PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : AMD R9 290X

shinooda
23-04-2014, 21:58
دروود دوستان.
بنده قصد خرید این گرافیک AMD R9 290X رو از یکی از دوستان دارم . گرافیک 3 ماه کارکردش هست و در کار های ماینینگ استفاده شده. میخواستم بدونم آیا این نوع از کارها ( ماینینگ ) به کارت گرافیک فشار وارد میکنه ؟ عمر مفید کارت گرافیک رو کم میکنه ؟ کلا آیا به کارت گرافیک صدمه ای وارد میشه؟ با اینکه فقط 3 الی 4 ماه ازش استفاده شده. و سوال بعدی اینکه چرا ماینر ها کارت های گرافیک رو بعد از مدت کوتاهی میفروشن!!!!
فکر کنم این موضوع برای خیلی از دوستان سوال شده باشه .
ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنید .

soroosh_cz
23-04-2014, 22:20
چند تا نکته هست.
اول اینکه ماینینگ شدت داره، شما میتونی Intensity رو تنظیم کنی، ولی چون میگی برای ماینینگ هست، احتمالا سر 100% گذاشتن، از طرفی کلاک رو کم میکنن تا کمتر فشار بیاد. ولی به هر حال فشار میاد.
مثلا کارت گرافیک لپتاپ من، با استفاده از CUDAMINER و در حال ماین فدرکوین FTC

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم از یکیشون که 7990 داشت میفروخت 2250، پرسیدم، گفت نیاز مالی دارم.
ولی چند نکته هست این وسط:
1) مصرف کارتهای گرافیکی AMD فعلا خیلی بالاس، مثلا در حال ماینینگ فکر میکنم یه 300-400 واتی مصرف کنن. برای همین با توجه به هزینه برق تو ایران فکر نمیکنم بصرفه.
2) حرارت این کارتها خیلی بالا میره و خنک کردنشون خودش دردسر داره. مخصوصا الان که هوا گرمتر شده، باید کولر روشن کنی که اونم برق میبره و این دو عامل نسبت بیت کوین حاصل شده به هزینه ی انجام شده رو خیلی کاهش میده.
3) دستگاه های جدیدی اومدن مخصوص ماینینگ که همون کار رو با با توان خیلی کم انجام میدن(همون ASICها) ، مثلا ZeusMiner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو ببینید... شاید یکی خریدم. حالا کار به ماینرهای تجاری در حد تراهش و گیگاهش نداریم که 10K$ به بالا هستن :n02:

به نظر من که کلا بخاطر دما و مصرف برق، این مدل کارت رو نخرید چه نوش چه دست دوش، ولی اگر اصرار بر خرید این مدل دارید، حتما حضوری چکش کنید و حداقل 4-5روز مهلت تست بگیرید...

shinooda
23-04-2014, 22:31
چند تا نکته هست.
اول اینکه ماینینگ شدت داره، شما میتونی Intensity رو تنظیم کنی، ولی چون میگی برای ماینینگ هست، احتمالا سر 100% گذاشتن، از طرفی کلاک رو کم میکنن تا کمتر فشار بیاد. ولی به هر حال فشار میاد.
مثلا کارت گرافیک لپتاپ من، با استفاده از CUDAMINER و در حال ماین فدرکوین FTC

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم از یکیشون که 7990 داشت میفروخت 2250، پرسیدم، گفت نیاز مالی دارم.
ولی چند نکته هست این وسط:
1) مصرف کارتهای گرافیکی AMD فعلا خیلی بالاس، مثلا در حال ماینینگ فکر میکنم یه 300-400 واتی مصرف کنن. برای همین با توجه به هزینه برق تو ایران فکر نمیکنم بصرفه.
2) حرارت این کارتها خیلی بالا میره و خنک کردنشون خودش دردسر داره. مخصوصا الان که هوا گرمتر شده، باید کولر روشن کنی که اونم برق میبره و این دو عامل نسبت بیت کوین حاصل شده به هزینه ی انجام شده رو خیلی کاهش میده.
3) دستگاه های جدیدی اومدن مخصوص ماینینگ که همون کار رو با با توان خیلی کم انجام میدن(همون ASICها) ، مثلا ZeusMiner ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو ببینید... شاید یکی خریدم. حالا کار به ماینرهای تجاری در حد تراهش و گیگاهش نداریم که 10K$ به بالا هستن :n02:

به نظر من که کلا بخاطر دما و مصرف برق، این مدل کارت رو نخرید چه نوش چه دست دوش، ولی اگر اصرار بر خرید این مدل دارید، حتما حضوری چکش کنید و حداقل 4-5روز مهلت تست بگیرید...

دروود دوست گرامی . همه صحبت هاتون درست هستش و از این موضوعات اطلاع دارم.
من از کسی که این خرید رو دارم انجام میدم فوق العاده قابل اعتماد هستش .
ولی من بیشتر میخوام بدونم آیا این نوع کار ها که کارت گرافیک باید مسائل فوق پیچیده ای رو حل کنن ، به کارت گرافیک صدمه ای هم وارد میکنه یا از عمر مفیدشون کم میشه ؟

soroosh_cz
23-04-2014, 22:37
کارکرد مهم هست، الگوریتم هر چی که باشه، آخرش به یه سری دستور موازی و ترتیبی اجرا میشه. یعنی نوع مسئله ای که حل میکنن مهم نیست، تقریبا همه ی الگوریتمها، از تمام توان GPU استفاده میکنن. در صورتی به کارت گرافیک صدمه وارد میشه که در حالت فول لود و تولید گرمای زیاد، خنک نشه به خوبی. حالا من دیگه نمیدونم از کجا میشه اینو فهمید که داغ شدن زیاد کارت، تاثیری داشته روی قطعات سخت افزاری یا نه یا چجوری باید فهمید، دوستانی که وارد هستن کمک کنن.

shinooda
23-04-2014, 23:44
ممنون دوست گرامی از جوابتون ;)

Altairezio
24-04-2014, 20:54
چرا ماینر ها کارت های گرافیک رو بعد از مدت کوتاهی میفروشن!!!!

به کارت گرافیک صدمه ای هم وارد میکنه یا از عمر مفیدشون کم میشه ؟

کارکرد مهم هست، الگوریتم هر چی که باشه، آخرش به یه سری دستور موازی و ترتیبی اجرا میشه. یعنی نوع مسئله ای که حل میکنن مهم نیست، تقریبا همه ی الگوریتمها، از تمام توان GPU استفاده میکنن. در صورتی به کارت گرافیک صدمه وارد میشه که در حالت فول لود و تولید گرمای زیاد، خنک نشه به خوبی. حالا من دیگه نمیدونم از کجا میشه اینو فهمید که داغ شدن زیاد کارت، تاثیری داشته روی قطعات سخت افزاری یا نه یا چجوری باید فهمید، دوستانی که وارد هستن کمک کنن.

ماینرا زیاد کارت عوض نمی کنن....این بستگی به سلیقه های فردی داره که خیلیا یه کارتو میگیرن بعد میبینن کارشونو راه نمیندازه و میفروشن یا یه سری هستن که پول براشون مهمه و کارت قبل از این که تایر آپ بشه میفروشن یه سری ام نه مهم نیست براشون پول و یه کارتو تا حد توانش استفاده میکنن...یه سری کارتا برا ماینینگ خوبن یه سری اصلا" اینکاره نیستن...(البته من زیاد از ماینینگ سر در نمیارم...بیشتر کسایی که کار میکنن و از من خرید میکنن بهم میگن که فلان کارتو میخوایم...)
==
بله این که هر باری که یه الگوریتم یا ... حل میشه و فشاری که به کارت میاد دیگه سرعت بالا اومدن بعدیش دیگه با همون سرعت اولیه نیست...گذشته از اینا دمای حاصله از کارت عمر مفیدشو اونقدری پایین میاره که فکرشم نمیشه کرد....(البته همین گرما و ولتاژی که از مین میگزره بیشتر فشار میاره به مین و همین گرما عمر مفید اونام کم میکنه...)
==
بهتره گرمای حاصله رو توسط یه سیستم رودی وار خارج کنن این کاره ها یا بهتره کلا" از فضای بسته استفاده نکنن....
ماینینگ توسط لپ تاپ هم عین خودکشی میمونه.....:n02:

shinooda
24-04-2014, 21:09
دوستان پس میگید کارت R9 290X رو تهیه نکنم؟
قیمتی که برای این کارت دست دوم R9 290X گذاشتن وسوسه کننده هستش. قیمت 1480 با حداقل 1.5 سال گارانتی.
یعنی میگید کارت گرافیک نو از مدل R9 290 تهیه کنم ؟ چون پولم به R9 290X نمیرسه .

Altairezio
24-04-2014, 21:22
دوستان پس میگید کارت R9 290X رو تهیه نکنم؟
قیمتی که برای این کارت دست دوم R9 290X گذاشتن وسوسه کننده هستش. قیمت 1480 با حداقل 1.5 سال گارانتی.
یعنی میگید کارت گرافیک نو از مدل R9 290 تهیه کنم ؟ چون پولم به R9 290X نمیرسه .

تست کنید اگه سالم بود بردارین...همون طور که گفتم شاید هنوز تایر آپ نشده باشه....