PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا راهنمایی بفرمایید-تقویت آنتن مودم wifi بین دو منزل مسکونی

AAb NAbAT
05-06-2014, 08:08
سیلام:n02:
من یه مشکل خاص دارم راهنماییم کنید ممنون میشم.
منزل من و داداشم کنار هم قرار گرفته طوریکه یه خونه دیگه بین ما هست و هر ۳تا خونه ویلایی و یک طبقه هست و عرض خونه ها ۱۰ متریه. یعنی از مرکز خونه من تا مرکز خونه داداشم از لحاظ سیم کشی مستقیم حدودا ۸۰ متر و فاصله بیسیم حدود ۴۰ متر هست و وجود حداقل ۵ عدد دیوار فوق العاده قطور!!!
حالا مشکل چیه? ما غریب نصف سال رو خونه اونا پلاسیم:n02::n08: ینی به عبارتی شب و روز رفت و امد داریم اما ازونجا که خان داداش اکثرا منزل نیست اینترنت هم نداره. من مودم وای فای d-link 2730u دارم. اما حتی پشت درب حیاط هم آنتنش میره با این دیوارا! میخوام ببینم چطور میشه اینترنت خونه خودمو به زور با وای فای بکشونم خونه اونا:n02: اعتیاده و هزار درد:n07:
لطفا نفرمایید کابل کشی که هرچند همسایه انسان متینی هستن ولی قبلا تجربشو با خود همسایه داشتیم به هزار دلیل امکانش نیست درضمن خرید ۸۰ متر کابل شبکه و بعد بازم یه مودم وای فای اصصصلاااا عاقلانه نیست. استفاده من خونه اونا از طریق گوشیه و کابل جواب نمیده! یه راه کم خرج بهم راهنمایی بدید. با تشکر:n16:

smohsen
05-06-2014, 10:36
بعیده با این مودم جواب بده مگر دوستان کمک کنند در مورد تقویت کننده ها راهنمایی کنند شاید با اونا بشه

AAb NAbAT
05-06-2014, 11:50
نه خب میدونم که جواب نمیده واسه همین پرسیدم. ارزونترین و بهترین راهش چیه?
با access point شدنی نیست از مودم هم گرونتره! درمورد repeater اطلاعی ندارم که چی هست و چطور کار میکنه

Armin.Computer
05-06-2014, 13:25
روش های مختلفی هست
اول شما بفرمایید چه میزان می خوای هزینه کنی؟

AAb NAbAT
06-06-2014, 12:46
راستش نمیدونم اصلا هزینه ها به چه صورته فقط میدونم این مودم رو 85 گرفتم و access point هم همین قیمت بود که به کار من نمیاد. کابل هم متری 1000 تومن به بالاست. دیگه اطلاعی از قیمتا ندارم. شما ارزانترین راه رو معرفی بفرمایید ببینم ارزونش چقدر در میاد

Mr.Pooya
06-06-2014, 13:23
مودم شما تک آنتن هست درسته ؟ می تونید آنتن ها قوی براش بخرید ولی باز هم فکر نکنم اونطوری جواب بده.

ولی می تونید یک مودم سه آنتن بخرید ببینید اگر جواب نداد سه تا آنتن قوی 8dbi یا 10dbi بخری که اونجوری هم خیلی هزینت میره بالا و هم معلوم نمیشه این مسیر رو جواب بده یا نه

می تونی یک دستگاه که امواج رو تقویت می کنه بخری و نصب کنی

Armin.Computer
06-06-2014, 14:49
مودم شما تک آنتن هست درسته ؟ می تونید آنتن ها قوی براش بخرید ولی باز هم فکر نکنم اونطوری جواب بده.

ولی می تونید یک مودم سه آنتن بخرید ببینید اگر جواب نداد سه تا آنتن قوی 8dbi یا 10dbi بخری که اونجوری هم خیلی هزینت میره بالا و هم معلوم نمیشه این مسیر رو جواب بده یا نه

می تونی یک دستگاه که امواج رو تقویت می کنه بخری و نصب کنی

حرف پویا رو تایید می کنم
فقط اگه از قبل می تونستید یه آنتن قوی پیدا کنید واسه آزمایش بهتر بود

AAb NAbAT
06-06-2014, 15:06
راستش قرار نبود اول این مسیرو پوشش بدم ولی الان واقعا آزار دهندس بدون نت! مودم تک آنتنه. repeater چقدر هزینه داره? عملکردش چطوریه? ممکنه مفید باشه? چون همین مودم خیلی قویه طوری که منزل ما ۲۰۰ متره تمام نقاطش آنتن فول هست اما دیوارا خیلی قطوره تو کوچه دیگه آنتن ندارم البته اگه درب ورودی خونه و درب حیاط باز باشه کاملا کوچه هم انتن میده.درحالیکه اونجا دو خونه اونطرف تره با همین شکل ساخت و کنار هم. اگه روبرو بود همین مودم جواب میداد!

star254
06-06-2014, 17:06
دوست عزیز کم هزینه ترین روشها عبارتند از
1- استفاده از اینترنت رایتل که اگه تحت پوشش شبکه باشین امکان پذیره و سرعت خوبی هم داره - 2 - راه اندازی اینترنت تو منزل داداشتون و گرفتن یه مودم برای اونجا در غیر این صورت هزینه ای حدود 500 تومن رو باید متقبل بشین . چنین هزینه ای براتون معقوله ؟

AAb NAbAT
07-06-2014, 14:26
نه دیگه پشیمون شدم. خونه اونا اینترنت با سرعت فوق العاده داشت ولی دیگه به دلایلی نمیتونه نت بگیره گفتم شاید بشه از نت خودم با هزینه کم اونجا استفاده کنم که ظاهرا نمیشه. ممنون بابت راهنمایی ها

star254
07-06-2014, 16:19
نه دیگه پشیمون شدم. خونه اونا اینترنت با سرعت فوق العاده داشت ولی دیگه به دلایلی نمیتونه نت بگیره گفتم شاید بشه از نت خودم با هزینه کم اونجا استفاده کنم که ظاهرا نمیشه. ممنون بابت راهنمایی ها

بعد از نوشتن متن قبلی یه سرچی تو اینترنت کردم و نتایج جالبی در مورد تقویت انتن وایرلس دیدم یه آزمایش مقدماتی هم کردم اگه به اون چیزی که فکرش رو میکنم رسیدم حتمآ از طریق همین تاپیک به شما خبر میدم

AAb NAbAT
15-06-2014, 08:45
بعد از نوشتن متن قبلی یه سرچی تو اینترنت کردم و نتایج جالبی در مورد تقویت انتن وایرلس دیدم یه آزمایش مقدماتی هم کردم اگه به اون چیزی که فکرش رو میکنم رسیدم حتمآ از طریق همین تاپیک به شما خبر میدم

ممنون میشم. اتفاقا خودمم رفتم پیش یه آدم خیلی وارد که نمایندگی d-link هم هست. دوستانه راهنماییهای خوبی داد که با 150-60 تومن کارم راه میفته ولی بازم کابل کشی داره و همین 150 هم زیاده. خوشحال میشم نظر شمارم بخونم. تنکیو:n16:

Saeid1212
24-06-2014, 17:49
سلام
منم مثل دوستمون همین مشکل رو دارم ولی با این تفاوت که فاصله خونه ها حدود 30 متر مستقیم هستش و فقط سه لایه دیوار معمولی بینمون هست. دوستان کسی میتونه به من کمک کنه که از چه روشی برای تقویت آنتن استفاده کنم؟ مودم من Asus n10 هستش

Armin.Computer
25-06-2014, 14:13
سلام
منم مثل دوستمون همین مشکل رو دارم ولی با این تفاوت که فاصله خونه ها حدود 30 متر مستقیم هستش و فقط سه لایه دیوار معمولی بینمون هست. دوستان کسی میتونه به من کمک کنه که از چه روشی برای تقویت آنتن استفاده کنم؟ مودم من Asus n10 هستش

در حد اطلاعاتی که بلدم:
معمولا آنتن های قوی هست
یه جستجو تو سایت ها انجام بدید ببینید چه آنتن هایی هست
ولی باز هم اگر قبل خرید تست انجام بدید عالی میشه

Mr.Pooya
25-06-2014, 22:35
سلام

سلام

این شرایطی که فرمودید رو همونطور که دوستمون هم گفتند فکر کنم با چند تا آنتن قوی بشه پوشش داد. مودم تون چند آنتن هست ؟

Saeid1212
25-06-2014, 23:03
ممنون پویا جان
مودمم یک آنتن 5 dbi داره که جایی برای اضافه کردن آنتن دیگه نیست. مگه اینکه این آنتن رو عوض کنم. کسی از دوستان تجربه استفاده از آنتن تقویتی رو داره؟
اگه کسی هست خوشحال میشم برام از تغییراتی که ایجاد شده بگه

Mr.Pooya
25-06-2014, 23:16
ممنون پویا جان
مودمم یک آنتن 5 dbi داره که جایی برای اضافه کردن آنتن دیگه نیست. مگه اینکه این آنتن رو عوض کنم. کسی از دوستان تجربه استفاده از آنتن تقویتی رو داره؟
اگه کسی هست خوشحال میشم برام از تغییراتی که ایجاد شده بگه

اگر مودم دو یا سه آنتن داشتید خیلی بهتر بود فکر نکنم با یک آنتن بشه مگر اینکه آنتن خیلی قوی بزارید که هزینش خیلی میره بالا.

Saeid1212
25-06-2014, 23:27
اگر مودم دو یا سه آنتن داشتید خیلی بهتر بود فکر نکنم با یک آنتن بشه مگر اینکه آنتن خیلی قوی بزارید که هزینش خیلی میره بالا.

نظر شما در مورد استفاده از اکسس پوینت چیه؟ هزینه اش چقدر میشه و چه مدلهایی رو پیشنهاد میدید؟