PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كدام cpu را انتخاب ميكنيد !!!

WooKMaN
30-08-2006, 21:27
دوستان دو تا سي پي يو دارم رو هم دوزار نمي ارزه ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يكي intel cleleron D 2.8 Ghz - 256kb cache - bus 400

يكي هم intel pentium4 1.6 Ghz - 512kb cache - bus 533

حالا به نظر شما روي سيستم كدام رو بندازم ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشخصات سيستم: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رم 512 مگ
هارد 200 گيگ
مين برد msi پلاتينيوم
گرافيك 5200 جي فورس

منتظرم !!! ;)

فقط خواهشا نگيد اين رو بفروش اون رو بخر .... از اين حرفها ... :happy:

Lord_theOne
31-08-2006, 05:25
عزيز Celeron D FSB 533 است
خوب مشخصه CELERON بهتر است
اينهم مشخصات رايانه شما
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اولي ماله ساپورت CPU است البته اگه آپديتش كني خيلي بهتر مي شود
,و در خريد گرافيك دلتو قرص كنم
با برد MSI بگير

Opteron
31-08-2006, 05:48
من باشم Pentium رو ميندازم چون هرچي باشه Pentium

Lord_theOne
31-08-2006, 07:34
عزيز توجه داشته باش اون 1600 هم قديمي است هم سرعت كمه
شما توي رندر كردن مشكل پيدا مي كنيد
اگر همون سلرون را بتوني اوري كني سرعت وحشتناك مي شود

lindows
31-08-2006, 07:55
من نظرم اينه كه 1.6 چوت هم باس اش بيشتره و هم كش
ولي فكر كنم در كل يه سرعت بهت بدند

lovergod14amorousand
31-08-2006, 15:09
اولي چون واقعا بهتره...

WooKMaN
31-08-2006, 19:03
عزيز Celeron D FSB 533 است
خوب مشخصه CELERON بهتر است
اينهم مشخصات رايانه شما
اولي ماله ساپورت CPU است البته اگه آپديتش كني خيلي بهتر مي شود
,و در خريد گرافيك دلتو قرص كنم
با برد MSI بگير
عزيزدل مثل هميشه عالي بيد ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

WooKMaN
31-08-2006, 19:06
من نظرم اينه كه 1.6 چوت هم باس اش بيشتره و هم كش
ولي فكر كنم در كل يه سرعت بهت بدند
ببخشيد دوستان من bus يا همون fsb سي پي يو ها رو برعكس نوشتم :

celeron D 533 هستش
intel pentium4 1.60 400 هستش

R£ɀД
31-08-2006, 19:28
ببخشيد دوستان من bus يا همون fsb سي پي يو ها رو برعكس نوشتم :

celeron D 533 هستش
intel pentium4 1.60 400 هستش
خوب پس در استفاده كردن از اولي شك نكن. ( همون اولي بهتره )

WooKMaN
31-08-2006, 22:16
خوب پس در استفاده كردن از اولي شك نكن. ( همون اولي بهتره )
قربون شكلت اما كش دومي دو برابره ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Opteron
31-08-2006, 22:29
دوست عزيز Celeron هرچه قدر هم قوي باشه به Pentium نميرسه . . .
البته خود دانيد ولي اگر من جاي شما بودم از Pentium استفاده ميكردم

Opteron
31-08-2006, 22:33
آقا شرمنده من بحث رو عوض ميكنم . . . خواستم ببينم چطوري ميشه يه نظر سنجي درست كرد ؟
ممنونم

WooKMaN
01-09-2006, 00:05
آقا شرمنده من بحث رو عوض ميكنم . . . خواستم ببينم چطوري ميشه يه نظر سنجي درست كرد ؟
ممنونم
توي تاپيكت اون بالا روي گزينه اختيارات تاپيك كليك كن و گزينه اضافه نظرسنجي رو بزن ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

R£ɀД
01-09-2006, 00:10
قربون شكلت اما كش دومي دو برابره ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
عزيز اولا همه چيز كه كش نيست. الان اگه بنچ مارك ها رو نگاه كني( مخصوصا توي سايت تامز هاردور ) CPU مدل D840 (سرعت 3.2) با 2 مگابايت كش از D930 ( سرعت 3 ) با 4 مگ كش جلوتر هست. اين نشون ميده كه اول سرعت مهمه بعد كش. ( يعني با وجود اينكه 2 مگابايت كش كمتري داره ولي به دليل بالاتر بودن سرعت هسته از اون 4 مگابايتي جلو زده )
در مورد سلرون بودنش نميتونم زياد حرف بزنم ولي مسلما سرعت به علت بالاتر بودن باس و سرعت هسته از اين جهت برتري داره.

lacoste
01-09-2006, 00:44
اگه فرض كني كه تو يه اطاق يه دستگاهي داري كه كارش توليد كردن جعبه است و اين اطاق فقط يه درب داره كه به بيرون راه داره...اگه سرعت توليد اين جعبه ها خيلي زياد باشه ولي درب اطاقت كوچيك باشه چه اتفاقي ميوفته؟
جعبه ها پشت درب اطاق تل انبار ميشن! اين يه مثال بود , تو اين مثال:
سي پي يو تو همون دستگاهست كه جعبه توليد ميكنه و جعبه ها هم اطلاعات پردازش شده هستند...درب اطاق هم همون فرانت سايد باس (يا fsb ) سي پي يو هست .. كش و سرعت پردازنده هم باعث افزايش سرعت توليد جعبه ها ميشه!
حالا خودت انتخاب كن .... درب بزرگتر يا سرعت توليد بيشتر ؟
دقيقا به همين خاطر cpuهاي تك هسته اي AMD با وجود كش كمتر و سرعت پردازش پايين تر
, كارايي بالاتري نسبت به cpu هاي تك هسته اي intel دارن!
چون AMD سعي نكرد بيخودي سرعت توليد جعبه ها را بالا ببره قبل از اينكه درب اطاق تا جايي كه همه ي جعبه ها رد بشن بزرگ نشده! پس اول درب اطاقو بزرگ كرد ( در اصل يه درب ديگه واسه اطاق درست كرد)
ولي اينتل فقط سعي كرد با بالا بردن سرعت توليد جعبه ها مشتري هاي خودشو جو زده كنه ! ولي هيچ فكري به حال اندازه ي درب اطاق نكرد!
البته اين قضيه در مورد نسل جديد پردازنده هاي چند هسته اي اينتل به هيچ وجه صدق نميكنه! و قصد من هم به هيچ وجه طرفداري از يك كمپاني خاص نيست چون غالبا تو دنياي سخت افزار هيچ وقت خود كمپاني ها نسبت به هم برتري ندارن بلكه بعضي از محصولاتشونه كه تو رقابت با محصول مشابه كمپاني رقيب شكست ميخوره و اغلب محصول بعدي اين شكستو جبران ميكنه! دقيقا مثل Geforceسري FX كمپاني nVIDIA كه شكست سختي از Radeon سري 9000 كمپاني ATi خورد ولي با توليدGeforceسري 6000 و بعد از اون 7000 اين شكستو تا حدود زيادي جبران كرد و بازار رو از ATi پس گرفت و الان دوباره رقبت پاياپاي شده , پس نميتوان گفت كه nVIDIA بهتره يا ATi ؟ اين قضيه دقيقا در مورد AMD و intel هم صدق ميكنه و ....!

دوستان كار درست سخت افزار...ببخشيد كه بحث اينقدر طولاني شد و در ضمن مثالم در مورد سي پي يو اينقدر بچه گونه بود!
قربان همه ي شما دوستاي خوبم......فرشاد مشكات 9/6/85

WooKMaN
01-09-2006, 01:00
عزيز اولا همه چيز كه كش نيست. الان اگه بنچ مارك ها رو نگاه كني( مخصوصا توي سايت تامز هاردور ) CPU مدل D840 (سرعت 3.2) با 2 مگابايت كش از D930 ( سرعت 3 ) با 4 مگ كش جلوتر هست. اين نشون ميده كه اول سرعت مهمه بعد كش. ( يعني با وجود اينكه 2 مگابايت كش كمتري داره ولي به دليل بالاتر بودن سرعت هسته از اون 4 مگابايتي جلو زده )
در مورد سلرون بودنش نميتونم زياد حرف بزنم ولي مسلما سرعت به علت بالاتر بودن باس و سرعت هسته از اين جهت برتري داره.
رضا جان شير فهم شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .... مرسي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

WooKMaN
01-09-2006, 01:01
اگه فرض كني كه تو يه اطاق يه دستگاهي داري كه كارش توليد كردن جعبه است و اين اطاق فقط يه درب داره كه به بيرون راه داره...اگه سرعت توليد اين جعبه ها خيلي زياد باشه ولي درب اطاقت كوچيك باشه چه اتفاقي ميوفته؟
جعبه ها پشت درب اطاق تل انبار ميشن! اين يه مثال بود , تو اين مثال:
سي پي يو تو همون دستگاهست كه جعبه توليد ميكنه و جعبه ها هم اطلاعات پردازش شده هستند...درب اطاق هم همون فرانت سايد باس (يا fsb ) سي پي يو هست .. كش و سرعت پردازنده هم باعث افزايش سرعت توليد جعبه ها ميشه!
حالا خودت انتخاب كن .... درب بزرگتر يا سرعت توليد بيشتر ؟
دقيقا به همين خاطر cpuهاي تك هسته اي AMD با وجود كش كمتر و سرعت پردازش پايين تر
, كارايي بالاتري نسبت به cpu هاي تك هسته اي intel دارن!
چون AMD سعي نكرد بيخودي سرعت توليد جعبه ها را بالا ببره قبل از اينكه درب اطاق تا جايي كه همه ي جعبه ها رد بشن بزرگ نشده! پس اول درب اطاقو بزرگ كرد ( در اصل يه درب ديگه واسه اطاق درست كرد)
ولي اينتل فقط سعي كرد با بالا بردن سرعت توليد جعبه ها مشتري هاي خودشو جو زده كنه ! ولي هيچ فكري به حال اندازه ي درب اطاق نكرد!
البته اين قضيه در مورد نسل جديد پردازنده هاي چند هسته اي اينتل به هيچ وجه صدق نميكنه! و قصد من هم به هيچ وجه طرفداري از يك كمپاني خاص نيست چون غالبا تو دنياي سخت افزار هيچ وقت خود كمپاني ها نسبت به هم برتري ندارن بلكه بعضي از محصولاتشونه كه تو رقابت با محصول مشابه كمپاني رقيب شكست ميخوره و اغلب محصول بعدي اين شكستو جبران ميكنه! دقيقا مثل Geforceسري FX كمپاني nVIDIA كه شكست سختي از Radeon سري 9000 كمپاني ATi خورد ولي با توليدGeforceسري 6000 و بعد از اون 7000 اين شكستو تا حدود زيادي جبران كرد و بازار رو از ATi پس گرفت و الان دوباره رقبت پاياپاي شده , پس نميتوان گفت كه nVIDIA بهتره يا ATi ؟ اين قضيه دقيقا در مورد AMD و intel هم صدق ميكنه و ....!

دوستان كار درست سخت افزار...ببخشيد كه بحث اينقدر طولاني شد و در ضمن مثالم در مورد سي پي يو اينقدر بچه گونه بود!
قربان همه ي شما دوستاي خوبم......فرشاد مشكات 9/6/85
بابا ايول خيلي لطف كردي ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Opteron
01-09-2006, 01:07
نشد :sad:

Opteron
01-09-2006, 01:07
توي تاپيكت اون بالا روي گزينه اختيارات تاپيك كليك كن و گزينه اضافه نظرسنجي رو بزن ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازم شرمنده ولي اصلان چيزي به اسمه اختيارات تاپيك پيدا نكردم . . .
فقط پايين نوشته اختيارات اضافي . . . چيكار كنم ؟ :sad:

albous
01-09-2006, 01:11
والا ميگن سي پي دو هسته اي قوي تره
ولي من الان يك
LGA FULL 3000 2mg 64 or 128 bit
دارم که واقعا راضیم قیمتش هم 154 ولی یک نکته
LGA FULL 3200 1mg 64 or 128 bit
بخاطر کشش ضعیفتر از مورد اوله

Opteron
01-09-2006, 02:15
مشكلم حل شد

Opteron
01-09-2006, 02:18
ممنون ووكمن

WooKMaN
01-09-2006, 02:58
والا ميگن سي پي دو هسته اي قوي تره
ولي من الان يك
LGA FULL 3000 2mg 64 or 128 bit
دارم که واقعا راضیم قیمتش هم 154 ولی یک نکته
LGA FULL 3200 1mg 64 or 128 bit
بخاطر کشش ضعیفتر از مورد اوله
دوست عزيز چه ربطي به موضوع تاپيك داره ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rasmus
06-09-2006, 13:56
2.8 من دارم خوبه ولي دما را بايد خودت بياري پايين فنش ضعيفه

WooKMaN
06-09-2006, 16:17
2.8 من دارم خوبه ولي دما را بايد خودت بياري پايين فنش ضعيفه
نه بابا كجا ضعيفه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] سلرون چيه كه دماش هم بالا بره ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SHEAHEZBOLLAH
06-09-2006, 18:56
سلام.بنده با اينتل موافق هستم خودم هم 3.4 دارم و واقعا ازش راضي هستم...

WooKMaN
06-09-2006, 20:15
سلام.بنده با اينتل موافق هستم خودم هم 3.4 دارم و واقعا ازش راضي هستم...
عزيزدل حالا پست شماره 1 رو بخون و نظرت رو بده ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

G A B R I E L
07-09-2006, 02:29
ووکمن جان چرا اونجا (!!!) مطرح نمیکنی ؟؟؟

WooKMaN
07-09-2006, 06:50
ووکمن جان چرا اونجا (!!!) مطرح نمیکنی ؟؟؟
كجا عزيز ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مفهوم نيست! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SHEAHEZBOLLAH
07-09-2006, 13:19
ببخشید بنده اشتباه پست دادم شرمنده...

G A B R I E L
07-09-2006, 15:25
كجا عزيز ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مفهوم نيست! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینجا:
شهر سخت افزار

بابا من همون مهراد هستم دیگه ... :laughing:

WooKMaN
07-09-2006, 19:25
اینجا:
شهر سخت افزار

بابا من همون مهراد هستم دیگه ... :laughing:
عزيزدل فرقي نميكنه .... چه اينجا چه اونجا .... همه فارسي زبانن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

G A B R I E L
07-09-2006, 23:08
همه جای ایران سرای من است ...!!!!