ها دیگه نسبت به اون احساس بدی نداشته باشند.

سه اشتباه مهم دیشب:
یک آفساید اشتباه کمک اول از اسکار گرفت که اسکار شوت کرد و دروازه بان گرفت و خیلی خطرناک نشد.
یک خطا نیمار پشت محوطه از بازیکنان کرواسی گرفت که بنظر میومد نیمار خودش رو به بازیکن زد تا بیفته.
مهمترین صحنه،اعلام پنالتی بود که من فکر کنم در اون صحنه کمکش هم موثر بوده.حالا یا اون اعلام پنالتی کرده یا میتونسته به داور بگه که اتفاقی نیفتاده،البته تصمیم نهایی با داور وسط هست.
قبل از گل سوم هم که در وسط زمین باید برای کرواسی خطا اعلام میشد که نشد.

Atghia
13-06-2014, 17:06
دوستان یادمه یک داور ژاپنی دیگه هم بود که در جام جهانی های اخیر یک اشتباه بزرگ انجام داده بود ولی کدوم بازی بود دقیق یادم نمیاد:n13:یک سمت بازی برزیل بود اونجا هم درسته؟:n17:

Spaniuly
13-06-2014, 17:11
واقعا اگه کسی فکر کنه که زمین خوردن فرد و لیز خوردن پاش که عقب تر از بدنش بود و در یک ثانیه پاهاش رو به جلو برد و خودش رو به زمین کوبید تحت تاثیر لمس نیم ثانیه ای مدافع کرواسی بود باید بدونه که بد جوری از ناداوری بر علیه کرواسی خرسند شده که این پندار رو داره! مارکوس مرک کاملا اعلام کرد که صحنه پنالتی نبود اون وقت اساتید داوری کشورمون می گن اون پنالتی مشکوک بود! نه آقا شک نکن پنالتی نبود... اونی که مشکوکه شادمهر عقیلیه! اونم نه به پنالتی... به تو...

Mr.Pooya
13-06-2014, 17:17
سلام

راستش به نظر من واقعا پنالتی نبود. چون همون لحظه تو بازی معلوم بود که بازیکن فقط دستش رو گذاشت رو شونه اش ولی نکشیدش که بخوره زمین. ولی من خوشحال شدم که برزیل برد :n02:

banii
13-06-2014, 17:27
از چیزی که ناراحتم اینه که فغانی هم در تیم داوری دیشب بود.البته برای یک بازی دیگه هم فغانی داور چهارم شده که داور وسط اون بازی آمریکایی هستش.

اشتباهات دیشب داور ژاپنی فقط باعث شد تا بریزیلی ها دیگه نسبت به اون احساس بدی نداشته باشند.

سه اشتباه مهم دیشب:
یک آفساید اشتباه کمک اول از اسکار گرفت که اسکار شوت کرد و دروازه بان گرفت و خیلی خطرناک نشد.
یک خطا نیمار پشت محوطه از بازیکنان کرواسی گرفت که بنظر میومد نیمار خودش رو به بازیکن زد تا بیفته.
مهمترین صحنه،اعلام پنالتی بود که من فکر کنم در اون صحنه کمکش هم موثر بوده.حالا یا اون اعلام پنالتی کرده یا میتونسته به داور بگه که اتفاقی نیفتاده،البته تصمیم نهایی با داور وسط هست.
قبل از گل سوم هم که در وسط زمین باید برای کرواسی خطا اعلام میشد که نشد.
+ صحنه ای که کرواسی موقعیت خوبی داشت و خطای هند بازیکن کروات اعلام شد . (توپ به صورتش خورده بود نه به دستش.)

mohammad_87
13-06-2014, 17:29
دوستان یادمه یک داور ژاپنی دیگه هم بود که در جام جهانی های اخیر یک اشتباه بزرگ انجام داده بود ولی کدوم بازی بود دقیق یادم نمیاد:n13:یک سمت بازی برزیل بود اونجا هم درسته؟:n17:
بازی هلند و برزیل هم همین داور بود
یک گل برزیل زد که آفساید گرفتند ولی آفساید نبود
یکی از بازیکنان برزیل هم اخراج کرد که بخاطر خطای غیرورزشی روی روبن بود و البته درست بود.
اون موقع دونگا مربی بود که در برنامه 2014 هم اون بازی رو یخورده نشون دادند.

وین رونی
13-06-2014, 18:38
یه خطا هم پشت جریمه برزیل شد که داور نگرفت و مهاجم کرواسی خودشو داشت جر می داد

بردیا
13-06-2014, 20:25
از همین الان میتونم تیتر روزنامه ها بعد بازی مکزیک کامرون رو تجسم کنم اگر که مکزیک بازیو نبره.
2تا گل کاملا سالمشون رو کمک داور آفساید گرفت
خدایی تیمای داوری لیگ برتر خودمون انقدر افتضاح نیستن که از تماشاگرا همه جا فحش میخورن.

albertxx
13-06-2014, 20:37
شانس آوردیم جام جهانی معتبرترین و پرطرفدارترین تورنومنت جهانی فوتبال هست !!

تو این 2 تا بازی داورها افتضاح بودن (( یکی دیشب یکی امشب ))

امشب عملا مکریک رو نابود کردن !!! (( 2 گل زدن که هر 2 رو آفساید اعلام کردن )) دومی که نبود ولی اولی گل بود !

نادر1368
13-06-2014, 20:37
گل اول مكزيك مشكوك بود ولي گل دومشون كاملا آفسايد بود!

بردیا
13-06-2014, 20:40
شانس آوردیم جام جهانی معتبرترین و پرطرفدارترین تورنومنت جهانی فوتبال هست !!

تو این 2 تا بازی داورها افتضاح بودن (( یکی دیشب یکی امشب ))

امشب عملا مکریک رو نابود کردن !!! (( 2 گل زدن که هر 2 رو آفساید اعلام کردن )) دومی که نبود ولی اولی گل بود !

گل اول مكزيك مشكوك بود ولي گل دومشون كاملا آفسايد بود!

اگه صحنه رو درست نگاه میکردید که معلومه نکردید،متوجه میشدید که روی گل دوم،موقع ارسال کرنر ضربه سر رو مدافع کامرون میزنه که توپ میرسه به دوس سانتوس و گل میزنه.
گل اولشون هم کاملا صحیح بود،مشکوک کلمه درستی برای به کار بردن یه اطمینان صد درصد نیستش.

از همین الان رسانه ها دارن روش مانور میدن.
گل:

Mexico thought they'd taken the lead! AMarquez fires in a teasing cross from the right and Giovani coolly smashes a volley past Itandje, but it is ruled out for offside. Replays suggest it was a harsh decision.

ANOTHER GOAL IS DISALLOWED! Choupo-Moting flicked on a Mexico corner and Giovani nodded the ball in at the far post, but once again the assistant raises his flag for offside. However, replays clearly show the Villarreal man was in a legal position.

یورو اسپورت

Mexico sco- no! It's offside! Dos Santos turns the ball home from a cross from the right, but the referee rules it out. And the replays show he was wrong to do so - Dos Santos was onside. It's not a great start to the tournament for the officials.

Dos Santos scores again, and it's ruled offside again! And it's a terrible decision again! The ball is flicked on to him at the back post, and while he's in an offside position, it's a Cameroon player who flicks it on. Mexico are livid.

banii
13-06-2014, 20:46
این خطاهای داوری برای گروه f بنفع کدوم تیم باشه و به ضرر کدومشون معلوم نی !!!

albertxx
13-06-2014, 20:48
اگه صحنه رو درست نگاه میکردید که معلومه نکردید،متوجه میشدید که روی گل دوم،موقع ارسال کرنر ضربه سر رو مدافع کامرون میزنه که توپ میرسه به دوس سانتوس و گل میزنه.
گل اولشون هم کاملا صحیح بود،مشکوک کلمه درستی برای به کار بردن یه اطمینان صد درصد نیستش.

از همین الان رسانه ها دارن روش مانور میدن.
گل:

یورو اسپورت

خب منم گفتم چرا دعوا داری ؟؟ ! :n02:
گل دوم که هیچ ولی گل اول سالم بود !!

////////

داور وسط خیلی پرته !!
چنتا صحنه کامرونی ها بازیکن های مکزیک رو بد زدن ولی داور کارت که نداد هیچ یه صحبت هم با بازیکن حریف نکرد !!

این داورها واسه بازی های مرحله بعد باشن راحت میتونن یه تیم رو حذف کنن !!! :n27: و نتیجه رو تغییر بدن !!

نادر1368
13-06-2014, 20:58
اگه صحنه رو درست نگاه میکردید که معلومه نکردید،متوجه میشدید که روی گل دوم،موقع ارسال کرنر ضربه سر رو مدافع کامرون میزنه که توپ میرسه به دوس سانتوس و گل میزنه.گل اولشون هم کاملا صحیح بود،مشکوک کلمه درستی برای به کار بردن یه اطمینان صد درصد نیستش.از همین الان رسانه ها دارن روش مانور میدن.گل:یورو اسپورتخشت اول رو نيشي مورا گذاشته!:)) به اصل كار دقت نكردم! كه كي توپ رو ميزنه ولي گل اولشونم سالم بود در كل فيفا خاك بر سرش شده ببينيمدر ادامه چه گندي بار ميارن داوراي در حد ليگ افغانستان!(توهين نشه:))

بردیا
13-06-2014, 22:19
خب منم گفتم چرا دعوا داری ؟؟ ! :n02:
گل دوم که هیچ ولی گل اول سالم بود !!

////////

داور وسط خیلی پرته !!
چنتا صحنه کامرونی ها بازیکن های مکزیک رو بد زدن ولی داور کارت که نداد هیچ یه صحبت هم با بازیکن حریف نکرد !!

این داورها واسه بازی های مرحله بعد باشن راحت میتونن یه تیم رو حذف کنن !!! :n27: و نتیجه رو تغییر بدن !!

آخه نگاه بکن به جمله خودت:دی
اصن من گیج شده بودم نظرت چیه:دی
گل دوم که هیچ ولی گل اول سالم بود کلا آدمو دچار کژتابی میکنه باتوجه به کلمات به کار بردت :دی

بردیا
13-06-2014, 23:44
اقا پنالتي اسپانيا هم اشتباه بود صددرصد.
شبكه srf بين دونيمه زوم كرد از بغل رو صحنه،كاستا پاشو گذاشت رو پاي مدافع حريف و بعدشم خودشو انداخت زمين.
البته تشخيصش سخت بود واسه داور در حالت عادى با توجه با سرعت

Sent from my iPhone using Tapatalk

وین رونی
13-06-2014, 23:59
گل سوم هم خطا رو کاسیاس واضح بود
داورا گند زدن تو این دوره

mohammad_87
14-06-2014, 00:50
امشب دو تا اشتباه بود که مساوی برای هر دو تیم بود،دیشب که خیلی نامردی بود

jr07
14-06-2014, 00:54
من هنوز امیدوارم به اسپانیا
دفعه قبل هم بازی اول گند زدیم

mohammad_87
14-06-2014, 01:00
بازی مکزیک کامرون هم اشتباه تاثیر گذار داشته
داور ژاپنی دیشب رو سفید شد

Mr.Pooya
14-06-2014, 01:02
سلام

به نظر من هم پنالتی اسپانیا اشتباه بود. اگر واقعا اینطوری باشه تا الان ۲ تا پنالتی اشتباه داشتیم تو جام !

Doublex
14-06-2014, 01:07
شیلی و هلند از این گروه صعود میکنند.

Spaniuly
14-06-2014, 09:29
شیلی و هلند از این گروه صعود میکنند.

سلام این الان چه ربطی به اشتباهات داوری داشت؟

+

من بازی مکزیک کامرون رو مستقیم ندیدم الان خلاصه بازی رو دیدم... عجب سری برید کمک داور احمق من از دوس سانتوس خیلی خوشم میاد طفلکی دو تا گل ناب زد کمک داور مشنگ مردود اعلام کرد فیفای کله خراب هم تا می تونه از این وضعیت آشغال داوری حمایت کنه خاک بر سرش تو بازی اسپانیا هلند هم تاثیر گذاشت گل سوم هلند مردود بود... ظاهرا هیچ بازی قرار نیست از شر اشتباهات فاحش داوری در امان بمونه بابا میلیارد رحمت به داورای خودمون

Reza31001
14-06-2014, 09:56
یعنی واقعا داورها شروعی طوفانی داشتن!

رو این صحنه بالا همه غافلگیر شدن یعنی فکر میکنم کمک داور نتونست هضم کنه که مدافعین کامرون این قدر جا بمونن و برای همین آفساید گرفت!

پنالتی اسپانیا GIF ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مهاجمها هم که همه یه پا نیمار شدن برا خودشون
کافیه بگی بالای چشمتون ابروئه تا ولو بشه تو محوطه!

این اسپری هم کرکر خندس
موقع ضربه آزادی که راموس زد اسپری ریخت رو کفش مدافع هلند، شاکی شد!

Spaniuly
14-06-2014, 11:14
گل دوم دوس سانتوس هم کاملا سالم بود توپ به سر بازیکن کامرون سائیده شد

Sh-Meteor
14-06-2014, 17:35
گل دوم مکزیک، کاملا سالم بود. ( همونی که با سر زد.)

امیدوارم اشتباهات داوری به همین جا ختم بشه.