PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش استفاده از كامپوننت

meghdad23
30-08-2006, 17:23
با سلام
تا به الان بحثهاي بسيار زيادي در اين انجمن و جاهاي ديگر در مورد كامپوننت شده است.حال از دوستان خواهش مي كنم كه طريقه استفاده و چگونگي ايجاد يك كامپوننت را در دلفي برايم توضيح دهند(مثلا اگر ما يك كامپوننت تغيير ظاهر فرم داشته باشيم در دلفي بايد چگونه از آن استفاده كنيم)

دم همتون گرم.................

مرد مباح
30-08-2006, 18:58
منظورتون براي اينستال هست يا بعد از اينستال؟
براي ساخت كامپوننت كه يك مثال ساده ميزنم.
فرض كن كه يك EDIT روي فرم گزاشتي و يك سري چيز توي onmousemove , on keypress اون نوشتي.
اينجوري براي ساخت كامپوننت.
اون رو انتخاب كن و برو توي component/New component و اسم انتخاب كن و سيو كن.
يك كامپوننت ساختي.

soldier
30-08-2006, 21:09
سلام
براي انستال راحت ترين كار اينه كه از طريق زير عمل كني
منوي Component
گزینه Install Component
بعد یه صفحه باز میشه و توی قسمت Unit File name
جلوش یه دکمه Browse داره اون دکمه رو بزن و کمپننت رو
انتخاب کن! همون فایل Pas که دانلود کردی
بعد دکمه OK رو بزن !
بعدش یه صفحه دیگه میاد که چندین دکمه داره همون جا
دکمه Install رو بزن و Save کن ! تموم شد
کمپننت اضافه میشه! بگردی دنبالش پیداش می کنی

meghdad23
07-09-2006, 17:46
سلام خدمت دوستان عزيزم مرد مباح و سولجير جان
از توضيحات شما تشكر مي كنم. اين دستورات را انجام مي دهم اگر سوالي داشتم باز هم مزاحم مي شوم

Admiral
07-09-2006, 18:22
بعضی از کامپوننت ها در قالب Package هستند که باید از منوی فایل گزینه Open رو بزنید و بعد نوع فایل رو dpk قرار بدید و اون رو اینستال کنید.

soldier
07-09-2006, 18:36
سلام
Package فرق مي كنه! يه چيز ديگه اي هست!
دوستمون مي خواهد از يك كمپننت استفاده كنه!
اما Package يك مجموعه كمپننت هست!
موفق باشيد

Admiral
07-09-2006, 19:20
سلام
موفق باشيد

بهتره راه کلی نصب کامپوننت ها رو بلد باشن.مثلاً اگه بخوان کامپوننت TNT رو نصب کنن !

ممنون

soldier
07-09-2006, 21:05
سلام
خوب مي تونستي يه تاپيك جداگانه ايجاد كني!
اما باز هم ميگم! دستت درد نكنه!
باي

meghdad23
22-09-2006, 13:47
با سلام
من يک سي دي کامپوننتهاي دلفي تهيه کرده ام . براي INSTALL کردن هم طبق گفته شما دوستان به منوي COMPONENT و گزينه INSTALL COMPONENT رفتم در قسمت UNIT FILE NAME هم کامپوننت با پسوند PAS را وارد کردم اما در قسمت PACKEG FILE NAME نميدانم چه چيزي را وارد کنم چون اگر آن را خالي بگذارم پيغام is not a valid identifier '' را مي دهد
(اگه توضيح کامل بدهيد ممنون مي شم.)

Mahmood_N
22-09-2006, 19:09
سلام

سلام
موفق باشيد
Package چند تا کامپوننت نیست ... ، بلکه مجموعه فایلهای مورد نیاز برای یک کامپوننت هست ( حالا چه یک کامپوننت و چه چند کامپوننت )

من يک سي دي کامپوننتهاي دلفي تهيه کرده ام . براي INSTALL کردن هم طبق گفته شما دوستان به منوي COMPONENT و گزينه INSTALL COMPONENT رفتم در قسمت UNIT FILE NAME هم کامپوننت با پسوند PAS را وارد کردم اما در قسمت PACKEG FILE NAME نميدانم چه چيزي را وارد کنم چون اگر آن را خالي بگذارم پيغام is not a valid identifier '' را مي دهد
(اگه توضيح کامل بدهيد ممنون مي شم.)
توی اون قسمت فقط کافیه که یک نام دلخواه بنویسید ...
درواقع شما باید در اون قسمت برای پکیجی که با فایلهای کامپوننت درست می شه یک نام انتخاب کنید ...
فقط دقت کنید که نامی که می نویسید با نام قسمت پایین همون صفحه یکی نباشه ...
نکته مهم بعدی اینه که باید پکیج رو توی پوشه Import یا Lib دلفی بزارید ، برای این کار روی دکمه Browse کلیک کنید بعد به پوشه Import دلفی برید و بعد توی همون دیالوگ که برای رفتن به پوشه باز شده نام دلخواه خودتون رو بنویسید و روی Open کلیک کنید ...
اگه کار بالا رو انجام ندید در موقع استفاده از کامپوننت مجبور می شید که دوباره چند تا فایل رو از پوشه اصلی کامپوننت به پوشه Import دلفی منتقل کنید ...
موفق باشید ...

meghdad23
23-09-2006, 20:52
سلام
ممنون
امتحان مي كنم و جواب آن را مي فرستم