PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكلات چاپگر خويش را بر طرف كنيد

Aidin_ONLINE
23-06-2006, 14:53
چاپگرها

نشانه: چاپگر از عمل چاپ سرباز مي زند.

مشكلات فرعي: نخست كابل هايبرق و داده ها را كنترل كنيد و مطمئن شويد چاپگر روشن است. سپس مطمئن گرديد كه برگه اي درون چاپگر جمع نشده باشد. در ادامه، پنجره Printers and Faxes را باز كنيد و ببينيد آيا چاپگر مورد استفاده شما گزينه پيش فرض است. چون، در غير اين صورت برنامه ها از كارهاي چاپي صرف نظر مي كنند. سرانجام، براي تست نرم افزار درايو چاپگر، صفحه اي را به صورت آزمايشي چاپ كنيد.

مشكلات معمولي: بيشتر چاپگر هاي فروخته شده در سه سال گذشته از universal serial bus جهت اتصال به كامپيوتر استفاده مي كنند. ولي usb هم مي تواند منبع بروز مشكل شود.
اگر متوجه قطع برق چاپگر شديد، كابل USB را از چاپگر قطع كنيد و سپس بعد از 30 ثانيه آن را وصل نماييد. اگر كارهاي چاپي شما از سر گرفته شوند، دو علت مي تواند منجر به بروز مشكل شده باشد: يك اتصال نادرست يا يك گذرگاه USB بيش از حد پرشده . اگر مشكل مجددا پديدار شد،قطعات غير حياتي USB را از برق خارج كنيد و ببينيد آيا مشكل برطرف مي شود يا خير.

مشكلات حاد: اگر گزارش عمليات چاپ تكميلي جريان را نشان مي دهد، ولي در طرف ديگر چيزي مشهود نمي باشد، چاپگر مشكل دارد. جمع شدن مكرر كاغذ چاپ هاي پاره پاره و بجز اينها مي توانند نشان از يك مشكل مكانيكي داشته باشند.

نشانه: نسخه هاي چاپي روشن، داراي رنگ هاي نادرست يا كمرنگ هستند عكس ها دانه دانه يا فاقد جزييات كامل مي باشند

مشكلات فرعي: نخست سطح جوهر را بررسي كنيد. چاپ عكس و كارهاي گرافيكي مي تواند حجم وسيعي از جوهر را به خود اختصاص دهد. مطمئن باشيد كه كاغذ درست را براي چاپ كار خويش در نظر گرفته ايد ( عكس هاي حرفه اي به كاغذهايي با كيفيت بسيار بالا نياز دارد ). پس از بررسي اين متغيرها، چاپگر را با استفاده از نرم افزار درايور تنظيم كنيد.

مشكلات معمولي: گاهي اوقات چاپگرها از جوهر خشك شده باقي مانده بر روي هد چاپ رنج مي برند. در اين هنگام نرم افزار، چاپگر پاكسازي كارتريج را توصيه مي كند تا بدين نحو موانع موجود برداشته شده و جريان جوهر به درستي انجام شود. يك امكان ديگر براي بروز مشكل، نصب برنامه يا يك سيستم عامل جديد و ناسازگاري آن با نرم افزار درايو چاپگر مي باشد. به خصوص اگر مشكلات مدت كوتاهي پس از استفاده از برنامه سيستم عامل نصب شده بروز كند. وب سايت عرضه كننده را جهت download درايور جديد و مناسب بررسي كنيد. اگر مشكل شما هنگام چاپ عكس رخ مي دهد، يك برنامه كاربردي را چاپ عكس مناسب مانند، Qimage pro ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را امتحان كنيد. تكنيك هاي نمونه گيري اين نرم افزار به شما كمك مي كند تا كيفيت چاپگرهاي قديمي را بهبود بخشيد.

مشكلات حاد: آيا شما از كارتريج هاي بازسازي شده استفاده مي كنيد. اينگونه كارتريج ها نشتي جوهر دارند. كارتريج را پر كنيد و با كشيدن يك حوله كاغذي مرطوب بر روي هد مطمئن شويد كه آيا نشتي ديده مي شود يا خير و آيا پخش جوهر به صورت منظم صورت مي گيرد. اگر توزيع جوهر نامنظم باشد، مي توانيد هد را براي چند ساعت در آب غوطه ور سازيد و سپس آن را خشك كنيد و مجدد نصب نماييد. جدول 5 چاپگر برتر (find.pcworld.com./40595) چاپگرهاي عكس مناسبي را با قيمت هايي حول و حوش 200 دلار به شما معرفي مي كند.

roohia
14-08-2011, 00:09
با سلام
من یه پرینتر hp 1005 دارم که بعضی مواقع دستور چاپ میدم هیچ عکس العملی نشون نمیده

---------- Post added at 12:09 AM ---------- Previous post was at 12:08 AM ----------

یه راهنمایی کنید که باید اینا چکارش کنم ممنون

vahid03
06-10-2011, 23:10
منم دقیقا این مشکل رو دارم اگه میشه کمی راهنمایی کنید لطفا.

salmanzadehali
27-01-2012, 19:04
سلام

چاپگر hp5150deskjet دارم این چاپگر هنگام شروع به کار از اول میره اخر ،باز بر میگرده اول، دوباره تا اخر میرود.
در اخر که باید چرخ دنده ها بچرخد و کارش تمام شود چرخ دنده ها حدودا یک ثانیه میچرخد و دیگر کارتریج ها حرکتی نمیکند لطفا هرچه سریع تر راهنمایی کنید