PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال؟امکان اتصال یک مودم با سیم و یک مودم بیسم به یک خط تلفن وجود دارد؟

tnt1365
09-06-2014, 11:45
دوستان من یه مودم سیمدار دارم با کامپیوترم تو پارکینگ گذاشتمش. الان میخوام برای تبلتم یه مودم wifi بگیرم بزارم تو هاله همه ازش استفاده کنن.امکان داره از یه خط تلفن همزمان دو تا مودم وصل کنم و استفاده کنم.یکی میگفت میشه اما باید یکیشان خاموش باشه. راهی وجود داره که من بتونم همزمان از دو تا مودم روشن استفاده کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.:n16:

tnt1365
10-06-2014, 12:50
آقا کسی نبود در این مورد چیزی بدونه؟ من هنوز چشم براهم:n28:

star254
11-06-2014, 05:31
دوستان من یه مودم سیمدار دارم با کامپیوترم تو پارکینگ گذاشتمش. الان میخوام برای تبلتم یه مودم wifi بگیرم بزارم تو هاله همه ازش استفاده کنن.امکان داره از یه خط تلفن همزمان دو تا مودم وصل کنم و استفاده کنم.یکی میگفت میشه اما باید یکیشان خاموش باشه. راهی وجود داره که من بتونم همزمان از دو تا مودم روشن استفاده کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید.:n16:

سلام خیر امکان روشن بودن دو مودم روی یک خط به صورت هم زمان موجود نیست . دوستون درست گفته ولی چون برخی ISP ها ( شرکتهای ارائه کننده خدمات اینترنت) مک آدرس مودم رو روی سیستم خود ثبت میکنند امکان قطع شدن اینترنت با تغییر مودم وجود داره در این مورد از بخش پشتیبانی شرکتی که خدمات اینترنتش رو استفاده میکنید سوال کنید . اگه بتونید دو مودم رو با یک کابل شبکه به هم متصل کنید میشه هم زمان اینترنت رو روی هر دو مودم شیر کرد . این کار تنظیمات خاصی داره که اگه امکان این سیم کشی رو داشتید بعدآ در مورد اون صحبت میکنیم

tnt1365
11-06-2014, 09:24
دوست عزیز ممنون میشم بیشتر توضیح بدید.من میتونم از کابل شبکه هم استفاده کنم.یعنی شبکه داخلی درست کنم؟:n26:

soroosh_cz
11-06-2014, 17:30
دوست عزیز ممنون میشم بیشتر توضیح بدید.من میتونم از کابل شبکه هم استفاده کنم.یعنی شبکه داخلی درست کنم؟:n26:
دوست عزیز، شما نیازی به دو مودم ندارید. دو راه هست برای کار شما:
1) خرید یک Access Point یا Router وایرلس و وصل کردن اون به مودم خودتون و استفاده از پورتها و آنتن وایرلسش.
2) استفاده از یک مودم 4پورته با آنتن وایرلس(و عدم استفاده از مودم دیگر).

star254
11-06-2014, 21:13

بله کاربر محترم سروش درست گفته آگه یه مودم وایرلس بگیرین نیاز به دوتا مودم ندارید از لن مودم یه سیم تا سیستم دیگه تون میتونید بکشین یا یه کارت وایرلس برای اون سیستم بگیرین . باید هزینه ها رو حساب کنید و سپس مطمعن و ارزان ترین راه رو انتخاب کنید. سیم خوب متری 2000 تومن هزینه بعلاوه درد سرهای سیم کشی رو داره اما کارت شبکه وایرلس در صورتی که مودم آنتن دهی مناسبی داشته باشه هیچ کدوم از مشکلات سیم کشی رو نداره . خرید اکسس پوینت یا روتر رو برای این مورد توصیه نمیکنم اگه مودمی که الآن دارین استفاده میکنید مشکلی براش پیش بیاد اون دستگاه هم بیکار میمونه ضمن اینکه شما باید همیشه هر دو دستگاه رو برای اتصال به صورت وایرلس روشن بزارین .اگه روزی هم به روتر یا اکسس پوینت نیازی نداشته باشین فروشش سخت تر از یه مودم هست . شاید اگه مودم وایرلس رو کنار همون سیستم تو پارکینگ بزارین فضای داخلی منزل رو پوشش بده اونوقت دیگه به سیم کشی هم نیازی نیست و با کابل همراه مودم سیستم رو به اون وصل کرده و حالش رو ببرید :n02: