PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مجسمه گرشاسپ

dragonboy
05-05-2014, 12:36
خب دوستان در حال ساخت مجسمه بازیهای ایرانی هستم البته هنوز اول کار هستم و نمیشه گفت که کار تکمیلی رو حالا حالا بتونم به نمایش بزارم اما دارم سخت کار میکنم
یه کار تمرینی از سرمجسمه گرشاسپ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نظراتتون رو در مورد کار بهم بگید بدونم خوب پیش رفتم یا نه نه

ehsan_wwe
05-05-2014, 17:08
سلام
روشی که داری ازش میری جواب خوبی نمیده
چون همین کار شما رو من 3 4 سال پیش انجام دادم
برای این کار تو نیاز به خمیر مجسمه سازی داری حدود یک کیلو + سیم مفتول برای آرماتور سازی و ابزار مجسمه سازی (ظریف کاری و کلی کاری)
برای خرید خمیر میتونی بری ناصرخسرو از یکی ازین شمیایی ساز ها بخری
برای سیم مفتول هم که ابزار فروشی ها
برای ابزار مجسمه سازی بهترین جا آموزشگاه های مجسمه سازیه قیمتش حدود 12 هزار تومنه (جفتش باهم)

مراحل ساختم اینطوریه که اول اسکلت و استایلیو که می خواد مجسمه باشه رو با سیم در میاری بعد میخ میکنیش به کف یه تیکه چوب
بعد رویه اینو خمیر مجسمه سازیو که حسابی ورز دادیو تیکه تیکه میچسبونی (یه خورده گنده تر از اون چیزی که می خوای )
بعد شروع میکنی با ابزاری که خریدی تراشش میدی چیزیو که می خوای

وقتی مجسمه ات کامل شد (حدودا 3 4 ساعت طول میکشه )
مجسمه رو میزاری تو فریزر یا یخچال تا سفت بشه
میری از بازار شیمیایی فروشی ها اندازه یک سطل پودر سیلیکون می خری (حدود 8 9 هزار تومن )
سطل رو پر میکنی از محلول سیلیکون بعد مجسه رو فرو میکنی توش به صورت سر و ته میزاری (یادت نره مجسه رو کامل چرب کنی ) بعد که محلول سفت شد
سیلیکونو با مجسمه از تو سطل در بیار و با تیغ کاتر یه شیار از پای چپ تا کله و تا پای راست پاره کن تا قالبت از دو طرف باز شه

حالا شما قالب تکثیر مجسمه رو داری فقط کافیه که دوتا تیکه سیلیکونیتو بکنی تو سطل و محلول گچ و آب رو بریزی
100% بازار خوبی هم خواهد داشت (ما که همه رو بخشیدیم به ملت تو نمایشگاه )

خسته نباشی خیلی کار باحالی مکنی اگه از آموزشی که دادم استفاده کنی خیلی خیلی خیلی جلو میوفتی و انرژی بیشتر میگیری:n12:

dragonboy
05-05-2014, 17:33
سلام
روشی که داری ازش میری جواب خوبی نمیده
چون همین کار شما رو من 3 4 سال پیش انجام دادم
برای این کار تو نیاز به خمیر مجسمه سازی داری حدود یک کیلو + سیم مفتول برای آرماتور سازی و ابزار مجسمه سازی (ظریف کاری و کلی کاری)
برای خرید خمیر میتونی بری ناصرخسرو از یکی ازین شمیایی ساز ها بخری
برای سیم مفتول هم که ابزار فروشی ها
برای ابزار مجسمه سازی بهترین جا آموزشگاه های مجسمه سازیه قیمتش حدود 12 هزار تومنه (جفتش باهم)

مراحل ساختم اینطوریه که اول اسکلت و استایلیو که می خواد مجسمه باشه رو با سیم در میاری بعد میخ میکنیش به کف یه تیکه چوب
بعد رویه اینو خمیر مجسمه سازیو که حسابی ورز دادیو تیکه تیکه میچسبونی (یه خورده گنده تر از اون چیزی که می خوای )
بعد شروع میکنی با ابزاری که خریدی تراشش میدی چیزیو که می خوای

وقتی مجسمه ات کامل شد (حدودا 3 4 ساعت طول میکشه )
مجسمه رو میزاری تو فریزر یا یخچال تا سفت بشه
میری از بازار شیمیایی فروشی ها اندازه یک سطل پودر سیلیکون می خری (حدود 8 9 هزار تومن )
سطل رو پر میکنی از محلول سیلیکون بعد مجسه رو فرو میکنی توش به صورت سر و ته میزاری (یادت نره مجسه رو کامل چرب کنی ) بعد که محلول سفت شد
سیلیکونو با مجسمه از تو سطل در بیار و با تیغ کاتر یه شیار از پای چپ تا کله و تا پای راست پاره کن تا قالبت از دو طرف باز شه

حالا شما قالب تکثیر مجسمه رو داری فقط کافیه که دوتا تیکه سیلیکونیتو بکنی تو سطل و محلول گچ و آب رو بریزی
100% بازار خوبی هم خواهد داشت (ما که همه رو بخشیدیم به ملت تو نمایشگاه )

خسته نباشی خیلی کار باحالی مکنی اگه از آموزشی که دادم استفاده کنی خیلی خیلی خیلی جلو میوفتی و انرژی بیشتر میگیری:n12:

ممنون احسان جان اطلاعات خوبی رو در اختیارم قرار دادی دنبال اینا بودم که گفتی ممنون بازم ایشالله روش حسابی کار میکنمتا به سه نسخه کامل برسم