PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت سوئیچ و روتر

SPIRIT PALST III
19-05-2014, 19:12
یه هارد دستکتاپ دارم که کابل شبکه می خوره ظاهرا باید به سوئیچ یا روتر وصل بشه می خواستم ببینم که فرق این دو تا
چیه و از کدوم استفاده کنم بهتره؟

مرسی...

soroosh_cz
19-05-2014, 19:48
یه هارد دستکتاپ دارم که کابل شبکه می خوره ظاهرا باید به سوئیچ یا روتر وصل بشه می خواستم ببینم که فرق این دو تا
چیه و از کدوم استفاده کنم بهتره؟

مرسی...
به اونها میگن هارد شبکه NAS، برای کاربرد خونگی هاردهای تحت شبکه، سوییچ با پورتهای 1گیگابیت مناسب تره. فقط شما بعدش باید بصورت دستی IP تعیین کنید برای هارد و سیستم.
اگر مودم دارید، مودم ADSL (اگر دارید) رو به سوییچ وصل کنید و بقیه ی سیستمها رو هم به سوییچ بزنید، اینجوری مودم با DHCP به صورت اتوماتیک برای تمام سیستم ها IP تعیین میکنه و بهشون اینترنت میده، نیازی هم به تعیین دستی IP نیست.

اگر هم بودجه هست، میتونید روتر با پورت گیگابیت بخرید.

اینو از اونجا میگم که هاردهای NAS کمترین سرعتشون 30مگابایت بر ثانیه هست و یک پورت 100مگابیت حداکثر تا 1/3 سرعت اونو میتونه ساپورت کنه.

SPIRIT PALST III
20-05-2014, 07:36
مرسی بابت توضیحات

فقط یه سوال هارد باید به پورت WAN روتر گیگابیت وصل بشه؟

مرسی...

ata.royalfalcon
20-05-2014, 07:50
مرسی بابت توضیحات

فقط یه سوال هارد باید به پورت WAN روتر گیگابیت وصل بشه؟

مرسی...

NAS را بايد به يكي از پورتهاي LAN روتر متصل كنيد . پورت WAN براي وصل كردن به مودم هست .

SPIRIT PALST III
20-05-2014, 09:03
من یه روتر D-Link N 150 DIR-600L دارم هارد رو به یکی از پورت های LAN وصل کردم و توی pc و هم توی لپ تاپ سی دی هارد رو گذاشتم ولی روتر رو پیدا نمی کنه؟؟؟؟ مشکل از چیه؟؟؟؟

مرسی...

soroosh_cz
20-05-2014, 14:45
مدل هارد چیه؟

شما بهتره یه HomeGroup بسازید، گرچه بدون HomeGroup هم میشه استفاده کرد. من که هارد WD دارم، اول باید یه درایور نصب کنید.(تو ویندوز 8.1 خودش اتوماتیک نصب میکرد).

ببینید هارد رو در Networks میتونید ببینید؟
مثلا برای من:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Networks رو هم میتونید از Personalize/Change Desktop icons به آیکون های دسکتاپ اضافه کنید، تو نوار Navigation هم هستش.
اگر هارد شما شناسایی شده باشه، که تو قسمت Storage ظاهر میشه و اگر قابل استفاده باشه، مثل من میاد تو قسمت بالا مثل یه کامپیوتر. بعضی از هاردها بطور مستقیم شیر نمیشن و باید از FTP استفاده کرد براشون...

SPIRIT PALST III
20-05-2014, 16:16
مرسی که وقت می زارید و توضیح می دید تشکر...

هارد من هم وسترن دیجیتال هست my book live

محتویات سی دی ای که من دارم اینها هست درایور کدوم هست که باید نصب کنم؟

مرسی...

soroosh_cz
20-05-2014, 17:28
شما از همون پوشه ی اصلی CD، فایل setup.exe رو اجرا کن، روی Discover کلیک کن ببین پیدا میکنه هارد رو؟ بعدش مراحل بعدی رو طی کن... باید اونجوری نصب بشه، اگر نشد، باید تو Device Manager دنبال هارد بگردید و درایورش رو آپدیت کنید. هاردتون توی Networks نبود؟

SPIRIT PALST III
20-05-2014, 17:46
setup رو اجرا می کنم ولی روتر رو پیدا نمی کنه... توی network هارد نبود فقط کامپوتر خودم بود... توی device manager هم هارد نبود...

soroosh_cz
20-05-2014, 18:20
توی روتر هارد شناسایی شده؟ یعنی بخش کلاینت که بری هارد IP گرفته؟

SPIRIT PALST III
20-05-2014, 20:04
شرمنده ولی من اصلا نمی دونم کلاینت چی هست؟! از کجا باید برم توی بخش کلاینت؟؟

مرسی...

soroosh_cz
20-05-2014, 21:00
شرمنده ولی من اصلا نمی دونم کلاینت چی هست؟! از کجا باید برم توی بخش کلاینت؟؟

مرسی...
والا من نمیدونم مودم دی لینک رو باید از کجاش بری، برای خودم از تو Status هست، آدرسش بالا نوشته: