PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک هواداران تیم ملی اسپانیا | ماتادورها

smspersia
12-05-2014, 12:47
محل طرفداران تیم فوتبال اسپانیا

تیم ملی فوتبال اسپانیا (به اسپانیایی: Selección de fútbol de España)، یک تیم فوتبال بین‌المللی است که به نمایندگی از کشور اسپانیا در میادین فوتبال حضور میابد. این تیم قهرمان یورو ۱۹۶۴، یورو ۲۰۰۸، جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی و یورو ۲۰۱۲ شده است. سرمربی فعلی اسپانیا ویسنته دل بوسکه است که با اسپانیا قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی و یورو ۲۰۱۲ شده است. به تازگی تیم ملی فوتبال اسپانیا به "خشم سرخ" لقب گرفته است.
اسپانیا قهرمان جهان و اروپا، پس از قهرمانی در یورو ۲۰۰۸، جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی و یورو ۲۰۱۲، تبدیل به تنها تیم اروپایی شده است که قهرمان پی در پی سه جام بین‌المللی شده است. در ژوئیه ۲۰۰۸، اسپانیا برای اولین بار در رده بندی فیفا به صدر جدول صعود کرد. اسپانیا بین نوامبر ۲۰۰۶ و ژوئن ۲۰۰۹، ۳۵ بازی را نباخت تا این که از برزیل شکست خورد.

افتخارات
تیم ملی اسپانیا سه بار در جام ملت‌های اروپا ۱۹۶۴، جام ملت‌های اروپا ۲۰۰۸ و جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۲ به مقام قهرمانی رسیده است. این تیم در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ برای نخستین بار به فینال جام جهانی راه یافت و قهرمان شد.

جام جهانی ۲۰۱۰
تیم ملی فوتبال اسپانیا در جام جهانی ۲۰۱۰ با تیم‌های سوئیس شیلی و هندوراس همگروه شد. اسپانیا به عنوان تیم اول صعود کرد و در مرحلهٔ بعد روبه روی پرتغال قرار گرفت. در یک چهارم نهایی مقابل پاراگوئه به برتری رسید و در نیمه نهایی با گل پویول مقابل المان به فینال راه یافت. سپس در فینال مقابل هلند در وقت اضافه با گل آندرس اینیستا به برتری رسید و قهرمان شد و جام را از ایتالیا گرفت. این نخستین قهرمانی اسپانیا در جام جهانی بود.

AMIR TERROR
12-05-2014, 13:14
گل اینیستا تو وقت اضافه جام جهانی 2010 اوج هیجان بود

یادش بخیر چه حالی داد

Abdolreza2012
12-05-2014, 16:36
دوست دارم دوباره اسپانیا قهرمان شه
البته اسپانیا دیگه اون اسپانیای سابق نیست ولی باز هم میتونه قهرمان شه
به امید دیدن بازیای قشنگ

nw_nk
13-05-2014, 16:05
کارواخال احتمالا به برزیل می رود

لیست اولیه تیم ملی اسپانیا برای جام جهانی برزیل اعلام شد؛ آربلوا خط خورد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آی اسپورت - بیسنته دل بوسکه اسامی 30 بازیکن را در لیست اولیه بازیکنان تیم ملی اسپانیا برای مسابقات جام جهانی قرار داد و به فیفا اعلام کرد.

وی تمام بازیکنان تیم اسپانیای قهرمان جهان به جز آربلوا را در این لیست قرار داده و دخه آ، کارواخال ، آلبرتو موره نو، ایتورآسپه و دیگو کاستا تازه واردین تیم ملی اسپانیا به حساب می آیند.

اسامی 23 بازیکن اعزامی به برزیل پس از بازی فینال لیگ قهرمانان بین رئال مادرید و اتلتیکو مادرید اعلام خواهد شد. این تاریخ بطور حتم روز25 ماه می خواهد بود. اولین بازی اسپانیا روز 13 ژوئن مقابل هلند برگزار می شود.

30 بازیکن لیست اولیه دل بوسکه به شرح زیر است:

دروازه بان ها

کاسیاس - رینا - دخه ا

مدافعین

راموس - پیکه - آلبیول - خاوی مارتینز - خوان فران - یوردی آلبا - اسپلیکوئتا - دنی کارواخال - آلبرتو موره نو

هافبک ها

ژاوی - ژابی آلونسو -اینیستا - کوکه - بوسکتس - کاسورلا - ایتورآسپه - فابرگاس - تیاگو آلکانترا - خوان ماتا - داوید سیلوا

مهاجمین

دیگو کاستا - داوید ویا - فرناندو تورس - نگردو - فرناندو یورنته - پدرو - ناواس

Isco left out of provisional Spain World Cup squad

ویرایش: با تصحیح پست بازیکنان

smspersia
14-05-2014, 12:10
محل طرفداران تیم فوتبال
اسپانیا

دوستانی که عاشق تیم فوتبال
اسپانیا
هستند لطفا اعلام کنند

Iman-Emperatour
14-05-2014, 13:23
چقدر زود گذشت.........!

eman619rv
14-05-2014, 14:16
جوان سال اروپا به تیم ملی دعوت نمیشه!!:n04:
اونوقت اسپه و تیاگو دعوت میشن. مهاجمین هم که عادت داریم همه شون خط بخورند:n09: هر چند سولدادو هم هست اما بازی های بدش زیاد هم کسی رو ناراحت نکرد از دعوت نشدنش!

واقعا خط خوردن اربلوا هم عجیب بود برام! من مطمئنم توی اون پست به مشکل بر میخوریم !

همه اینها به کنار اطمینان ما به دل بوسکه 100 درصده ، فقط امیداورم از 9 کاذب استفاده نکنه که به هیچ وجه جواب نمیده ، سبک اسپانیا حتما اون مهاجم نوک رو لازم داره.
به نظرم نه اتلتیکو و نه لیورپول ، بلکه بهترین بازی های فرناندو تورس برای اسپانیا بوده، همون تکه پازل مهم تیم در قهرمانی های متوالی این سال ها بوده، اما خب با شرایط فعلیش بعیده که فیکس باشه و خب فعلا دیگو گزینه مناسب تریه.

به امید جاودانه شدن.:n12:

مانی 22
17-05-2014, 14:17
از دعوت نشدن ایسکو خیلی ناراحت شدم .... حتی توی رزروها هم نیست ...

Spaniuly
21-05-2014, 15:25
ویوا لا روخا... به امید قهرمانی و موفقیت های اسپانیا بازم قهرمانیم بگو ایشالا
چیزی ندارم برای گفتن جز اینکه با التهابی وصف ناپذیر منتظر دیدن بازیهای اسپانیا هستم... خدایا به بازیکنان تیم ملی اسپانیا قدرت بده که بازم بدرخشن

eman619rv
21-05-2014, 17:51
آربلوا از تيم ملي اسپانيا خداحافظي کرد

مدافع رئال ادريد از يم ملي اسپانيا کناره گيري کرد.

آلوارو آربلوا پس از آنکه نامش در ترکيب تيم ملي فوتبال اسپانيا براي جام جهاني 2014 برزيل قرار نگرفت از لاروخا کناره گيري کرد.

وي در اين زمينه گفت: وقتي به جام جهاني نمي‌روم، کاري از دستم برنمي‌آيد. تصميمم را گرفتم و فکر مي‌کنم دوران من در تيم ملي اسپانيا به پايان رسيده است. اميدوارم تيم ملي بتواند با کسب عنوان قهرماني به کشور بازگردد.

آربلوا در ادامه افزود: ارتباط من با هواداران همواره برايم اهميت بالايي داشته است. از اين موضوع خوشحالم و از احترامي که آنها طي اين سال‌ها به من گذاشتند لذت مي‌برم.

jr07
29-05-2014, 22:27
آقا نبینم تاپیک تیممون بره صفحه دوم

در راستای اسپم نبودن پست: آربلوا چند سال داره که از تیم ملی خداحافظی کرد؟؟

امسال بد قرعه ای برامون افتاده. جدا از سخت بودن گروه تازه اگه به عنوان تیم اولم صعود کنم تو مراحل بعد احتمالا به کرواسی و ایتالیا و آرژانتین و برزیل بخوریم.
ولی اگه تیم دوم بشیم به احتمال قوی با برزیل و انگلیس و آلمان و آرژانتین روبرو بشیم که در هر دو صورت بازی های خیلی سختی رو خواهیم داشت.

scali
30-05-2014, 00:32
خوب منم اومدم به جمع دوستان

به امید تکرار قهرمانی اسپانیا:n12:

Rossin
30-05-2014, 17:15
اسپانیا بعد از پرتغال محبوب ترین تیم منه:n12:
هم باشگاهی برام جذابه هم ملی

به امید قهرمانی یا لااقل نایب قهرمانیش:n12:

MORINIO
31-05-2014, 18:39
فهرست نهایی و 23 نفره تیم ملی اسپانیا

ali+7
02-06-2014, 21:56
ما هم همینجا اعلام طرفداری میکنیم.:n12:

sadeghbb
03-06-2014, 12:52
جای نگردو و کارواخال واقعا خالیه ...

Mehran
04-06-2014, 02:50
آقا اسم منو هم بنویسید. :n01:

به امید تکرار پیروزی :n12:

فانتزی برزیل 2014 برای من: بلژیک شگفتی ساز بشه و اسپانیا هم قهرمان، 50% این هم محقق بشه، خوبه، عالیه :n26:

راستی تا فینال به برزیل میخوریم؟! به آرژانین و آلمان چطور؟

با تشکر مهران...

smspersia
06-06-2014, 09:12
انجمن باز رفت صفحه دوم ؟؟

این فقط یک اسپمه ؟:n02::n02::n02:

SON OF GOD
07-06-2014, 16:58
مخالفت عمومی با پاداش قهرمانی بازیکنان اسپانیا
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به نظر می رسد که در اسپانیا هیچ چیز به مانند جام جهانی نمی تواند یک ملت را با هم متحد کند و هیچ چیز نیز به اندازه میزان پاداش قهرمانی بازیکنان اسپانیا نمی تواند بین یک ملت تفرقه ایجاد کند. در جام جهانی آفریقای جنوبی چند هفته پس از قهرمانی اسپانیا و پس از اینکه 600000 یورو پاداش به هر یک از بازیکنان تیم قهرمان اهدا شد آقای گاسپار یامازارس سخنگوی حزب چپ مجلس اسپانیا اعلام کرد که دولت باید در مورد رقم هنگفت پرداختی به بازیکنان اسپانیا پاسخگو باشد و آنها حتی شکایتی را نیز در این زمینه تنظیم نمودند. شکایتی که البته نتیجه ای نداشت.
اوضاع بد اقتصادی در سال 2010 در اسپانیا دست آویز این شکایت نامه بود. اوضاع در سال 2014 نیز چندان تغییری نکرده است.
دیروز بود که اعلام شد بر اساس توافق بین کاسیاس و ژاوی به عنوان نماینده بازیکنان و فدراسیون فوتبال اسپانیا بنا شده تا در صورت تکرار عنوان قهرمانی مبلغ 720000 یورو به هر بازیکن پاداش داده شود.
در صورت رسیدن به نیمه نهایی 180 هزار و فینال 360 هزار یورو مبلغ این پاداش خواهد بود. این در حالی است که فدراسیون فوتبال برزیل و آلمان به ترتیب 330 و 300 هزار یورو پاداش برای بازیکنان تیم خود در صورت رسیدن به قهرمانی جهان در نظر گرفته اند.
جالب اینجاست که پاداش رسیدن به فینال هر بازیکن اسپانیایی 30 هزار یورو بیشتر از پاداشی است که به هر بازیکن برزیلی در صورت قهرمانی جهان اهدا خواهد شد.

در یورو 2008 و 2012 که اسپانیا به قهرمانی اروپا رسید مبلغ پاداش در نظر گرفته شده به ترتیب 210 و 300 هزار یورو بود.
دیروز آقای پابلو مارتین در واکنش به این مساله عنوان داشت که در اسپانیا هیچ کس با این رقم دریافتی موافق نیست . این درحالی است که کارلوس مارتینس گوریاران با دفاع از فدراسیون فوتبال اسپانیا فوتبال را فراتر از هر ورزشی و چیزی ورای این دنیا معرفی کرد و این پاداش را حق بازیکنان تیم ملی اسپانیا دانست.
با این اوضاع و احوال باید منتظر اتفاقات جدید در صورت قهرمانی اسپانیا در جهان باشیم. یک مخالفت عمومی سازمان یافته در حال شکل گیری است - آی اسپورت

Abdolreza2012
08-06-2014, 12:49

احتمال حضور کارواخال در جام جهانی !

دنی کارواخال که در تعطیلات به سر می برد ممکن است تعطیلاتش را کنسل کند و به اردوی تیم ملی اسپانیا برای حضور در جام جهانی ملحق شود .

در واقع خوانفران دچار مشکلات فیزیکی است و در دیدار دوستانه مقابل ال سالوادور تست نهائی را می دهد و اگر مشکل داشته باشد از لیست تیم ملی خط خواهد خورد و دنی کارواخال که در لیست رزرو تیم ملی اسپانیا حضور دارد جای او را خواهد گرفت .

منبع : مای رونالدو

banii
08-06-2014, 13:39
راستی تا فینال به برزیل میخوریم؟! به آرژانین و آلمان چطور؟

با تشکر مهران...

درود مهران .

بفرض اینکه همین تیمها 4 تیم نیمه نهایی باشند :

در مورد آرژانتین احتمال رویارویی توی نیمه نهایی وجود داره

و با آلمان و برزیل توی فینال

(اگر اتفاقات عجیبی توی مراحل گروهی بیفته یعنی اینکه هر کدوم از این 4 تیم دوم گروهشون بشند میتونه طور دیگه ای باشه ، که با وجود تیم مدعی هلند ، اسپانیا این خطر رو حس میکنه و در اون صورت توی یک هشتم باید به مصاف برزیل بره) :n01:

دو نمونه از پیش بینی های احتمالی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nw_nk
13-06-2014, 18:13
لوئیس فان خال در مصاحبه با سایت فیفا: وقتی اسپانیا (هلند رو در فینال جام جهانی 2010) برد احساس غرور کردم.

من خاطرات بزرگی از آنها (ژاوی و اینیستا) دارم که بیشتر به این دلیل است که این پسر ها انسان های خیلی مهربانی هم بودند.

V E S T A
13-06-2014, 21:26

ترکیب تیم ملی اسپانیا

دیدار دو تیم اسپانیا و هلند می توان خاطرات خوش و تلخی را برای هوادارن این تیم های بوجود بیاورد، دیدار این دو تیم امشب از ساعت 23:30 به وقت تهران پیگیر خواهد شد.

ترکیب احتمالی تیم ملی اسپانیا برای دیدار با هلند

اسپانیا

دروازه بان: ایکر کاسیاس
مدافعان: جرارد پیکه، یوردی آلبا، سرخیو رامویس، خوان فران
هافبک ها: کوکه، ژابی آلونسو، آندرس اینیستا
مهاجمان: پدرو، سس فابرگاس، دیگو کاستا
سرمربی: ویسنته دل بوسکه

ورزش11

هلند در یکی از حساس‌ترین دیدارهای مرحله گروهی جام جهانی برابر اسپانیا به میدان خواهد رفت.

لوئیز فان‌خال سرمربی تیم ملی هلند در اقدامی جالب ترکیب تیمش برابر اسپانیا را بسیار زودتر از موعد اعلام کرد که به شرح زیر است.

دروازه‌بان: یسپر کیلسن

مدافعان: دریل یانمات، ران ولار، استفان دیبریج و برونو مارتینز

هافبک‌ها: دنی بلیند، جاناتان دگوژمان، وزلی اسنایدر، نایجل دیانگ

مهاجمان: آرین روبن، روبین فان پرسی

Spaniuly
13-06-2014, 23:29
لامصب داور فقط تذکر میده حقش بود همه بازیکنان هلند کرت بگیرن بدجوری خطا می کنن داور هم که فقط تذکر میده دی گوژمان مستحق اخراج بود دو خطای بدون توپ با دست انجام داد... گلی که خوردیم مضخرف بود کاسیاس باید سرجاش می ایستاد به نظرم اگه جهش میکرد می گرفت توپ رو به امید موفقیت اسپانیای عزیز... خدایا کمکشون کن

nw_nk
13-06-2014, 23:31
1-1

کاستا و سیلوا دیگه چی می خواستن، ژاوی و اینیستا همه کار کردن
با این تحرک ژاوی اسپانیا فقط مهاجم خوب تا یک نتیجه قاطع کم داشت

دفاع اسپانیا هم مثل دفاع بارسلون سیستم نداره
صحنه فرار اسنایدر چهار نفری رفتن طرفش انگار نه انگار نفر دومی هم هست

:n02:

Black Prince
14-06-2014, 00:26
1-1

کاستا و سیلوا دیگه چی می خواستن، ژاوی و اینیستا همه کار کردن
با این تحرک ژاوی اسپانیا فقط مهاجم خوب تا یک نتیجه قاطع کم داشت

دفاع اسپانیا هم مثل دفاع بارسلون سیستم نداره
صحنه فرار اسنایدر چهار نفری رفتن طرفش انگار نه انگار نفر دومی هم هست

:n02:

وقتی دروازه بان رئال مادرید رو بزارن توی تیم ملی، باید هم این نتیجه رو بگیرن :n25:

yuseph
نابود شدین رفت.:n02:

clau
الان مغموم ترین بازیکن اسپانیا بی شک دیگو کاستاست که شانس پوشیدن پیراهن تیم ملی برزیل از دست داد

خیلی اسپانیا افت کرده انگار نه انگار این تیم همون تیمی بود که بدون گل خورده در مرحله حذفی جام جهانی 2010 قهرمان جهان شده بود:n29:

Layken
14-06-2014, 00:27
وقتی دروازه بان رئال مادرید رو بزارن توی تیم ملی، باید هم این نتیجه رو بگیرن :n25:

تیم ملی اسپانیا 4 تا پاس سالم نداشت بعد شما فقط دروازبان رو دیدی؟

SA3EDLORD
14-06-2014, 00:29
ستون های تیم اسپانیا همه افت کردن : ژاوی - اینیستا - ایکر.
کلا امروز کل تیم اسپانیا بد بود در حد تیم ملی تاهیتی!
ایکر امروز روز خیلی بدش بود اما با این حال من فکر میکنم فقط روی یک گل مقصر بود همون که نتونست کنترل کنه.
اما هیشکی یادش نمیره همین کاسیاس یه جامو از هلند گرفت به همراه اینیستا.
و دلبوسکه ای که خیلی دوسش دارم اما امروز به نظرم همچین باختی بیشتر برمیگشت به خودش..........دعوت نکردن کارواخال و یورنته.........یورنته رو دعوت نکردی که تورسو بذاری اون جلو؟:n29:
فقط امیدوار باشه اسپانیا که شیلی امشب مساوی کنه.....
به نظرم همون بازی شیلی اسپانیا تعیین میکنه چه تیمی بره بالا و اسپانیا حتما باید ببره.....چون تفاضلش خیلی ضعیف شد....... مگه اینکه استرالیا رو بزنه له کنه!
من طرفدار اسپانیا نیستم اما امیدوارم قهرمان دوره قبلی اینطوری مفتضحانه مسابقات رو ترک نکنه.:n12:

Spaniuly
14-06-2014, 00:30
مثله یه تیکه آشغال جر خوردیم! متاسفم
نمی خوام توجیه کنم ولی باز هم داوری در سرنوشت بازی دخیل شد اگه گل سوم که بر روی کاسیاس خطا کردن به ثمر نمی رسید احتمال داشت سرنوشت بازی این نشه ولی نیمه دوم اسپانیا مضخرف بود بازی اسپانیا خیلی بی نظم بود مطمئنا مستحق شکست بودیم هیچ توجیهی هم نیست تورس هم که دیگه با اون حرکت آخرش درخواست نیمکت نشینیش رو تا پایان جام برای اسپانیا تسلیم دل بوسکه کرد... متاسفم متاسفم متاسفم... اسپانیا مثل یک تیم درجه دوی آسیایی فوتبال بازی کرد... همه بد بودن همه اشتباه کردن برای بازیکنان توی زمین متاسفم که با بی غیرتی غرور یک ملت رو شکستن

nw_nk
14-06-2014, 00:32
کی فکرشو می کرد خلا والدز احساس بشه :n02:

اشتباه دل بوسکه در اعتماد به کاستا پیکه تورس و قرار دادن سیلوا در حمله بود
من واقعا نمی دونم هواداران چلسی و سایر تیم ها در کاستا چی می دیدن که اینجور خواهانش بودن

ایشالا دو بازی بعدی
ولی خب در صورت صعود قرار گرفتن روبروی برزیل برای اسپانیا یعنی حذف
باز هلند شانس داره

sasan.69
14-06-2014, 00:32
لعنت به پیکه و راموس و کاسیاس.......:n21:

خداحافظ قهرمانی:n03:

Sepehr SS
14-06-2014, 00:40
تورس عجب فوق العاده بود امشب. جلوی دروازه خالی میزنه سر توپ :n08:

banii
14-06-2014, 00:56
حالا که غروبی غم انگیز پس از روزای خوب و آفتابی رسیده برای ماتادور ها ، من فقط امیدوارم طرفدارای اسپانیا بهش وفادار بمونند و تنهاش نزارند و هوای تیم دیگه نکنند !!

Doublex
14-06-2014, 01:02
اسپانیا چیزی بالاتر از افتضاح بود.

بازی مقابل شیلی هم مطمئنن سخت خواهد بود براش . مخصوصا با وجود ویدال در تیم شیلی

SA3EDLORD
14-06-2014, 01:05
حالا که غروبی غم انگیز پس از روزای خوب و آفتابی رسیده برای ماتادور ها ، من فقط امیدوارم طرفدارای اسپانیا بهش وفادار بمونند و تنهاش نزارند و هوای تیم دیگه نکنند !!
فعلا که همون طرفدارایی که سالای پیش افتخار میکردن که یکی مثه کاسیاس تو دروازشونه امشب دیوار کوتاه تر از کاسیاس پیدا نکردن.... یه شب بد داشت اما تو همین شب بد اسپانیا رو از 7 8 تایی شدن نجات داد.
کل دنیا برای کاسیاس ناراحتن اما ایرانیا شب جشنشونه!
کاتالان های بارسلون عاشق کاسیاسن اما کاتالان های جدائی طلب ایران شب جشنشونه!
متاسفم واقعا!:n29:

Mr.Pooya
14-06-2014, 01:08
سلام

راستش به نظر من نمیشه گفت که اسپانیا صعود نمی کنه از گروهش یا از برزیل می بازه حذف میشه یا حتی قهرمان نمیشه ! درسته خیلی بد بازی کرد ولی تازه بازی اول بود ! پارسال هم اسپانیا بازی اول رو باخت با تعداد گل خیلی کم ولی به همون تعدادی که کم گل خورد حریفش هم ضعیف بود ! در هر صورت امیدوارم بازی های بعدی رو نتایج خوبی بگیره

clau
14-06-2014, 01:12
کاسیاس یکی از عوامل اصلی درخشش اسپانیا در این 3قهرمانی که پشت سر هم کسب کرده بوده

بخصوص درخشش در ضربات پنالتی جام ملت های اروپا سال 2008 مقابل ایتالیا و دوره قبل جام ملت های اروپا در ضربات پنالتی مقابل پرتغال

جام جهانی 2010 هم که هیچ بحثی توش نیست فوق العاده بود

واقعن بی انصافیه با یک بازی عملکرد کاسیاس زیر سوال بره اونم بازی که کل تیم افتضاح بودن:n15:

Hatek
14-06-2014, 01:14
راموس این اخرا توی باشگاه انقدر میومد جلو و گل میزد دفاع یادش رفته بود :n09:
دو بازی بعدی احتمالا جبران میکنن ولی خب برزیل اونطرف رو نمیشه کاریش کرد

Lord-Voldemort
14-06-2014, 02:05
احیانا این اسپانیا قرار نبود قهرمان شه :دی همین طور مدافع عنوان قهرمانی :n09:

پیمان یوسفی یه جمله ای گفت خیلی با حال بود :اسپانیا نشون داد که دود از کنده بلند نمیشه ، ظاهرا دود از سرشون بلند شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Stream
14-06-2014, 02:24
همونطور که دوستان گفتن کل تیم افتضاح بودن.. هم تیمی و هم فردی. شاید تنها بازیکن هایی که بعد از بازی امشب می تونن راحت سرشون رو زمین بگذارن اینیستا و پدرو باشن که نسبتا خوب بودن.

بدترین بازیکن ها: کاسیاس، پیکه، راموس، ژابی آلونسو و دیگو کاستا. بقیه نسبتا متوسط بودن. اما این نتیجه بیشتر اشتباه تاکتیکی دلبوسکه بود که واقعا ضعیف بود.. بازی دادن به کاستا که آماده نیست، گذاشتن این همه هافبک نسبتا کند و طراح در زمین بدون عناصر واقعا تهاجمی.. پدرو باید از ابتدا در زمین می بود. ماتا هم شاید همینطور به جای داوید سیلوا. خط دفاع هم که جای تعریف داره :n02: در جام جهانی قبل کلا دو گل خورد، در یورو یک گل. در این بازی 5 گل :n09:

به هر حال آخر دنیا نیست.. الان شرایط نامساعد هست چون تیم دوم این گروه باید دور بعدی با تیم اول گروه برزیل بازی کنه.

vivabarca
14-06-2014, 02:25
احیانا این اسپانیا قرار نبود قهرمان شه :دی همین طور مدافع عنوان قهرمانی :n09:

پیمان یوسفی یه جمله ای گفت خیلی با حال بود :اسپانیا نشون داد که دود از کنده بلند نمیشه ، ظاهرا دود از سرشون بلند شده :n02:

یوسفی دو تا جمله نوآورانه و جالب گفت یکیش همین دود از کنده! یکی هم اینکه «بعیده دیگه هلند بتونه اسپانیا رو اینجوری گوشه رینگ گیر بیاره!» :n02:

urumchi
14-06-2014, 02:45
پیمان یوسفی یه جمله ای گفت خیلی با حال بود :اسپانیا نشون داد که دود از کنده بلند نمیشه ، ظاهرا دود از سرشون بلند شده

یوسفی دو تا جمله نوآورانه و جالب گفت یکیش همین دود از کنده! یکی هم اینکه «بعیده دیگه هلند بتونه اسپانیا رو اینجوری گوشه رینگ گیر بیاره!»
:n08::n08::n08:
من عمرا دیگه بزنم ماهواره، از امشب فقط از شبکه3 تماشا می کنم
هم فـان و هم تماشا:n02:

Spaniuly
14-06-2014, 09:47
همونطور که دوستان گفتن کل تیم افتضاح بودن.. هم تیمی و هم فردی. شاید تنها بازیکن هایی که بعد از بازی امشب می تونن راحت سرشون رو زمین بگذارن اینیستا و پدرو باشن که نسبتا خوب بودن.

بدترین بازیکن ها: کاسیاس، پیکه، راموس، ژابی آلونسو و دیگو کاستا. بقیه نسبتا متوسط بودن. اما این نتیجه بیشتر اشتباه تاکتیکی دلبوسکه بود که واقعا ضعیف بود.. بازی دادن به کاستا که آماده نیست، گذاشتن این همه هافبک نسبتا کند و طراح در زمین بدون عناصر واقعا تهاجمی.. پدرو باید از ابتدا در زمین می بود. ماتا هم شاید همینطور به جای داوید سیلوا. خط دفاع هم که جای تعریف داره :n02: در جام جهانی قبل کلا دو گل خورد، در یورو یک گل. در این بازی 5 گل :n09:

به هر حال آخر دنیا نیست.. الان شرایط نامساعد هست چون تیم دوم این گروه باید دور بعدی با تیم اول گروه برزیل بازی کنه.

آرمان پدرو بدک نبود وقتی اومد به زمین اما فکر کنم اون جلو شیرین کاریه پدرو بود که توپ لو رفت و منجر به گل پنجم شد... البته از داست دادن توپ موقع حمله چیز بدی نیست... کاریش نمیشه کرد روبن یه هیولاست سرعتش توی دقیقه 80 از قهرمان مسابقات دو میدانی بالاتره! پیکه از روبن جلو تر بود ولی بازم نتونست به پاش برسه اسپانیا هیچ چیزی برای گفتن نداشت در نیمه اول نسبتا متعادل بود بازی ولی گل دوم هلند که نبوغ روبن رو نشون میداد اسپانیا رو داغون کرد کاری که توی نیمه اول در شرایط بهتر مهاجمین اسپانیا نمی تونستن انجام بدن 2 بار توی نیمه اول موقعیت های داخل محوطه رو مثل آب خوردن از دست می دادن... هلند 2 تا فوق ستاره داره توی تیمش : روبین فن پرسی و آرخن روبن و این دو تا ستاره بزرگیشون رو نشون دادن اما اسپانیا واقعا حمله کردن بلد نیست و این یک واقعیته بعد از اتمام دوره توررس و داوید ویّا اسپانیا روی تک موقعیت ها به گل می رسه و بدبختانه جزو تیم هایی هست که وقتی زیاد زیر فشار قرار می گیره زود از هم می پاشه... از انگیزه بالای هلندی ها برای انتقام جویی هم نباید گذشت

SamGun
14-06-2014, 10:02
طرفدار اسپانیا نیستم اما دیشب واقعا پاچیده بود به هیچ وجه انتظار این اختلاف رو نداشتم !! سیستم جدید فانخال واقعا کارآمد بود برای بازی

آقا پیمان یوسفی چه گیری به این 29 نفر داده بود !! :دی

آخه یزید چطوری پیش بینی کردید این نتیجه رو !؟!؟؟! :n04:

aryna
14-06-2014, 10:23
دیشب از اون تا گل خورده فقط میتون بگم یکیش مقصر کاسیاس نبود الباقی همش سوتی و شاهکای ایکر بود و بس

البته مهاجم هم نداشتند کاستا کی بود که دل بوسکه گذاشته بود و اقعا دو سه تا موقعیت در نیمه اول داشت همین کاستا که توپ را با دستپاچگی از دست داد

اگه همین موقعیت دست فابرگاس یا تورس بود حداقل موقع خطر میکرد

و این بال سمت راست اسپانیا کی بود(اسمش را فراموش کردم )اصلا خوب نبود

بردیا
14-06-2014, 11:19
روبن یه هیولاست سرعتش توی دقیقه 80 از قهرمان مسابقات دو میدانی بالاتره! پیکه از روبن جلو تر بود ولی بازم نتونست به پاش برسه
مطمئنی پیکه بود؟
راموس نبود که جلوتر بود ازش و عقب افتاد
کلا اصن دیدنی بود،من دهنم همینطوری وا مونده بود وقتی استارت روبن رو دیدم:n04:

Spaniuly
14-06-2014, 11:30
مطمئنی پیکه بود؟
راموس نبود که جلوتر بود ازش و عقب افتاد
کلا اصن دیدنی بود،من دهنم همینطوری وا مونده بود وقتی استارت روبن رو دیدم:n04:

بله راموس بود من اشتباه کردم ولی حالا چه راموس چه پیکه منظور قدرت بی نظیر دوندگی آرخن روبن هست که واقعا اعجاب آوره

jr07
14-06-2014, 11:49
آقا این پیکه بیچاره رو کم ترول کنید از 5 تا گل فقط روی گل دوم این بدبخت مقصر بود
مقصر اصلی این باخت دلبوسکه بود و تمام
کاسیاس و راموس هم در درجه بعدی مقصرند

تورس هم که ماشاالله جلوی دروازه خالی تو سر توپ میزنه باید یه اسفندی چیزی براش دود کنیم چشم نخوره:n01:

Georges St-Pierre
14-06-2014, 11:59
دیشب خیلی دلم برای کاسیاس سوخت ...
کلا روحیه نداشت و حالش خوب نبود از همون اوله بازیم ...
حالا با یه بازی نمیشه نتیجه گیری کرد اما امیدوارم اسپانیا صعود کنه از گروهش :|

aryna
14-06-2014, 12:07
^
چجوری میشه دلم نسوزه واسه ایکر چون در لالیگا همش ذخیره بود یعنی عملا در رئال نابود شد

اینم گفته ونگر در مورد ایکر
کاسياس تاوان نيمکت نشيني در رئال را داد
سرمربي آرسنال معتقد است که کاسياس تاوان نيمکت نشيني در رئال را به شکل بدي پس داد. او مي گويد دل بوسکه اين توانايي را دارد که تيمش را از بحران خارج و به دور بعد صعود کند.

تيم ملي فوتبال اسپانيا قهرمان جام جهاني 2010 آفريقا جنوبي در نخستين بازي خود در جام جهاني 2014 برزيل شروع کابوس واري داشت و با نتيجه 5 بر يک برابر هلند تن به شکست داد.

شايد خوش بين ترين طرفدار هلند هم انتظار چنين پيروزي پرگلي برابر اسپانيا را نداشت. آرسن ونگر سرمربي توپچي هاي لندن هم انتظار نداشت که اسپانيا با اين نتيجه برابر هلند تن به شکست دهد. او پس از بازي گفت: اسپانيا از روزهاي اوج خود به دور بود و در جريان بازي بارها و بارها اذيت شد به ويژه در خط دفاعي که راموس بسيار ضعيف ظاهر شد و از روزهاي خوب خود به دور بود.

به نقل از ايسنا، او درباره عملکرد کاسياس گفت: کاسياس هم مثل ديگر بازيکنان اسپانيا بد بود. او تاوان نيمکت نشيني در رئال را داد. انتظار نداشتيم که دروازبان بزرگي چون کاسياس چنين گل هايي را دريافت کند. سخت است که يک دروازبان پا به سن گذاشته بتواند در هر بازي خوب ظاهر شود و آمادگي بدني خود را حفظ کند. در کل بايد بگويم که نيمکت نشيني کاسياس در رئال دليل اصلي نمايش ضعيف او در ديدار برابر هلند بود. با اين حال او در بعضي از صحنه ها با شجاعت عمل کرد. اسپانيا بازي را واگذار کرد چرا که هلند بسيار خوب ظاهر شد. بايد به احترام فان خال کلاهمان را از سر برداريم. او در ديدار امشب عملکرد بسيار خوبي داشت و تيمش را هم از نظر بدني و هم از نظر روحي آماده به ميدان فرستاد.

شانس تيم ملي فوتبال اسپانيا با اين شکست سنگين برابر هلند براي صعود به دور بعد کمرنگ شد. ونگر درباره اين سوال که اسپانيا مي تواند به خود آيد و به مراحل بعد صعود کند اين گونه پاسخ داد: بر اين باورم که تساوي اسپانيا در ديدار برابر شيلي کار را بر آنها بسيار سخت مي کند. اسپانيا اگر مي خواهد صعود کند بايد در ديدار بعدي خود به پيروزي برسد. اسپانيا مي تواند به خود آيد. الان ديگر همه چيز به روحيه آنها بر مي گردد. اما سوالي که الان مي توان مطرح کرد اين است که آيا ماتادورها تشنه قهرماني در برزيل هستند؟ از نظر من اسپانيايي ها خاطره بسيار خوبي از اين گروه دارند و دل بوسکه اين توانايي را دارد که بعد از اين شکست سنگين برابر هلند تيمش را بيدار کند. او مربي بسيار خوب و قابل احترامي است.

منبع:ورزش تری

بردیا
14-06-2014, 13:48
بله راموس بود من اشتباه کردم ولی حالا چه راموس چه پیکه منظور قدرت بی نظیر دوندگی آرخن روبن هست که واقعا اعجاب آوره

يه سوال ديگه
الان شما به چه زبوني داريد اسمشو تلفظ ميكنيد؟
چون تلفظ مادري اسمش همون آرين هستش. Arr-yen
تلفظ انگليسي اسمشم ارين هستش بعد شما اسپانيايي تلفظ ميكني اسمشو؟:n13:

Abdolreza2012
14-06-2014, 14:42
برای کسایی که دیشب فقط کاسیاس و دفاع ها رو مقصر میدونم ، متاسفم
چون به نظر من یا بازی دیشبو ندیدن یا کلا ......
کل تیم اسپانیا دیشب فاجعه بود ، دو تا پاس نمی تونستن بدن

کاسیاس رو یه گل مقصر بود
راموس رو یه گل
پیکه رو یه گل
داور تو یه گل
گل اول هم کاسیاس بهتر میتونست کار کنه ولی ون پرسی خیلی خوب زد ، برعکس بازیکن اسپانیا که چیپ آروم زد

از اون طرف هافبک ها و خط حمله خیلی داغون بودن ، چرا از اونا حرفی نمیزنین ؟؟ اگه اونا دو تا گل میزدن ( مخصوصا تورس ) ، اسپانیا اینطوری نابود نمیشد

+

تو جام جهانی 2010 و یورو 2012 اسپانیا بازی اولشو نبرده و قهرمان شده
امکانش هست بتونه دوباره قهرمان شه ولی امکانش هم هست مثله ایتالیایی که 2006 قهرمان شد ولی 2010 حتی از گروهش بالا نیومد بشه

در کل دیشب اسپانیا افتضاح بود ، بخاطر اینکه کل تیم افتضاح بود نه یه نفر
اگه بخواد اینجوری بازی کنه به هیچ جا نمیرسه و امیدوارم بازی های بعدی جبران کنه

خلاء والدز :n08:

Spaniuly
14-06-2014, 14:49
يه سوال ديگه
الان شما به چه زبوني داريد اسمشو تلفظ ميكنيد؟
چون تلفظ مادري اسمش همون آرين هستش. Arr-yen
تلفظ انگليسي اسمشم ارين هستش بعد شما اسپانيايي تلفظ ميكني اسمشو؟:n13:

متاسفانه تلفظ غلط گزارشگران ایرانی که اسم این بازیکن رو آریان و آریَن و آریِ-ن می گن باعث شده که همه فکر کنن حرف J که توی اسم روبن هست ی تلفظ میشه در حالیکه نه R دابل میشه و نه ی وجود داره و اسمش خیلی ساده آرخن هست. نه آریان و نه آرین و نه هیچی به صفحه زیر برید و Listen رو کلیک کنید تا تلفظ دقیق و صحیح رو بشنوید چیزی بین ی و گ و خ میگه

چیزی که روشنه حرف ی به اون شدت و غلظتی که توسط گزارشگران ایرانی گفته می شه نیست و خیلی از کشورا خ تلفظ می کنن... البته کسی هم که توی لینک بالا تلفظ می کنه مشخصه تلفظ حرف خ براش دشوار هست

به هر حال تلفظ حرف J توی اسمش میتونه ((خ)) یا ((ی)) و حتی ((ح)) هم باشه

بردیا
14-06-2014, 15:05
من به تلفظ ويكي پديا كاري ندارم.
از هلندي جماعت ديدم و شنيدم تلفظشو.
حتي گزارشگراي SRF هم آرين تلفظش ميكردن.وگرنه گزارشگراى ايراني كه سابقه سوتى زياد دارن

Sent from my iPhone using Tapatalk

aryna
14-06-2014, 15:22
کاسیاس رو یه گل مقصر بود

شما داری چی میگی ؟
رو یه گل

گل اول ایکر 4الی5 متر از خط دروازه بیرون بود
گل دوم مدافع های مقصر بود
گل سوم بازهم ایکر خروج ناموفقی داشت روی سانتر از سمت چپ زمین
گل چهارم هم شاهکار ایکر بود اونجور سوتی دادن ادم یاد والدز میندازه

گل اخر هم کاسیاس مقصر اصلی بود چون موقعی که روبن توپ را از وسط زمین عبور داد و توپ را جلو انداخت ایکر میتونست با خروج به موقع اش توپ روبن را بیرون از محوطه جریمه دفع کنه به همین راحتی

قانع نشدی بگو با عکس برات بزارم تا توجیه بشی

SA3EDLORD
14-06-2014, 17:27
گل اول ایکر 4الی5 متر از خط دروازه بیرون بود
تو رویا زندگی نکن....... اون فضایی که مدافعا به فن پرسی دادن اون میتونست هر کاری که دلش میخواست هر طوری که میخواست به توپ ضربه بزنه..... اگه کنترل میکرد و شوت میزد کاسیاس رو خط دروازه بود میخواست چیکار کنه؟ مشکل ضربه بی نقص فن پرسی بود نه ایکر.

گل سوم بازهم ایکر خروج ناموفقی داشت روی سانتر از سمت چپ زمین
گل سوم که کلا خطا بود.....اما بازم شما ندیدی سه تا هلندی اومدن برا ضربه سر یه مدافع باهاشون بلند نشد!
گل چهارم اره
گل اخر......ادم از توضیحت خندش میگیره.....توپ تقریبا 6. 7 متر تا جایی که یادم میاد از خط وسط زمین جلوتر بود کاسیاس میخواست تا اونجا با چه سرعتی بیاد توپو دور کنه؟
راموس همون اول میتونست با تکل توپو بزنه..........بیخیال این.........میریم جلوتر.......کاسیاس اومد جلو بعد راموس من نفهمیدم چرا روبنو ول کرد رفت تو دروازه! دو تا مدافع رفتن رو خط دروازه وایستادن کاسیاس چقدر میخواد دنبال روبن بره؟ یه کدوم از مدافعا نیومدن جلو هر دو رو خط دروازه!
قبول دارم کاسیاس خوب نبود دیشب اما این که رو 4 تا گل مقصر اصلی کاسیاس معرفی میشه فقط باید بخندی......ادمای منتظر فرصت :n08:

vivabarca
14-06-2014, 17:30
فقط واسه بارسا تاسف میخورم که فصل بعد باز باید بنیان خط دفاعیش رو پیکه تشکیل بده !!! رو گل اول آفساید رو بدجور پر کرد، رو گل دوم ضعف همیشگیش یعنی تو سر توپ خوردن باعث گل زنی روبن شد! رو گل سوم مثل همیشه از دیلاق بودنش نتونست استفاده کنه! رو گل چهارم با یه تکل کشیده میتونست مانع گلزنی فن پرسی بشه و در نهایت رو گل آخر به طرز عجیبی موقع دویدن زمین خورد وگرنه میتونست به حرکت دوم روبن برسه و مانع گلزنی بشه

albertxx
14-06-2014, 17:36
بازی دیشب هم بهونه ای شد برای کوبیدن کاسیاس !!!

همچین بعضیا صحبت میکنن انگار تیم اسانیا کاملا یکدست و تمیز بازی کرد و کاسیاس فقط باعث باخت بود !!!

واقعا دیشب کدوم بازیکن اسپانیا بازی کاملی انجام داد ؟؟؟
هیچ هدفی نداشتن
فقط انجام پاس های متعدد و بی هدف !!!
دیه گو کاستا که هیچکاری نکرد بجز اینکه یه پنالتی الکی بگیره
مهاجم بعدی هم تورس دروازه خالی رو داره تو سر توپ میزنه !!! :n29:
پیکه هم به لطف بازی های افتضاحش در این چند وقت دیگه شاهکارشو تموم کرد !!!

واقعا نباید به سیستم دلبوسکه که کاملا مشابه سیستم بارسا هست ایراد گرفت ؟؟؟
به قول دوستان با افت بارسلونا تیم اسپانیا هم افت کرد
هدف هم فقط پاس کاری پی در پی و مالکیت توپ یا همون تیکی تاکا

چیزی که بارسلونا فصل قبل جلوی بایرن باهاش نتیجه نگرفت
و این فصل هم خود بارسلونا به همراه بایرن مونیخ با داشتن مالکیت توپ باز هم شکست خوردن و نتیجه حذف از چمیپونز رو در پی داشت !!!

یه آمار جالب در رابطه با این تاکتیک مشترک بارسا و اسپانیا

تو چمپیونز لیگ پارسال بازی ای که بارسا 4 تا از بایرن خورد مالکیت توپ بارسا حدود 65 درصد بود یعنی 2 برابر بایرن و نتیجه 4-0 بایرن شد
خود بایرن هم امسال همین مالکیت 65 درصدی رو جلوی رئال داشت ولی 4-0 از رئال شکست خورد !! (( تو آمار بایرن 69 درصد مالکیت توپ داشت و رئال 31 درصد - چیزی بیشتر از 2 برابر ))

خود بارسلونا که توسط آتلتیکو تو چمپیونز حذف شد بازی رفت که 1-1 شد بارسا 74 درصد مالکیت توپ داشت و آتلتیکو 26 درصد (( حدود 3 برابر آتلتیکو مالکیت دست بارسا بود :n29::n29:))

این ترکیب حال حاضر اسپانیا با افول امثال ژاوی و اینیستا هم کم کم داره مشکل خودشو نشون میده
واقعا نباید دلبوسکه این ترکیب رو عوض کنه و یه سیستم کاملا جدید پیاده سازی کنه ؟؟؟

همین کاسیاس و راموس که دیشب مشکل داشتن تو باری های چمپیونز و کوپا واسه رئال چرا اون همه درخشان ظاهر شدن ؟؟

کاسیاس تنها دروازه بان تاریخ کوپا دل ری هست که فقط با تنها خوردن 1 گل تونست بازی کوپا رو به اتمام برسونه !!! (( اون 1 گل هم تو فینال از بارسا خورد ))

تو چمپیونز هم تو هیچ بازی ای بیشتر از 2 گل نخورد و اگه هم خورد تفاضل بیشتر از 1 گل نیست (( به استثنای بازی با دورتموند که دفاع و هافبک رئال در نبود ژابی افتضاح بودن ))

راموس هم که دیگه هیچ توضیحی لازم نداره
تو رئال این فصل اواخر شاهکار کاشت ولی تو تیم ملی ..........

واقعا دیگه همزمان با پوست اندازی بارسلونا تیم ملی اسپانیا هم باید یه دستی به خودش بکشه و با یه ترکیب و سیستم جدید ظاهر بشه !! وگرنه همین آش و همین کاسه هست !!

Metalhead56
14-06-2014, 17:53
من نمیدونم دلبوسکه چرا پیکه رو که در تمام فصل ضعیف ظاهر شده اصلاً دعوت کرد تو تیم ملی؟درسته که در لالیگا بیشتر مدافعان وسط خارجی هستن ولی مدافعان اسپانیایی دیگه ای بودن که بهتر از پیکه درطول فصل کار کرده بودن و لیاقت بیشتری برای پوشیدن پیراهن تیم ملی داشتن.کلاً دلبوسکه یه مقدار محافظه کاره و فکر میکنه که چون سیستم بازی اسپانیا و این نفرات در جام جهانی قبلی و یورو جواب داده پس تو این جام جهانی هم جواب میده.تو جام کنفدراسیونها دیدیم که نشونه های سقوط اسپانیا کاملاً نمایان شد ولی دلبوسکه از اون مسابقات هیچ درسی نگرفت.

urumchi
14-06-2014, 18:06
albertxx ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) :thumbsup:

............

دیشب کل تیم اسپانیا افتضاح بودن
کوبیدن یه نفر یا دونفر کار اشتباهیه
هم کاسیاس بد بود هم اینیستا
هم راموس هم سیلوا
هم پیکه هم تورس

مشکل اصلی اسپانیا یکدست نبودن تیم دیشب بود و اینکه مثل قبل اون تیم بودن رو ندارن
حتی ژاوی و اینستا که هم باشگاهی هستن هم دیشب باهم اصلا مـچ نبودن و اون هماهنگی
همیشگی رو اصلا نداشتن

بهرحال، اسپانیا یه سیلی خیلی محکم خورد، انشالله به خودش بیاد
نه بخاطر اینکه طرفدار اسپانیا یا بازیکن خاصی هستم، بخاطر اینکه
هر4سال یکبار این رقابت برگزار میشه و طبیعتا همه انتظار بازیهای
زیبا و پایاپای رو داریم تا بازیهایی که یکطرفه و غیررقابتی باشه

aryna
14-06-2014, 20:39
تو رویا زندگی نکن....... اون فضایی که مدافعا به فن پرسی دادن اون میتونست هر کاری که دلش میخواست هر طوری که میخواست به توپ ضربه بزنه..... اگه کنترل میکرد و شوت میزد کاسیاس رو خط دروازه بود میخواست چیکار کنه؟ مشکل ضربه بی نقص فن پرسی بود نه ایکر.

همه چیز گویا است
ایکر چقدر بیرون امده(این بیرون ادمدنش هم بیخاطر متزلزل بوده و اون اعتماد به نفس سالهای پیش را نداره )

گل سوم که کلا خطا بود.....اما بازم شما ندیدی سه تا هلندی اومدن برا ضربه سر یه مدافع باهاشون بلند نشد!
خطا بود یا نبود ایکر خطر کرد امد بیرون از دروازه و نتوانست مشت کنه توپ را

قبول دارم کاسیاس خوب نبود دیشب اما این که رو 4 تا گل مقصر اصلی کاسیاس معرفی میشه فقط باید بخندی......ادمای منتظر فرصت:n08:
فکر میکنی چیزی گیر من میاد میگی فرصت طلب ما اینجا هستیم تا نقد کنیمو اونم با تفکرات خودمون
ولی واقعا برات متاسفم
چون در این سطح بازی کردن کار اسانی نیست (یعنی دروازبان از دروازه خروج داشته باشه بدون مهار یا دور کردن توپ ادم به این خنده اش میگیره:n08::n08:)

SA3EDLORD
14-06-2014, 20:48
همه چیز گویا است
ایکر چقدر بیرون امده(این بیرون ادمدنش هم بیخاطر متزلزل بوده و اون اعتماد به نفس سالهای پیش را نداره )
نگفتم نیومده بیرون گفتم اشتباه نبود بیرون اومدنش.

:n29:

فکر میکنی چیزی گیر من میاد میگی فرصت طلب ما اینجا هستیم تا نقد کنیمو اونم با تفکرات خودمون
ولی واقعا برات متاسفم
چون در این سطح بازی کردن کار اسانی نیست (یعنی دروازبان از دروازه خروج داشته باشه بدون مهار یا دور کردن توپ ادم به این خنده اش میگیره:n08::n08:
)
واسه خودت متاسف باش چون همون ظور که گفتم فوتبالو با رویا و pes اشتباه گرفتی. :n18:

Abdolreza2012
14-06-2014, 22:56

همه چیز گویا است

ولی واقعا برات متاسفم
چون در این سطح بازی کردن کار اسانی نیست (یعنی دروازبان از دروازه خروج داشته باشه بدون مهار یا دور کردن توپ ادم به این خنده اش میگیره:n08::n08:)

اولا اینکه تو این پست حرفایی که نقل و قول کردی به اسم من ، من نزدم ( برای خودت اسم منو گذاشتی روش که چی بشه ؟؟؟ )

حداکثر درکت از فوتبال همینه ؟؟؟
به نظرت چرا کاسیاس نتونست مشت کنه ؟؟؟؟
چون یکی مثل ون پرسی خورد بهش و تعادلشو بهم زد ، اینو که دیدید ؟؟؟؟
یا اینم میخواد بگید تعادل بهم خورد نخورد ایکر خطر کرد اومد بیرون و نتونست مشت کنه توپو ؟؟؟!!!!!!!!!!

+

درسته کاسیاس اعتماد به نفس سابق نداره آ که اونم دلیل محکم داره
ولی تو بازی دیشب همه مقصر بودن نه کاسیاس به تنهایی
امیدوارم اینو دیگه قبول کنید

دیگه جوابتونو نمیدم چون اصلا منطقی تو حرفاتون نیست

aryna
14-06-2014, 23:14
اولا اینکه تو این پست حرفایی که نقل و قول کردی به اسم من ، من نزدم ( برای خودت اسم منو گذاشتی روش که چی بشه ؟؟؟ )

ببخشید حق با شماست اشتباه تایپی بوده الان درستش میکنم

Layken
14-06-2014, 23:15
از نظر من روی گل اول هلند کاسیاس هیچ تقصیری نداشت، وقتی به گل نگاه می کنیم و به پاسی که از وسط میدان داده میشه هیچ دروازابنی نمیتونه کوچکترین تصوری بکنه که مهاجم(اینجا ون پرسی) با چنین استیل خاص و مهارت و توانایی بالا میتونه یک همچین ضربه سری بزنه، ضربه سر با بقیه ضربات خیلی فرق داره به طوری که شاید اگه پاس زمینی میومد کاسیاس عکس العمل دیگه ای میداشت و توپ رو میگرفت.
از طرف دیگه ضربه ون پرسی هم فوق العاده بود، از اون گل هایی بود که اگه نمیشد باید اه میکشیدیم.
از نظر من کاسیاس فقط در گل چهارم مقصر بود.

aryna
14-06-2014, 23:24
^ نظر شما کاملا محترم است اما من اصل حرفم این است اسپانیا با این کاسیاس به هیج جا نمی رسه در این جام
باید فکر به حالش بکنند مسولان اسپانیا

حتما دید دل بوسکه چطوری اخر بازی بازیکنانش را دلداری میداد همش بخاطر روحیه دادن برای بازی بعدی است
ودر کل من میگم دل بوسکه شاید با مهاجمانی که دارد بتوانند گلی در زمین بزنند اما با این مدافع ها و درواز بان حتما در هر بازی چندین گل را دریافت میکنند (مگر اینکه تغییری یا تلنگری ایجاد شود)

Layken
14-06-2014, 23:37
^ نظر شما کاملا محترم است اما من اصل حرفم این است اسپانیا با این کاسیاس به هیج جا نمی رسه در این جام
باید فکر به حالش بکنند مسولان اسپانیا

حتما دید دل بوسکه چطوری اخر بازی بازیکنانش را دلداری میداد همش بخاطر روحیه دادن برای بازی بعدی است
ودر کل من میگم دل بوسکه شاید با مهاجمانی که دارد بتوانند گلی در زمین بزنند اما با این مدافع ها و درواز بان حتما در هر بازی چندین گل را دریافت میکنند (مگر اینکه تغییری یا تلنگری ایجاد شود)

درسته و نظر شما هم محترمه
ولی من شخصا در بازی دیشب کل تیم اسپانیا رو ضعیف دیدم یک جورایی انگار قصد برد نداشتن، مخصوصا در صحنه اخر که تورس به اون شکل به توپ نگاه کرد دیگه واقعا بی انگیزه بودن اسپانیایی هارو نشون داد.
من طرفدار اسپانیا نیستم ولی ارزو میکنم که اگر قرار اسپانیا حذف بشه حداقل به این شکل حذف نشه.

V E S T A
14-06-2014, 23:56

ما یک تیم هستیم. با هم پیروز می شویم واگر شکستی هم حاصل می شود این شکست به گردن همه بازیکنان است
آی اسپورت - یوردی آلبا وینگر تیم اسپانیا در نشست خبری امروز عنوان داشت که اسپانیا متحد تر از هر زمانی است.
وی ادامه داد : "رختکن تیم در پایان بازی آشفته و غمگین بود چرا که کسی انتظار نداشت ما 5 گل از هلند دریافت کنیم.تیم ما بیشتر از هر زمانی متحد شده و اگر تیمی بتواند پس از چنین شکست سنگینی خودش را بالا بکشد ان تیم اسپانیاست."

" ما یک تیم هستیم. با هم پیروز می شویم واگر شکستی هم حاصل می شود این شکست به گردن همه بازیکنان است نه یک یا چند نفر خاص. در بازی دیروز نیمه دوم همه چیز به ضرر ما پیش رفت . بخصوص بعد از گل سوم احساس کردیم که همه چیز تمام شده و بازی از دستمان خارج شد "

S0R3N4
15-06-2014, 01:24

تازه فهميدم مورينيو درباره کاسياس چه مي‌گفت

ديگو مارادونا به انتقاد از ايکر کاسياس پرداخت و گفت: تازه فهميده است مورينيو درباره او چه مي‌گفته است.

اسپانيا در حالي در اولين ديدار خود در جام جهاني با نتيجه پر گل 5 بر يک برابر هلند شکست خورد که ايکر کاسياس دروازه‌بان اسپانيا چندين اشتباه بزرگ از خود نشان داد.

ديگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتين با انتقاد از ايکر کاسياس گفت: بازي کاسياس برابر هلند بدترين بازي‌ بود که از او ديدم. تازه فهميدم که مورينيو درباره کاسياس چه مي‌گفت و به چه دليل او را نيمکت‌نشين کرده بود.

مارادونا در ادامه گفت: کاسياس شرايط خوبي براي محافظت از دروازه اسپانيا برابر هلند نداشت و تاوان اين را هم پرداخت. او بايد در بازي دوم روي نيمکت قرار گيرد. مارادونا همچنين با انتقاد از سرخيو راموس گفت: نفهميدم روبن چطور توانست راموس را جا بگذارد در حالي که 5 متر هم از او عقب بود. به نظر من مدافعان و دروازه‌بان اسپانيا شب بسيار بدي را برابر هلند سپري کردند.

SHAKERDOOST
15-06-2014, 12:04
وقتی مارادونا میگه کاسیاس بده حتما بده
چون مارادونا هیچوقت اشتباه نمیکنه و حقیقت رو میگه
کاسیاس باید به حرفای مارادونا گوش بده
کاش مارادونا مربی اسپانیا بود تا این فضاحت بالا نمیومد

Abdolreza2012
15-06-2014, 12:45

تازه فهميدم مورينيو درباره کاسياس چه مي‌گفت

شما دارید عقده گشایی میکنی
چون تنها جایی که مورینیو نتونست سیستم ریاضتی خودشو پیاده کنه همین رئال بود
علت اینکه نتونست اینکارو بکنه هم مشخصه
منبع خبرتون هم که نیست
گذاشتن 2 تا پست عین هم ، تو تاپیک اسپانیا و رئال مادرید نشون از عقده ای هست که گریبانتونو گرفته ( منم تو هر دوجا جوابتو میدم )

من میخوام بدونم همون مارادونا که این حرفو زده اگه تو 2 سال همش 10 تا بازی انجام میداد میتونست شکمشو تکون بده ؟؟؟!!!!
بعد مورینیو فقط بخاطر لج و لجبازی کاسیاس رو نیمکت نشین کرد نه دلیل فنی ، چون اون موقع کاسیاس هنوز بهترین بود
اگه بحث تاریخ بخواد بشه ، همه میدونن که کاسیاس بهترین بوده و همین کاسیاس بود تیم مورد علاقت رو تو فینال جام جهانی 2010 .... کرد و نذاشت گل بزنن ( تک به تک روبن ، یادت هست که ؟؟؟!!! ) و تیم اسپانیا قهرمان شد

+

همه قبول دارن کاسیاس تو بازی با هلند خوب نبود ( علت هم که مشخصه !!!! لج و لج بازی فرد مورد علاقت با بهترین دروازبان اون سال و نیمکت نشینیش )
امسال هم کاسیاس تو کوپا دل ری بهترین عملکرد رو داشت و تو کل بازی ها فقط و فقط 1 گل خورد ( اون لحظه مارادونا و مورینیو کجا بودن ؟؟؟ )
تو لیگ قهرمانان هم بهترین دروازبان مرحله ی گروهی شد ( تو مراحل بالاتر هم خیلی خوب بود )
اون لحظه شما کجا بود ؟؟؟ یا مارادونا یا مربی مورد علاقت ؟؟؟؟
کسی که تو یه فصل همش 10 تا بازی میکنه و هنوز خودشو تو سطح بالا نگهداشته ، نشون از توانایی هاشه ، که کاسیاس اینکارو تو رئال انجام داد

اگه شما بازی اسپانیا رو دیده باشی ( با چشم باز ) حتما فهمیدی که کل تیم اسپانیا فاجعه بود نه فقط دفاع و دروازبان ، اگه نفهمیدی که ....

در ضمن اگه قراره فقط با یه بازی عملکرد دروازبان بره زیر سوال ، شما عملکرد این فصل مربی مورد علاقتو برو ببین بعد ....

banii
15-06-2014, 13:45
من میخوام بدونم همون مارادونا که این حرفو زده اگه تو 2 سال همش 10 تا بازی انجام میداد میتونست شکمشو تکون بده ؟؟؟!!!!
بعد مورینیو فقط بخاطر لج و لجبازی کاسیاس رو نیمکت نشین کرد نه دلیل فنی ، چون اون موقع کاسیاس هنوز بهترین بود
اگه بحث تاریخ بخواد بشه ، همه میدونن که کاسیاس بهترین بوده و همین کاسیاس بود تیم مورد علاقت رو تو فینال جام جهانی 2010 .... کرد و نذاشت گل بزنن ( تک به تک روبن ، یادت هست که ؟؟؟!!! ) و تیم اسپانیا قهرمان شد

+

همه قبول دارن کاسیاس تو بازی با هلند خوب نبود ( علت هم که مشخصه !!!! لج و لج بازی فرد مورد علاقت با بهترین دروازبان اون سال و نیمکت نشینیش )
.....

شما یکبار توی گوگل سرچ کن بهترین دروازه بان قرن ببین نتیجه چی میاد !

مانوئل نوئر و وایدن فلر هم در حدی نیستند که با بوفون مقایسه بشند چه برسه به کاسیاس ! :n09:

SA3EDLORD
15-06-2014, 13:51

مانوئل نوئر و وایدن فلر هم در حدی نیستند که با بوفون مقایسه بشند چه برسه به کاسیاس !
شما این وسط چی میگی!:n29:
خود بوفون و کاسیاس اینهمه برای هم احترام دارند اما طرفداراشون.........کاسه داغ تر از آش که میگن همینه.....
این مقایسه های مسخره رو بذارید کنار بوفون و کاسیاس هر دو از بهترین های تاریخند!

وقتی مارادونا میگه کاسیاس بده حتما بده
چون مارادونا هیچوقت اشتباه نمیکنه و حقیقت رو میگه
کاسیاس باید به حرفای مارادونا گوش بده
کاش مارادونا مربی اسپانیا بود تا این فضاحت بالا نمیومد
مارادونا با اون فضاحتی که با تیم ملی آرژانتین به بار اورد و بعد با اومدن به تیم عربی و ..... قبلا ثابت کرده که به عنوان مربی خیلی کوچیکه!
دلبوسکه هم با یه باخت نباید کوچیکش کنیم..... دمدمی مزاج نباشیم.

clau
15-06-2014, 14:04
منظورت از بهترین دروازه بان قرن همون دروازه بانیه که بعد از اینکه در فینال جام ملت های اروپا دوره قبل 4گل از اسپانیا خورد و به هیچ توپی نه نگفت آخر بازی داشت با لباش بازی میکرد:n02:

City 17
15-06-2014, 14:39
بحث تیم اسپانیا و بازی با هلند و نمایش ضعیف همه بازیکنان اسپانیا (کاسیاس هم به عنوان یکی از بازیکنان اسپانیا) به کنار، اما صحبت های مارادونا هیچ وقت ملاک نبوده و نخواهد بود، هر فوتبال دوستی که زندگی مارادونا رو دنبال کرده باشه می دونه که مارادونا با وجود اینکه یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ فوتبال هست، یکی از بزرگترین گاف دهنده های تاریخ فوتبال هم هست، چه در دوران بازیگری، چه دوران مربی گری، چه در زندگی شخصی، چه دوران بعد از بازیگری و بی شمار مصاحبه های شرم آوری که داشته، از جمله صحبت های کودکانه ای که مدام با پله دارند، درست مثل دو تا خردسال و هنوز سر عنوان بهترین بازیکن تاریخ و ضایع شدن حق یکی دیگه دعوا دارند!

Layken
15-06-2014, 14:54
اصلا نمیفهمم این صحبت ها و حاشیه های بی مورد که در دنیای فوتبال در مورد کاسیاس پیچیده برای چیه،
مگه ما چند تا اسطوره در این جام 2014 داریم که بخواهیم به این شکل یکیشو خراب کنیم، دیشب که بازی انگلیس و ایتالیا نگاه می کردم به جز پیرلو و جرراد اسطوره دیگه ای من در زمین ندیدم.
و خیلی تیم های دیگه هم به این شکل هستند و بازیکنانی دارند که هیچ وقت تکرار نمیشن.
دیشب یکی از دوستان به من زنگ زده گفته: « اینم از اسطوره باشگاهتون »

اصلا کاری ندارم کاسیاس در رئال بازی میکنه یا در بارسا، در جزیره یا در هر جای دیگه ای، کاسیاس و امثال اون رو من ستایش میکنم و حتا اگه گل به خودی هم بزنن من به احترامشون کلاهمو از سر برمیدارم و اگه قرار باشه در چنین تورنمنت هایی همچین افرادی به خاطر حاشیه ها خراب بشن من عطای چنین مسابقاتی رو به لقایش میبخشم.

aliano
15-06-2014, 15:18
من طرفدار اسپانیا نیستم ولی به نظر من دل بوسکه باید پدرو رو از بازی بعد فیکس بازی بده.با توجه به انرژی و دوندگی بالاش و شرایط اسپانیا توی بازی قبل وجودش لازم به نظر می رسه.همون چند دقیقه ای هم که بازی قبل بازی کرد خیلی موثر و خوب بود.در ضمن فرم خیلی خوبی هم در بازیهای یکسال اخیر اسپانیا داشته.اینیستا و سیلوا هر دو تا بازیساز و پاسورهای فوق العاده ای هستن ولی اون تحرک پدرو در کناره ها رو ندارن.من فکر می کنم دلبوسکه باید از بین ژاوی،بوسکتس و آلونسو یکی رو حتماً بذاره کنار.نمی شه بالانس تیم رو فدای بازی دادن به همه ی بازیکنهای با تجربه ی رئال و بارسا کرد.

SNOW PATROL
15-06-2014, 15:20
اصلا کی اهمیت میده که مارادونا چی گفته ... همون نظرات سیاسیشون بسه

SHAKERDOOST
15-06-2014, 15:33
نظرات مارادونا واسه من که عاشقشم عین سند
مارادونا حتما یه چیزی میدونه که میگه کاسیاس اشتباه کرده
من و شما اگه در حد مارادونا بودیم اونوقت میدونیم نظر بدیم
مارادونا یکه تو دنیا هرچیم بگه 100% درسته و ما باید قبولش کنیم

Spaniuly
15-06-2014, 18:53
اسپانیا با هر بازیکنی برای کسانی که عاشقانه این تیم رو دوست دارن عزیزه اسپانیا مفهوم خاصی برای کسانی که عاشقشن داره اسپانیا احیانا توی جام 98 که شاخ نبود پس چرا وقتی جلوی نیجریه با اون شرایط ناجور وقتی 3-1 باخت غصه خوردیم چرا وقتی مورینتس و کیکو داشتن گل های رنگارنگ رو وارد دروازه بلغارستان می کردن با حسرت نرفتن به دور یک هشتم باز هم دوستشون داشتیم... یادمه وقتی کیکو گل پنجم و ششم تیم رو زد اصلا خوشحالی نکرد واقعا آدم توی جام جهانی گل بزنه و بعد سرش رو پائین بندازه باورش سخته! نیجریه بی معرفت و کثیف تیم دومش رو برابر پاراگوئه به میدان برد و پاراگوئه 3 بر 1 همون اول کاری جلو افتاد و باعث شد 6 گلی که اسپانیا به بلغارستان بزنه پر پر بشه هیه رو - لوئیس انریکه - فرناندو مورینتس و کیکو گل هاشون پرپر شد و اسپانیا حذف شد ولی بازم عشق بود اسپانیا رو با اینکه 12 سالم بود بازم عشق به اسپانیا و فرهنگشون و کشورشون منو شیفته می کرد من به خاطر فوتبالشون عاشق اسپانیا نبودم ولی وقتی پای بازی های ملی اسپانیا توی هر ورزش به میون می اومد با اشتیاق و تعصب براشون دعا می کردم...

ایکر جان تو همیشه برام قهرمان هستی ایکر جان تو کاپیتان بزرگ سربه زیر مودب و محجوب من هستی تو یه اسپانیایی متعصب هستی تو همونی هستی که از جون مایه گذاشتی و کاری کردی که هیچ تیمی توی فوتبال انجام نداده جام جهانی که با دو عنوان قهرمانی جام ملت های اروپا اسکورت شده نمونه نداره این هت تریک اسپانیا قله ای رو فتح کرده که هیچ کسی نتونسته فتح کنه این افتخار جاویدان همیشه همراهته ایکر جان و هیچ چیز این افتخار رو ناپدید نمی کنه...
سرخیو اسطوره غیرت و تعصب اسپانیایی توی قلب من هستی قدرت تو در پاهات نیست توی قلبته که برای اسپانیا می تپه... و دوستت دارم حتی اگه باعث باخت بشی دوستت دارم
خرار پسر کوچولوی اخراجی که منچستر یونایتد از دست داد تو رو و به جایی که تعلق داری برگشتی و نشون دادی که انگلیس برات خیلی کوچیکه تو رو دوست دارم اون نجابت نگاهت رو دوست دارم در حالیکه دنیا حسرت داشتن تیپ و هیکل کاریزماتیکت رو دارن دوست دارم تو قهرمان جهان هستی پسر

اندرس تو ستاره تیمی تو زننده سرور گلهای اسپانیا هستی گلی که نام مقدس اسپانیا رو بر قله جهان برافراشت... هر چی که اتفاق بیفته تو رو دوست دارم تکنیک نابت رو دوست دارم

خاویر عزیزم تویی که هیچ وقت پاس های نابت فراموش نمیشه تویی که برات افتخار اسپانیا اهمیت داره تویی که افتخار فردی رو بوسیدی و گذاشتی کنار و نام تیمی که در اون هستی می جنگی تو قهرمان واقعی و بزرگترین فوتبالیست دنیا هستی تویی که هیچ وقت مسی نذاشت توپ طلا رو بگیری ولی با متانت تمام قبول کردی... هر کسی بود حسودی می کرد اما تو یه ابر مردی تو یه انسان فروتن و واقعی هستی

سسک ، داوید و فرناندو و همه قهرمانان و روح بلند آراگونس فقید شما نامتون در تاریخ اسپانیا جاودان هست... قلب ما اسپانیاست قلب ما جای ستایش اسطوره هاست ما اسطوره ها را ستایش و تمجید می کنیم و به آنها احترام می گذاریم

زنده باد اسپانیا و تا ابد یکپارچه و همدل باد اسپانیا...

اسپانیای بزرگ ورزش بهانه ای برای ابراز عشق و علاقه ام به توست...

Abdolreza2012
16-06-2014, 00:04

مانوئل نوئر و وایدن فلر هم در حدی نیستند که با بوفون مقایسه بشند چه برسه به کاسیاس ! :n09:

اصلا بحث بوفون نبود که ....
به نظرم بحث دروازبان ها دیگه خارج از بحث تاپیک باشه ، ولی فقط یه نکته مونده که :

به هر حال :
فهرست 10 دروازه‌بان برتر قرن 21 جهان به این شرح است:
1)جیان لوئیجی بوفون، ایتالیا- 218 امتیاز
2)ایکر کاسیاس، اسپانیا- 217 امتیاز
3)پتر چک، جمهوری چک- 172 امتیاز
4)ادوین فن درسار، هلند- 116 امتیاز
5)اولیور کان، آلمان- 99 امتیاز
6)ویکتور والدس، اسپانیا- 97 امتیاز
7)دیدا، برزیل- 90 امتیاز
8)جولیو سزار، برزیل- 76 امتیاز
9)ینس لمان، آلمان- 72 امتیاز
10)روبرتو آبوندانزیری، آرژانتین- ‌68 امتیاز

نویر :n13:
وایدن فلر رو که دیگه هیچ چون از سنش هم گذشته ( البته دروازبان خوبی هست ولی تو این رده بندی قرار نخواهد گرفت )
نویر در آینده تو این رنکینگ شاید قرار بگیره ولی حالا براش زوده

در ضمن اختلاف کاسیاس با بوفون فقط و فقط 1 امتیاز هست
یعنی کاسیاسی که تو رده ی دوم بهترین دروازبان ها هست اونم با اختلاف 1 امتیاز رو در حد نویر و وایدن فلر نمیدونید ؟؟؟!!!! :n13:

+

علاوه بر فینال یورو 2012 که دوست عزیزمون clau ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اشاره کرد ، بهتون یک چهارم نهایی یورو 2008 رو هم یادآوری میکنم که همین کاسیاس با گرفتن پنالتی های ایتالیایی ها باعث سعود اسپانیا شد
در حالی که بوفون نتونست چنین کاری کنه

SHAKERDOOST
16-06-2014, 00:27
مهم نظر مارادوناست که درست گفته.

Abdolreza2012
16-06-2014, 01:16
مهم نظر مارادوناست که درست گفته.

شما دیگه تو مارادونا حل شدید

+

دوستان پیشنهاد میکنم این بحث دروازبان ها رو همین جا جمع کنیم
و بپردازیم به موضوع اصلی تاپیک

Aryana_b
16-06-2014, 15:03
امیدوارم اسپانیا بتونه بخودش بیاد دل بوسکه هم یخورده نواوری داشته باشه
این نتیجه حق این تیم نیست :n03:

mohsen14014
16-06-2014, 19:01
همون اول که دیدم کاسیاس تو ترکیبه گفتم حتی اگه اسپانیا همه ی بازیهای جام رو ببره این کار و قرار دادن کاسیاس تو ترکیب اشتباهه ، اما خب ایکر حتی فرصت نداد بازی تموم بشه و این مطلب رو چندین بار مثل چوب توی سرم کوفت ؛ دقیقا سه بار ، همون سه گلی که باعث شد هم دلبوسکه شدیدا تنبیه بشه و هم نتیجه ی فراموش نشدنی رقم بخوره .
علاوه بر اینکه توی دروازه نفرات خیلی خیلی بهتر و آماده تری میتونست قرار بگیره ، ترکیب هم یه جورایی پر از اشتباه و لجاجت بود .
لجاجت بر استفاده از یه عالمه هافبک در کنار همدیگه ، مثلا استفاده ی همزمان از بوسکت و آلونسو !!
قرار دادن دیه گو کاستای ناآماده که به زور میدوید و چند تا موقعیت خوب رو براحتی هدر داد ، در عوض بیرون نگه داشتن ویا ، تورس ، پدرو ... _ ناواس و نگردو هم که اصلا دعوت نشدن !! _
بار تهاجمی تیم فقط رو دوش اینیستا و سیلوا بود که به تنهایی نمیتونستن کاری از پیش ببرن .
پیکه و راموس هم هر کدوم به تنهایی یه گل تقدیم تیم مقابل کردن . پیکه انگار تیم پیشکسوتان بازی میکنه ، با یه تو سر توپ خیلی راحت جا موند .

.

albertxx
16-06-2014, 20:52
خیلی ها میگن که اسپانیا نتیجه بگیره

ولی من امیدوارم از گروه حذف بشه تا فدراسیون فوتبال اسپانیا به خودش بیاد
و متوجه بشه دلبوسکه با این سیستم تیکی تاکا مذخرف که دیگه همه تیم ها متوجه شدن چطور جلوش بازی کنن به جایی نمیرسه !

دیگه وقتش هست که اسانیا یه پوست اندازی اساسی داشته باشه !!!

واقعا چنتا از بازیکن های کلیدی و مهم چرا دعوت نشدن ؟؟؟

ایسکو
کارواخال (( سمت راست رئال این فصل کاملا فوق العاده بود ))

تیم کاملا باید عوض بشه !! چون با این تیم نتیجه گرفتن به درد نمیخوره و جلوتر باز هم به همین مشکل میخورن !!

Soroush HD
18-06-2014, 22:16
اینم از ترکیبتون:کاسياس، آسپلي‌کوئتا، سرخيو راموس، خاوي مارتينز، جوردي آلبا، ژابي آلونسو، سرخيو بوسکتس، آندرس اينيستا، داويد سيلوا، پدرو و ديگو کاستا

Mr.Pooya
18-06-2014, 22:55
اسپانیا تا اینجا یک گل از شیلی عقب افتاده. واقعا چی بر سر اسپانیا اومده امسال :n04:

albertxx
18-06-2014, 23:18
دلبوسکه هیچی واسه ارائه نداره !!!
همون 2010 هم قهرمان شد به لطف تیکی تاکا بارسا بود !!

واقعا هیچ خلاقیتی تو دلبوسکه نیست !!
همون سیستم همیشگی و بازی تکراری !!!

سیستم اسپانیا هم جالبه
- کوکه و ماتا رو نیمکتن !!!!!!!!!!!!!!!

حداقل نصف بازیکن ها باید از ترکیب اصلی برن بیرون !!
با این بازی به استرالیا نبازن خوبه !!!

SA3EDLORD
18-06-2014, 23:21
اخه سانتی کازورلا به اون خوبی رو نیمکت......چرا سیلوا که تو بازی قبل نابود بود...... ماتا کازورلا کوکه ژاوی ........نیمکت به این خوبی....:n29:

aryna
18-06-2014, 23:26
واقعا متاسفم برای اسپانیا که اینقدر انتظارات ازش بالاست اما بازیکنان اسپانیا همه و همه درهم ریخته بازی میکنند

خدا بیامرزه تیکی تاکای بارسا را
امروز این نیمه اول را از بازی با هلند هم بدتر بازی کردند

همشون خودشون را گم کردند(تو شوک بازی قبلی هستند)ولی ؟

clau
18-06-2014, 23:28
دل بوسکه چرا از کوکه استفاده نمیکنه اصلن بازیهای اتلتیکو مادرید این فصل دنبال کرده:n13:

ماتا - فابرگاس رو نیمکت- ویا بهترین گلزن تیم ملی اسپانیا رو نیمکت باشه بعد این کاستا فیکس باشه:n29:

Kamyar_AnathemA
19-06-2014, 00:20
انا لله و انا الیه راجعون

elshaarawy
19-06-2014, 00:28
تسلیت به شما ... کیف کردم :n19::n19:

A.M.D.D.E.V.I.L
19-06-2014, 00:33
همون 2010 کافیه تا 2022

Yi Yi
19-06-2014, 00:42

EngineeR EhsaN
19-06-2014, 00:44
با عرض تسلیت باید بگم که حذف شدن اسپانیا شیرین ترین اتفاق جام تا اینجا بود!!

nw_nk
19-06-2014, 00:51
کاستا تو کل جام حرکت مثبتی جز اون برگردون که مطمئن نیستم به قصد پاس بوده باشه داشت؟

albertxx
19-06-2014, 00:55
خیلی جالبه خبرنگار از دلبوسکه میپرسه آیا وقتش نیست بازیکن ها عوض بشن ؟؟

دلبوسکه میگه فعلا وقت پاسخ دادن به این سوال نیست !!

مثل اینکه هنوز هم آدم نشده !!
فکر کنم همین 11 نفر رو تو 2018 هم ببینیم !!! :n29:

Metalhead56
19-06-2014, 00:56
قبل از جام جهانی تا حدی مشخص بود که اسپانیا نتایج خوبی نخواهد گرفت.تیکی تاکا امسال بایرن و بارسا رو به F داد و حالا در جدیدترین دسته گلش تیم اسپانیا رو هم به F مطلق داد.دلبوسکه نشون داد که خودش بعنوان یک مربی هیچی نیست.چینش اشتباه تیم,سردرگمی محض و ....مطمئن باشید بازی سومش رو هم از استرالیا خواهد باخت و ضعیفترین تیم بین 32 تیم خواهد شد.بعنوان یک هوادار بارسا خوشحالم که تیکی تاکا مرد و مطمئناً هیچ احمقی دیگه جرأت نخواهد داشت که این سیستم ابلهانه رو در تیمش پیاده کنه.

united
19-06-2014, 01:00
اسپانیا آبروی هر چی قهرمان رو هم برد! دوره قبل هم که قهرمان شد اشتباهی قاطی قهرمانها شد!
قهرمانی در جام جهانی برای امثال اسپانیا نیست

Mr.Pooya
19-06-2014, 01:00
خیلی جالبه خبرنگار از دلبوسکه میپرسه آیا وقتش نیست بازیکن ها عوض بشن ؟؟

دلبوسکه میگه فعلا وقت پاسخ دادن به این سوال نیست !!

مثل اینکه هنوز هم آدم نشده !!
فکر کنم همین 11 نفر رو تو 2018 هم ببینیم !!! :n29:

البته اگر 2018 به جام جهانی راه پیدا کنه اسپانیا :n02:

مانی 22
19-06-2014, 01:01
اسپانیا آینده فوق العاده ای داره ...
تو همه پست ها ...
دخه آ، کارواخال، ایسکو،‌ مونیاین و ...
خیلی ساده انگارانست که فکر کنیم اسپانیا کلا تموم شده ...
مطمئنا این شکست آغاز دوره جوون ها و پایان کاسیاس ها و ژاوی ها و اینیستاهاست ...

mmf66
19-06-2014, 01:16
من که خیلی حال کردم من قبل شروع بازی ها به همه میگفتم اسپانیا میبازه و حذف میشه ولی بعضی ها باور نمیکردن

کاشکی به جای آرژانتین اسپانیا تو گروهمون میبود میتونستیم صعود کنیم

Mr.Pooya
19-06-2014, 01:20
البته باخت و بد بازی کردن اسپانیا دلیل نمیشه که دیگه طرفدارش نباشیم. من که خودم هنوز طرفدار اسپانیا هستم :n12:

bestmovie
19-06-2014, 01:27
در واقع اسپانیا قبل از اینکه بازی شروع بشه حذف شده بود عملا هیچ تلاشی نمیکردن که نتیجه رو جبران کنند و بعد از بازی هم از قیافه بازیکن ها معلوم بود ناراحت نیستند زیاد
دلبوسکه باید حد اقل چند تا بازیک جوان و با انگیزه میاورد تا با این با تجربه ها شاید تیم خوبی میشدن خدایی بازیکن های اتلتیکو از بوسکتس و پدرو بهتر نبودن آخه این دو تا یازیکنن که فیکس تو ترکیب اصلی گذاشت کاسیاس هم که اصلا روحیه و انگیزه نداشت ژاوی و خط دفاع هم که هیچی

banii
19-06-2014, 01:56
کاشکی به جای آرژانتین اسپانیا تو گروهمون میبود میتونستیم صعود کنیم
اسپانیا ،کامرون،ایران،پرتغال

تیمو میبستیم برای 9امتیاز:n09:

shamsoddin
19-06-2014, 01:56
اسپانیا از این به بعد دیگه یک تیم درجه سوم اروپایی در حد ایر لند شمالی یا لهستانه ...
یعنی یه باخت 4-0 انقدر باید فراموش ناشدنی باشه که راه به راه توی تاپیک تیم مخالف عرض اندام کنیم؟
.
.

این پایان سبک یازی و خداحافظی نسل اشباع شده از قهرمانی بود و مهمترین چیز برای اسپانیا همین تغییر سبکه، اتلتیکو با همین کوکه و کاستا و بازیکن هایی توی همین رنج اورآل اینجوری موفق میشه و اسپانیا با وجود نسل خوب_هر چند بدون ژاوی و انیستا_ بعدیش کارخیلی سختی برای دوباره احیا شدن نداره ولی فقط دیگه پاس پاس پاس نمیتونه پلن اصلی تیم باشه

eman619rv
19-06-2014, 02:01
حذف شدیم بعد از چندین سال کسب همه افتخار ها واسه منی که قبل این افتخارات اسپانیا رو دوس داشتم رسیدن به اون لحظات و اون دستاورد ها واقعا رویایی بود. و واسه همیشه از این نسل که آرزوهامونو براورده کردن همیشه ممنونم...
دلایل فنی و بحث های تاکتیکی رو میذارم واسه یکم بعد که جو تاپیک ها و خوشحالی یه سری ها و حرف های بی سر و ته شون رو بزنن و برن و بعد بیایم دوتا کلام حرف حساب بزنیم.

اسپانیا از این به بعد دیگه یک تیم درجه سوم اروپایی در حد ایر لند شمالی یا لهستانه ...
فقط به این حرف میشه خندید و خندید و خندید...

aryna
19-06-2014, 02:02
^

دوستان فراموش نکنید شرایط تیم ملی با باشگاهی صد در صد فرق میکنه

اما در خصوص حذف اسپانیا از جام نظر شخصی من این است که دستهای پشت پرده بودند که کار خودشان را بکنند

SA3EDLORD
19-06-2014, 02:03
اسپانیا با نگه داشتن چند بازیکن با تجربه تیم ( مثه ایکر و اینیستا )و تغییر نسل (دقیقا مثه ایتالیا ) میتونه دوباره خودش رو احیا بکنه و دوباره به اوج برگرده.

B3HZ@D
19-06-2014, 02:12
اسپانیا ،کامرون،ایران،پرتغال

تیمو میبستیم برای 9امتیاز:n09:

به نظرم صحبت ها این چنینی دیگه خیلی زیاده رویه .
درسته اسپانیا ضعیف ظاهر شد و نقطه ضعف هایی داشته ولی از هر نظر بخوایم حساب کنیم چه اسپانیا و چه پرتغال از تیم ما به شدت برتر و قوی تر هستن .
از همه مهمتر تیم ملی پرتغال تنها یک بازی داشته اون هم مقابل آلمان که تیمی واقعن قدرتمنده .

ما مقابل نیجربه با اون بازی ضعیفشون به زور 90 دقیقه دفاع به تساوی رسیدیم ... اسپانیا که در بازی مقابل شیلی و بازی مقابل هلند کلی موقعیت داشت میتونه خیلی راحت بارها دروازه ایران رو باز کنه .

اسپانیا یا در اصل دل بوسکه یک اشتباه بزرگ و تاثیر گذار داشت و اون اشتباهی بود که لیپی در جام جهانی 2010 انجامش داد .
دست به ترکیب تیمش نزد و بازیکنانی که نیمکت نشین بودن یا افت کرده بودن و پا به سن گذاشته بودن رو با مهره های جوان و مناسب جایگزین نکرد و ضربه اش رو خورد .

دقیقن همون سناریوی جام جهانی 2010 بود و فقط تیم و بازیکنان شرکت کننده در اون متفاوت بودن.

kamran987456
19-06-2014, 06:48
هر دوره طلایی یک تیم حتما پایانی هم داره ولی اسپانیا آینده اش درخشانه . شک نداشته باشید:n16::n16:

پ.ن : ظاهرا 3 قهرمانی پشت سر هم تو اروپا و جام جهانی باعث شده بود به طرفداران سایر تیم ها فشار زیادی وارد بشه که دارن الان از خوشحالی می ترکن !

jr07
19-06-2014, 08:37
بعضی ها همچین میگن تیکی تاکا مرد انگار اسپانیا تیکی تاکا بازی می کنه.
بازی اسپانیا تو این دو بازی هیچ شباهتی به تیکی تاکا نداشت. حتی بارسا هم دو سه ساله که اون تیکی تاکای واقعی رو به نمایش نمی ذاره.
بعدشم یجوری در مورد بایرن صحبت می کنید که انگار به لیگ دسته دو سقوط کرده:n02: ناسلامتی دو تا جام گرفتند و تو یکی دیگه هم تا نیمه نهایی رفتند. اگه مربی فصل قبل بایرن باقی میموند به نظر من اصلا نمی تونست بازم 3 جام بیاره. ولی بعضیا دلشون بدجور از تیکی تاکا پره تا یه فرصت پیش بیاد میخوان مرگ تیکی تاکا رو اعلام کنند.

hossein blak
19-06-2014, 09:24
ببینم مگه تمام ایالت های اسپانیا با همدیگه خوب نشده بودن؟؟؟؟؟؟پس چه بلایی سر تیم اسپانیا 2010اومده که الان باید بعد از دو بازی وخوردن 7گل اینجوری از جام حذف بشن؟؟؟منکه خیلی از دست این ناراضی ام.

Roy Jackson
19-06-2014, 09:33
^

دوستان فراموش نکنید شرایط تیم ملی با باشگاهی صد در صد فرق میکنه

اما در خصوص حذف اسپانیا از جام نظر شخصی من این است که دستهای پشت پرده بودند که کار خودشان را بکنند

میشه این دستهای پشت پرده رو رو بکنید تا ما هم بدونیم، این حرفا چیه؟ اسپانیا فوق العاده ضعیف ظاهر شد باخت حذف شد تموم شد رفت

Spaniuly
19-06-2014, 09:40
خوب تقدیر این بود که جام 2014 دست رد به سینه اسپاانیا بزنه جام بدی برای اسپانیا بود واقعا بد نه به خاطر دوره قبلی که نتیجه عالی گرفت و قهرمان شد نه حتی سال 98 هم که توی دور گروهی حذف شدیم به این بدی نبود 3-2 توی یه بازی ناجور باختیم بعد در مقابل پاراگوئه و و اون دفاع لامصبش و چیلاورت کم آوردیم و بازی بدون گل شد و برد 6-1 در بازی آخر مقابل بلغارستان نتونست کمکی به صعود بکنه که اونم از کثیف کاری تیم نیجریه بود که مقابل پاراگوئه عمداً باخت تا اسپانیا حذف بشه اون موقع هم با 4 امتیاز و غرض ورزی نیجریه حذف شدیم تیم خوبی بود در دوره 2002 هم با کثافت کاری محض داوران کره به جای ما رفت نیمه نهایی و 2006 هم که تیم واقعا جوون بود و نتیجه بدتر از صعود به دور یک هشتم هم برای اون تیم جوون اسپانیا تحسین برانگیز بود و همون تیم جوون تجربه لازم رو برای دو سال بعدش که یورو 2008 بود داشت که قهرمان بشه و جام 2010 رو هم ببره و و یورو 2012 رو فتح کنه... به عقیده من بدشانسی سراغ تیم اسانیا اومد اگه تک تکی که سیلوا مقابل هلند بدست آورد گل میشد و دو بر صفر جلو می افتادیم اسپانیا 5 گل می خورد پشت بندش؟ آیا امروز جلوی شیلی با این روحیه آشغال ظاهر میشد؟ و همه اینارو بذاریم کنار دل بوسکه نشون داد فقط داشت میوه درخت تنومند آراگونز رو می خورد میوه های شیرین و رسیده که الماس بودن و نیاز به آب دادن نداشتن و فقط باید می خوردیشون دل بوسکه مربی بی فکریه دو قهرمانی 2010 و 2012 به لطف تیم بود... آیا بازی مقابل هلند مشکل از پیکه بود؟ که از ترکیب می ره بیرون در بازی دوم؟ آیا کاسیاس نباید جاش رو به رینا می داد؟ تا یه شکل جدید با روحیه جدید به تیم تزریق بشه کاپیتان ایکر روحش مریضه توی این دو بازی چرا اینو نمی فهمه این دل بوسکه! همین مشکل روحی به کل تیم تزریق شد به دفاع به هافبک! این کاستا بازیکن خوبیه اما آماده نیست مصدوم بود نمی تونست خودش رو آماده کنه چرا از ویا استفاده نکرد توی این دو بازی؟ چرا نباید از ابتدا آلونسو جاش رو به کوکه نمیداد؟ تورس رو به زمین می فرستی که چی بشه!این بازیکن بازی قبلی نشون نداد که آماده نیست و حتی تک به تک رو نمی تونه به گل تبدیل کنه تیم به بازیکنان سرحال نیاز داشت باخت 5-1 یک یه تیم توی این تورنمنت کافی بود که هر یازده بازیکن عوض بشن در بازی دوم ولی دل بوسکه احمق تر از ایناست که اینارو درک کنه... اسپانیا فقط و فقط به غرور دل بوسکه باخت کسی که هیچی تو چنته نداره و فقط شانس داره

scali
19-06-2014, 14:55
واقعا متاسفم

گند زدیم با این بازیهامون

V E S T A
19-06-2014, 15:06
کادر پزشکی تیم ملی فوتبال اسپانیا از سکته خفیف قلبی دل بوسکه خبر دادند.

ویسنته دل بوسکه سرمربی تیم ملی فوتبال اسپانیا در بازگشت به هتل مخصوص اردوی کشورش احساس درد داشت و همین مساله باعث شد تا کادر پزشکی او را معاینه کند.

حدس اولیه کادر پزشکی سکته قلبی خفیف بود و این مورد بعد از رسیدن عمو دل به اورژانس بیمارستان مرکزی شهر تایید شد.بازیکنان تیم ملی اسپانیا تا بازگشت دل بوسکه از بیمارستان در لابی هتل مانده و نگران مربی پیر خود بودند.

نامه نیوز

Aryana_b
19-06-2014, 15:13
جام جهانی بدون کاسیاس :n29::n28:
هنوزم نمیدونم چرا با اینکه 2 بر صفر عقب بودن دل بوسکه مهاجم نیاورد تو بازی
یجوری بازی میکردن انگار 3تا زدن فقط میخوان وقت بگذرونن ... این 2تا بازی بدترین بازی اسپانیا بود پاس اشتباه ...ناهماهنگی...

Abdolreza2012
19-06-2014, 17:04
اسپانیا تو این دو بازی خیلی بد بود
اصلا برای برد نمیرفتن تو بازی
امکان باخت به استرالیا هم هست ، اگه همینجوری بخواد بازی کنه

به هر حال این جام برای اسپانیا تموم شدس ( مثله 2010 برای ایتالیا و هم چنین فرانسه )
اسپانیام باید بتونه خودشو جمع و جور کنه ( مثله ایتالیا و فرانسه ) که تو جام ملت ها و جام های دیگه پیش رو دوباره بشه همون اسپانیایی که 3 تا جام پشت هم برد

jr07
19-06-2014, 17:39
دلبوسکه سکته قلبی کرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](X(1o4zkfprnucuvkq3vxkrdvyc))/detail/361094/sport/world-soccer)

Spaniuly
19-06-2014, 19:55
ترکیب اسپانیا برای بازی مقابل استرالیا بهترین انتخاب می تونه ترکیب زیر باشه

په په رینا

رائول آلبیول خاویر مارتینز
خوردی آلبا خوان فران تورس

ژاوی هرناندز کوکه
آندرس اینیستا خوان ماتا

داوید ویا فابرگاس

اینطوری همه بازیکنان دعوت شده می تونن توی جام حضور داشته باشن حداقل می تونن نشون بدن تغییر در تیم چقدر می تونه روحیه رو عوض کنه

mohsen14014
19-06-2014, 20:12
با درخشش بازیکنان اسپانیایی حاضر در رئال ، اتلتیکو و ستاره های لیگ های مختلف فقط میشه گفت عملکرد دلبوسکه افتضاح بود ...

نگردو و ناواس که اصلا دعوت نشدن بهتر از کاستا نبودن ؟
استفاده ی مجدد از کاسیاس بعد از 3 گلی که به هلند تقدیم کرد چیزی بجز لجاجت یا حماقت و یا ساده اندیشی چی میتونه باشه ؟
استفاده از دو هافبک دفاعی و بیرون گذاشتن ژاوی (بهترین هافبکی که اسپانیا رو راه میندازه) چه دلیلی داره ؟

... و خیلی سوالات دیگه ،

حیف از اینهمه ستاره ...

.

aryna
20-06-2014, 01:24
میشه این دستهای پشت پرده رو رو بکنید تا ما هم بدونیم، این حرفا چیه؟
منم گفتم نظر شخصی ام است
دلیل و مدرک نمیخاد

با اینکه مطمئن هستم بعدا رو خواهد شد(نظر شخصی ام)

joey jordison
20-06-2014, 14:41
ضمن همدردی با طرفدارای اسپانیا باید بگم چند روز دیگه تیم ما (پرتغال) هم به جمع شما میپیونده و حذف میشه:n02: ولی بی شوخی عملکرد بد تیم چه بهونه ای دست بعضیا داده که تا جایی توهم برداشته که تیم فوق ضعیف ایران را حتی با اسپانیا دارن مقاسیه میکنن:n08:حیف که بعضیا وجود انیستا و ژاوی و کاسیاس و ...که نعمت هستن برای فوتبال را نمیتونم درک کنن

hossein blak
21-06-2014, 11:34
ضمن همدردی با طرفدارای اسپانیا باید بگم چند روز دیگه تیم ما (پرتغال) هم به جمع شما میپیونده و حذف میشه:n02: ولی بی شوخی عملکرد بد تیم چه بهونه ای دست بعضیا داده که تا جایی توهم برداشته که تیم فوق ضعیف ایران را حتی با اسپانیا دارن مقاسیه میکنن:n08:حیف که بعضیا وجود انیستا و ژاوی و کاسیاس و ...که نعمت هستن برای فوتبال را نمیتونم درک کنن

با هاتون موافقم ,
یه زمانی وقتی توپ میرسید به انیستا لرزه به اندام بازیکن حریف می افتاد ولی حالا چی با این عملکرد بد , بازیکنان تیمی که اینهمه ستاره داره دل همه روشکست.........!:n03:

joey jordison
21-06-2014, 22:22
خوب حسین جان فوتبال همینه نمیشه انتظار داشت که اسپانیا همیشه قهرمان بشه من مطمئن هستم تیم اسپانیا دوباره روی فرم بر می گرده!

hossein blak
21-06-2014, 22:37
خوب حسین جان فوتبال همینه نمیشه انتظار داشت که اسپانیا همیشه قهرمان بشه من مطمئن هستم تیم اسپانیا دوباره روی فرم بر می گرده!

خدا از دهنت بشنوه که اسپانیا برگرده

بانو . ./
22-06-2014, 11:22
.

.

از اين به بعد از هجدهم ژوئن به عنوان روز تلخي در تاريخ کشور اسپانيا ياد خواهد شد، ابتدا خوان کارلوس پادشاه محبوب اين کشور از سمت خود پس از مدت ها کناره گيري کرد و بعد از آن پادشاهان فوتبال عصر جديد از قله افتخارات به زير کشيده شدند.

از اين به بعد از هجدهم ژوئن به عنوان روز تلخي در تاريخ کشور اسپانيا ياد خواهد شد، ابتدا خوان کارلوس پادشاه محبوب اين کشور از سمت خود پس از مدت ها کناره گيري کرد و بعد از آن پادشاهان فوتبال عصر جديد از قله افتخارات به زير کشيده شدند.

اسپانيا که به عنوان يکي از مدعيان قهرماني به برزيل سفر کرده بود، پس از گذشت کمتر از يک هفته از اين رقابت ها خيلي آرام از رقابت ها کنار رفت، در حقيقت اين تيم در باخت يک بر 5 مقابل هلند و دو بر صفر در مقابل شيلي حرفي براي گفتن نداشت.اين حذف زودهنگام به معناي وقفه اي در فوتبال است. چهارشنبه شب دوران اقتدار لاروخا بعد از سه تورنمنت متوالي به همراه مدل تيکي تاکا به انتهاي راه خود رسيد، ويسنته دل بوسکه همانطور که به موفع از مدل تيکي تاکاي بارسلونا در تيم اسپانيا به خوبي بهره برده بود به همان ميزان نيز زمان مناسب براي ايجاد تغييرات اساسي در تيم را از دست داد.

اين مربي 63 ساله مي بايست از پيامدهاي فصل ناموفق بارسلونا و تاثير آن بر تيم جلوگيري مي کرد، پس از پايان فصل 14-2013 مي توانست تکيه بيشتري به بازيکنان اتلتيکو مادريد، تيم فاتح لاليگا و همچنين لژيونرهاي موفق اسپانيايي نظير خاوي مارتينز، سانتي کازولا و خوان ماتا داشته باشد و براي آنها جايگاه ثابتي در تيم در نظر بگيرد.

به جاي آن دل بوسکه بيشتر به بازيکناني نظير کاسياس و ژاوي که دوران اوج خود را پشت سر گذاشته اند، اعتماد و بازهم اساس تيم خود را بر روي تيم موفق سال هاي 2010 و 2012 پايه ريزي کرد که از بارزترين اين تغييرات مي توان به جايگزيني مهاجم کاذب و يا با تکنيک تيم با ديگو کاستاي قدرتمند اشاره داشت.

اما براي اين مهاجم برزيلي الاصل، اتفاق خوشايندي در اين تورنمنت روي نداد که دليل آن بي ترديد عدم تشابه سيستم بازي تيم ملي اسپانيا با اتلتيکو مادريد بوده است. علاوه براين ستون هاي اصلي ماتادورها بعد از يک فصل طولاني و نفس گير، در جام جهاني چندان تاثيرگذار نبودند که براي نمونه سرجيو راموس و ژابي آلونسو در اين دو بازي بسيار ضعيف تر و دور از انتظارتر از تيم باشگاهي شان رئال مادريد ظاهر شدند.
هم اکنون فوتبال اسپانيا در معرض يک تغيير بزرگ قرار گرفته است که اين نوسازي و تغييرات جديد به احتمال زياد به يک سرمربي ديگر سپرده خواهد شد و بي ترديد دوستداران فوتبال اين کشور نبايد نگران سال هاي عدم درخشش تيم محبوب خود باشند. چون اسپانيا نه تنها در فوتبال باشگاهي، بلکه در فوتبال رده هاي سني نيز حرف هاي بسياري براي گفتن دارد و در سال هاي اخير افتخارات زيادي در اين زمينه کسب کرده است.
فوتبال اسپانيا براي تکرار موفقيت هاي اخير در سال هاي آتي، علاوه بر افکاري جديد نياز به چهره هاي جديدي نيز دارد، همانطور که در راس سيستم سياسي اين کشور نيز بعد از کناره گيري پادشاه کهنسال اين کشور، پرنس فليپه جوان عهده دار امور شده است.

اسپانيا در حقيقت چهارمين تيم در تاريخ جام جهاني است كه به عنوان قهرمان وارد رقابت ها مي شود ولي نمي تواند از مرحله گروهي صعود کند و اولين قهرماني است كه در دو بازي اول خود متحمل دو شكست مي شود. فرانسه در سال 1998 در خانه خود به عنوان قهرماني دست يافت اما اين تيم در سال 2002 از گروه خود بالا نيامد و حذف شد. در ادامه ايتاليا در سال 2006 به عنوان قهرماني رسيد ولي در سال 2010 نتوانست از گروه خود بالا بيايد. در نهايت اسپانيا در سال 2010 قهرماني را در آفريقاي جنوبي از آن خود کرد اما در سال 2014 و در مسابقات جاري جام جهاني 2014 برزيل ناباورانه با 2 شکست متوالي حذف شد. 2 شکست پيا‌پي شاگردان دل‌بوسکه در حالي رقم خورد که در طول تاريخ، سابقه نداشته مدافع عنوان قهرماني در 2 بازي متوالي پس از قهرماني در جام‌ شکست بخورد.

البته برزيل هم در سال 2002 قهرمان و دوره بعد يعني در سال 2006 حذف شد با اين تفاوت که زردپوشان سرزمين قهوه از گروه خود صعود کردند اما در مرحله يک هشتم نهايي شکست خوردند و از جام کنار رفتند.
بعضي اوقات ساده ترين جواب و توضيح بهترين است؛ نسل طلايي لاروخا به پايان دوران اوج خود رسيده بود. كاسياس در برزيل اشتباهات عجيب و باورنكردني را به خصوص در بازي مقابل هلند مرتكب شد، ژاوي مغز متفكر تيكي تاكا از آمادگي به دور بود و ديگر توانايي گرفتن نبض بازي تيم در دست را نداشت وحتي در بازي با شيلي در تركيب اصلي نيز قرار نگرفت.

حريفان نيز متوجه شدند كه ديگر اسپانياي قدرتمند سال هاي گذشته را پيش رو ندارند. هلند و شيلي از ابتداي ديدار مقابل اسپانيا شروع به حمله كردند و بازيكن صاحب توپ را مدام تحت فشار قرار مي دادند و در اين راه موفق نيز شدند. اسپانيا نه با تكيه بر تيكي تاكا و نه با قدرت هجومي تيم نتوانست به موفقيتي در اين دو ديدار بدست يابد و تنها گل آنها نيز از روي يك خطاي پنالتي مشكوك به ثمر رسيده است.

تعداد پاس هاي نامطمئن و اشتباه شاگردان دل بوسكه در اين دو بازي به طور شگفت آوري زياد بود و خيلي سريع آنها مالكيت توپ رابه حريف واگذار مي کردند. كه نمونه بارز آن در عملكرد ضعيف اينيستا قابل مشاهده بود. حتي شش دقيقه وقت اضافه بازي با شيلي نيز به عنوان آخرين دقايق، براي نجات ماتادروها كافي نبود و باعث نشد كه حذف اسپانيا، اين رويداد تلخ به زمان ديگري موكول شود.چهارشنبه شب در استاديوم ماراكاناي سائوپائولو يكي از بزرگ ترين تيم هاي تاريخ فوتبال به پايان دوران خود رسيد، وداعي تلخ كه بي ترديد نتيجه عملكرد خود تيم بود. اين نسل طلايي لاروخا لحظات خوب و ارزشمندي را براي همه دوستداران فوتبال زيبا به يادگار گذاشته اند و براي هميشه در يادها باقي خواهند ماند.اما اين شكست بي ترديد انگيزه و قدرت ساير تيم هاي مدعي جام را افزايش خواهد داد، چون از چهارشنبه شب مشخص شده است كه فوتبال از سال 2014، سرانجام پادشاهي ديگر خواهد داشت.

90

.

velas01
22-06-2014, 11:26
برای تیم اسپانیا و و ضعیتی که در این جام پیدا کرد قطعا باید آسیب شناسی بشه و معلوم بشه که چرا این اتفاقات برای این تیم پر ستاره افتاد، چون این تیم هم از لحاظ مربی ستاره است و هم از لحاظ بازیکن.

albertxx
23-06-2014, 10:24
فابرگاس از تمرين گروهي اخراج شد
سرمربي تيم ملي فوتبال اسپانيا سسک فابرگاس را از تمرين گروهي محروم کرد.

در تمرين روز گذشته تيم ملي اسپانيا دل‌بوسکه نسبت به عملکرد سسک فابرگاس ابراز ناراحتي کرد و عصباني شد.

پس از اين سرمربي ماتادورها هافبک تازه ملحق شده به چلسي را از تمرين گروهي بيرون کرد و فابرگاس هم به سرعت زمين تمريني را ترک کرد.

اين واکنش دل بوسکه مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت.

سرمربي اسپانيا در نشست خبري خود هم نسبت به عملکرد هافبک تيمش ابراز ناراحتي کرد و گفت که فابرگاس چندان براي تيم تلاش نمي‌کند.

nw_nk
23-06-2014, 17:30
رینا : اگر سیلوا آن تک به تک را گل می کرد سرنوشتمان عوض می شد

په په رینا دروازه بان تیم ناپولی و تیم ملی اسپانیا اعتقاد دارد که اگر تیم اسپانیا نتوانسته به دور بعدی صعود کند به دلیل عملکرد بهتر تیم های دیگر بوده و اینکه اگر داوید سیلوا در بازی با هلند آن تک به تک را گل می کرد و اسپانیا 2-0 پیش می افتاد الان سرنوشت این تیم جور دیگری رقم خورده بود.

Spaniuly
23-06-2014, 20:11
خوب همونطور که حدس می زدم دل بوسکه بازیکنای ذخریه که در دو بازی قبلی فیکس نبودن فیکس بازی داده توی پست قبلیم هم توی صفحه قبل نوشته بودم که ترکیب احتمالی می تونه همینی باشه که الان می بینیم... حیف این تیم که با دستان توانمند دل بوسکه تیکه تیکه شد... اولین گل اسپانیا رو در این جام (در جریان بازی) رو هم ویا زد! می بینید که دل بوسکه چقدر غلط فکر می کنه!

yuseph
23-06-2014, 20:41
ولی بی شوخی عملکرد بد تیم چه بهونه ای دست بعضیا داده که تا جایی توهم برداشته که تیم فوق ضعیف ایران را حتی با اسپانیا دارن مقاسیه میکنن:n08:
حیف که بعضیا وجود انیستا و ژاوی و کاسیاس و ...که نعمت هستن برای فوتبال را نمیتونم درک کنن

از لحاظ آماری بله ایران خیلی بهتر از اسپانیا نتیجه گرفته اما از تمامی جهات دیگه نه.
در مورد اون بازیکنان هم شما یه وقت انتظار نداری که اونها تا ابد به فوتبال خدمت کنن(به قول خودتون)
اسپانیا نباید توی توهم داشتن نسلی طلایی 2سال رو میگرفت تخت میخوابید!
این وضعیت کنونی اونها نشون میده اونها هیچ برنامه ای برایب جایگزینی نسل به صطلاح طلایی سابق نداشتن.
الان هم دیر نشده انشالله از امروز شروع کنن شاید 24سال دیگه برسن به یه نسل خوب دیگه.

Aryana_b
23-06-2014, 23:03
داوید ویا خداحافظی کرد :n28::n29:

nw_nk
23-06-2014, 23:07
خداحافظ ویا - بزرگ ترین مهاجم تاریخ اسپانیا

Adios, Villa - Spain's greatest ever striker

از لحاظ آماری بله ایران خیلی بهتر از اسپانیا نتیجه گرفته اما از تمامی جهات دیگه نه.
در مورد اون بازیکنان هم شما یه وقت انتظار نداری که اونها تا ابد به فوتبال خدمت کنن(به قول خودتون)
اسپانیا نباید توی توهم داشتن نسلی طلایی 2سال رو میگرفت تخت میخوابید!
این وضعیت کنونی اونها نشون میده اونها هیچ برنامه ای برایب جایگزینی نسل به صطلاح طلایی سابق نداشتن.
الان هم دیر نشده انشالله از امروز شروع کنن شاید 24سال دیگه برسن به یه نسل خوب دیگه.

یوسف جان فوتبال جوانان بارسلونا و اسپانیا رو دنبال میکنی؟ اصلا نگران نباش :n02:
از آخرین قهرمانی آلمان 20 سال میگذره
بزارین این نسل آلمان به یه چیزی برسه بعد واسه این نسل اسپانیا کری بخونین

Spaniuly
23-06-2014, 23:15
داوید ویا خداحافظی کرد :n28::n29:

آدیوس ال گوآخه:n14:

Aryana_b
23-06-2014, 23:18
چقد دلم سوخت داوید ویا , برترین گلزن اسپانیا ...
نمیدونم چرا تو 2تا بازی اول ,دل بوسکه ازش استفاده نکرد مخصوصن تو بازی با شیلی که نیاز به مهاجم داشتن
کاش تا آخر بازی تو زمین میموند:n29:

hossein blak
23-06-2014, 23:26
چقد دلم سوخت داوید ویا , برترین گلزن اسپانیا ...
نمیدونم چرا تو 2تا بازی اول ,دل بوسکه ازش استفاده نکرد مخصوصن تو بازی با شیلی که نیاز به مهاجم داشتن
کاش تا آخر بازی تو زمین میموند:n29:

حالا قراره تو کدوم تیم بره

yuseph
23-06-2014, 23:48
یوسف جان فوتبال جوانان بارسلونا و اسپانیا رو دنبال میکنی؟ اصلا نگران نباش :n02:

از آخرین قهرمانی آلمان 20 سال میگذره
بزارین این نسل آلمان به یه چیزی برسه بعد واسه این نسل اسپانیا کری بخونین

آره عزیزم اگه ریا نباشه دنبال میکنیم البته با اکراه :دی
همون طوری که گفتم شما تا 24سال دیگه ممکنه برسید به همچین نسلی نه اینکه هیچ ستاره ای نخواهید داشت.منظورم رو متوجه نشده بودی.
نگران هم نیستم جون سینا،آخه اسپانیا که دیگه نگرانی نداره کلا. :دی
در مورد نسل فوتبال آلمان هم موافقم که اونها فوق العاده هستن اما هیچ وقت طلایی نبودن حداقلش برای شما!
لامصبا شما که کلوزه،نوئر،پولدی،شواینی و مولر و....رو با انگشت کوچیکه اینیستا هم قیاس نمیکنید چطور الان شدن نسل برابر نسل شماو ازشون انتظار کسب جام دارید؟
هرچند بعداز قهرمانی در این جام با سر میریم تو سینه تمام این انتقادات بی پایه و اساس یک جانبه :دی

albertxx
24-06-2014, 00:12
فکر کنم موج خداحافظی از تیم ملی اسپانیا شروع میشه !!

با داوید ویا شروع شد و با ژاوی و آلونسو ادامه پیدا میکنه و باید دید به کجا ختم میشه !! :n02:

داوید ویا استارت پوست اندازی اسپانیا رو زد تا بازیکنان پا به سن گذاشته خداحافظی کنن و شاید دلبوسکه رستگار بشه و به 4 تا جوون میدون بده !!:n02: (( البته داوید ویا میتونست تا یه مدتی بازی کنه ولی فکر کنم کار خوبی کرد خداحافظی کرد ))

با این وجود من چشم آب نمیخوره دلبوسکه یه تیم جوون رو بیاره
بعد از خداحافظی بازیکن ها فکر کنم جای اونها رو تو زمین خالی میذاره !! :n02: (( 4 1 2 )) :n02: 2 تا هافبک خالی میزاره (( آلونسو و ژاوی )) و 1 مهاجم (( ویا ))

Spaniuly
24-06-2014, 09:34
اسپانیا موفق شد فوتبالش رو رشد بده علاقه اسپانیایی ها به فوتبال جواب داد و شکوفا شدن شما شک نکنید که دیگه اسپانیا سقوط نمی کنه ببینید مشکلی که کشورهایی مثل سوئد و پرتغال و بلژیک و سوئیس و ... دارن اینه که روی فوتبال پایه کار نمی کنن... این تیم ها جرقه ای در یک برهه می زنن و تمام ولی اسپانیا با امپراطوری 6 ساله نشون داد که شایسته عنوان بهترین کشور فوتبالی بوده و هست حضور سه تیم اسپانیایی در چمپیونز لیگ و برگزاری فینال تمام اسپانیایی برای بار چندم و قهرمانی تیم سویا در یورو لیگ و افتخارات فوتبالی که برای تیم های لالیگایی رقم می خوره نشان از کیفیت بالای فوتبال در این کشوره...

مانی 22
24-06-2014, 12:16
حالا قراره تو کدوم تیم بره

میره به نیویورک سیتی. تیمی که برای مالکان منچستر سیتی هست. البته قبلش به صورت قرضی به ملبورن سیتی استرالیا میره که اونم مال منچستر سیتی هست ! چون لیگ آمریکا دیر شروع میشه اول میره استرالیا بعد که لیگ آمریکا شروع شد میره نیویورک سیتی.

ae2009
24-06-2014, 12:57
خبر مهم!
به گزارش جهان به نقل از مهر، در مطلب کانال ۲۴ ترکیه که به نقل از سایت نشنال ریپورت منتشر شده آمده است: "دکتر جیروجیو برتولوچی که مسئول تست‌گیری از بازیکنان به نمایندگی از فیفا است، در مصاحبه‌ای گفت که بعد از بازی اسپانیا و هلند از بازیکنان هلندی تست دوپینگ گرفته شد و تست ۶ نفر آنها مثبت از آب درآمد. در تست انجام شده نمونه‌هایی از داروهای نیروزا موجود بود که در این راستا بازیکنان تنها شامل جزای نقدی شدند.

دکتر برتولوچی در ادامه ضمن خودداری از ارائه توضیحات بیشتر اعلام کرد که این واقعه بسیار شرم آور بوده اما نمی‌تواند اسامی بازیکنان مذکور را اعلام کند.

مسئول تست‌گیری از بازیکنان به نمایندگی از فیفا با بیان اینکه ادامه حضور هلند در مسابقات عادلانه نیست، افزود: موضوع را به فیفا اعلام کرده‌اند و فیفا فقط بر پیگیری عملکرد این بازیکنان تاکید کرده و معلوم نیست که چرا به ادامه حضور آنان اجازه داده شده است.

در پی اعلام این خبر ویسنت دل بوسکه سرمربی تیم اسپانیا گفت که در صورتیکه این موضوع حقیقت داشته باشد، با یک وضعیت بسیار ننگین و کثیف مواجه هستیم و هیچ جمله‌ای نمی‌توانم در این مورد به زبان بیاورم. می‌دانم که زندگی همیشه عادل نیست ولی این وضعیت که با شرایط دیگر بسیار فرق دارد و در صورت اثبات این موضوع فیفا باید شرمسار باشد."

انتشار چنین خبری از سوی کانال ۲۴ ترکیه درحالی صورت گرفته که رسانه‌های معتبر جهان تا لحظه انتشار این خبر، اشاره‌ای به این اتفاق مهم و تکان‌دهنده نداشته‌اند :n24:

Iman-Emperatour
25-06-2014, 14:49
اسپانیا هم به درد فرانسه ی 2002 و ایتالیای 2010 دچار شد.یعنی حذف در مرحله گروهی بعد از قهرمانی در جام جهانی...
دلبوسکه فکر میکرد میتونه با همین تیم هم دوباره در جام جهانی آقایی کنه و با اتکا به اسم ها پای به این رقابت ها گذاشته بود.اسپانیا نسبت به 4 سال قبل تغییرات کمی رو در ترکیبش ایجاد کرده بود و اسکلت اصلی تیمش رو همون تیم 4 سال پیش تشکیل میدادند.تیمی که هیچ نشونی از اون اسپانیای با طراوت و مقتدر که میشناختیم نداشت.
ایتالیای 2010 و فرانسه ی 2002 با کمترین تغییر نسبت به جام جهانی قبلیشون سرنوشتی جز حذف زودهنگام نداشتند.حتی آلمانی که قهرمان یورو 96 شده بود در جام جهانی 98 و یورو 2000 حرفی برای گفتن نداشت.
هر تیمی که در فوتبال میخواد موفق بشه یا موفقیتش رو ادامه بده نیاز داره تا هر سال ابزارش رو آپدیت کنه.هر تیمی که در فوتبال میخواد موفق بشه یا موفقیتش رو ادامه بده نیاز داره تا هر سال ابزارش رو آپدیت کنه.
ویا و ژاوی اول افرادی بودند که خواستند اسپانیا پوست اندازی کنه و تیم مثل سالهای 2006-2007 جان تازه ای بگیره و حالا نوبت بقیه س...
به امید موفقیت یه اسپانیا جدید در یورو 2016....

Metalhead56
25-06-2014, 18:11
هر سه تیم اسپانیا,ایتالیا و انگلیس که حذف شدن یک نکته مشترک داشتن و اون کهنگی و عدم نوآوری بود.بین این سه تا اسپانیا از همه کهنه تر بود با بازیکنانی بی انگیزه و بی علاقه و مربی ای که مصداق کامل اصلاح انگلیسی one trick pony بود.مشکل اسپانیا علاوه بر بی انگیزگی و خستگی بازیکنانش خود دلبوسکه بود که هیچ نوآوری از خودش نداره و محافظه کاری بیش از حدش تیم رو نابود کرد.فدراسیون فوتبال اسپانیا هم چرخه اشتباهات رو کامل کرد و دلبوسکه رو ابقا کرد در صورتی که دلبوسکه بعنوان یک مربی دیگه هیچ حقه ای در آستین نداره.

City 17
25-06-2014, 18:34
خبر مهم!
به گزارش جهان به نقل از مهر، در مطلب کانال ۲۴ ترکیه که به نقل از سایت نشنال ریپورت منتشر شده آمده است: "دکتر جیروجیو برتولوچی که مسئول تست‌گیری از بازیکنان به نمایندگی از فیفا است، در مصاحبه‌ای گفت که بعد از بازی اسپانیا و هلند از بازیکنان هلندی تست دوپینگ گرفته شد و تست ۶ نفر آنها مثبت از آب درآمد. در تست انجام شده نمونه‌هایی از داروهای نیروزا موجود بود که در این راستا بازیکنان تنها شامل جزای نقدی شدند.

دکتر برتولوچی در ادامه ضمن خودداری از ارائه توضیحات بیشتر اعلام کرد که این واقعه بسیار شرم آور بوده اما نمی‌تواند اسامی بازیکنان مذکور را اعلام کند.

مسئول تست‌گیری از بازیکنان به نمایندگی از فیفا با بیان اینکه ادامه حضور هلند در مسابقات عادلانه نیست، افزود: موضوع را به فیفا اعلام کرده‌اند و فیفا فقط بر پیگیری عملکرد این بازیکنان تاکید کرده و معلوم نیست که چرا به ادامه حضور آنان اجازه داده شده است.

در پی اعلام این خبر ویسنت دل بوسکه سرمربی تیم اسپانیا گفت که در صورتیکه این موضوع حقیقت داشته باشد، با یک وضعیت بسیار ننگین و کثیف مواجه هستیم و هیچ جمله‌ای نمی‌توانم در این مورد به زبان بیاورم. می‌دانم که زندگی همیشه عادل نیست ولی این وضعیت که با شرایط دیگر بسیار فرق دارد و در صورت اثبات این موضوع فیفا باید شرمسار باشد."

انتشار چنین خبری از سوی کانال ۲۴ ترکیه درحالی صورت گرفته که رسانه‌های معتبر جهان تا لحظه انتشار این خبر، اشاره‌ای به این اتفاق مهم و تکان‌دهنده نداشته‌اند :n24:
این دیگه از اون دسته از اخبار رسانه های زرد هست که همیشه با یک تیتر جنجالی سعی می کنند آمار کلیک ها و بازدیدهاشون رو بالا ببرند.
اگر همچین خبری حتی ذره ای صحت داشت، رسانه های اسپانیایی، که اتفاقا از رسانه های قدرتمند اروپا هستند، واکنش های تندی نشون می دادند.
یعنی رسانه های اسپانیایی هم ذی نفع هستند که سکوت اختیار کردند؟!

aryna
25-06-2014, 19:17
این خبر هم میتونه صداق پست های قبلی من باشه که گفتم دستهایی در کار است تا اسپانیا حذف شد

این خبر با عنوان

احتمال حذف بارسلونا از لاليگا به دلايل سياسي

وزير کشور اسپانيا از احتمال کنار گذاشته شدن آبي‌واناري‌پوشان کاتالونيا از ليگ دسته اول فوتبال اسپانيا خبر داد.

خورخه فرناندس دياس، وزير کشور اسپانيا اعلام کرد در صورتي که تلاش کاتالان‌ها براي استقلال از اسپانيا به نتيجه برسد،‌ آبي‌واناري‌پوشان اين ايالت ديگر اجازه بازي در ليگ دسته اول فوتبال اسپانيا را ندارند.

باشگاه بارسلونا يکي از سمبل‌هاي کاتالونيا و مبارزه اين ايالت براي استقلال از دولت اسپانياست. از رنگ‌‌‌هاي زرد و قرمزي که روي لوگوي اين باشگاه نقش بسته گرفته تا پيراهن دوم اين تيم که راه‌راه قرمزوزرد است و همچنين حضور گروهي از بازيکنان اين تيم در تيم ملي کاتالونيا همه و همه از گرايش سياسي سران بارسلونا به پيروزي کاتالونيا در استقلال از اسپانيا حکايت دارد.

به نقل از تسنيم، به همين دليل خورخه فرناندس دياس معتقد است بارسلونا شايستگي ماندن در جمع تيم‌هاي اسپانيايي‌ را ندارد اگر کاتالونيا کشوري مستقل شود. او اظهار داشت: اين ايده که بارسلونا بعد از استقلال کاتالونيا باز هم مي‌تواند در لاليگا بماند يک نظر خنده‌دار و بي‌مفهوم است. خيلي جالب است چون سرمداران سياست استقلال کاتالونيا، هنوز فکر مي‌کنند که بارسلونا مي‌تواند به رقابت‌ خود در ليگ اسپانيا ادامه دهد آن هم در حالي که جزوي از اسپانيا نيست. مضحک است، اينطور نيست؟

تأکيد وزير کشور اسپانيا بر ضرورت حذف بارسلونا از لاليگا در صورت استقلال کاتالونيا چند روز پس از آن صورت گرفته است که فرانسوي‌ها اعلام کردند بارسا مي‌تواند در صورت تمايل در لوشامپيونه (ليگ دسته اول فوتبال فرانسه) بازي کند، پيشنهادي که ‌آبي‌واناري‌پوشان آن را نپذيرفته‌اند.

منبع :ورزش تری

S0R3N4
30-06-2014, 12:05
کارلوس: کاسياس دليل اصلي ناکامي اسپانيا بود

ستاره سابق تيم ملي فوتبال برزيل عملکرد ضعيف کاسياس را دليل اصلي ناکامي اسپانيا در جام جهاني برزيل دانست. او همچنين به ستايش از جيمز رودريگس ستاره تيم ملي کلمبيا پرداخت و از فلورنتينو پرس خواست تا او را جذب کند.

تيم ملي فوتبال اسپانيا در جام جهاني برزيل عملکرد کابوس واري داشت و با دو شکست و يک پيروزي حتي نتوانست از مرحله گروهي صعود کند.

درباره علت ناکامي ماتادورها در برزيل زياد بحث شده است. روبرتو کارلوس، ستاره سابق تيم ملي فوتبال برزيل بر اين باور است که نمايش ضعيف کاسياس دليل اصلي حذف شدن اسپانيا بود. او گفت: در برزيل وقتي تيمي پيروز مي شود مي گويند همه با هم پيروز مي شوند و همه با هم شکست مي خورند. به نظر من ايکر کاسياس در برزيل آماده نبود و همين باعث شد تا اسپانيا برابر حريفان خود به راحتي تن به شکست دهد. البته بايد اين را هم گفت که ديگر بازيکنان اسپانيا هم نتوانستند به سنگربان خود کمک کنند.

کارلوس که در رئال مادريد با کاسياس همبازي بود ادامه داد: دو نوع بازيکن هستند که نبايد اشتباه کنند و آن دروازبان و مهاجم هستند. وقتي آنها اشتباه مي کنند همه زبان به انتقاد مي گشايند. کاسياس مي تواند مسئوليت ناکامي اسپانيا در برزيل را برعهده گيرد. من از دوستان صميمي ايکر و از طرفداران فوتبال اسپانيا هستم اما در فوتبال بايد همواره در حال پيشرفت بود چرا که شما در حال زندگي مي کني نه در گذشته.

بسياري يکي از دلايل اصلي ناکامي اسپانيا در جام جهاني برزيل را تکراري شدن سبک بازي تيکي تاکا مي دانند. کارلوس در اين باره گفت: من چنين نظري ندارم چرا که معتقدم سبک تيکي تاکا هنوز تمام نشده است. اسپانيا هم مانند برزيل صاحب سبک است. پاس دادن، پاس دادن، پاس دادن، تا اينکه موقعيت ايجاد شود.

تيم ملي فوتبال کلمبيا در جام جهاني 2014 برزيل نمايش درخشاني داشته است و در هر چهار بازي خود به پيروزي رسيده است. اين تيم بايد در مرحله يک چهارم نهايي به مصاف برزيل ميزبان رود. کارلوس به ستايش از کلمبيا پرداخت و گفت: تيم ملي فوتبال کلمبيا نمايش درخشاني در برزيل داشته است و همه نگاه ها را به خود جلب کرده است. اين تيم مي تواند در يک چهارم نهايي هم حريف سختي براي برزيل ميزبان باشد.

بدون شک بهترين بازيکن کلمبيا در برزيل جيمز رودريگس بوده است که با زدن پنج گل بهترين گلزن جام است. کارلوس به ستايش از اين بازيکن جوان پرداخت و گفت: بازيکني که بيش از همه توجه من را جلب کرده است رودريگس بوده است. او تا الان بسيار خوب درخشيده است و نشان داده که بازيکن بزرگي است. البته کلمبيا فقط به اين بازيکن متکي نيست. رودريگس در موناکو بازيهاي خوبي را به نمايش مي گذارد اما من از فلورنتينو پرس رئيس باشگاه رئال مادريد مي خواهم که او را جذب کند. البته بايد اين را بگويم که موناکو هم تيم بزرگي است و ستاره‌هاي زيادي در اين تيم بازي مي کنند.

رودريگس پس از پيروزي تيمش برابر اروگوئه اعتراف کرد که دوست دارد به فوتبال اسپانيا برود و پيراهن رئال مادريد را بر تن کند.