PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات مربوط به سند و تعویض پلاک و هزینه های آن و مشکلات نقل و انتقال

mmf66
26-05-2014, 15:05
هر گونه سوال و مشکل سند و تعویض پلاک و هزینه های آن و مشکلات نقل و انتقال اینجا میتونین بپرسید

با سلام اولین سوال رو خودم میخوام بپرسم
یک سوال در مورد سند داشتم
من میخوام پلاک ماشین رو به نام پدر یا برادرم انتقال بدم یعنی تعویض پلاک کنم ولی نمیخوام برم محضر و خرج سند رو بدم
میخواستم بدونم اگه این کار رو بکنیم بعدا که خواستیم ماشین رو به یک نفر دیگه بفروشیم چه کسی باید بره محضر و سند رو به نام طرف بزنه و خرج سند همین دفعه رو میگیره یا دفعه قبل رو هم که نرفتیم باید بدیم
خیلی ممنون

mofi
29-05-2014, 00:15
بین خودتون یه قولنامه دستی بنویسید، بعد هم که خواست ماشینو بفروشه دیگه پای شما وسط نیست
نه دیگه نمی خواد. فقط پول یه بار محضر رو میدید معمولاً بین آشناها معامله به همین صورت انجام میشه مشکلی هم پیش نمیاد:n01:

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-05-2014, 08:01
بین خودتون یه قولنامه دستی بنویسید، بعد هم که خواست ماشینو بفروشه دیگه پای شما وسط نیستنه دیگه نمی خواد. فقط پول یه بار محضر رو میدید معمولاً بین آشناها معامله به همین صورت انجام میشه مشکلی هم پیش نمیاد:n01:سلام . اینجا برای به نام زدن خودرو کافیه خریدار و فروشنده برند راهنمائی و یک فورم از دم در میگیرند که مشخصاتشون و مشخصات ماشین توش چاپ شده . بعدش میرند قسمت انتقال ملکیت و ظرف 5 دقیقه ماشین به نام خریدار میشه . راهنمائی هم اصلاً کاری نداره که ماشین رو مفتی گرفته یا خریده . توی ایران اگر یه نفر خواست بدون پول ماشین رو بدون پول بزنه به نام همسرش یا یکی از بستگانش , نمیشه برند راهنمائی و کار رو تموم کنند ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-05-2014, 08:05
سلام .1- اگه یه نفر ساکن بندرعباس یا یه شهر دیگه باشه و بره تهران ماشین بخره ماشین نمره بندرعباس میشه یا تهران ؟ 2- وقتی ماشین میخرین شماره ش هم به نامتون میشه یا پلاکش رو برمیدارند و یه پلاک جدید بهتون میدند ؟ اون پلاک قبلی باطل میشه یا به اسم مالک اول میمونه ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
30-05-2014, 08:10
سلام . اگه یه نفر یه ماشین با پلاک زوج داشته باشه میتونه یه ماشین صفر با پلاک فرد بخره ؟

raeesi
25-07-2014, 12:36
۱- مهم مدرک احراز محل سکونت شماست (سند، قولنامه یا ...) که ثابت کنه شما کجا ساکنی. اگه شما شناسنامه‌ت تهران باشه و آدرست بندرعباس پلاکت بندرعباس میشه و اگه شناسنامه صادره بندرعباس اما آدرس اجاره‌نامه یا سندی که می‌بری تهران باشه پلاک تهران بهت تعلق می‌گیره
۲- اگه شما پلاک فک شده داشته باشی که همون پلاک قبلی رو بهت میدن در غیر این صورت شانس شماست که چه پلاکی بهت تعلق بگیره چون شماره‌گذاری نوبتی پلاک‌هارو میده و اصلا به شخص شما ربطی نداره. میری اونجا یه پلاک بهت تعلق می‌گیره بر اساس نوبتت و همونو حالا زوج یا فرد بهت میدن.

DAVOOD24
25-08-2014, 13:09
سلام-برگ کمپانی اتومبیل پراید گم بشه برای تعویض پلاک باید چیکار کنیم ؟ مدارک لازم برای گرفتن برگ کمپانی چیه؟ ممنون.

DAVOOD24
26-08-2014, 22:55
سلام-برگ کمپانی اتومبیل پراید گم بشه برای تعویض پلاک باید چیکار کنیم ؟ مدارک لازم برای گرفتن برگ کمپانی چیه؟ ممنون.

. .:n05:

arian989
30-10-2014, 02:40
سلام میخوام ماشینمو بزنم به نام داداشم بدون پول

برای این کار باید کجا برم . چیکار کنم . چه مدارکی لازم هست و هزینش چقدر میشه؟

آیا باید خلافی پرداخت بشه یا لازم نیست؟

prodoctornuke
01-11-2014, 22:49
سلام میخوام ماشینمو بزنم به نام داداشم بدون پول

برای این کار باید کجا برم . چیکار کنم . چه مدارکی لازم هست و هزینش چقدر میشه؟

آیا باید خلافی پرداخت بشه یا لازم نیست؟
یعنی نمیخواید خرج سند بدید ؟
قولنامه اعتبار اجرایی نداره .میتونید وکالت بدید به برادرتون که بره و ماشین رو به نام خودش پلاک بزنه ولی بازم باید بره دفتر خانه و سند قطعی به نام خودش بزنه یا میتونه بفروشه به شخص سومی ولی بازم باید سند قطعی نوشته بشه

arian989
02-11-2014, 01:42
نه منظور من این نبود که خرج سند ندم، منظورم اینه که نمیخوام به داداشم بفروشم و پول بگیرم، فقط میخوام به نامش بکنم.

همونطور که نوشتم هزینش چقدر میشه، یعنی هزینه سند زدن و مراحل قانونیش چقدر میشه.

تمام کاراشو میخوام قانونی و کامل انجام بدم از ماشین تا پلاک، فقط با مراحلش آشنا نیستم، نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم، به کجاها برم و چه مدارکی لازمه.

آیا سندی که راهنمایی رانندگی میده کفایت میکنه یا باید ثبت دفترخونه هم بشه.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

kisiya
03-01-2015, 19:36
با درود دوستان من ماشینمو شهریور فروختم به دلال .ایا الان میخواهم ماشینه صفر بگیرم پلاکه جدید میدن یا همونو. اگه اونو نخوام چی؟

raeesi
04-01-2015, 10:50
نه منظور من این نبود که خرج سند ندم، منظورم اینه که نمیخوام به داداشم بفروشم و پول بگیرم، فقط میخوام به نامش بکنم.

همونطور که نوشتم هزینش چقدر میشه، یعنی هزینه سند زدن و مراحل قانونیش چقدر میشه.

تمام کاراشو میخوام قانونی و کامل انجام بدم از ماشین تا پلاک، فقط با مراحلش آشنا نیستم، نمیدونم دقیقا باید چیکار کنم، به کجاها برم و چه مدارکی لازمه.

آیا سندی که راهنمایی رانندگی میده کفایت میکنه یا باید ثبت دفترخونه هم بشه.
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

بسته به ماشین و مدلش هزینه فرق می‌کنه دوست من
شما برای تکمیل فرآیند انتقال سند حتما باید به دفترخونه هم مراجعه کنی
من چند ماه پیش یه سمند صفر خریدم هزینه انتقالش برای فروشنده نزدیک ۵۰۰ تومن آب خورد.

با درود دوستان من ماشینمو شهریور فروختم به دلال .ایا الان میخواهم ماشینه صفر بگیرم پلاکه جدید میدن یا همونو. اگه اونو نخوام چی؟

چاره‌ای نداری دوست عزیز و باید همون پلاکو بگیری
تنها در صورتی بهتون پلاک جدید میدن که پلاک قبلی هنوز از روی ماشین فک نشده باشه.

kisiya
04-01-2015, 11:20
بسته به ماشین و مدلش هزینه فرق می‌کنه دوست من
شما برای تکمیل فرآیند انتقال سند حتما باید به دفترخونه هم مراجعه کنی
من چند ماه پیش یه سمند صفر خریدم هزینه انتقالش برای فروشنده نزدیک ۵۰۰ تومن آب خورد.

چاره‌ای نداری دوست عزیز و باید همون پلاکو بگیری
تنها در صورتی بهتون پلاک جدید میدن که پلاک قبلی هنوز از روی ماشین فک نشده باشه.

با درود .حالا پلاکه جدید میدن با همون شماره .چون بعد از 40 روز میگن پلاک قیچی میشه.از کجا بفهمم هنوز روی اون ماشینه؟

raeesi
04-01-2015, 11:33
با درود .حالا پلاکه جدید میدن با همون شماره .چون بعد از 40 روز میگن پلاک قیچی میشه.از کجا بفهمم هنوز روی اون ماشینه؟

وقتی میگن پلاک جدید منظور اینه که یه ترکیب جدید از عدد و حروف روی اون قطعه فلزی باشه، نه اینکه همون‌هارو مجدد روی یک قطعه فلز دیگه بزنن و بهتون بدن!
برای فهمیدنش هم تماس بگیر به کسی که ماشینو بهش فروختی
ضمنا مگه شما وکالت‌نامه مدت‌دار ندادین به طرف؟ خریدار فقط یه بازه معینی (معمولا ۲-۳ روزه تا یک‌هفته‌ای وکالتنامه میدن) زمان داره و توی همون مدت سریع ماشینو منتقل می‌کنه تا بعدا به مشکل نخوره.
من چه موقع خرید چه موقع فروش وکالتنامه‌هام یک هفته‌ایه و وقتی ماشین می‌خرم بعد از فک پلاک و انتقال کامل به فروشنده خبر میدم و وقتی میفروشم هم حتما پیگیر میشم ببینم خریدار این کارهارو انجام داده یا نه؟

kisiya
04-01-2015, 12:08
وقتی میگن پلاک جدید منظور اینه که یه ترکیب جدید از عدد و حروف روی اون قطعه فلزی باشه، نه اینکه همون‌هارو مجدد روی یک قطعه فلز دیگه بزنن و بهتون بدن!
برای فهمیدنش هم تماس بگیر به کسی که ماشینو بهش فروختی
ضمنا مگه شما وکالت‌نامه مدت‌دار ندادین به طرف؟ خریدار فقط یه بازه معینی (معمولا ۲-۳ روزه تا یک‌هفته‌ای وکالتنامه میدن) زمان داره و توی همون مدت سریع ماشینو منتقل می‌کنه تا بعدا به مشکل نخوره.
من چه موقع خرید چه موقع فروش وکالتنامه‌هام یک هفته‌ایه و وقتی ماشین می‌خرم بعد از فک پلاک و انتقال کامل به فروشنده خبر میدم و وقتی میفروشم هم حتما پیگیر میشم ببینم خریدار این کارهارو انجام داده یا نه؟

یعنی الان قیچی نشده .دوباره همون پلاک داغون وکهنه رو میدن؟ ماشین صفر باشه وپلاکش داغون. ولی من شنیدم بعد از چهل روز که فروختی پلاکو قیچی میکنن.منتظرم راهنماییتون هستم ببخشید من اولین بار این کارو میکنم.

raeesi
04-01-2015, 13:30
یعنی الان قیچی نشده .دوباره همون پلاک داغون وکهنه رو میدن؟ ماشین صفر باشه وپلاکش داغون. ولی من شنیدم بعد از چهل روز که فروختی پلاکو قیچی میکنن.منتظرم راهنماییتون هستم ببخشید من اولین بار این کارو میکنم.

شما ۲تا راه حل داری
۱- از شخصی که ماشینو خریده بپرسی که آیا بنام زده و فک پلاک کرده یا خیر؟ و اگه این کارهارو انجام داده کی انجام داده؟
اگه یه بازه زمانی ۴۰ روزه تا ۲ ماهه (معمولا سر ۴۰ روز پلاک قیچی نمیشه و ممکنه یکم بیش‌تر طول بکشه) که مسئله‌یی نیست. شما میری مرکز تعویض پلاک و ماشینتو پلاک می‌کنی و تموم
۲- اگه شما دسترسی به اون شخص نداری و نمی‌دونی که کی فک پلاک کرده، راحت‌ترین راهکار اینه که مدارک مورد نظر رو برداری و اصلا بری یه شهر دیگه و مرکز تعویض پلاک اونجا این کارو انجام بدی. البته توی هر دو حالت شما یکم معطلی داری چون باید پلاک سابق رو مجدد برات چاپ کنند.
ولی اگه اون پلاک هنوز فک نشده و روی ماشین قبلی باشه، به شما یه پلاک جدید (منظور از جدید یعنی یه پلاک با شماره‌های جدید) میدن.

اینم خارج از موضوع بحث: زمانی که میگیم پلاک جدید یعنی یه پلاک که شماره‌هاشم با پلاک قبلی فرق می‌کنه
زمانیکه میگیم پلاک قبلی منظورمون همون قطعه فلزی که روی ماشین قبلی نصب بوده نیست. حتی اگه اون پلاک شما بالفرض توی یک تصادف به‌کلی از بین بره و بشکنه و خورد بشه، پلیس پلاک جدیدی با همون شماره براتون صادر می‌کنه که در این حالت میگیم پلیس مجدد همون پلاکو بهتون داده.

پس زمانی‌که میگیم پلاک سابق رو بهتون میدن یعنی ممکنه همون ارقام و حروف رو روی یک قطعه فلز دیگه چاپ کنند و بهتون بدن.

دیگه از این واضح‌تر من بلد نیستم متأسفانه که بتونم منظورمو بهتون برسونم.

viyoona
07-01-2015, 00:14
سلام. دوستان
۴ تا سوال دارم.
۱- ما میخوایم ماشین جدید(صفر) بگیریم.
ولی هنوز ماشین قبلیمون رو نفروختیم که پلاکش فک شده باشه.
آیا میشه ماشین جدید رو بعد از اینکه پلاک کردیمش.
ببریم مرکز و جای پلاکا رو عوض کنیم.
یعنی پلاک ماشین جدید رو بندازیم رو قدیه و قدیمیه رو رو جدیده.
۲- اگه ماشین جدید (صفر) رو بگیریم . بعد ماشین قدیمیه رو بفروشیم.
میشه بعد از دو ماه رفت پلاک ماشین جدیده رو عوض کرد و پلاک ماشین فروخته شده رو انداخت روش؟
۳- اگه ماشین دست دوم بگیریم باید خودمون (خریدار) بره و ماشین رو فک پلاک کنه. هزینش چنده.؟
۴- این سوال رو جهت اینکه مطمین شم میپرسم.
وقتی ما ماشین خودمون رو میفروشیم ۱۰۰% پلاک ماشین مال خودمون میمونه دیگه.
یعنی ما ماشین رو فروختیم بدون پلاک درسته؟

پیشاپیش ممنون بابت راهنمایی هایی که من رو خواهید کرد.

raeesi
07-01-2015, 00:27
سلام. دوستان
۴ تا سوال دارم.
۱- ما میخوایم ماشین جدید(صفر) بگیریم.
ولی هنوز ماشین قبلیمون رو نفروختیم که پلاکش فک شده باشه.
آیا میشه ماشین جدید رو بعد از اینکه پلاک کردیمش.
ببریم مرکز و جای پلاکا رو عوض کنیم.
یعنی پلاک ماشین جدید رو بندازیم رو قدیه و قدیمیه رو رو جدیده.
۲- اگه ماشین جدید (صفر) رو بگیریم . بعد ماشین قدیمیه رو بفروشیم.
میشه بعد از دو ماه رفت پلاک ماشین جدیده رو عوض کرد و پلاک ماشین فروخته شده رو انداخت روش؟
۳- اگه ماشین دست دوم بگیریم باید خودمون (خریدار) بره و ماشین رو فک پلاک کنه. هزینش چنده.؟
۴- این سوال رو جهت اینکه مطمین شم میپرسم.
وقتی ما ماشین خودمون رو میفروشیم ۱۰۰% پلاک ماشین مال خودمون میمونه دیگه.
یعنی ما ماشین رو فروختیم بدون پلاک درسته؟

پیشاپیش ممنون بابت راهنمایی هایی که من رو خواهید کرد.

دوست عزیز پلاک متعلق به شخصیه که به‌نامش ثبت شده و درصورتیکه ایشون ماشینش رو بفروشه و پلاک رو فک کنه و ماشین دیگه‌ای بخره، همین شماره پلاک به ماشین جدید تعلق می‌گیره
در مورد جابجا کردن پلاک ۲تا ماشین هم خیر، چنین چیزی ممکن نیست
هزینه سند و بنام زدن و شماره‌گذاری هم تمام و کمال بر عهده فروشنده‌ست و خریدار نباید هیچ مبلغی رو پرداخت کنه
پلاک متعلق به شماست اما پس از فک توی شماره‌گذاری می‌مونه و در صورتیکه طی مدت ۴۰ روز مجدد ماشین جدیدی بنام خودتون نزنین، اون پلاک قیچی میشه و به‌محض درخواست انتقال سند جدیدی به نام شما، همون پلاک مجدد براتون چاپ میشه

Sent from my iPhone using Tapatalk

viyoona
07-01-2015, 11:23
دوست عزیز پلاک متعلق به شخصیه که به‌نامش ثبت شده و درصورتیکه ایشون ماشینش رو بفروشه و پلاک رو فک کنه و ماشین دیگه‌ای بخره، همین شماره پلاک به ماشین جدید تعلق می‌گیره
در مورد جابجا کردن پلاک ۲تا ماشین هم خیر، چنین چیزی ممکن نیست
هزینه سند و بنام زدن و شماره‌گذاری هم تمام و کمال بر عهده فروشنده‌ست و خریدار نباید هیچ مبلغی رو پرداخت کنه
پلاک متعلق به شماست اما پس از فک توی شماره‌گذاری می‌مونه و در صورتیکه طی مدت ۴۰ روز مجدد ماشین جدیدی بنام خودتون نزنین، اون پلاک قیچی میشه و به‌محض درخواست انتقال سند جدیدی به نام شما، همون پلاک مجدد براتون چاپ میشه

ممنون بابت توضیحتون.
tanks

ronin_2607
07-01-2015, 13:05
سلام. برای فروش خودرو چه مراحلی باید انجام بدم؟؟ منظورم اینه بعد از اینکه مشتری دید و پسندید و سر قیمت توافق شد چه باید کرد؟؟ کجا باید بریم. در ضمن من تو روزنامه دیدم نیازی به محضر نیست. درسته؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-01-2015, 14:02
سلام
اجراءاتِ خرید خودرو

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MF_MASOUD
11-01-2015, 02:23
سلام من میخوام یه ماشین از سایت ایران خودرو بخرم. من ساکن شیراز هستم و میخوام پلاک ماشین اصفهان بخوره، ضمنا یه خونه به نام خودم اصفهان دارم باید آدرس اونجا بدم؟ اگه آدرس اونجا بدم میتونم آدرس نمایندگی شیراز بدم و ماشینو شیراز دریافت کنم؟ و چه مدارکی به آدرس اصفهان پست میشه؟
و اینکه من یه ماشین دیگه دارم که میخوام حدود یک ماه قبل از تحویل ماشین جدید بفروشم آیا این پلاکو بهم میدن یا پلاک جدید؟
با تشکر

viyoona
11-01-2015, 19:01
سلام.
دوستان پلاک ایران ۱۱ ارزش داره؟
ما یه پلاک ایران ۱۱ داریم ماشین جدید داریم میخریم.
میخوام ببینم صبر کنم که سریع ماشین قبلیمون رو بفروشیم و پلاکش رو بذارم رو جدیده .
یا نه کلا بیخیال پلاک قدیمیم بشم و از دستش بدم.؟

viyoona
11-01-2015, 19:05
دوستان اگه ماشین رو بفروشیم .
و بعد از یکی دو سال ماشین جدید بخریم.
میشه پلاک ماشین قبلی رو که دو سال پیش فروختیم بذاریم روش.
یا نه پلاک فک شده بعد از دو ماه سوخت میشه و دیگه مال صاحب قبلیش نیست.؟
پیش پیش ممنون بابت راهنماییاتون.

ronin_2607
11-01-2015, 22:50
عزيزم شما هم بيخيال بشي شماره ذاري بيخيال نميشه. پلاك كه فك شد بيخ ريش صاحبه. فقط ٦ ماه پلاك تو انبار مي مونه. از دوستانم هر كسي قبول نداره يه تماس بگيره شماره گذاري بپرسه. من يكي از دوستام دو ساله تو نمايندگي فروش يكي از شركتهاست. شما پلاك خودتو ميگيري، البته يه جديد چاپ شدشو. اگه پلاك نخواي كه راهش اينه فك نكني بري ماشين بخري پلاك جديد بگيري. مورد بوده طرف ٢ سال پيش يه پلاك فرد داشته خواسته ماشين بخره به اميد پلاك زوج دقيقا همون پلاك قبليو چاپ كردن تقديمش كردن[emoji1][emoji1][emoji1]

mehdy6464
29-01-2015, 23:18
سملام به همه دوستان

من دارم یک دستگاه ماشین تیبا مدل 92 می فروشم، یک سری سوالات برام پیش اومده، ممنون می شم راهنمایی بکنید.

1- می خوام زمان فروش خودرو یک قولنامه بین خودم و خریدار بنویسیم، همه مبلغ خودرو یک جا بگیرم و همان زمان بهش وکالت تام فروش، تعویض پلاک بدم. توی وکالت نامه هم قید کنم که سه روز فرصت داره تعویض پلاک کنه و بعد از سه روز وکالت تعویض پلاک از بین می ره، حالا آیا این کار شدنی هستش ؟؟؟ بعدش هم اگه شد من هم باید هزینه وکالت بدم و هم هزینه سند درسته ؟؟؟

2- اگه با خریدار روی موضوع بالا به توافق نرسیدیم، (یعنی پولش اون روز کم بود یا نرسیدیم بریم محضر مثلا بعدازظهر بود، یا اصلا خریدار قبول نکرد) یک مقدار پول بگیریم، یک مقدار هم موقع سند زدن، حالا این سوال برام پیش اومده که اگه روی ماشین پلاک خریدار جدید بخوره، بعد بزن زیرش دبه کنه بقیه پولمو نده، من چیکار می تونم بکنم ؟؟ به نظرتون بهتر نیست قبل از تعویض پلاک کل پول ماشین بگیرم ؟؟

لطف می کنید منو راهنمایی کنید، چون اولین بار ماشین می فروشم، بعدش هم نمی خوام با حرفایی که به خریدارا قرار بزنم، کسی از دست ناراحت بشه مرسی دوستان

raeesi
30-01-2015, 00:12
سملام به همه دوستان

من دارم یک دستگاه ماشین تیبا مدل 92 می فروشم، یک سری سوالات برام پیش اومده، ممنون می شم راهنمایی بکنید.

1- می خوام زمان فروش خودرو یک قولنامه بین خودم و خریدار بنویسیم، همه مبلغ خودرو یک جا بگیرم و همان زمان بهش وکالت تام فروش، تعویض پلاک بدم. توی وکالت نامه هم قید کنم که سه روز فرصت داره تعویض پلاک کنه و بعد از سه روز وکالت تعویض پلاک از بین می ره، حالا آیا این کار شدنی هستش ؟؟؟ بعدش هم اگه شد من هم باید هزینه وکالت بدم و هم هزینه سند درسته ؟؟؟

2- اگه با خریدار روی موضوع بالا به توافق نرسیدیم، (یعنی پولش اون روز کم بود یا نرسیدیم بریم محضر مثلا بعدازظهر بود، یا اصلا خریدار قبول نکرد) یک مقدار پول بگیریم، یک مقدار هم موقع سند زدن، حالا این سوال برام پیش اومده که اگه روی ماشین پلاک خریدار جدید بخوره، بعد بزن زیرش دبه کنه بقیه پولمو نده، من چیکار می تونم بکنم ؟؟ به نظرتون بهتر نیست قبل از تعویض پلاک کل پول ماشین بگیرم ؟؟

لطف می کنید منو راهنمایی کنید، چون اولین بار ماشین می فروشم، بعدش هم نمی خوام با حرفایی که به خریدارا قرار بزنم، کسی از دست ناراحت بشه
مرسی دوستان

دوست عزیز اگه یکم همین تاپیکو میخوندی میدیدی که خودم مراحلشو نوشته بودم!
مراحلش خیلی راحتهکاری که خودم کردم و به همه هم توصیه می‌کنم. اول میرید یه محضر و وقت میگیرین، بعد با خریدار میرید بانک و اون از حسابش یه چک بین بانکی به مبلغ کل قرارداد که همون قیمت خودروی شماست میگیره بنام و بحساب شما و میرید محضر
توی محضر، مدارکتونو میدین که یه وکالت فروش و تعویض پلاک به همون مدت ۳ روز یا هر چند روزی که باهم توافق می‌کنین، بنام خریدار صادر بشه و همونجا هم خودتون یه قولنامه دستی مینویسین که بگین این مورد معامله شد و مبلغ هم طی چک بین بانکی به شماره فلان و ... به فروشنده پرداخت شد و خلافی و ... قبل از این تاریخ بعهده فروشنده و از این تاریخ بعهده خریداره و هردو تون امضا میکنین و شما چک رو میگیری از خریدار و تا اون موقع احتمالا برگه وکالت‌نامه هم بنامش صادر شده.
حالا اون با خیال راحت میتونه بره ماشینو بنام خودش بزنه و شما هم که چکو گرفتی همون لحظه میری توی بانک و به حساب خودت واریز میکنی.

یه راه دیگش هم اینه که بجای محضر مستقیما باهم برید شماره‌گذاری (تعویض پلاک) و همونجا کارهاشو انجام بدین.
البته من خودم از راه اول میرم چون سند در نهایت باید توسط محضر بنام خریدار منتقل بشه و سند قطعی هم توسط همون محضر (دفترخونه) صادر میشه.
ضمنا کلیه هزینه‌های نقل و انتقال، تمام و کمال بر عهده فروشنده‌ست.

mehdy6464
17-02-2015, 16:53
دوستان با سلام
همانطور که در تایپیک بالا گفتم یک تیبا دارم می فروشمش که چند روز پیش فروخته و متاسفانه به یه نفر دلال فروخته و طرف ازش وکالت تام خرید و تعویض پلاک گرفته اما توی وکالت نامه مدت برای تعویض پلاک مشخص نکرده و این موضوع فقط داخل قولنامه نوشته و بد تر از همه مدت تعویض پلاک هم گذاشته دو ماه، حالا اگه طرف طی این دوماه نره تعویض پلاک تکلیف ما چیه ؟
می شه با این قولنامه فروش کاری کرد یا نه همه جا بعد از تنظیم وکالت نامه ، قولنامه باطل می شه ؟؟
مرسی دوستان راهنمایی بکنید

M.Amorous
22-02-2015, 23:35
سلام دوستان ببخشید من یه ماشین دارم که میخوام پلاک ماشین قبلی مادرم رو بزنم بهش. صاحب اون ماشین فک پلاک کرده و پلاک آزاد هست ولی نمیدونم هزینه این کار چقدر میشه و چقدر طول میده؟ اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

raeesi
24-02-2015, 07:50
سلام دوستان ببخشید من یه ماشین دارم که میخوام پلاک ماشین قبلی مادرم رو بزنم بهش. صاحب اون ماشین فک پلاک کرده و پلاک آزاد هست ولی نمیدونم هزینه این کار چقدر میشه و چقدر طول میده؟ اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

قیمتو محضر بهتون میده
زمانش هم بستگی به محل اقامت و شلوغی مراکز تعویض پلاک داره
البته اگه کمتر از یک ماه گذشته باشه و همون مرکز تعویض پلاکی که اون فک کرده بری هنوز پلاک شما قیچی نشده و همونو از انبار میآرن و بهت میدن
در غیر این صورت باید یکی دو ساعتی هم منتظر چاپ پلاک باشی

rezarrrr
29-03-2015, 21:02
سلام دوستان بنده سال 90/1/14 پرایدی نو از نمایندگی خریدم رو سند مدل رو زدن 90 ولی رو پلاک و موتور ماشین زده 89/1/14....الان قصد فروشش رو دارم هر جا میبرم میگن مدلت 89 هست...جریان چیه؟چیکار میتونم بکنم؟؟؟

p30pro1
26-04-2015, 22:35
هزینه تعویض پلاک موتور چه قدره ؟ مثل ماشین محضرم داره ؟

Ezel
06-05-2015, 12:40
هزینه تعویض پلاک موتور چه قدره ؟ مثل ماشین محضرم داره ؟

هزینش حدودا 50 هزار تومان میشه در تعویض پلاک

بله بعد از تعو.یض پلاک باید برای انتقال قطعی سند به محضر تشریف ببرید دقیقا مثل ماشین

M.Amorous
06-05-2015, 20:54
سلام دوستان ببخشید من یه خودرو دارم هم قصدد فروشش رو دارم ولی تاحالا ماشین معامله نکردم و عرفش رو نمیدونم. این طور که فهمیدم به نام کردن پلاک و سند دو پروسه ی جدا داره. ولی من از بعضیا شنیدم که میگن نیاز به به نام زدن سند توی محضر نیست و همون فک پلاک کفایت میکنه. به نظرتون این کار دستی هست؟ بعدا برای من مشکلی پیش نمیاد؟ منظورم اینه سندش رو به نام نزنم که پول محضر رو ندیم دیگه :n02:.

Ezel
08-05-2015, 22:27
سلام دوستان ببخشید من یه خودرو دارم هم قصدد فروشش رو دارم ولی تاحالا ماشین معامله نکردم و عرفش رو نمیدونم. این طور که فهمیدم به نام کردن پلاک و سند دو پروسه ی جدا داره. ولی من از بعضیا شنیدم که میگن نیاز به به نام زدن سند توی محضر نیست و همون فک پلاک کفایت میکنه. به نظرتون این کار دستی هست؟ بعدا برای من مشکلی پیش نمیاد؟ منظورم اینه سندش رو به نام نزنم که پول محضر رو ندیم دیگه :n02:.

سلام

نه خیر بعد از تعویض پلاک حتما باید نسبت به انتقال سند قطعی ماشین اقدام کنید واللا کسی که از شما ماشین رو میخره نمیتونه بفروشه دیگه ماشین رو تا وقتی که سند قطعی به نام خودش نزنه !

بله دو پروسه ی جدا هست که به دو روش معمول انجام میشه :

اول اینکه هم خریدار و هم فروشنده با هم میرن تعویض پلاک ابتدا ، پلاک شما فک میشه و پلاک جدید به خریدار داده میشه و نصب میشه روی ماشین
بعد با برگه ی تاییدیه ی نقل و انتقال که مرکز تعویض پلاک میده و سایر مدارک اتومبیل و خودتون ، تشریف میبرید محضر و سند قطعی هم به نام خریدار میزنید

شیوه ی دوم هم که بین دلالها به باز گذاشتن سند معروفه ، این هست که شما فقط تشریف میبرید محضر و یک وکالت فروش به فروشنده میدین که توی اون وکالت ذکر میشه خریدار بدون نیاز به حضور فروشنده هم میتونه خودش بره تعویض پلاک هم خودش سند قطعی رو بنام خودش بزنه ، و البته جدای از هزینه ی قطعی که ازتون میگیرن یک هزینه ای هم بابت وکالت فروش ازتون گرفته میشه ولی خب دیگه الافی تعویض پلاک و محضر برای قطعی رو ندارید

atlas-m
27-05-2015, 21:00
مشاوره جهت فروش خودرو صفر (درب نمایندگی)
سلام.
من یه ماشین ثبت نام کردم که احتمال زیاد مجبور بشم بفروشم. اطلاعاتی در مورد فروش و حتی خرید ندارم. ممنون میشم راهنماییم کنید.
میخوام تا جایی که ممکن هست حین تحویل بدم بره. زیان نکنم و با توجه به خواب پولم ضرری هم نکرده باشم. انتقال سند و مسائل مربوطه به چه صورت هست؟ آیا به قیمت میخرند؟

تحویل تیر 94 - مدل سایپا 132 - انتخاب رنگ و تجهیزات در زمان ارسال دعوت نامه.

M.Amorous
28-05-2015, 15:21
سلام دوستان میخواستم بپرسم وقتی ماشین رو یه نفر به نام میزنه سند سفید هم دوباره صادر میشه؟ سند سفید کاراییش چیه دقیقا؟

hamidR15
29-05-2015, 00:01
سلام دوستان میخواستم بپرسم وقتی ماشین رو یه نفر به نام میزنه سند سفید هم دوباره صادر میشه؟ سند سفید کاراییش چیه دقیقا؟

سلام
منظورتون از سند سفید چیه؟
یه برگ فروش کارخانه هست یدونه هم سند ماشین که راهنمائی رانندگی صادر میکنه.این سند به نام خریدار جدید صادر میشه تو مراکز تعویض پلاک

M.Amorous
29-05-2015, 05:49
بله همون فاکتور فروش منظورم بود. یعنی اگر کسی که ماشینو از من خریده بخواد دوباره ماشینو بفروشه وجود سند سفید (فاکتور) هم الزامیه؟

hamidR15
30-05-2015, 17:28
بله همون فاکتور فروش منظورم بود. یعنی اگر کسی که ماشینو از من خریده بخواد دوباره ماشینو بفروشه وجود سند سفید (فاکتور) هم الزامیه؟

سلام
من که دو تا پراید فروختم،همه چیز رو هم دادم رفت بله الزامیه و ازتون میگیرن.

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-02-2016, 20:34
طبق اخبار 18:30 شبکه تهران
وقتی پلاکهای ایران 99 تهران تمام بشه پلاکهای ایران 10 و سپس ایران 20 و 30 و ... وارد بازار میشود

در تهران مراکز تعویض پلاک از ساعت 7 تا 18 خدمات میدند

معاون فنی مهندسی پلیس راهور گفت:
سند مالکیتی که پلیس برای خودرو صادر میکند کافی هست و نیاری به ثبت این سند در دفاتر اسناد نیست

toomaj2911
29-11-2016, 19:14
سلام.
پدر من دوتا پلاک داره یکیش رو الان ما روی پراید داریم که پلاک جانبازی هست. قصد فروش پراید رو داریم در حالی که یک ماشین جدید ثبت نام کردیم. الان این ماشین جدیده خوب حتما پلاک قدیمی میخوره روش. ایا بعدا میشه پلاک جانبازی رو جا به جا کرد یا خیر.

mohamad skystar
30-11-2016, 02:28
سلام.
پدر من دوتا پلاک داره یکیش رو الان ما روی پراید داریم که پلاک جانبازی هست. قصد فروش پراید رو داریم در حالی که یک ماشین جدید ثبت نام کردیم. الان این ماشین جدیده خوب حتما پلاک قدیمی میخوره روش. ایا بعدا میشه پلاک جانبازی رو جا به جا کرد یا خیر.

اگر پراید رو بفروشید و فک پلاک بشه برای خودروی بعدی همین پلاک رو میدن
اما اگر خودروی پراید فروخته نشه یا خودروی جدید به نام شخصی غیر از پدرتون بخوره پلاک جدید میدن

toomaj2911
30-11-2016, 08:55
اگر پراید رو بفروشید و فک پلاک بشه برای خودروی بعدی همین پلاک رو میدن
اما اگر خودروی پراید فروخته نشه یا خودروی جدید به نام شخصی غیر از پدرتون بخوره پلاک جدید میدن
مرسی که جواب دادی

یک پلاک دیگه هم هست ایرن 88 ایا بعدا میشه پلاک رو جابجا کرد.

چون الان امکان فک پلاک پراید مقدور نیست.

mohamad skystar
30-11-2016, 12:53
مرسی که جواب دادی

یک پلاک دیگه هم هست ایرن 88 ایا بعدا میشه پلاک رو جابجا کرد.

چون الان امکان فک پلاک پراید مقدور نیست.

اگر پلاک 88 به نام پدرتون باشه و روی خودروی دیگری نصب نشده باشه عموما همین پلاک رو میدن
بعدش اگر بخوای پلاک رو جابه جا کنی باید سند ماشین رو انتقال بدی و فک پلاک کنی

pooyatb
03-12-2016, 09:18
با سلام
من برای فروش ماشین و تعویض پلاک به نمایشگاهی وکالت 30 روزه دادم ، الان 30 روز گذشته و فک نکرده و زنگ هم زدم امروز فردا میکنه و نفروختم هنوز !! چه کاری میشود کرد که زودتر فک کنه؟ شکایت باید کنم ؟
ممنون

mohamad skystar
03-12-2016, 10:16
با سلام
من برای فروش ماشین و تعویض پلاک به نمایشگاهی وکالت 30 روزه دادم ، الان 30 روز گذشته و فک نکرده و زنگ هم زدم امروز فردا میکنه و نفروختم هنوز !! چه کاری میشود کرد که زودتر فک کنه؟ شکایت باید کنم ؟
ممنون

اگر در این 30 روز مراجعه نکردن برای تعویض پلاک
دوباره بهشون گوشزد کنید . اگر ماشین رو به شخص نمایشگاه دار فروخته باشید
بعید میدونم حالا حالا اقدام به فک پلاک بکنن
اگر موفق نشدین یه شکایت تنظیم کنید تا ماشین رو توقیف کنن اون وقت مجبورن پیگیری کنن

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-12-2016, 10:47
با سلام
من برای فروش ماشین و تعویض پلاک به نمایشگاهی وکالت 30 روزه دادم ، الان 30 روز گذشته و فک نکرده و زنگ هم زدم امروز فردا میکنه و نفروختم هنوز !!
چه کاری میشود کرد که زودتر فک کنه؟ شکایت باید کنم ؟ممنونسلام

این سیستم ماشین فروختن واقعاً مسخره هست . معلوم نیست پیشنهاد کدوم عقل کلی بوده این سیستم
ماشین میفروشی اما پلاکش هنوز به اسم فروشنده هست !!!! و هی باید بپرسه پلاک رو به نام زدی؟
اونطرف آب خریدار و فروشنده میرند راهنمائی با کارتهای شناسائیشون . یک برگه رو امضا میکنند و ظرف 5 دقیقه کارت جدید به نام خریدار صادر میشه و میرند دنبال کارشون اگر هم خریدار یا فروشنده خلافی داشته باشه کامپیوتر کارت رو صادر نمیکنه و بهشون میگن باید برند قسمت خلافی و جریمه رو پرداخت کنین و برگردین تا دفتر رو چاپ کنیم بدیم به خریدار
اگر هم ماشین موقع تغییر ملکیت ,خلافی ثبت نشده داشته باشه به تاریخ قبل از تغییر ملکیت , و بعد از تغییر ملکیت در سیستم ثبت شده باشه , این خلافی اتوماتیک وار به اسم مالکِ قبلی ثبت میشه چون کامپیوتر برنامه ریزی شده که همه ی خلافیهای قبل از تغییر ملکیت رو ثبت کنه به اسم مالکِ قبلی نه به اسم ماشین یا خریدار
سخته براشون یه همچین سیستمی راه بندازند توی ایران ؟؟؟؟

pooyatb
04-12-2016, 23:42
ممنون از راهنمايي كه كردين ، ديروز زنگ زدم يه تهديد كوچيك هم كردم گفت حتما تا آخر اين هفته ، حالا از همه چي جالبتر اينكه امروز اس ام اس خلافي سرعت توسط دوربين برام اومد

mohamad skystar
04-12-2016, 23:47
ممنون از راهنمايي كه كردين ، ديروز زنگ زدم يه تهديد كوچيك هم كردم گفت حتما تا آخر اين هفته ، حالا از همه چي جالبتر اينكه امروز اس ام اس خلافي سرعت توسط دوربين برام اومد

در این مورد دقت داشته باشید. روز آخر خلافی بگیرید مشخص کنید این موارد رو

pooyatb
05-12-2016, 13:26
در این مورد دقت داشته باشید. روز آخر خلافی بگیرید مشخص کنید این موارد رو

ممنون حتما اینکارو انجام میدم
یه سوال اینکه زمانی که خودش داره فک پلاک و انجام میده باید قبلش خلافی پرداخت کنه تا بتونه فک کنه ؟

mohamad skystar
05-12-2016, 13:48
ممنون حتما اینکارو انجام میدم
یه سوال اینکه زمانی که خودش داره فک پلاک و انجام میده باید قبلش خلافی پرداخت کنه تا بتونه فک کنه ؟

نه پرداخت خلافی الزامی نیست توافقیه
فروشنده اگر خلافی رو پرداخت نکرده باشه خریدار میتونه
خلافی رو پرداخت کنه و از مبلغ خودرو کسر کنه
اگر فروشنده خودش خلافی رو پرداخت کنه که هیچ
چون قبل از فک پلاک شما ماشین رو سوار نبودین و امکان داره
شاگرد نمایشگاه یا هرکس دیگه با ماشین تردد داشته واسه همین گفتم خلافی
بگیر و بهشون نشون بده بگو در این تاریخ که ماشین دست من نبوده جریمه شده

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-12-2016, 17:24
حالا از همه چي جالبتر اينكه امروز اس ام اس خلافي سرعت توسط دوربين برام اومد
سلام
معمولاً چقدر طول میکشه تا پیامک بیاد ؟
یعنی همون موقع که دوربین عکس میگیره ,پیامک ارسال میشه توسط کامپیوتر راهنمائی ؟ یا کارمند راهنمائی باید کارهائی رو در کامپیوتر انجام بده تا پیامک ارسال بشه ؟
=================================
دیروز یه پرایدِ توقیف شده رو نشون داد توی تلویزیون . گفت 17 میلیون قیمت داره , 12 میلیون تومن جریمه داره و بیشترش هم سرعت و چراغ قرمز و ویراژ هست

shahriar64
07-12-2016, 12:30
سلام،میخواستم بدونم راهی هست که موقع فروش ماشین پلاك رو به نام خودمون نگهداریم تا زمان خرید ماشین بعدی از اون استفاده كنیم؟

mohamad skystar
07-12-2016, 13:57
سلام،میخواستم بدونم راهی هست که موقع فروش ماشین پلاك رو به نام خودمون نگهداریم تا زمان خرید ماشین بعدی از اون استفاده كنیم؟

سلام
اگه پلاک به نام شما باشه به صورت اتوماتیک براتون نگهداری میشه تا خودروی
بعدی رو خریداری کنید
پلاکتون از خودتون هست و به شخص دیگری داده نمیشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
07-12-2016, 14:54
سلام
اگه پلاک به نام شما باشه به صورت اتوماتیک براتون نگهداری میشه تا خودرویبعدی رو خریداری کنید
پلاکتون از خودتون هست و به شخص دیگری داده نمیشه
سلام
یعنی پلاک مثل شناسنامه ی شخص هست و متعلق به خودش هست تا آخر عمرش ؟
اگه بله , حالا فرض کنیم یک نفر فقط یک ماشین داره و بعدش ماشین به دلیلی اسقاطی میشه
بعد از چند سال در همون شهر یک ماشین دیگه میخره . دوباره همون شماره رو بهش میدن ؟

mohamad skystar
07-12-2016, 20:49
سلام
یعنی پلاک مثل شناسنامه ی شخص هست و متعلق به خودش هست تا آخر عمرش ؟
اگه بله , حالا فرض کنیم یک نفر فقط یک ماشین داره و بعدش ماشین به دلیلی اسقاطی میشه
بعد از چند سال در همون شهر یک ماشین دیگه میخره . دوباره همون شماره رو بهش میدن ؟

سلام آقا محمد عزیز
بله تا جایی که بنده اطلاع دارم پلاکی که به نام شخصی هست تا زمانی که ماشین
داشته باشه رو ماشینش هست اگر ماشین رو بفروشه و فک پلاک کنن و مدتی بعد
دوباره ماشین بخره همون پلاکی که به نامش بوده رو بهش میدن

اگر ماشین اسقاط بشه و بخوابه و طرف قصد فروشش رو هم نداشته باشه و قصد خرید ماشین دیگه ای داشته باشه اون وقت پلاک جدید بهش میدن چون پلاک قبلی هنوز نصب هست و فک نشده

من سال 89 یه 405 داشتم فروختم و فک پلاک شد
سال بعد سمند خریدم و همون پلاک رو بهم دادن زدم رو سمند

mohamad skystar
26-12-2016, 14:11
شرایط تعویض پلاک آسیب دیده خودرواعلام شد
سرهنگ سعید روحی با اعلام این موضوع که برای انجام این کار حضور مالک یا نماینده قانونی او الزامی است، گفت: مالک یا نماینده او باید با در دست داشتن سند مالکیت و کارت خودرو و همچنین ارائه برگه عدم خلافی در یکی از این مراکز حاضر شود.

معاون فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور ناجا با اشاره به این که ارائه مدارک احراز هویت (شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه و گذرنامه معتبر) هم الزامی است، توضیح داد: مالک پس از ارائه این مدارک می تواند با پرداخت تک یا جفت پلاک نسبت به ساخت مجدد آن اقدام کند.

خبرگزاری مهر

soooot
09-02-2018, 08:44
سلام
یه سوال دارم
دیروز رفتم تعویض پلاک و ماشینم رو فروختم و بعدش هم به اسرار خریدار رفتیم دفترخونه و سند به نامش خورد و تمام.
من ماشین رو صفر از ایران خودرو تحویل گرفته بودم که چون قسطی از ایران خودرو خریده بودم یه برگه سفید داشت (بجز برگ سبز) که روش با یه مهر زده بود در رهن ایران خودرو و بعد که اقساطش تموم شده بود یه مهر دیگه زده بود که فک رهن (یا یه همچین چیزی) گردید.
وقتی رفتیم دفتر خونه خریدار تمام مدارک بعلاوه این سند رو گرفت و داد به دفترخونه و بعد که کار تموم شد این سند رو لای مدارک برداشت و رفت.
سوالم اینجاست که آیا این سند باید به خریدار تحویل داده بشه؟

srx190d
09-02-2018, 20:02
سلام
یه سوال دارم
دیروز رفتم تعویض پلاک و ماشینم رو فروختم و بعدش هم به اسرار خریدار رفتیم دفترخونه و سند به نامش خورد و تمام.
من ماشین رو صفر از ایران خودرو تحویل گرفته بودم که چون قسطی از ایران خودرو خریده بودم یه برگه سفید داشت (بجز برگ سبز) که روش با یه مهر زده بود در رهن ایران خودرو و بعد که اقساطش تموم شده بود یه مهر دیگه زده بود که فک رهن (یا یه همچین چیزی) گردید.
وقتی رفتیم دفتر خونه خریدار تمام مدارک بعلاوه این سند رو گرفت و داد به دفترخونه و بعد که کار تموم شد این سند رو لای مدارک برداشت و رفت.
سوالم اینجاست که آیا این سند باید به خریدار تحویل داده بشه؟

سلام
بله
کلا هر مدرکی مربوط به خودرو باشه باید دست خرید ار بمونه

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

kiakianokia
06-06-2018, 13:48
سلام دوستان.
ممنون میشم این دوتا سوال رو پاسخ بدین.:V12:
1. سال 87 خودرویی داشتیم و فروختیم. خودروی صفر رو سال 88 تحویل گرفتیم ولی با پلاک جدید. دلیلش میتونه این باشه که تا زمان ثبت پلاک روی خودروی جدید، خریدار خودروی قبلی فک پلاک نکرده؟
2. الان یک خودروی دیگه ثبت نام کردیم . 2 3 سال پیش یکی از دوستام توی نیروی انتظامی سرباز بود و همون پلاک قدیمی رو چک کرد و گفت که وضعیتش آزاده. تحویل خودرو شهریور هست. میخوام مطمین باشم که همون پلاک آزاد رو بهمون میدن (خودروها به نام یک نفر بوده و هست) . میترسم مثل خودروی مدل 88 یه پلاک جدید بدن. باید کار خاصی بکنم مثلا به نمایندگی که ثبت نام کردیم سفارش بکنم یا خودم بیفتم دنبال کارهای پلاکش پیگیری کنم یا اینکه خودبخود همون پلاکو بعد 10 سال بهمون میدن؟ از کجا مطمین بشم قبل از تحویل خودرو؟
ممنون:n40:

mohamad skystar
06-06-2018, 15:11
سلام دوستان.
ممنون میشم این دوتا سوال رو پاسخ بدین.:V12:
1. سال 87 خودرویی داشتیم و فروختیم. خودروی صفر رو سال 88 تحویل گرفتیم ولی با پلاک جدید. دلیلش میتونه این باشه که تا زمان ثبت پلاک روی خودروی جدید، خریدار خودروی قبلی فک پلاک نکرده؟
2. الان یک خودروی دیگه ثبت نام کردیم . 2 3 سال پیش یکی از دوستام توی نیروی انتظامی سرباز بود و همون پلاک قدیمی رو چک کرد و گفت که وضعیتش آزاده. تحویل خودرو شهریور هست. میخوام مطمین باشم که همون پلاک آزاد رو بهمون میدن (خودروها به نام یک نفر بوده و هست) . میترسم مثل خودروی مدل 88 یه پلاک جدید بدن. باید کار خاصی بکنم مثلا به نمایندگی که ثبت نام کردیم سفارش بکنم یا خودم بیفتم دنبال کارهای پلاکش پیگیری کنم یا اینکه خودبخود همون پلاکو بعد 10 سال بهمون میدن؟ از کجا مطمین بشم قبل از تحویل خودرو؟
ممنون:n40:

شما خودرویی که سال 87 فروختین رو سند قطعی انتقال دادین؟؟
اگر سند انتقال داده شده باشه پلاک هم فک خواهد شد.

kiakianokia
06-06-2018, 18:30
بله من الان پرسیدم از خانواده گفتن که همون حول و حوش زمان فروش و چند روز بعد، سند رو منتقل کردن ولی راجع به زمان فک پلاک زیاد خاطرشون نیست. اگه پلاک هم همون زمان فک شده باشه چه دلیلی میتونه داشته باشه که پلاکو ندن به ماشینی که یه آدرس و یه مالک یکسان داره و چند ماه بعدش خریداری میشه؟!

mohamad skystar
07-06-2018, 21:21
بله من الان پرسیدم از خانواده گفتن که همون حول و حوش زمان فروش و چند روز بعد، سند رو منتقل کردن ولی راجع به زمان فک پلاک زیاد خاطرشون نیست. اگه پلاک هم همون زمان فک شده باشه چه دلیلی میتونه داشته باشه که پلاکو ندن به ماشینی که یه آدرس و یه مالک یکسان داره و چند ماه بعدش خریداری میشه؟!

میتونید حضوری به مرکز تعویض پلاک بروید و سوال کنید
تو اینجور سیستم ها خیلی مشکلات هست که نادیده گرفته میشن

kiakianokia
08-06-2018, 13:56
میتونید حضوری به مرکز تعویض پلاک بروید و سوال کنید
تو اینجور سیستم ها خیلی مشکلات هست که نادیده گرفته میشن

ممنون از شما. به نظر مطمئن ترین راه همین هست

mahdi_z100
09-06-2018, 15:14
سلام . من دو سال پیش یک عدد خودرو خریدم و تعویض پلاک انجام شد ولی طرف از سند زدن طفره میره . میخواستم بدونم راهکار قانویش چیه برای مجاب کردن طرف به سند زدن . ممنون

mohamad skystar
10-06-2018, 21:04
سلام . من دو سال پیش یک عدد خودرو خریدم و تعویض پلاک انجام شد ولی طرف از سند زدن طفره میره . میخواستم بدونم راهکار قانویش چیه برای مجاب کردن طرف به سند زدن . ممنون

شما باید شکایت تنظیم کنید و از طریع راهور پلاک رو اعلام کنید تا ماشین رو توقیف کنن بعد کارای قضایی و انتقال سند رو خودش میاد انجام میده
احتمالا میخواد از زیر هزینه انتقال در بره میخواد چند سال شما رو خسته کنه سریع اقدام کنید

siava5h
14-06-2018, 13:56

سند زدن؟!
وقتی تعویض پلاک انجام شد پس تغییر مالکیت هم انجام شد.

احتمالا منظورتون سند دفترخونه محضری هست. این سند الزام نیست و یک کار تجملاتیه. شما نمیتونید خریدار رو وادار به این نوع سند زدن کنید. اینکه شما در گذشته برای خودتون همچین کاری کردی بر اساس عقاید خودتون بوده و هیچ اجبار قضایی در این مورد وجود نداره.

توصیه میکنم پول خود را در این راه هدر ندید :n39:

mahdi_z100
20-06-2018, 11:11
سند زدن؟!
وقتی تعویض پلاک انجام شد پس تغییر مالکیت هم انجام شد.

احتمالا منظورتون سند دفترخونه محضری هست. این سند الزام نیست و یک کار تجملاتیه. شما نمیتونید خریدار رو وادار به این نوع سند زدن کنید. اینکه شما در گذشته برای خودتون همچین کاری کردی بر اساس عقاید خودتون بوده و هیچ اجبار قضایی در این مورد وجود نداره.

توصیه میکنم پول خود را در این راه هدر ندید :n39:
دوست عزیز اسمش تجملاتیه . ولی الان هر کسی بخواد از من ماشین بخره سند محضری هم میخواد .

siava5h
20-06-2018, 12:35
دوست عزیز اسمش تجملاتیه . ولی الان هر کسی بخواد از من ماشین بخره سند محضری هم میخواد .

درسته. مافیای قضایی با ایجاد این عقاید و باور مشغول برداشت محصول خود هستند.

فشار کار زمانی دیده میشه که شما قصد فروش داری و خریدار تمایل به این تجملات.
در اینجا اگر شما امکان این رو نداشته باشی که تجملات مشتری رو فراهم کنی، در فروش مال خودتون دچار مشکل میشید.

اما منحصرا در مورد سوالی که خودتون مطرح کردین، عکس این قضیه هست . شما نمیتونید خریدار رو وادار به این تجملات کنی.
حال اینکه خریدار در آینده برای فروش دچار مشکل خواهد شد و یا نخواهد شد به خودش مربوطه

nobodyvb
04-12-2018, 06:46
پدر من یه پلاک ازاد داره ایا میشه ابن پلاک رو به نام من بکنه ؟
یعنی من که ماشین خریدم از این پلاک استفاده کنم

Netw0rks
04-12-2018, 19:10
پدر من یه پلاک ازاد داره ایا میشه ابن پلاک رو به نام من بکنه ؟
یعنی من که ماشین خریدم از این پلاک استفاده کنم

خیر ........

MOHAMMAD_ASEMOONI
28-01-2019, 10:05
سلام
.
طبق خبر IRINN
.

هشدار پلیس راهور نسبت به وکالت برای نقل و انتقال خودروها

.
رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا نسبت به وکالت برای نقل و انتقال خودروها هشدار داد.
.

سرهنگ علی محمدی با اشاره به اینکه تاکید می کنیم فروشنده و خریدار خودرو باید حتماً به صورت همزمان در مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک حضور داشته باشند گفت:
.
متاسفانه وکالت برای تعویض پلاک خودرو مشکلات فراوانی برای برای خریدار و فروشنده ایجاد می کند.
.

وی افزود: در برخی موارد ارکان اصلی خودرو عوض شده و یا خودرو تصادف شدید بالای ۶۰ درصد داشته است و لذا به از لحاظ پلیس ایمنی و استاندارد لازم را برای شماره گذاری ندارد و خریدار عملاً نمی تواند خودرو را تعویض پلاک کند. در این حال فروشنده پول خودرو را گرفته و خریدار متضرر می شود.
.

وی افزود: از سوی دیگر پیش آمده است که خودرو سرقتی بوده و مشکلات زیادی برای خریدار ایجاد شده و فروشنده نیز متواری گشته است.

.
وی خاطرنشان کرد: در موارد برعکس هم فروشنده وکالت داده و خریدار تعویض پلاک نکرده و تخلفات رانندگی که در این مدت مرتکب شده در کد ملی فروشنده نشسته و جریمه ها برای فروشنده آمده است.

.
سرهنگ محمدی تاکید کرد: اکیداً توصیه می کنیم خریدار و فروشنده خودرو باید حتما ابتدا به مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک مراجعه کرده و پس از کنترل خودرو و مدارک مربوطه تعویض پلاک کنند.
.

رئیس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا یادآور شد: تأکید می کنیم با توجه به مشکلات یاد شده , فروشندگان و خریداران خودرو از دادن و گرفتن وکالت تعویض پلاک جدا خودداری کنند تا متضرر نشوند.

Vahab60
04-03-2019, 17:52
با سلام دو سوال در مورد تعویض پلاک داشتم

من یک ماشین خریداری کردم و فردا باید برم برای تعویض پلاک. ماشین قبلیم رو به یکی از اقوام فروختم ولی اون هنوز فک نکرده . سوالم اینه که میتونیم با هم بریم مرکز تعویض پلاک و همزمان اون پلاک منو فک کنه و من همون پلاک رو برای ماشین جدید بگیرم ؟ اگر نه چند روز باید از فک پلاک قبلی بگذره تا بتونم همون پلاک رو بگیرم ؟!

سوال بعدیم اینه که برای شماره گذاری حتما باید خلافی رو تسویه کرده باشیم ؟

با تشکر

mohamad skystar
04-03-2019, 23:19
با سلام دو سوال در مورد تعویض پلاک داشتم

من یک ماشین خریداری کردم و فردا باید برم برای تعویض پلاک. ماشین قبلیم رو به یکی از اقوام فروختم ولی اون هنوز فک نکرده . سوالم اینه که میتونیم با هم بریم مرکز تعویض پلاک و همزمان اون پلاک منو فک کنه و من همون پلاک رو برای ماشین جدید بگیرم ؟ اگر نه چند روز باید از فک پلاک قبلی بگذره تا بتونم همون پلاک رو بگیرم ؟!

سوال بعدیم اینه که برای شماره گذاری حتما باید خلافی رو تسویه کرده باشیم ؟

با تشکر

اول بگید دوستتون برن فک پلاک تا پلاک شما آزاد بشه
بعد از چند روز میتونید پلاک خودتون رو دریافت کنید
خلافی هم باید تسویه بشه

Hamid4777
15-03-2019, 12:06
سلام
يه خودروي برليانس صفر تحويل گرفتم كه قصد فروش اون رو دارم، ولي هنوز كارت خودرو بدستم نرسيده ( ظاهرا در توليد كارتهاي هوشمند خودرو بدليل تحريمها مشكل دارند)، البته برگ سبز خودرو رسيده، سوالم اين هست كه بدون كارت خودرو ميشه كار تعويض پلاك رو انجام داد؟