PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک هواداران تیم ملی بلژیک | شیاطین سرخ

Mohammad Yek110
14-05-2014, 11:23
به نام خدا

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با توجه به اینکه بلژیک تیم شدیدا ( دوست داشتنی + با استعداد )ــی هست ، تصمیم گرفتم تاپیک هوادارانشو ایجاد کنم

سرمربی : مارک ویلتموس
کاپیتان : وینسنت کمپانی

ترکیب برای جام جهانی :
دروازه بان
1 - تیبو کورتوا (اتلتیکو مادرید - اسپانیا)
2 - سیمون مینیوله (لیورپول - انگلیس)
3 - کوئن کاستلز (هوفنهایم - آلمان)
4 - سیلویو پروتو (اندرلخت - بلژیک)
مدافع
5 - ویسنت کمپانی (منچستر سیتی - انگلیس)
6 - توبی آلدروایرلد (اتلتیکو مادرید - اسپانیا)
7 - توماس فرمالن (آرسنال - انگلیس)
8 - یان فرتونگن (تاتنهام - انگلیس)
9 - دنیل فن بویتن (بایرن مونیخ - آلمان)
10- لورن سی من (استاندارد لیژ - بلژیک)
11- آنتونی فندن بور (اندرلخت - بلژیک)
12- نیکلاس لومبائرتس (زنیت سن پترزبورگ - روسیه)

هافبک
13- اکسل ویتسل (زنیت سن پترزبورگ - روسیه)
14- کوین دی بروین (ولفسبورگ - آلمان)
15- مروانه فلینی (منچستر یونایتد - انگلیس)
16- استیون دفور (پورتو - پرتغال)
17- موسی دمبله (تاتنهام - انگلیس)
18- ناصر چادلی ( تاتنهام - انگلیس)

مهاجم
19- روملو لوکاکو (اورتون - انگلیس)
20- درایس مرتنس (ناپولی - ایتالیا)
21- ادن هازارد (چلسی - انگلیس)
22- عدنان یانوزای (منچستر یونایتد - انگلیس)
23- کوین میرالاس (اورتون - انگلیس)

ذخیره ها
سباستین پوکوگنلی ( هانوفر - آلمان)
یله ون دامه ( استاندارد لیژ - بلژیک)
تورگان هازارد ( زولته وارگم - بلژیک)
راجا ناینگولان ( آ.اس رم - ایتالیا)
میشی باتشایی ( استاندارد لیژ - بلژیک)
گیلیمو ژیلت ( آندرلخت - بلژیک)

stealer
14-05-2014, 16:10
واقعا امسال میتونه یکی از شگفتی سازای جام جهانی باشه
نقطه قوتش هم حجور ازار خلاق و دفاع نسبتا خوبشه
در کل با حضور ازار:n12: مطمئنم امسال شگفتی ساز میشن

Alireza.M67
15-05-2014, 16:46
به امید درخشش عدنان یانوزای :n12:

vahidgame
15-05-2014, 18:28
این تیم با این بازیکنا فوق العاده ست
اکثر بازیکنای اون توی تیمای بزرگ بازی می کنن و تعداد ستاره های این تیم زیاده
شاید هیچ کس فکرشو نمی کرد یه دفعه بلژیک این همه بازیکن درجه یک توی اروپا داشته باشه مخصوصا توی لیگ انگیس
من فکر می کنم این تیم حتی پتانسیل اینو داره که جزو 4 تا تیم هم بره
+
حیف شد بنتکه مصدوم شد و جام جهانی رو از دست داد و می تونست در کنار لوکاکو جزو بازیکنای تاثیرگذار بلژیک باشه
نکته مثبت هم اینه که یانوزای هم بالاخره به سمت بلژیک اومد و اولین بازی ملیش برای بلژیک رو توی جام جهانی تجربه می کنه و کلا خیلی خوبه این بازیکن از یه سری تیم ملی های درجه دو اومد بیرون!
البته بلژیک توی پست یانوزای بازیکن زیاد داره و برای اینکه توی ترکیب قرار بگیره باید احتمالا با بازیکنایی مثل میرالاس و دی بروین رقابت داشته باشه اونم برای هافبک راست چون فکر نکنم برای هافبک چپ بازیکنی غیر هازارد استفاده بشه

این ترکیب می تونه ترکیب خیلی خوبی باشه:

کورتوا
فرتونگن - کمپانی - ورمائلن - آلدروایرلد
ویتسل - دمبله
هازارد ---- دی بروین ----- میرالاس
لوکاکو

یعنی این ترکیبو آدم می بینه یاد یه چیزی شبیه ترکیب منتخب لیگ برتر می افته :دی
البته فکر کنم فلینی هم به عنوان هافبک وسط بازی کنه و بین دی بروین و میرالاس یکی توی ترکیب باشن و ترکیب دفاعی تر باشه ولی کلا فلینی فصل بدی داشته و با فصل قبل توی اورتون فرسنگ ها فاصله داشت

stealer
15-05-2014, 18:43
این تیم با این بازیکنا فوق العاده ست
اکثر بازیکنای اون توی تیمای بزرگ بازی می کنن و تعداد ستاره های این تیم زیاده
شاید هیچ کس فکرشو نمی کرد یه دفعه بلژیک این همه بازیکن درجه یک توی اروپا داشته باشه مخصوصا توی لیگ انگیس
من فکر می کنم این تیم حتی پتانسیل اینو داره که جزو 4 تا تیم هم بره
+
حیف شد بنتکه مصدوم شد و جام جهانی رو از دست داد و می تونست در کنار لوکاکو جزو بازیکنای تاثیرگذار بلژیک باشه
نکته مثبت هم اینه که یانوزای هم بالاخره به سمت بلژیک اومد و اولین بازی ملیش برای بلژیک رو توی جام جهانی تجربه می کنه و کلا خیلی خوبه این بازیکن از یه سری تیم ملی های درجه دو اومد بیرون!
البته بلژیک توی پست یانوزای بازیکن زیاد داره و برای اینکه توی ترکیب قرار بگیره باید احتمالا با بازیکنایی مثل میرالاس و دی بروین رقابت داشته باشه اونم برای هافبک راست چون فکر نکنم برای هافبک چپ بازیکنی غیر هازارد استفاده بشه

این ترکیب می تونه ترکیب خیلی خوبی باشه:

کورتوا
ویتسل - دمبله
لوکاکو

یعنی این ترکیبو آدم می بینه یاد یه چیزی شبیه ترکیب منتخب لیگ برتر می افته :دی
البته فکر کنم فلینی هم به عنوان هافبک وسط بازی کنه و بین دی بروین و میرالاس یکی توی ترکیب باشن و ترکیب دفاعی تر باشه ولی کلا فلینی فصل بدی داشته و با فصل قبل توی اورتون فرسنگ ها فاصله داشت
فلئینی میتونه هافبک دفاعی هم باشه و مثلا به جای ویتسل یا دمبله بازی کنه
امکان داره به جای فرمایلن فن بویتن رو بذاره دفاع ولی خودمم با فرمایلن بیشتر موافقم:دی

Sepehr SS
15-05-2014, 18:49
قطعا بلژیک با سیستم 4-3-2-1 بازی میکنه و فلینی،دمبله و ویتسل فیکس هستن و آزارد و دی بروین هم جلوشون بازی میکنن که اتفاقا خیلی هم خوبه چون بازی با دو هافبک وسط باعث تضعیف خط دفاعی و هافبک ها میشه و من اصلا از سیستم 4-2-3-1 خوشم نمی یاد. ضمنا مرتنز ناپولی هم خیلی بازیکن خوبیه و میتونه فیکس هم باشه. تنها مشکل بلژیک، دفاع های کناری هستش که فرتونگن و آلدرویرلد هر دو پست اصلیشون دفاع وسطه نه کناری.

vahidgame
15-05-2014, 18:56
فلئینی میتونه هافبک دفاعی هم باشه و مثلا به جای ویتسل یا دمبله بازی کنه
امکان داره به جای فرمایلن فن بویتن رو بذاره دفاع ولی خودمم با فرمایلن بیشتر موافقم:دی
اون که آره
ولی ویتسل که مسلما فیکسه
دمبله هم هافبک بازیساز خوبیه که احتمالا باید بازی کنه
پس فلینی اگه بازی کنه باید به عنوان سومین هافبک وسط باشه که البته حتما نباید جلوتر از اون دو هافبک دیگه باشه و میشه مثلا ویتسل هافبک دفاعی باشه و دمبله و فلینی جلوی اون باشن

در مورد ون بویتن هم یه زمانی شاید ما بلژیک رو با وجود بازیکنایی مثل اون می شناختیم
ولی الان دیگه دو سه ساله که توی بایرن هم زیاد بازی بهش نمی رسه و توی تیم ملی هم با وجود کمپانی ، ورمائلن و فرتونگن دیگه اصلا راه نداره فیکس باشه
تازه همین فرتونگن هم پست اصلیش دفاع وسطه که به اجبار باید دفاع چپ بازی کنه
یعنی راه نداره یه بازیکن به این راحتی ها جای کاپیتان من سیتی و آرسنال بازی کنه :دی

flatrish
15-05-2014, 19:03
به نظرم چند تا بازیکن خوب دارن اما از نظر تیمی نمیدونم میشه روشون حساب کرد؟
گروهشون آسونه صعود میکنن ولی مرحله بعد به پرتغال/آلمان میخورن که بعید میدونم ره به جایی ببرند:n02:

Sepehr SS
15-05-2014, 20:06
منم بعید میدونم این تیم تا مراحل بالا بیاد به خاطر کمبود تجربه بازیکناش وگرنه از لحاظ بازیکن، فوق العادست این تیم. مارک ویلموتس هم برای مربی گری این تیم کوچیکه، اگه گاس هیدینک مربی بلژیک بود عالی میشد.
اکسل ویتسل پست اصلیش هافبک دفاعیه و فلینی هم جلوی اون بازی میکنه. فلینی اصلا هافبک دفاعی نیست، به همین خاطر تو منچستر هم موفق نبود امسال.

M . Sayid
15-05-2014, 21:11
چقدر جذابه این تیم !!
ویلموتس تیم خیلی خوبه داره ! آخرین دوره ایی که تو جام جهانی بودن 2002 بود که ویلموتس کاپیتان بود ! و حالا این نسلی که شنیدن اسم بازیکناش باعث میشه از فرط هیجان بلرزی !!!!

میتونن تا مراحل بالاتر برن ! حتی اگر به پرتغال هم بخورن شانس زیادی دارن ! البته در صورتی که به طرز ساده انگارانه ایی فکر کنیم غنا و آمریکا میزارن پرتغال صعود کنه !

Hamid Hamid
15-05-2014, 22:56
سلام ...

خب هلند رو خیلی دوست دارم که متاسفانه تاپیکش خیلی جالب ساخته نشده و آدم خیلی راغب به حرف زدن نیستش. اما بعد از هلند طرفدار تیم ملی ای هستم که زبان مردم کشورش " هلندی " هستش و علاوه بر اون اسم و رسم و سبک بازیکن های این تیم و حتی دین و مذهب و فرهنگ و ... تا حد خیلی زیادی شبیه به هلند هستش و پیراهن این تیم هم سالیان بسیار زیادی هست که شباهت داره به تیم ملی هلند و اون ها هم مثل هلندی ها سیاه پوست های زیادی دارند که تو تاریخ فوتبال این کشور حرف های زیادی زدن.

اما برسیم به تیم ملی بلژیک و ترکیب این تیم ... یه نکته ای که در مورد بلژیک خیلی مشهود هستش اینه که به نظرم اون ها در کنار اسپانیا و برزیل بهترین بازیکن ها و کاندیداهای بازی کردن در جام جهانی رو دارند و همین تیم ملی بلژیک به جرات می تونه 50 بازیکن مطرح رو در لیست خودش داشته باشه ... و همونطور که دوستان می دونند خیلی از بازیکن های خوب از لیست تیم ملی یا جا موندند و یا به علت مصدومیت جام جهانی رو از دست دادند که به نظرم بزرگترین اون ها کسی نیست جز Christian Benteke که به نظرم زلاتان سیاه لقب برازنده ای هستش برای این بازیکن که متاسفانه به خاطر مصدومیت جام جهانی رو از دست داد. بنتکه رو خیلی دوست داشتم هرچند Lukaku هم بازیکنی هستش که به همون اندازه می تونه مفید باشه و قطعا مصدومیت بنتکه فرصت خوبی رو بهش خواهد داد تا خودش رو بیشتر و بیشتر به دنیا نشون بده ... کسی که علی رغم قد بلندش هم سرعت خوبی داره و هم تکنیک خوبی و از این نظر خیلی شبیه به بنتکه هستش.

بلژیک یه نقطه ی مثبت خیلی بزرگ داره و اون هم داشتن دفاع وسط های خوب و با کلاس بالای جهانی اون هم به تعداد بسیار زیاد هستش. مدافع هایی که تو تیم های بسیار مطرح منچستر سیتی . تاتنهام / اتلتیکو / آرسنال و ... بازی می کنند و به نظرم هیچ تیمی در جام حتی ایتالیا و اسپانیا به این اندازه دفاع وسط عالی نداره. اما برعکس دفاع سط در دفاع کنار اون ها به جز فندن بور خیلی بازیکن خوب دیگه ای ندارن و شاید مجبور بشن یک سمتشون رو به یک دفاع وسط کلاسیک مثل فرمائلن و یا فرتونقن بسپارن.

این ترکیبی که وحید گفتش :

که این دفاع بزرگترین مشکلش سرعت پایین مدافعان کناری هستش. که به نظرم به جای آلدروایرلد می شه از فندن بور استفاده کرد و دفاع چپ رو به فرمائلن سپرد. ولی بازم می گم کاش به جای این 5-6 دفاع وسط استثنایی یه دفاع چپ خوب داشتن. یه دفاع چپ کلاسیک.

در کل مارون فلینی رو که من اگه بودم 2 دقیقه هم بازی نمی دادم :n02: و تازه ناینگلن رو هم به جاش دعوت می کردم که فصل خوبی رو در رم داشت و حداقل تیمش رو از اروپا محروم نکرد :n02: ( مویس چشم بازار رو با این خریدش درآورد :n02: ) و اگه قرار باشه 2 تا هافبک وسط داشته باشه از ویتسل و دفور استفاده کنه به نظرم بهتر هستش و حتی آلدروایرلد با اینکه دفاع وسط هستش اما به مراتب هم تکنیکی تره و هم بهتره و هم مارون فلینی کلا بازی نکنه بهتره و ممکنه بلژیک تو گروه چهار تیمی هفتم ! بشه :n02:. موسی دمبله ای هم که وحید گفت خیلی خوبه منتها دیگه وسط رو خیلی کسی نیست که جمع و جور کنه . و در کل این ترکیب پیشنهادی من هستش :

کورتوا

فرمائلن _ کمپانی _ فرتونخن _ فندن بور

ویتسل _ دفور ( حتی آلدروایرلد )

هازارد _ دی براین _ یانوزای ( نــــــــــاصــــر چادلـــــــــــی )

لوکاکو

و با اینکه آرزو بر جوانان اصلا عیب نیست امیدوارم یه کدوم از کشور هایی که زبان رسمیشون ( یا بخشی از رسمشون :n02: ) هلندی هستش قهرمان بشه و به نظرم بلژیک خیلی نسبت به هلند بیشتر پتانسیل قهرمانی رو داره و حالا خلاصه هر کی قهرمان شد بشه اما اسپانیا دیگه بسشه :n02:

موفق باشید

Mohammad Yek110
16-05-2014, 11:23
اگه به عنوان تیم اول بیاد بالا و آلمان اون طرف صدرنشین بشه و پرتغال دوم شه ، میشه امیدوار بود که بلژیک پرتغالو حذف کنه ( احتمالش خیلی زیاده )
بلژیک همون پرتغاله اما با چندتا کریس رونالدو ( چی گفتم :دی )

Alireza.M67
18-05-2014, 17:43
ای گمراهانی که دی بروین و میرالاس رو بهتر از یانوزای می دانید، حدود یک ماه دیگر از تفکرات ساده لوحانه خود پشیمان می شوید :n02:

stealer
18-05-2014, 17:52
ای گمراهانی که دی بروین و میرالاس رو بهتر از یانوزای می دانید، حدود یک ماه دیگر از تفکرات ساده لوحانه خود پشیمان می شوید :n02:
خدایی دی پروین بهتر از یانوزای هست
یانوزای یه کم الکی بزرگ شد:دی
دی پروین اگه با سیستم مورینیو میخوند الان فیکس چلسی بود

hojjatinho
18-05-2014, 20:00
بلژیک ...

جام جهانی 98 ، میزبانی مشترک ، قدرتی فراموش شده ... لیگ درجه 2 اروپا ، ترانسفر ایرانی ها ... بلژیک رو که می شنوم این واژها به ذهنم خطور می کنه

بازیکنانی که در این دوره در تیم ملی بلژیک حضور دارند و دوستان به اندازه کافی در موردشون صحبت کردند می تونه این تیم رو حتی در صف مدعیان قهرمانی هم قرار بده ... به نوعی منتخب لیگ انگلستان که اشاره داشتن ترکیب واژه ای مناسبیه برای توصیف این تیم ...

امیدوارم جداول گروه المان با گروه بلژیک طوری رقم بخوره که المان بلافاصله در 1/8 به این لباس خوش رنگ ها برخورد نکنه ...

Alireza.M67
18-05-2014, 20:57
خدایی دی پروین بهتر از یانوزای هست
یانوزای یه کم الکی بزرگ شد:دی
دی پروین اگه با سیستم مورینیو میخوند الان فیکس چلسی بود

همین خود شما یکی از همون گمراهانی هستی که اشاره کردم :n02:

mehrabooni
19-05-2014, 05:18
مگه طرفدار هم داره
میشه از افتخارات این تیم بگین تا بدونم چرا باید یک نفر طرفدار این تیم بشه

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk

M . Sayid
19-05-2014, 10:49
مگه طرفدار هم داره

یعنی دیدگاه شما به فوتبال همینه ؟ هر تیمی 4 تا بازیکن تاپ داشت و دو تا جام گرفت سریع طرفدارش میشی ؟ من 7-8 ساله طرفدار اتلتیکومادریدم و امسال تیم ما تونست قهرمان بشه ، حالا چون این تیم در مقابل بارسا و رئال قهرمانیش کمتره نباید طرفدارش می شدم ؟
بر عکس همین تیم های از این دست هستند که نشون میدن فوتبال هنوز زندست و میشه هنوز هیجان رو تجربه کرد نه اینکه تیم های با خرج های عجیب و غریب بیان به بقیه 4 تا 4تا گل بزنن و آخر فصل هم قهرمان بشن !

تیم هایی مثه بلژیک و دورتموند هم ازین دست تیم هان !

ما به خاطر این نسل طلاییشون که چندین ساله روش کار کردن دوستشون داریم ! این تیم اونقدر ستاره ی جوان و آینده دار و همین حالا هم درخشان :دی داره که نمیشه دوستش نداشت !

mehrabooni
19-05-2014, 22:27
یعنی دیدگاه شما به فوتبال همینه ؟ هر تیمی 4 تا بازیکن تاپ داشت و دو تا جام گرفت سریع طرفدارش میشی ؟ من 7-8 ساله طرفدار اتلتیکومادریدم و امسال تیم ما تونست قهرمان بشه ، حالا چون این تیم در مقابل بارسا و رئال قهرمانیش کمتره نباید طرفدارش می شدم ؟
بر عکس همین تیم های از این دست هستند که نشون میدن فوتبال هنوز زندست و میشه هنوز هیجان رو تجربه کرد نه اینکه تیم های با خرج های عجیب و غریب بیان به بقیه 4 تا 4تا گل بزنن و آخر فصل هم قهرمان بشن !

تیم هایی مثه بلژیک و دورتموند هم ازین دست تیم هان !

ما به خاطر این نسل طلاییشون که چندین ساله روش کار کردن دوستشون داریم ! این تیم اونقدر ستاره ی جوان و آینده دار و همین حالا هم درخشان :دی داره که نمیشه دوستش نداشت !

اره دیدگاهم همینه با کمی تفاوت که تعداد جامایی که میگره (دوتا کاپ) برام مهم نییت چون اگه جام برام مهم بود طرفدار رئالی میشدم که پر افتخارترین تیم دنیاست با ۹ تا چمپیونس لیگ که فکر نکنم در سطح باشگاهی جامی معتبر تر از چمپیونس لیگ موجود باشه ، از وقتی کوچیک بودم یک تیم باشگاهی خارجی که چهارتا بازیکن تاپ داشت رو انتخاب کردم و چون ثبات شخصیتی دارم تیممو بعد از اینکه افت کرد عوض نکردم (حتی اگه میرفت دسته ی سه بازم طرفدارش بودم) تا الان که سه دهه از زندگیمون میگذره طرفدار ایران و پرسپولیس و بارسا بودم و خواهم بود !!!!
میشه بدون اینکه توی نت سرچ کنی بگی دفاع چپ اتلتیکو مادرید کیه ، ای کاش این سوال رو وقتی ازت میپرسیدم که نت نداشتی برای جستجو کردن تا بعد یه گوشه ساکت میشستی میگفتی :: نمیدونم دفاع چپش کیه فقط خواستم یه چیزی گفته باشم تا دو نفر ازم تشکر کنن

[حذف شد]
بعضی وقتها حس میکنم توی میدان نبردی هستم که مقابلم یه عده دارن رجز میخونن (منظورم رجز خوانی قبل از میدان نبرده و قصد توهین ندارم) که طرف مقابل فقط حرفای گنده میزنه و وقتی کار به عمل میکشه طرف حسابی کم میاره

مدیرای محترم اگه پست نیاز به ویرایش داره لطفا بهم بگین
حذف نکنین فقط بگین کجاش باید ویرایش بشه چون میخوام جواب بشنوم

lionf3
19-05-2014, 23:18
دوستان دوستان
هرکی طرفدارِ تیمی هست به هر دلیلی!
بلژیک هم طرفدارای خودش رو داره همونطور که آلمان طرفدارای خودش رو داره
فلسطین طرفدارای خودش رو داره (:دی) و........
بهترِ تیم ها تو زمین حرفاشون رو بزنن.

Reza31001
19-05-2014, 23:28
واقعا این تیم، تیم خوبیه
من غیر از بازیکنای چلسی فکر نمیکردم بازیکنای خوب دیگه ای هم باشن که بلژیکی هستن
حتی از کمپانی هم یادم شده بود:n02:
ولی تو این لیست اسمهای آشنای مثل فرمالن، فن بویتن، دمبله، یانوزای و فرتوگن وجود داره اینها در کنار لوکاکو و آزار و دی بروین و کورتوآ و فلینی ترکیب بسیار خوب روی کاغذ به وجود میارند
ولی اینکه تو زمین هم به همین اندازه خوب باشن به هنر کادر فنی برمیگرده

خودمونیم، چقدر بازیکنهای لیگ برتری بلژیک زیادن!

M . Sayid
19-05-2014, 23:41
یه عکس از تیم دوست داشتنی

Hamid Hamid
20-05-2014, 07:51
مگه طرفدار هم داره

بزرگوار ... اصلا دلیلی نداره شما تو تاپیک تیمی که طرفدارش نیستی بخوای اظهار نظر کنی. ( مثلا من تاپیک تیم ملی فرانسه نمی رم ، نه که خوشم نیاد ازشون ، نه چون طرفدارشون نیستم به اون صورت )

طرفداری هر کسی هم از هر تیمی جنبه ی شخصی داره ، مثلا خود من تو لیگ برتر انگلیس شاید فکر کنی طرفدار منچستر و چلسی و سیتی و ... هستم ، اما نه بیشتر از این تیم ها از تیم نیوکاسل و سوانسی خوشم میادش. که کاملا بر می گرده به نظر شخصی من ، و چه کسی گفته طرفداری از یک تیم و علاقه حتما عنوان و قهرمانی می خوادش؟!

یه زمانی خاطرم هستش همین تیم منچستر سیتی دسته ی 2 بازی می کرد ، اون موقع خیلی ها طرفدار یونایتد بودن با عنوان های قهرمانی زیاد ( مثل خود من که هنوز هم دوست دارم منچستر یونایتد رو ) و از طرف دیگه خیلی ها هم برای دیدن بازی های تیم دسته دومی منچستر سیتی به استادیوم می رفتن ( در حالی که سیتی داشت دسته ی پایینتر بازی می کرد )

مثلا دلیل علاقه ی من به نیوکاسل سبک بازی و رنگ لباس و بازیکن های خوبی هستش که از 20 سال پیش تو این تیم بازی می کردن و همیشه واسه بازی زیبا جنگیدن. یا مثلا دلیل علاقه ی من به تیم سوانسی که شاید واسه خیلی ها عجیب باشه اینه که این تیم نماینده ی ولز هستش و سرمربی این تیم آقای لادروپ بود و چند تا بازیکن خیلی خوب دارن ( دی گزمان / میشل ورم / چیکو / ویلفرد بونی و ... ) ، و اینا اصلا و ابدا هیچ ارتباطی به عنوان این تیم نداره و کاملا هم یه مساله ی شخصی هست و کسی هم نمی تونه شخص دیگه رو به خاطر علاقه ی شخصی بازپرسی کنه دوست گرامی.

موفق باشی

Sepehr SS
20-05-2014, 12:34
واقعا این تیم بلژیک دوست داشتنیه، کورتوا که یکی از سه دروازه بان برتر جهانه، فرتونگن و کامپانی تو خط دفاع عالی هستن، فرمالن هم حیف که تو آرسنال کم بهش بازی رسید امسال همینطور آلدرویرلد هم خیلی خوبه ولی تو اتلتیکو به خاطر گودین و میراندا، بازی بهش نرسید زیاد ولی تو آژاکس عالی بود. اکسل ویتسل یکی از بهترین هافیک دفاعی های دنیاست، موسی دمبله هم خیلی بازیکن خوبیه، فقط این وسط فلینی یکم معمولیه و بازیکن بزرگی نیست. آدن آزارد و کوین میرالاس و درایس مرتنز هم که عالین، کوین دی بروین هم که بازیکن محبوب منه و نیازی به تعریف نداره، مهاجم هم که لوکاکو که اونم عالیه، فقط حیف بنتکه مصدومه. فقط به نظر من مارک ویلموتس برای مربیگری این تیم کوچیکه و اگه یه مربی بزرگ داشتن، شانس خوبی تو جام جهانی داشتن.فقط نمیدونم چرا رادیا نایگولان رم رو دعوت نکرده، هافبک خوبیه اونم.

kasra_khan2003
20-05-2014, 13:36
من اومدم اینجا ببینم افتخارات تیم ملی بلژیک چیه ؟
به نظرم سوال رو باید همینجا میپرسیدم تا جواب بگیرم ؟

لحن پرسش بسیار مهم هست، که شما متاسفانه با لحن درستی صحبت نمیکنید/نکردید، هرچند بعضی دوستان هم دنبال روی لحنی شدند که شما نقطه ی آغازش بودید...

بزرگترین افتخار بلژیک چهارمی جام جهانی در سال ۱۹۸۶ ، سومی جام ملت های اروپای سال ۱۹۷۲ و قهرمانی المپیک ۱۹۲۰.

اطلاعات بیشتر هم:

اتمام بحث.

Ahmad
20-05-2014, 15:01
به عنوان کسی که احترام می‌ذارم به این تیم،
امیدوارم بلژیک طرفدارانش رو دچار اندوه نکنه.

lionf3
20-05-2014, 21:17
ولی انصافا بازیکنای بزرگ و آینده‌ی روشنی داره
از حمله‌اش که کریستین بنتکه هستش تا دروازه‌بانش که کورتوا باشه
میشه بازیکنای بزرگی رو دید.
حدِ اقل از دانمارک بهتره به نظرم (:n13:)

stealer
20-05-2014, 21:45
ولی انصافا بازیکنای بزرگ و آینده‌ی روشنی داره
از حمله‌اش که کریستین بنتکه هستش تا دروازه‌بانش که کورتوا باشه
میشه بازیکنای بزرگی رو دید.
حدِ اقل از دانمارک بهتره به نظرم (:n13:)
بنتکه متاسفانه مصدومه :n27:
زوجش با لوکاکو خیلی عالی میشد

Sepehr SS
20-05-2014, 23:49
بنتکه متاسفانه مصدومه :n27:
زوجش با لوکاکو خیلی عالی میشد
ویلموتس کلا تک مهاجم استفاده میکنه، اگه بنتکه مصدوم هم نبود از بین لوکاکو و بنتکه یک نفر فیکس بود و اون یکی ذخیره که با توجه به حضور وینگرهای خوب، تصمیم عاقلانه ای بودش.

Mohammad Yek110
27-05-2014, 12:48
بلژیک دیشب بازی دوستانه با لوکزامبورگ رو 5-1 برد
لوکاکو 3 گل ناصر چادلی 1 گل و دی بروین 1 گل ....

hojjatinho
27-05-2014, 19:49
بازی رو من تا دقیقه 66 دیدم .. چقدر روون و سریع بازی کرد بلژیک ... فوق العاده حریف سخت و خطرناکی می تونه برای سایر مدعی ها باشه .. درسته تیم مقابل لوگزامبورگ جایی در فوتبال اروپا نداره اما هماهنگی بلژیکی ها برای یک تیم ملی خیلی خوب بود ... لوکاکو که خصوصیات یک مهاجم کاملا عالی رو داره... سرعت مناسب و قامت بلند و تمام کننده ای مناسب .

M . Sayid
27-05-2014, 21:26
ولی گل خوردن از تیمی مثه لوکزامبورگ یه هشدار جدیه !

vahidgame
27-05-2014, 22:12
کورتوا
ویتسل - دمبله
لوکاکو

آقا ترکیب رو حال کردین چه دقیق پیش بینی کرده بودم :دی
فقط فلینی جای دمبله بودش که من زیاد فلینی رو توی هافبک دفاعی خوب نمی بینم و فکر کنم بیشتر به خاطر تجربه بالا و همین طور قدرت سرزنی بالا توی ضربات آزاد حتی فیلنی که فصل بدی داشته بازم بازی می کنه
ولی بلژیک اگه با همچین ترکیبی بازی کنه برای همه تیم ها می تونه حریف خیلی خطرناکی باشه

vahidgame
17-06-2014, 20:34
آخه این چه وضع بازیه؟ یعنی جلوی یه تیم عربی نمی تونیم نتیجه بگیریم؟!
یکی اینکه اگه ورمائلن مصدوم نباشه عجیبه به جاش از ون بویتن استفاده کرده که سال هاست داره روی نیمکت بایرن می شینه
یه اشتباه بزرگ ترکیب هم استفاده از چادی توی ترکیب اصلی بودش که جای اون سه تا گزینه خیلی بهتر وجود داشت یعنی یانوزای ، میرالاس و مارتنز که هر سه بازیکنای سرعتی و تکنیکین
حالا نیمه دوم مارتنز رو به جای چادی اورد و حالا باید ببینیم نتیجه چی میشه
باید حتما الجزایر رو برد و بلژیک پتانسیلش خیلی بالاتر از این حرفاست

Sepehr SS
17-06-2014, 20:43
بلژیک پتانسیلش خیلی بالاتر از این بازیه ولی مربی نداره متاسفانه. این ویلموتس در حد مربیگری لیگ ایران هم نیست چه برسه به یه تیم با این همه ستاره. بعد جام جهانی یک مربی خوب و باتجربه باید بیارن.
مرتیکه احمق، فرمالن و لمبارتس رو بازی نداده و فن بویتن ۳۷ ساله ترکیب اصلیه. چادلی افتضاح رو بازی داده و میرالاس و مرتنز بیرونن!!!!!!!!!!! آخه آدم اینقدر احمق میشه؟!!!!!!!!!

XENON24
17-06-2014, 21:10
ایول مارتينز 10 امتیاز دیگه...:n02:خدا کنه با همین نتیجه تموم شه

vahidgame
17-06-2014, 21:23
خب نیمه دوم ستاره ها یعنی ده بروین و هازارد بهتر کار کردن و با درخشش اونا و تعویض های طلایی تونستیم بازیو جبران کنیم
جالبه قبل جام چه قدر در مورد فلینی بد گفتیم ولی اومد ناجی تیم شد :دی
توی بازی های دیگه حداقل توی بازی هوایی خیلی عالیه و به خصوص توی ضربات آزاد می تونه قفل بازی رو باز کنه
مارتنز هم تاثیرگذار بودش و بهتر بود اول بازی بین 4 تا بازیکن که می تونستن هافبک راست بازی کنن بدترین گزینه یعنی چادی استفاده نمیشد!
در کل شروع بدی برای بلژیک نبود و در ادامه می تونه تیم خیلی بهتر بشه

بلژیک پتانسیلش خیلی بالاتر از این بازیه ولی مربی نداره متاسفانه. این ویلموتس در حد مربیگری لیگ ایران هم نیست چه برسه به یه تیم با این همه ستاره. بعد جام جهانی یک مربی خوب و باتجربه باید بیارن.
ترکیب اولیه اون خوب نبودش
ولی این مربی دیگه در حد این توضیحاتی که شما دادی نیست
دو تا تعویض کرد که جفتشون گل زدن و معمولا با این شرایط نمیشه گفت مربی بده!

Sepehr SS
17-06-2014, 21:32
ترکیب اولیه اون خوب نبودش
ولی این مربی دیگه در حد این توضیحاتی که شما دادی نیست
دو تا تعویض کرد که جفتشون گل زدن و معمولا با این شرایط نمیشه گفت مربی بده!
مربی خیلی معمولیه. همین که مرتنز و میرالاس رو از اول نزاشته و چادلی رو گذاشته، نشون میده چجور مربی هستش. تو بازی های بعدی اگه فن بویتن رو بازی بده، صددرصد باعث گل خوردن میشه، تو همین بازی هم که فشاری نبود چند بار توپ رو خیلی راحت لو داد. آخه چرا فرمالن یا لمبارتس رو بازی نداد؟!!!!!! در هر صورت با اینکه خودم عاشق این تیم بلژیکم ولی بعید میدونم از یک هشتم نهایی بالاتر بره.

Hamid Hamid
17-06-2014, 21:33
سلام ...

خب بلژیک بازی رو برد ، منتها فکر می کنم همه یاد اون بلژیکی افتادیم که معمولا تو انتخابی های جام ملت ها و جام جهانی تو گروهش سوم و یا چهارم می شد. البته که این نتیجه واسه شروع خیلی خوبه و بلژیک کمی تو مسابقات بزرگ و معمولا سال های اخیر بی تجربه هستش اما یه مقدار جای بحث هستش :

اول در مورد ترکیب که کم و بیش همون چیزی بودش که تو تاپیک با دوستان بحثش بود و سر مربی از همون مهره ها استفاده کردش ... و نکته ی مهم اینه که مربی از 2 تا دفاع وسط تو کناره ها استفاده کرده بودش که نه تنها تو دفاع خیلی کند بودن و گل الجزایر روی برگشت ضعیف این 2 تا دفاع بود ، بلکه تو حمله هم هر وقت دفاع های وسط به فرتونگن و آلدروایرلد پاس می دادن این 2 تا از هر 10-12 تا توپ شاید 1 مورد رو توسنته باشند دریبل کنند و به جلو حرکت کنند و همین مساله باعث خیلی کند شدن بازی بلژیک شده بودش و همونطور که قبلا عرض کردم استفاده از 2 دفاع وسط ممکنه گاهی اوقات در کناره ها جواب بده و بازی دربیاد اما یه وقت هایی هم مثل همین بازی ممکنه به قیمت باخت تیم و عدم توانایی در حمله و ایجاد موقعیت تموم بشه. فکر می کنم می شد از یه دفاع راست کلاسیک استفاده کرد و حداقل از یه سمت حملات رو پایه ریزی کرد.

مورد دیگه ای که در مورد ترکیب به نظرم می رسه استفاده و حضور همزمان دمبله و ویتسل در زمین بودش ، ممکنه در آینده این 2 تا در کنار هم موفق باشید و از همکاریشون بلژیک به موفقیت برسه اما در این بازی به نظرم این 2 تا کاملا همدیگه رو خنثی می کردند و اصلا در ایجاد موقعیت و ایجاد بالانس بین دفاع و حمله موفق نبودن ، نه در توپ گرفتن از دفاع خودشون و نه در موقعیت سازی برای بازیکن های کناری و مهاجمشون. حضور ماورن فلینی حداقل تونست یه مقدار تیم رو به جلو ببره و موقعی ایجاد کنه و نتیجه رو تغییر بده ... من فکر می کنم تو بازی های بعدی بهتره از یه کدوم از این 2 هافبک یعنی دمبله و ویتسل استفاده بشه بهتره.

و یه نکته ی دیگه اینکه هر وقت بلژیک صاحب توپ بود من این حس رو دارم که هر لحظه ممکن هستش توپ از کنترلشون خارج بشه و اون ها خیلی سعی داشتن تو فضاهای بسته حرکت کنند که البته این به بازی خونی خیلی خوب تیم الجزایر هم بر می گرده که خیلی خوب فضاها رو بسته بودند و اجازه ی کار رو نمی دادند و هر وقت بازیکنی از بلژیک صاحب توپ می شد 2-3 تا الجزایری خودشون رو به اون بازیکن نزدیک می کردند و کار واسش سخت می شد.

تو خط دفاعی به نظرم فقط کمپانی خوب بودش ، آلدروایرلد و فرتونگن که اصلا در جای اشتباه بودند و فن بویتن هم که فوق العاده ضعیف و کند بوذش و یکی 2 تا اشتباه داشت که نزدیک بود کار دسته بلژیک بده.

موفق باشید

erfan226
17-06-2014, 21:42
خدارشکر برد،همه جا پیش بینی هارو زدم 2-1 بلژیک...ایول دارن! :n09:

vahidgame
23-06-2014, 21:09
اینجور موقع ها ست که میگن چه می کنه ادن هازارد! :دی
توی همچین بازی هایی که تیم مقابل دفاعی کار می کنه دقیقا بازیکنایی مثل هازارد به کار میان و با تکنیکشون تیم حریف رو غافلگیر می کنن که دیشب بازی با روسیه همینو دیدیم
یه پاس گل قشنگ داد چند تا موقعیت دیگه هم ساخت که یکی از اونا موقعیت صد در صد بود که میرالاس از دست داد

فقط تنها نگرانی که می تونه وجود داشته باشه در مورد مهاجم نوکه که تا به اینجا لوکاکو زیاد خوب نبوده
توی پستای دیگه بازیکنا خوبن به خصوص هافبک هجومی که از این نظر بلزیک جزو تیمای خیلی خوب جامه
نکته جالب هم اینه که هنوز یانوزای بازی نکرده و به نظرم بازی با کره دیگه باید به اون بازی بدن و در هر صورت بعیده بلژیک به عنوان تیم اول صعود نکنه و حتی با تیم دومش هم راحت یه مساوی از کره می گیره