PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : LCD یا VGA؟ مشکل دوقسمت شدن صفحه نمایش و عدم اجرای ویندوز

arYa2550
19-05-2014, 09:12
سلام دوستان

یه لپتاپ Dell vostro 1510 دارم که جدیدا از زمانی که روشن میشه (یعنی از همون اول صفحه مشکی محیط dos) یه خط وسط صفحه نمایش میفته و دوتیکه نشون میده!
بعدش یا اصلا ویندوز بالا نمیاد یا با چندبار ریست اگه بالا بیاد مثه عکس زیر دوتیکه هست، خیلی وقتا کلا ویندوز بالا نمیاد و مجبورم با safe mode بیام تو ویندوز که دو حالت پیش میاد: یا تصویر درسته یا دوباره دو تیکه شده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

وارد dxdiag که میشم کارت گرافیک رو شناسایی نمیکنه (عکس زیر) اگه درایور رو نصب کنم دوباره همه مراحل بالا که گفتم ممکنه رخ بده
کارت گرافیک Geforce 8400M GS هست

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یه ویندوز دیگه هم نصب کردم اولش همه چی خوب و معمولی بود ولی به روز دوم نرسید که دوباره همه این اتفاقا تکرار شد

حالا نظر شما چیه؟ باید چیکار کنم؟؟؟ vga خراب شده؟
اگه از lcd بود که بگیر و نگیر نداشت و باید همیشه خراب میموند
مشکلش 100% سخت افزاری هست؟ یعنی ویروسی نیست؟
هزینه تعمیر یا تعویض vga چند میشه حدوداً؟

لطفا دوستان راهنمایی کنن بدجوری گیر افتادم
پیشاپیش متشکرم

mohsen8013
19-05-2014, 10:26
به یک مانیتور خارجی وصل کن ببین همین مشکل رو داری یا خیر ؟

arYa2550
19-05-2014, 14:19
از مانیتور نیست، مثلا همین الان که دارم تایپ میکنم راحت ویندوز اجرا شد و همه چیز خوبه!! ولی یه دفعه هنگ میکنه و ریست میشه!

hose in
19-05-2014, 22:13
دوست من یه نرم افزار آبدیت درایور نصب کن و کارت گرافیکت رو بصورت انلاین ابدیت کن . اجازه بده خود نرم افزار گرافیکت رو نصب کنه

arYa2550
20-05-2014, 07:13
دوست من یه نرم افزار آبدیت درایور نصب کن و کارت گرافیکت رو بصورت انلاین ابدیت کن . اجازه بده خود نرم افزار گرافیکت رو نصب کنه
ممنون دوست گلم،
الان دارم آپدیتش رو دانلود میکنم 363 مگابایته!!!!!!
اونی که شما میگید کمتر میشه؟ چه نرم افزاری هست؟
اینا رو پیدا کردم کدومش بهتره:
Driver Reviver 4 - Driver Robot v2.5 -
DriverMax v4.6

amir200812
20-05-2014, 10:23
تصویر بصورت دابلیکیت هست؟(یعنی هم زمان 2 تا تصویر مثل هم داری؟)

ب احتمال خیلی زیاد مشکل نرم افزاری باشه، چون من تا حالا همچین مشکل سخت افزاری ندیدم...

در صورت امکان هارد رو کلا فرمت کنید و یک ورژن دیگه از ویندوز رو نصب کنید.

arYa2550
20-05-2014, 17:35
بله دقیقا دوتا تصویر مشابه هست
خداکنه نرم افزاری باشه

mohammadi_4u
20-05-2014, 20:30
سلام
من این مشکلو تو لبتاب سوزوکی داشتم. که با پایین بالا کردن کشو دابلیکیت میشد تصویر .
مشکل از فلت ال سیدی بود .
اگه خدایی نکرده نیاز شد جیپیو تعویض کنید قبلش حتما بایوس گرافیک رو یبار اپدیت کنید.از نرم افزار gpuz. و. Nvflash کمک بگیرید.
احتمال درست شدنش خیلی بالاست.
ضمنا این گرافیک دمای بالایی تولید میکنه که بهتره خمیر رو جیپیو چک بشه

arYa2550
20-05-2014, 21:59
سلام، ممنون دوست عزیز
دوقسمت کاملا جدا از همدیگه است مثلا اگه رو منو استارت کلیک کنم تو هر دوتا قسمت نشون میده و نمیشه اندازه اش رو کوچیک و بزرگ کرد!
احتمال زیاد مشکل از درایور کارت گرافیک هست چون از صبح که چند بار درایور رو نصب کردم و ریست کردم داره درست کار میکنه!!

gpuz رو دانلود کردم مشخصات گرافیک رو نشون میده که فعلا همه چیز درسته..... فقط جلو بایوس ورژن نوشته unknown، (عکسش و میزارم ببینید) باید همینجوری باشه؟؟؟

نرم افزار Driver Reviver 4 روهم گرفتم واسه نصب آپدیت درایور تا 98% رفت بعد قطع شد! قابلیت ادامه مثل idm هم نداره!!

hose in
20-05-2014, 23:14
سلام عزیز

اینکه چه نرم افزاری باشه زیاد توفیقی نداره (درکل خود من Driver Genius و DriverEasy Pro روپیشنهاد میدم ) مهم اینه که درایورت ابدیت یا به قولی بروز باشه Driver Genius نرم افزار جالبیه ورژن جدیدشو بگیر روش کار رو هم خواستی بگو در خدمتم
راستی الان پست دوستمون رو دیدم آبدیت بایوس خیلی از مشکلات رو مرتفع میکنه ولییییییییییییییییییییییی ی دوست من چشمم آب نمیخوره که شما از انجام این فرآیند حساس بتونید برآیید . خیلییییییییییییییییییی ها این کار رو با پروگرامر انجام میدن.
درکل اگر هم بر این موضوع اصرار داشتی حتما حتما بکاب فراموش نشه وحسابی آمار بگیر بعد این کار رو انجام بده. ب امید موفقیت.

arYa2550
11-06-2014, 10:46
با تشکر فراوان از دوستان عزیزی که راهنمایی کردن
مشکل از چیپ vga بود که گفتن درصورت تعمیر 80تا120 و درصورت تعویض 180تا200 هزینه داره

درصورت سالم بودن هم خود لپ تاپ رو حدود 500 میخرن (از 400 تا 600 قیمت دادن، با همین شرایط خراب هم 250 قیمت دادن!!)،
بنظرتون اصلا فروختن با این قیمت منطقیه؟؟؟

قصد داشتم لنوو z510 بگیرم (حدود 2.5 هست) ولی قیمتی که گذاشتن خیلی کمه، نظر شما چیه؟

mehrdad8086
11-06-2014, 16:47
به عنوان تعمیرکار نصیحتی رو رک بگم .....
کلا DELL1510 و چیپ گرافیکش تو خرابی شهره عام هستش.
احتما تعمیرنشدن و دیگه تصویر ندادنش هست و در اونصورت باید مادربرد تعویض کنی. ماردبرد 1510 هم نازک و زیر دستگاه ممکنه دیگه نشه درستش کرد.(احتمال درست کردنش هم هست)
8400چیپ گرمی هست و ممکنه 2 باره خراب بشه و قابل اعتماد نیست.250 خدائی کم گفتن.....ریزریزش کنی بفروش خیلی بیشتر دستتو می گیره.
اگرهم درستش کردی ردش کن بره :n26:

arYa2550
12-06-2014, 20:19
ممنون مهرداد جان لطف کردی
با هزینه 85 تومن تعمیر شد، اتفاقا تعمیرکارش هم حرف شما رو میزد
الان که سالمه احتمالا 500 میخرن (حتما خودشون 200-300 تومن بیشتر میفروشن!) بنظر شما این قیمت منطقیه؟ باید دوتومن بزارم روش واسه لپ تاپ جدید