PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب کارت گرافیک

raypuor
30-08-2006, 07:33
با سلام به همه دوستان
دیروز یک کارت گرافیک با مشخصات زیر خریدم.

Vga: Asus-pci-experes-geforce- N 7300 Gs

ولی به هنگام نصب آن با مشکل مواجه شدم. من ابتدا کارت گرافیک را روی مادربرد سوار کردم و بعد کامپیوتر را روشن کردم. اما مونیتور روشن نشد و صفحه آن سیاه بود. چند بار این کار را ادامه دادم اما نتیجه ای نگرفتم. برای همین کارت گرافیک را از مادربرد جدا کردم و این بار پس از روشن کردن کامپیوتر مونیتور روشن شد.
لطفا اگر کسی مشکل را می تواند حل کند مرا راهنمایی کند. در ضمن روش کامل آنیستال کارت گرافیک مادربرد و نیز ادامه نصب کارت جدید را برایم توضیخ دهید.

mehrdad_ati
30-08-2006, 11:37
خوب وقتی رفتی تو ویندوز cd کارت گرافیک رو میزاری داخل و درایور کارت رو نصب میکنی بعد 1 بار کامپیوتر رو ریست میکنی اگر هم خواستی درایورت همیشه جدید باشه از این سایت میتونی بگیری
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

raypuor
30-08-2006, 12:02
خوب وقتی رفتی تو ویندوز cd کارت گرافیک رو میزاری داخل و درایور کارت رو نصب میکنی بعد 1 بار کامپیوتر رو ریست میکنی اگر هم خواستی درایورت همیشه جدید باشه از این سایت میتونی بگیری

با تشكر از پاسخ شما ولي مشكل اينجاست وقتي كه من كارت گرافيك را روي مادربرد سوار مي كنم و بعد كامپيوتر را روشن مي كنم اصلا مونيتور روشن نمي شود تا من وارد ويندوز شوم و بقيه مراحل نصب را ادامه بدم. واقعا مشكل چيه؟

Opteron
30-08-2006, 16:58
اون طوري كه شما ميگي ( من ابتدا کارت گرافیک را روی مادربرد سوار کردم و بعد کامپیوتر را روشن کردم. اما مونیتور روشن نشد و صفحه آن سیاه بود ) نشون ميده كه ايراد از كابل برق مونيتورت هست كه احتمالا درست به برق وصل نشده ولي اگر مونيتور روشن ميشه اما صفحش سياهه يعني اينكه احتمالا از كارت گرافيك به مانيتور سيگنال نميرسه، پس بيبن كه كابل مونيتور درست به پورت آبي رنگ كارت گرافيك وصل شده يا نه . . .
البته قبل از اينكه سستم رو روشن كني يكبار ديگه وضعيت كارت گرافيك رو بررسي كن و مطمئن شو كه كارت تو اسلاتش چفت شده باشه

musa
01-09-2006, 19:32
سلام
كارت رو در بيار و باتري مادربرد رو هم به اين ترتيبيكه گفتم بردار در ضمن پاورم رو با كليد خودش خاموش كن بعد از يك دقيقه كامل
باتري رو بزار سرجاش بعد كارت گرافيك رو جابزن و پاور رو on‌ كن بعد سيستم رو روشن كن اگه روشن شد .

raypuor
03-09-2006, 07:43
با تشكر از همه
بابا ما خيلي شوت هستيم. من كابل مونيتور را به ورودي كارت گرافيك وصل نكرده بودم به همين خاطر مونيتور روشن نمي شد. اما بعد از وصل آن به كارت گرافيك مشكل حل شد. اما راستشو بخواهيد اصلا از كارت گرافيكم خوشم نيومد. چون به نظر من با كارت گرافيك آنبرد مادربرد تفاوت چنداني ندارد. فكر مي كردم اين كارت گرافيك براي من نيمه حرفه اي مناسب باشد. ولي مثل اينكه بايد دنبال كارت گرافيك قوي تري باشم.

Lord_theOne
03-09-2006, 08:22
براي چي 7300 كه خوبه
اسم كامل مادربردت را بگو
Cpu و رم
چه بازي انجام مي دهي كه مي گي بده

raypuor
03-09-2006, 12:00
براي چي 7300 كه خوبه
اسم كامل مادربردت را بگو
Cpu و رم
چه بازي انجام مي دهي كه مي گي بده

مشخصات سيستم من به شرح زير است:
CPU: AMD-AM2-DUAL CORE 3800.
MB: ASUS-M2 NPV-VM.
RAM: KINGSTON-512 MB DDRII.
VGA: ASUS-PCI-EXPERES-GEFORCE 7300 GS.

من زیاد اهل بازی نیستم. این کارت را فقط برای بهتر دیدن عکسهای دوربینم گرفتم. راستش رو بخواهید اصلا نمی دونم کارآیی کارت گرافیک خود را باید با چه معیاری بسنجم تا از کیفیت و کارآیی آن مطلع شوم. شما که کارشناس هستید یه تست بزنید ببینم چی جواب می ده. به نظر شما حالا چه بازی نصب کنم تا بفهمم کارتم خوب است یا نه.

Lord_theOne
04-09-2006, 06:00
اول بيا يك تستي اينجا بده
من فكر كنم رمهاي شما تقلبي باشند
شما بايد براي سيستم خود دوئل 512 Corsiar مي گرفتي عزيز