PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل یکی از فامیل های من

flora81
05-05-2014, 14:09
سلام.:n05:یه فامیل داریم که بچه اش همیشه مادرشو میزنه! آقا شاهد این موضوع بودم ها.مادرش هم خیلی به من اتمینان داره و بهم می گه: تو که اینقدر میری تو اینترنت،یه فکری هم به حال ما بکن.این بچه دوازده،سیزده سالشه و هنوز داره منو میزنه و پوستمو می کنه.من؟من تا به حال مادرمو نزدم.اصلا من 21 سالمه.من تو این 21 سال،هیچ وقت مادرم رو نزدم!چه حرفا!
حالا بریم سر اصل سوال:چی کار کنیم که این بچه ی 13 ساله و بی عقل،مادرش رو نزنه؟اصلا این بیماریش چیه؟:n04:
(می دونم یکم براتون عجیب و غریبه؛ولی خواهش می کنم جوابمو بدین.)راستی!دختر هم هست و 13 سال داره.
ممنون.

B.Russell
05-05-2014, 14:24
من یک مورد مشابهی رو خاطرم هست که دختر رو بردن پیش روانشناسی و اون دختر رو مدتی در جایی دور از مادر و محیط هایی خاص نگهداری کرد، تا بچه سر عقل بیاد.
البته این یک کم سنش بالا رفته، باید زودتر اقدام میکرده.

ولی در تابستان با توجه به محصل بودن، بهتره ببرنش در شمالی جایی دور از خانواده مدتی نگهش دارن، اونم کسی که بچه ازش حساب ببره واگر پر رو بازی در اورد غذا و... هم بهش ندن.

گرسنگی دادن و کم محلی کردن مدیریت شده معمولا بچه های سرکش رو رام میکنه. :n26:

A.N.A.P
05-05-2014, 14:32
بهترین کار رفتن پیش مشاور و روان‌شناس خوب هست.توی اینترنت که براساس تجربیات شخصی کمکتون میکنن که ممکنه بدردتون بخوره یا حتی به ضررتون باشه.

sasansamiri
09-05-2014, 06:11
این مشکل شما از انجایی شروع شده که در خانواده این دختر بی احترامی به والدین یک اصل بد تلقی نشده.......
و با شنیدن این موضوع و دیدن این رفتار همه خندید و اون رو گستاخ تر کردید.........

راه حل این مورد :
1_رفتن پیش مشاور
2_تحریم روحی و روانی کردن این دختر......(تا عقلش بیاد سر جاش):n27:

shvalaie
09-05-2014, 14:32
سلام
چند وقت پيش توي خيابان ديدم پسري بزرگ، حداقل هجده سالش بود، مادرش رو سيلي زد، تا دو روز حالم بد بود

درباره اين دختر خانم، بعضي از شما پيشنهاد ميكنين كه از لحاظ روحي تحت فشار قرار بگيره، من درباره اين دختر نمي‌دونم اما
اگر به اندازه‌اي كه من لجبازم، لجباز باشه، احتمالا هيچ تاثيري نخواهد داشت و حتي بدتر هم خواهد شد

وقتي نوجوان بودم، پدرم به دلايلي، من رو بايكوت كرد، من پدرم رو خيلي دوست دارم و باور كنيد كه اون مدت برام از شكنجه بدتر بود
براي همين اين تنبيه رو براي هيچ كس پيشنهاد نمي‌كنم
حتي اگر اون دختر به اندازه‌اي كه من پدرم رو دوست دارم، مادرش رو دوست نداشته باشه، باز هم اين تنبيه رو پيشنهاد نمي‌كنم

آدم بايد خيلي عصباني باشه تا اينطوري عصبانيتش بروز كنه، اين رو ميدونم چون خودم خيلي عصباني هستم، البته كارم به كتك كاري نكشيده
ولي درك ميكنم كه وقتي عصباني هستي دلت ميخواد بزني، بشكني، داغون كني

و فكر مي‌كنم تحريم كردنش، فقط باعث ميشه كه بيشتر و بيشتر عصباني بشه

مطمئنم كه يك مشاور و يا روانشناس خوب و روشن، ميتونه با صحبت كردن اون دختر را آرام و سربراه كنه

DragonVsPhoenix
09-05-2014, 14:58
سلام.:n05:یه فامیل داریم که بچه اش همیشه مادرشو میزنه! آقا شاهد این موضوع بودم ها.مادرش هم خیلی به من اتمینان داره و بهم می گه: تو که اینقدر میری تو اینترنت،یه فکری هم به حال ما بکن.این بچه دوازده،سیزده سالشه و هنوز داره منو میزنه و پوستمو می کنه.من؟من تا به حال مادرمو نزدم.اصلا من 21 سالمه.من تو این 21 سال،هیچ وقت مادرم رو نزدم!چه حرفا!
حالا بریم سر اصل سوال:چی کار کنیم که این بچه ی 13 ساله و بی عقل،مادرش رو نزنه؟اصلا این بیماریش چیه؟:n04:
(می دونم یکم براتون عجیب و غریبه؛ولی خواهش می کنم جوابمو بدین.)راستی!دختر هم هست و 13 سال داره.
ممنون.

اولا به يه دختر سيزده ساله نميشه گفت بچه(اشتباه اول)! الان احتمالا این دختر تو اواسط دوران بلوغشه. حتما خودتون هم این دوران رو تجربه کردین, یکی از حساسترین و بحرانی ترین دوران زندگی یه فرده. از طرفی تو این دوران هویت فرد براش تعریف میشه. به خاطر همین اشتباهات تربیتی تو این دوره از زندگی شخصیت فرد رو تو طول زندگیش تحت تاثیر قرار میده.
پرخاشگری یه چیز غیر طبیعی تو این دوره نیست ولی اگه تو دوره کودکی به اندازه تحت دیسیپلین نباشه تو دوره بلوغ باعث بروز این رفتارای ناشایست میشه. نکات فراوونی در رابطه با مواجه با این افراد هست که پرداختن بهشون از ظرفیت یه فروم خارجه. پس منم ویزیت توسط یه روانپزشک یا روانشناس رو خیلی توصیه میکنم. پیشنهاد میکنم اول پدر و مادر بدون فرزندشون(چون سنش بالاس) پیش دکتر یا روانشناش برن در مراحل بعدی به خوبی توسط دکترشون راهنمایی خواهند شد.

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-05-2014, 22:41
سلام .
علتِ زدن رو نگفتین .
1- از چند سالگی اینجوری شده ؟
2- مادر عصبی و پرخاشگر هست ؟
3- مادر عادت به کتک زدن داره ؟
4- توی خونه جر و دعوا زیاده ؟
5- همینطور الکی و بی دلیل یهو میاد مامانش رو میزنه یا بر سر چیزی اختلاف پیش میاد ؟
6- دقیقاً چطوری مادرش رو میزنه ( مشت یا لگد یا مو کندن یا سیلی یا پرت کردن یک چیز ) و به چه هدفی ( لذت یا مجازات یا انتقام ) ؟
7- مادرش بهش امر نهی خیلی زیاد کرده از بچگی ؟
8- وضعیت معنویات و اعتقاد به خدا در خانوادشون چطوره ؟ ( متعصب یا معمولی یا معنویات کم یا بدون معنویات )
9- فقط توی خونه ی خودشون اینطوره یا خونه ی دیگران و بیرون هم همینجوره ؟
10 - فقط مامانش رو میزنه یا باباش یا دیگران رو هم میزنه ؟
11- مامانش تا حالا سعی کرده بوسش کنه , نازش کنه و بهش بگه من گناه دارم , نباید من رو بزنی ؟
12- رابطه اش با مامانش چطوره ؟ ( خیلی دوست هستند یا معمولی یا مامانش رو دوست نداره یا مامانش رو دشمن حساب میکنه و چشم دیدنش رو نداره ؟
13 - خودِ مامانش عقیده داره علتش چیه ؟
14- وقتی با نرمی از دخترش میپرسند چرا مامانت رو میزنی چی جواب میده ؟
15- توی خونه یا بیرون یا مدرسه آیا دیگران رو هم کتک میزنه یا فقط مادرش رو میزنه ؟
پاسخ دقیق و مفصل به این سوالها راه رو برای یافتن علتِ مشکل و یافتن علاج هموار میکنه