PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای دسترسی آسان به اینترنت

amlak021
23-05-2014, 00:20
سلام.برای مدت 4 یا 5 ماه برای کاری باید به نوشهر برم.از لپ تاپ استفاده می کنم و در روز حدود 50 تا 100 مگ ترافیک کارم با اینترنته.به هیچ وجه از وایمکس مبین نت و کلا همه سرویس های داتک هم نمی خوام استفاده کنم.
تو این قسمت نوشهر قبلا با موبایل و لپ تاپ از طریق سیم کارت ایرانسل به نت وصل شدم متاسفانه مثل اینکه هنوز EDGE ندارن و gprs وصل می شد (در حالی که تو تهران راحت با همون امکانات به edge وصل میشدم.)

بهترین و ارزون ترین راه برای دسترسی به اینترنت با سرعت 15 kb/s بدون قطعی و دردسر و ..... چیه؟اگر به جز موارد زیر پیشنهادی دارید ارایه کنید.

1)خرید مودم adsl و گرفتن اشتراک از یه شرکت مثل شاتل یا مخابرات برای 4 ماه.

2)خرید مودم usb سیم کارت خور مثل این (کلیک کنید جای خالی هم digikala) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) . لطفا اگر این نوع مودم ها رو توصیه می کنید یه مارک و مدل معتبر با قابلیت edge معرفی کنید.

3)خرید این نوع از مودم همراه کلیک کنید جای نقطه چین یا خالی هم digikala ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).نیازی به اشتراک گذاری نت ندارم ولی اگر فکر می کنید این مدل از مودم ها از اون usb ها بهترن بگید.

4)وایمکس ایرانسل.

بچه ها اطلاعاتم در مورد رایتل در حد صفره اگر فکر میکنید این سیم کارت از ایرانسل از نظر اینترنت بهتره بگید تا بخرم.مرسی از راهنمایی هاتون.

amlak021
24-05-2014, 21:09
بچه ها کسی اطلاعی در این زمینه نداره؟

شاید سوالم رو کمی سخت پرسیده باشم.

بهترین راه اتصال به اینترنت در یک نقطه دوردست چیه؟

shayan0o21
24-05-2014, 23:28
فکر نکنم رایتل آنتن بده اونجا ولی اگــه بده واسه شــما عالیه
یه سیمکارت اعتباری یا دیتا بگیر یک ماه یک گیگ بسته بگیر 12500 زیــاد هم شایــد بیاد واسه کار شما:n16:

amlak021
24-05-2014, 23:46
فکر نکنم رایتل آنتن بده اونجا ولی اگــه بده واسه شــما عالیه
یه سیمکارت اعتباری یا دیتا بگیر یک ماه یک گیگ بسته بگیر 12500 زیــاد هم شایــد بیاد واسه کار شما:n16:

مرسی شایان جان از راهنماییتون.
به نظر شما از موبایل به عنوان مودم استفاده کنم یا برم از این مودم usb ها که سیم کارت می خوره بگیرم؟

Mr.Pooya
24-05-2014, 23:52
مرسی شایان جان از راهنماییتون.
به نظر شما از موبایل به عنوان مودم استفاده کنم یا برم از این مودم usb ها که سیم کارت می خوره بگیرم؟

من جای شما بودم چون میگید که حدود 4-5 ماه کار دارید مودم می خریدم دردسرش کمتره. شما یک مودم و یک سیم کارت جدید بخر گوشیت رو هم با خطش داشته باش نیاز نیست اون رو وصل کنی به اینترنت. البته نظر شخصی من بود شاید شما نظر دیگه ای داشته باشید

amlak021
25-05-2014, 00:08
من جای شما بودم چون میگید که حدود 4-5 ماه کار دارید مودم می خریدم دردسرش کمتره. شما یک مودم و یک سیم کارت جدید بخر گوشیت رو هم با خطش داشته باش نیاز نیست اون رو وصل کنی به اینترنت. البته نظر شخصی من بود شاید شما نظر دیگه ای داشته باشید

ممنونم پویا جان.دقیقا مشکل اینه که من از این روشای جدید هیچی نمی دونم که نظری داشته باشم و نظرات شما برام مهمه .می تونید یه مدل مودم خوب هم بهم معرفی کنید یعنی هم مارک و هم مدل دقیق بگید.در مورد سیمکارت نظر شما هم رایتله؟

shayan0o21
25-05-2014, 09:09
ممنونم پویا جان.دقیقا مشکل اینه که من از این روشای جدید هیچی نمی دونم که نظری داشته باشم و نظرات شما برام مهمه .می تونید یه مدل مودم خوب هم بهم معرفی کنید یعنی هم مارک و هم مدل دقیق بگید.در مورد سیمکارت نظر شما هم رایتله؟

دوست عزیزم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این طرح رایتل رو ببین
همراه با مودم دانگل خود شرکتش ولی بدیش اینه یکساله است سرویسش ، رایتل بهتره اگه صبرتون کمِ و بحث پولش نیست
ولی اگه صبرتون بالاس ایرانسل به صرفه تره :n01: با یه مودم حدود 40 50 تومن :n16:

Mr.Pooya
25-05-2014, 12:40

خواهش می کنم. همونطور که دوستمون هم گفتند شما چک کن ببین اون منطقه ای که می خوای بری رایتل آنتن دهی خوبی داره یا نه ؟ اصلا آنتن داره ؟

ببینید شما می تونید مودم رو از خود رایتل تهیه کنید. ولی به نظر من این مودم هم خوبه.

D-Link DWM-156 3.75G HSUPA USB Adapter ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این مودم مارکش D-link هست و حداقل شرکت سازندش معتبره. این رو هم می تونید بخرید حدود 90 تومان 100 تومان هست.

از بحث مودم بیایم بیرون. به نظر من چون برای مدت کوتاهی استفاده دارید اگر رایتل سرویس داره تو اون منطقه خوبه ولی ایرانسل و همراه اول واقعا آدم رو حرص میده.

می تونید یک سیم کارت دیتا رایتل بگیرید و ماهانه اینترنت تون رو تمدید کنید.

خوبی این روش اینه که مودم های USB مثل فلش می مونند و هر جا هم خواستید برید راحت با خودتون می تونید ببریدش

موفق باشید :n16: