PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ( آموزش ) چگونه اینترنت کابلی خودم را وایرلس کنم ؟

star254
21-04-2014, 15:53
چطوری اینترنت کابلی خودم را وایرلس کنم
گروهی از کاربران اینترنت برای ارتباط با این شبکه جهانی از روشهایی استفاده میکنند که در آن رایانه با استفاده از یک کابل با مودم ارتباط دارد که وایمکس out door ، اکسس پوینت و مودمهای معمولی از این موارد به شمار میاید . باگسترش استفاده از لپتاپ ، تبلت و گوشی های موبایل هوشمند محدودیت قرار گرفتن در یک نقطه خاص برای استفاده از اینترنت و یا یک شبکه رایانه ای برداشته شده است . لذا داشتن سخت افزاری که امکان ارتباط بیسیم بین مجموعه فوق را برقرار کند از ضروریات این کار به شمار میرود . حال کاربران قید شده در ابتدای مطلب میبایست این سخت افزار جدید را در کنار دستگاهی که قبلآ استفاده میکردند به کار گرفته تا سیستمهای های قابل حمل آنها امکان استفاده از اینترنت و شبکه بیسیم را پیدا کنند . با توجه به سوالات متعددی که در زمینه برقراری ارتباط بیسیم به این شکل در انجمن مطرح میشود تصمیم به نگارش این مطلب گرفتم .
در ابتدا برخی از مفاهیم و سخت افزار های بکار رفته در یک شبکه را در حد کاربری خانگی یا یک شبکه کوچک اداری جهت آشنایی بیشتر توضیح میدهم.
1- شبکه : نامی است که به یک مجموعه رایانه و سخت افزار های مرتبط به هم اطلاق میشود و از حداقل دو رایانه یا یک رایانه و یک مودم تشکیل میشود.

2- IP : یک رشته عددی متشکل از چهار بخش است که هر بخش با یک دات ( . ) از بخش دیکر جدا میشود مانند 192.168.1.1
IP یک شناسه برای سخت افزار های موجود در یک شبکه بوده و آدرس لازم برای ارسال یا دریافت دیتا بین رایانه ها و سایر دستگاههای موجود در شبکه میباشد و بدون آن امکان ارتباط سیستم های موجود در شبکه وجود ندارد. IP دارای 5 کلاس متفاوت است و فقط اشاره میگردد انچه در این مقاله مطرح میشود در کلاس C میباشد که مورد استفاده اکثر تجهیرات شبکه به صورت پیش فرض میباشد.
3- هاب سوئیچ : دستگاهی است که امکان برقراری ارتباط فیزیکی بین چند دستگاه در یک شبکه را فراهم میکند . هاب سوئیچ دارای تعدادی پورت شبکه میباشد و در انواع 5 یا 8 و 16 پورت و مدلهای بزرگتر با کاربردهای پیشرفته برای شبکه های بزرگ موجود است.در تصاویر زیر یک سوئیچ 8 پورت و یک شبکه کوچک را مشاهده میکنید

تصویر 1

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تصویر 2

4 - مودم : وسیله ایست که بیشترین کاربرد آن ارتباط سیستمهای موجود در یک شبکه با اینترنت میباشد. مودمها به دو صورت بی سیم و با سیم عرضه میشوند ( در این مطلب فقط مودم هایی که مصارف خانگی دارند مد نظر میباشد) که هر کدام به دو صورت تک پورت و چهار پورت موحود میباشند . در تصویر بالا ارتباط رایانه ها و یک مودم تک پورت از طریق یک هاب سوئیچ نشان داده شده است . مودم های چهار پورت علاوه بر وظیفه اصلی خود به عنوان یک هاب سوئیچ نیز میتوانند مورد استفاده قرار گیرند و در صورتی که از چنین مودمی در شبکه بالا استفاده میشد دیگر نیازی به استفاده از هاب سوئیچ نبود . مودم های بیسیم ( وایرلس) امکان برقراری ارتباط سخت افزار های مجهز به کارت شبکه بیسیم را با شبکه هایی که مجوز ورود به انها موجود است ( پسورد شبکه) را برای کاربران فراهم مینماید ارتباط بیسیم دارای محاصن و معایبی است که در زیر به آنها اشاره میشود.
محاصن

الف: عدم نیاز به سیم کشی شبکه زیرا موانع فیزیکی و طولانی بودن مسافت هزینه سیم کشی را به شدت افزایش داده و در مواردی امکان آن وجود ندارد. همچنین نوع سیم به کار رفته در عملکرد شبکه بسیار تعین کننده است.
ب : امکان جابجایی رایانه در محدوده شبکه بیسیم
ج : امکان ارتباط بین دو نقطه در فاصله های طولانی. در سیم کشی شبکه محدودیت هایی در طول سیم وجود دارد که از این بحث خارج میباشد.
د : عدم نیاز به هاب سوئیچ های بزرگ هنگام برقراری تعداد زیادی سخت افزار با مودم با توجه به امکانات و ظرفیت مودم
معایب
الف : کاهش شدید آنتن دهی در صورت وجود موانع فیزیکی مانند دیوارها
ب : وجود نویز در محیط بر اثر عوامل مختلف که میتواند در امواج اختلال ایجاد کند.
د : امکان نفوذ هکرها یا اشخاصی که به طریقی به پسورد وایرلس دست یافته اند به شبکه مورد استفاده ما و به خطر افتادن امنیت اطلاعات موجود در شبکه
در تصویر زیر میتوانید یک شبکه ترکیبی را مشاهده کنید رایانه های 2و3و4 مستقیم از مودم بی سیم چهار پورت و 5و6و7 از طریق یک هاب و 8 و 9 به صورت بیسیم با هم ارتباط دارند.
تصویر 3

همین طور که در تصویر مشاهده میکنید هر سیستم دارای یک IP مخصوص به خود است . IP توسط واحد DHCP در مودم به سخت افزار های موجود در شبکه اختصاص میابد . DHCP در بخش تنضیمات LAN یا Network مودم ( به منوال مودم رجوع کنید ) قرار داشته و گزینه ای برای غیر فعال کردن آن وجود دارد که در آدامه به کاربرد آن اشاره خواهم داشت . IP مودم به صورت پیش فرض 192.168.1.1 یا 192.168.0.1 میباشد (به منوال مودم رجوع کنید) که گاهی لازم است این IP را تغییر دهیم .مودمهای وایرلس یک ویژگی مهم دارند که در بخش بعد اشاره خواهم کرد.

5 - اکسس پوینت : وسیله ای برای برقراری ارتباط بیسیم بین دو یا چند نقطه با هم دیگر است . برای این ارتباط یکی در حالت server و دیگری در حالت client باید تنظیم گردند خوب این یعنی چی ؟ اگر از یک نقطه سومی قصد ارتباط با client اول را داشته باشیم میبایست به اکسس پوینت سرور کانکت شده تا از طریق آن به سایر کلاینت ها دسترسی داشته باشیم . ویژگی مودم های بیسیم همین است که اکثر مودم های بیسیم همیشه در حالت سرور قرار دارند (به جز مودم هایی که قابلیت WDS دارند و ترکیب کاملی از یک مودم و یک روتر هستند ) و امکان برقراری ارتباط وایرلس با یک مودم دیگر یا یک اکسس پوینت سرور را ندارند. هر اکسس پوینت کلاینت هم فقط به یک سرور میتواند متصل شود این در مورد کارتهای شبکه وایرلس نیز صادق است زیرا این سخت افزار ها هم همواره در مود کلاینت هستند ( البته به تازگی کارتهای شبکه وایرلس با کاربرد دوگانه به بازار عرضه گشته است) تصویر زیر در درک بهتر این مطلب کمک میکند.

تصویر 4

همین طور که در تصویر 4 مشاهده میکنید در دفتر اداری مودم کابلی چهار پورت به عنوان سرویس دهنده اینترنت و برقرار کننده ارتباط بین سیستمهای 2 و 3 و یک اکسس پوینت سرور بکار رفته است . یک اکسس پوینت کلاینت نیز با این سرور کانکت شده است و ارتباط بین دفتر مدیریت و دفتر اداری را برقرار میکند. مودم وایرلس ما حتی اگه در محدوده برد اکسس پوینت سرور باشد به همان علت ذکر شده امکان برقراری ارتباط با این وسیله را ندارد . چون اکسس پوینت کلاینت فقط میتواند به یک سرور کانکت باشد لذا ارتباط با مودم بی سیم فقط با استفاده از سیم شبکه امکان پذیر هست . لپتاپ و گوشی موبایل و پرینتر مجهز به پورت شبکه با کمک این پل اطلاعاتی امکان ارتباط با رایانه های دفتر اداری و استفاده از اینترنتی را که مودم کابلی در شبکه برقرار کرده را دارند. پورتهای خالی موجود در شبکه امکان استفاده از دستگاه های مختلف را بسته به نیاز کاری برای ما فراهم میکنند به طور مثال در دفتر اداری میتوانیم یک روتر وایرلس را به مودم کابلی وصل کنیم و امکان ارتباط بیسیم را فراهم کنیم .

در تصویر 5 ارتباط یک مودم وایمکس با یک مودم بیسیم را مشاهده میکنید که به همان دلیل ذکر شده ارتباط این دو با یک سیم شبکه میباشد . حال با استفاده از پورتهای لن مودم و ارتباط وایرلس امکان به اشتراک گذاری اینترنت و فایل شیرینگ در یک شبکه را خواهیم داشت .
فایل شیرینگ به تبادل اطلاعات موجود در رایانه ها و سایر سیستم های موجود در یک شبکه گفته میشود.

تصویر 5

6 - روتر : روتر ها به دو صورت معمولی که از نظر ظاهر کاملآ شبیه هاب سوئیچ ها هستند و وایرلس که ظاهری همانند مودم ها دارند عرضه شده اند . روتر قابلیت اتصال دو شبکه با دو بستر متفاوت را دارد. به علت پیچیده بودن این مطلب به همین حد در مورد کارکرد اصلی روتر ها بسنده میشود.بارزترین فرق مودم وایرلس و روتر وایرلس عدم وجود پورت تلفن در روتر میباشد . روتر وایرلس همانند اکسس پوینت قابلیت سرور و کلاینت دارند به عبارت درست روتر اکسس پوینت نیز هست اما اکسس پوینت قابلیتهای روتر را ندارد . مودم روترها قابلیتهای یک روتر بعلاوه امکان برقراری ارتباط با اینترنت را دارند اما مودم روترهای وایرلس فقط به صورت سرور کار میکنند که اشاره شد. روتر های وایرلس همانند مودم دارای بخش DHCP (تخصیص IP در شبکه به صورت خودکار ) میباشند .در زیر یک روتر وایرلس مجهز به 4 پورت لن را مشاهده میکنید

تصویر 6

ممکن است روی روتر یا مودم وایرلس پورت دیگری به اسم WAN یا اسم دیگری وجود داشته باشد . این پورت کاربرد خاصی دارد که هیچ گاه نباید در ارتباطاتی که تا به حال توضیح دادم مورد استفاده قرار گیرد . ما همواره از پورت لن میبایست استفاده کنیم.
آنچه در تصاویر 4 و 5 مشاهده میکنید بیشترین موارد سوال در این بین است که در صفحات عمومی انجمن و به صورت پیام خصوصی از من پرسیده شده است از اینجا به بعد به روش اجرای این امور میپردازم.
یک بار دیگه تصاویر را مشاهده و به IP های هر سیستم دقت کنید . همان طور که اشاره شد DHCP وظیفه شناسایی و تخصیص IP به سخت افزاری که به شبکه متصل شده را دارد . به یک مثال دقت کنید فرض کنید در اداره ثبت احوال دو کارمند برای یک نفر دو شناسنامه با مشخصات مختلف صادر کنند یا برعکس برای دو نفر شناسنامه ها یی با مشخصات یکسان نوشته شود . چنین کاری باعث ایجاد مشکلات فراوان میشود . در یک شبکه نیز اگر دو دستگاه اقدام به اختصاص IP نمایند شبکه با اختلالات اساسی روبرو میشود . در تصاویر قبلی مشاهده کردید که ما گاهی از دو مودم استفاده کردیم چطور چنین چیزی امکان پذیر است؟
همان طور که در معرفی مودم قید شد DHCP دارای گزینه ای برای غیرفعال شدن بوده که این گزینه در بخش LAN یا NETWORK از تنظیمات مودم میباشد ( در این مورد حتمآ به منوال یا راهنمای مودم خود رجوع کنید ) . پس لازم است که DHCP یکی از مودمها غیر فعال گردد . بهتر است DHCP در مودمی که به اینترنت وصل میباشد فعال بوده و در سایر دستگاه هایی که این گزینه را دارند غیر فعال شود . حتی اگر ده مودم یا روتر در یک شبکه وجود داشته باشند فقط باید یکی دارای DHCP فعال باشد . تصویر زیر نمای یک ساختمان 4 واحدی میباشد . یکی از واحد ها دارای خط اینترنت فعال بوده و توسط کابل شبکه به یک مودم و یک روتر متصل شده و روتر نیز به مودم سوم مرتبط میباشد . دقت کنید وقتی DHCP در یک مودم چهار پورت غیر فعال میشود مودم همانند یک هاب سوئیچ ارتباط های شبکه را برقرار میکند .
تصویر 7

بعد از غیر فعال کردن DHCP در مودم یا روتر باید IP پیش فرض این دستگاه ها را که معمولآ 192.168.1.1 هست هم تغییر دهید . علت آن را میتونید تشخیص دهید اول جلو گیری از وجود IP تکراری در شبکه و دوم اینکه مودم یا روتر ها نمیتونند از مودم فعال IP بگیرند . در تصاویر میبینید که من از یک رنج بالا شروع کرده و به ترتیب آن را کم میکنم . مسئله مهم این است که IP هایی که به صورت دستی ثبت میشوند باید در رنج مودم فعال باشند . برای اینکه بدانیم مودم فعال در چه رنجی IP تخصیص میکند ، مودم را با کابل لن به رایانه وصل کنید تا به اینترنت کانکت شوید ( در این مقاله فرض بر وجود یک اینترنت فعال بوده و به هیچ عنوان روش تنظیم مودم جهت ارتباط با اینترنت مطرح نمیشود) حالا روی استارت کلیک ( کلیه مراحل بر اساس ویندوز 7 میباشد ) کرده ودر قسمت search programs and file تایپ کنید cmd وکلید اینتر را بزنید . صفحه سیاهی برای شما باز میشود حال تایپ کنید ipconfig و اینتر را بزنید چیزی شبیه تصویر زیر میبینید

تصویر 8

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])در خطی که با IPv4 Address مشخص شده است 192.168.1.10 همان IP رایانه هست که مودم به سیستم داده . در خط Default Gateway هم IP مودم مشخص شده که 192.168.1.1 میباشد که اگر این IP را در قسمت آدرس بار internet beowser خود وارد کنیم و اینتر را بزنیم امکان ورود به صفحه تنظیمات مودم به دست می آید.
حالا ما IP مودم فعال را پیدا کردیم . دقت کنید در تنظیم دستی IP مودمهای دیگه در شبکه ما فقط میتوانیم آخرین عدد سمت راست یک IP را عددی بین 2 تا 254 قرار بدهیم یعنی 192.168.1 (بر اساس مثال) در تمامی دستگاه ها ثابت هست اما عدد چهارم برای هر دستگاه متفاوت میباشد . به تصویر 5 دقت کنید در آن مثال IP مودم وایمکس 192.168.0.1 میباشد و سایر دستگاه ها در همین رنج IP گرفته اند . برای تغییر IP مودم یا روتر به بخش لن که DHCP در آن قرار داشت رفته و IP جدید را ثبت نمایید . تذکر مهم : با تغییر IP شما برای ورود به بخش تنظیمات مودم یا روتر باید IP جدید را در internet browser خود درج کنید این را خوب به خاطر داشته باشید . در زیر تصویر صفحه تنظیم لن یک مودم D-Link 2600U و یک TP-Link 8901 را میتوانید مشاهده نمایید تا مطلب برای شما واضحتر شود .

حالا به قسمت تنظیمات وایرلس مودم بروید. من برای نمونه تصویر بخش تنظیمات وایرلس دو مودم ذکر شده را برای شما قرار داده و مشخص کرده ام کدام قسمتها میباستد تغییر کند . در مورد تعین کشور متاسفاه در برخی مدلهای جدید خصوصآ در برند TP-LINK اگر کشور را روی IRAN قرار دهید امکان شناسایی مودم توسط رایانه ها وجود ندارد پس باید کشور را جایی مثل آمریکا انتخاب کنید . SSID نامی است که شما برای شبکه وایرلس خود انتخاب میکنید . گزینه های بعدی پروتکل های امنیتی وایرلس هستند که WPA2 بالاترین میزان امنیت در وایرلس را دارد در قسمت خط زده شده هم پسورد شبکه وایرلس را مشخص میکنید. سعی کنید از پسورد های سخت استفاده نمایید تا ظریب امنیت شبکه خود را بالا ببرید .

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
یک نکته به جا مانده که لازم به توضیح است و آن هم firewall میباشد
فایروال یا دیوار آتش در ایران عنصر مزاحمی است که معلوم نیست چرا آن در ویندوز و سایر دستگاه ها مثل مودم قرار میدهند و اگه شما با سرویس دهنده اینترنت خود تماس بگیرید اولین چیزی که به شما گفته میشود غیر فعال کردن فایروال در مودم و ویندوز هست ( البته باید قبول کرد تنظیم کردن فایروال برای کاربران مبتدی کار ساده ای نیست) پس فراموش نکنید با رجوع به راهنمای مودم یا روتر فایروال را اگر فعال هست به صورت غیر فعال در آورید . در انتها تصویر برقراری سه مودم را برای شما قرار میدهم . مودم آزتک به عنوان سرویس دهنده اینترنت بوده و با استفاده از پورتهای مودم وایرلس تی پی لینک یک دستگاه مودم وایرلس دی لینک و یک سیستم دسکتاپی به این شبکه اضافه شده اند. همچنین در تصویر صفحه لپ تاپ ، مودم ها را به اسم MBM و MBM2 میتوانید ببینید (این مطلب در تصاویر تنظیمات وایرلس هم مشهود است) . من به ترتیب به هر دو مودم کانکت شدم و صفحه اینترنت را باز کردم . با توجه به تغییرات سریع سیستمهای ارتباطی و اضافه شدن قابلیتهای جدید گاهی لازم است در بخش تنظیمات وایرلس گزینه های جدیدی فعال یا غیر فعال گردند تا ارتباط وایرلس برقرار گردد این در صورتی است که شما با اتصال کابل لن به مودم یا روتر توانایی باز کردن صفحات اینترنت را داشته باشید. تجربیات خود در این زمینه را با دیگران به اشتراک بگذارید. زود خسته نشوید لذت یاد گیری و اجرای عملی برای من خیلی زیاد بوده و برای یاد گیری شبهای زیادی را تا صبح مشغول جستجو و تحقیق در لابلای صفحات اینترنت بودم . در پایان متذکر میشم این آموزش برای کاربران مبتدی نوشته شده لذا از برخی توضیحات عمدآ صرفه نظر شده است . هر گونه نشر و نقل قول از این مطلب بلا مانع بوده فقط چون این مطلب را برای اولین بار در انجمن p30world منتشر کردم به رسم ادب این انجمن را به عنوان منبع معرفی کنید . عزیزان خواننده اگه این خطوط رو مفید به فایده برای خود دیدند با ذکر صلواتی گذشته گان این حقیر را مورد لطف قرار داده و دقت کنند ذکات علم انتشار آن هست . صمیمانه آماده دیدن اشتباه های خود از نظر فنی و نگارشی از قلم زیبای شما هستم . والسلام 1393/2/1

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

cnn
22-04-2014, 16:51
آموزش پست اول به صورت pdf

int.pdf ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kaveh1589
24-04-2014, 09:28
درود
من طبق این آموزش تونستم همزمان توی pc و لپ تاپ و گوشی و ر س ی ور اینترنت داشته باشم ولی لازمه ش این هست که یکی از سیستم ها از طریق کانکشن به نت وصل باشه و اون کانکشن هم share شده باشه
آیا امکان این هست که کانکشن توی مودم ست بشه تا اگه خواستم توی گوشی یا ر سی ور نت داشته باشم نیاز به روشن بود سیستم نباشه ؟
با سپاس از star245 عزیز

star254
24-04-2014, 16:55
سلام چون تو پیام شخصی گفته بودید از یک نانو m5 برای اینترنت استفاده میکنید من برداشتم این بود که اون آنتن به یک مودم دیگه لینک شده اگه اینطور که تو پیام قبلی نوشتین باید کانکشن بسازید با کانفیگ مودم به صورت pppoe باید مشکلتون حل بشه .

kaveh1589
24-04-2014, 17:02
سلام چون تو پیام شخصی گفته بودید از یک نانو m5 برای اینترنت استفاده میکنید من برداشتم این بود که اون آنتن به یک مودم دیگه لینک شده اگه اینطور که تو پیام قبلی نوشتین باید کانکشن بسازید با کانفیگ مودم به صورت pppoe باید مشکلتون حل بشه .

درود
متأسفانه توی مودم کانکشن pppoe که می سازم نت برقرار نمیشه
البته کانکشنی که توی مودم میسازم دقیقاً شبیه adsl هست

star254
24-04-2014, 17:24
درود
متأسفانه توی مودم کانکشن pppoe که می سازم نت برقرار نمیشه
البته کانکشنی که توی مودم میسازم دقیقاً شبیه adsl هست

درسته شرمنده باید خط تلفن فعال داشته باشین از پشتیبان شرکتی که از اون اینترنت میگیرید راهنمایی بگیرین و اگه راه حلی داشت برای من هم بیان کنید.من تا به حال از اشتراک های بیسیم اینچنینی استفاده نکردم.

star254
02-05-2014, 17:23
سلام با تشکر از کاربر محترم akbarnet به اطلاع خواننده های محترم میرساند مدلهایی از مودم روترهای های وایرلس نظیر TP-Link TD-W8968 دارای قابلیتی یه نام WDS میباشند که دستگاه را در مود کلاینت قرار داده و قابلیت شناسایی سایر دستگاه ها نظیر موم وایرلس و اکسس پوینت را به وسیله میدهد . به این وسیله مطلبی که در مورد مودمها نوشته شده است اصلاح میگردد.لینک زیر که توسط کاربر akbarnet در انجمن قرار گرفته جهت درک بهتر مطلب خدمت شما ارائه میگردد.

leo.unique
02-05-2014, 19:10
سلام با تشکر از کاربر محترم akbarnet به اطلاع خواننده های محترم میرساند مدلهایی از مودم روترهای های وایرلس نظیر TP-Link TD-W8968 دارای قابلیتی یه نام WDS میباشند که دستگاه را در مود کلاینت قرار داده و قابلیت شناسایی سایر دستگاه ها نظیر موم وایرلس و اکسس پوینت را به وسیله میدهد . به این وسیله مطلبی که در مورد مودمها نوشته شده است اصلاح میگردد.لینک زیر که توسط کاربر akbarnet در انجمن قرار گرفته جهت درک بهتر مطلب خدمت شما ارائه میگردد.
اکبر :n02:نگفت اصولا باید دو دستگاه از یک برند باشن تا قابلیت wds جواب بده ؟!!:n18:

star254
02-05-2014, 20:53
اکبر :n02:نگفت اصولا باید دو دستگاه از یک برند باشن تا قابلیت wds جواب بده ؟!!:n18:
نیازی نیست از یک برند باشن والا باید کارت های وایرلس هم همینطور میبودن مهم پروتکلی هست که استفاده میکنند البته دستگاهی مثل مودم فوق که یک ترکیب کامل از یک مودم و یک روتر هست قیمتی دو برابر مودم یا روترهای وایرلس داره و شاید توجیه قیمتی نداشته .

leo.unique
03-05-2014, 00:05
نیازی نیست از یک برند باشن والا باید کارت های وایرلس هم همینطور میبودن مهم پروتکلی هست که استفاده میکنند البته دستگاهی مثل مودم فوق که یک ترکیب کامل از یک مودم و یک روتر هست قیمتی دو برابر مودم یا روترهای وایرلس داره و شاید توجیه قیمتی نداشته .
ترجیحا بهتره از یک برند باشن :n01:

WDS (when compatible) is generally considered the superior solution. Without getting into the nitty-gritty, it's just a cleaner, more efficient solution, with fewer idiosyncrasies than universal bridging. But what always kills WDS is the incompatibilities.
So the bottom line is, as long as you know w/100% certainty you have compatibility, WDS is probably the better choice, and should work. In all other cases, universal repeating is your only other alternative

akbarnet
03-05-2014, 19:43
ترجیحا بهتره از یک برند باشن :n01:

بهتر است، ولی من همیشه جواب گرفتم با برند های متفاوت :)

miladthug
03-05-2014, 21:30
آقا کی حال داره این همه چیزو بخونه کلا درس داده این من فقط می خوام اسم یه دستگاهی مدلی چیزی بدین که از مدمم که فقط یک لن داره wi fi بگبرم

akbarnet
03-05-2014, 21:32
آقا کی حال داره این همه چیزو بخونه کلا درس داده این من فقط می خوام اسم یه دستگاهی مدلی چیزی بدین که از مدمم که فقط یک لن داره wi fi بگبرم

يك لن داره و اون ب چي وصل هس؟؟
اتصال با يو اس بي به پي سي ؟؟
نوع مودم ؟؟ اسم

Sent from my iPhone using Tapatalk

DragonVsPhoenix
03-05-2014, 21:39

اينو بخر 120 تومن:
Tplink 842nd

leo.unique
03-05-2014, 21:43
بهتر است، ولی من همیشه جواب گرفتم با برند های متفاوت :)
در رادیوهای indoor منظورتونه ؟ چند مورد و چه برندهایی ؟:n13:

akbarnet
03-05-2014, 21:45
Aztech, linsys, tp-link,

star254
03-05-2014, 22:15

عزیز من بعد از اینکه دستگاه رو گرفتی تازه متوجه میشی باید کانفیگش کنی که اگه نتونی فکر میکنی پولت رو هدر دادی ( که در واقع همین طور هم هست) . درست هم گفتی این کاملآ یک درس هست و امیدوارم چیزی از قلم نیفتاده باشه .

leo.unique
03-05-2014, 22:34
Aztech, linsys, tp-link,

چند مورد ؟ :n13: به هر حال در سولوشنهای اوت دور زیاد گزارش شده ناسازگاری در مود wds ! شاید بخاطر تفاوت در چیپستهاست ؟!!

miladthug
09-05-2014, 16:41
يك لن داره و اون ب چي وصل هس؟؟
اتصال با يو اس بي به پي سي ؟؟
نوع مودم ؟؟ اسم

ک لن داره اونم با سیم لن به کیس وصل کردم مودل مودم tp link td 8817 adsl 2 modem router
اینم عکس
می خوام wif بگیرم ازش چیکا کنم ؟
ممنون

DragonVsPhoenix
09-05-2014, 17:08
ک لن داره اونم با سیم لن به کیس وصل کردم مودل مودم tp link td 8817 adsl 2 modem router

می خوام wif بگیرم ازش چیکا کنم ؟
ممنون

چقد میخوای خرجش کنی؟

miladthug
09-05-2014, 22:52
نمی خوام زیاد خرج کنم در حد اتاق خوابم ماکسیمم هم 2 تا دستگاه بهش وصل میشه !

miladthug
09-05-2014, 22:53
چقد میخوای خرجش کنی؟

DragonVsPhoenix
10-05-2014, 10:56

اون موقع به جاى اينكه كارو پیچیده کنی راحت یه مودم تک آنتنه بخر. تو قیمتای پایین اصلا ارزش نداره مودم و روتر جدا باشن. مودم و روتر جدا زمانی میصرفه که حداقل بخوای 250 تومن خرج کنی. راحت با 80 تومن یه مودم وايرلس بخر.

7-cheshmeh
10-06-2014, 13:18
سلام دوستان ،با مودم دلینک 2750 کامپیوتر را با کابل و تلویزیون هوشمند را با وایرلس به اینترنت وصل کردم ،اتصال اینترنت در هر دو برقرار است ولی نتونستم از اشتراک فایل ها استفاده کنم .مثلا فیلمی را با کامپیوتر share کرده در تلویزیون تماشا کنم . تلویزیون و کامپیوتر همدیگر را شناسایی نمی کنند.آیا اصلا چنین امکانی وجود داره که یه کامپیوتر با کابل به مودم وصل باشه و یه وسیله دیگه مثل تلویزیون یا لپ تاپ با وایر لس وصل باشه و علاوه بر اشتراک اینترنت فایل ها را هم به اشتراک گذاشت.چون یه جایی خوندم مودم بین شبکه کابلی و بی سیم ارتباطی نمیده و باید برای کامپیوتر هم یه کارت شبکه وایر لس تهیه کرد یا تلویزیون را با کابل به مودم وصل کرد.لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی کنه.

Joaquin
19-06-2014, 18:50
دوستان بنده یه مودم وایمکس بیرونی دارم (بدون wifi) که از طریق یک پورت LAN به کامپیوتر وصل میشه. حالا یه ADSL2+ MODEM/ROUTER قراره به دستم برسه. سوال اینجاست که آیا میشه از این مودم/روتر تنها به عنوان روتر WIFI استفاده کرد؟؟ بدین صورت که سیم LAN که از مودم وای فای وارد PC میشه رو به مودم/روتر ADSL متصل کرد و از WIFI استفاده کرد (چندین موبایل و لپ تاب) ... امکان داره؟؟

reza1999
14-12-2016, 10:28
سلام
من لپ تاپم رو بوسیله کابل LAN به مودم TP- Link وصل کردم ( مودمم وایرلس نیست ) میخواستم بوسیله WiFi یا Bluetooth لپ تاپم به موبایلم اینترنت بدم و از اینترنت لپ تاپم روی موبایل استفاده کنم
میخواستم روش اتصالش رو بصورت ساده و مصور لطفا به من توضیح بدید چون من مبتدی هستم ممنون میشم مرحله به مرحله توضیح بدید .

حیزون
14-12-2016, 11:24
برنامه connectify رو باید دانلود کنی , ساده ست

reza1999
15-12-2016, 08:15
برنامه connectify رو باید دانلود کنی , ساده ست

خیلی ممنون

اما میخواستم ببینم آیا با خود ویندوز نمیشه این کار رو کرد ؟