PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : غير فعال شدن DHCP مودم linksys x1000 بعد از يك ساعت كار- adsl

zeus7610
21-04-2014, 07:47
با سلام و احترام
من به تازگي مودم adsl رو عوض كردم و يك مودم سيسكو مدل linksys x1000 جاش نصب شده. ارتباط هم هم به صورت شبكه و هم وايرلس داريم. از مودم به سوئيچ وصل شده و از اونجا به حدود 10 كلاينت و ارتباط بي سيم هم كه براي تجهيزات ديگه مثل موبايل و ....
مشكل اينه كه بعد از اينكه مودم رو نصب كردم اولش خوبه بعد از يك يا دو ساعت كار ديگه به تجهيزات جديد آي پي نميده. رو حالت keep alive‌هم هست. جالب اينه كه وقتي اينجوري ميشه ديگه نميتونم از browser ‌به كنسول مودم وصل شم. پينگ هم نميده براي 192.168.1.1‌ ولي ارتباط با اينترنت از طريق كابل برقراره بدون مشكل.
بعد كه مودم رو خاموش روشن ميكنيم درست ميشه. هم dhcp دوباره فعال و برقرار ميشه هم كنسول مودم باز ميشه.
كسي ميتونه راهنمايي كنه؟ ممنونم

vtechnique
21-04-2014, 22:35
با سلام و احترام
من به تازگي مودم adsl رو عوض كردم و يك مودم سيسكو مدل linksys x1000 جاش نصب شده. ارتباط هم هم به صورت شبكه و هم وايرلس داريم. از مودم به سوئيچ وصل شده و از اونجا به حدود 10 كلاينت و ارتباط بي سيم هم كه براي تجهيزات ديگه مثل موبايل و ....
مشكل اينه كه بعد از اينكه مودم رو نصب كردم اولش خوبه بعد از يك يا دو ساعت كار ديگه به تجهيزات جديد آي پي نميده. رو حالت keep alive‌هم هست. جالب اينه كه وقتي اينجوري ميشه ديگه نميتونم از browser ‌به كنسول مودم وصل شم. پينگ هم نميده براي 192.168.1.1‌ ولي ارتباط با اينترنت از طريق كابل برقراره بدون مشكل.
بعد كه مودم رو خاموش روشن ميكنيم درست ميشه. هم dhcp دوباره فعال و برقرار ميشه هم كنسول مودم باز ميشه.
كسي ميتونه راهنمايي كنه؟ ممنونم

همینطوری نظر دادن در مورد این جور ایراد ها خیلی سخته علمی هم نیست. فقط برای اینکه بی جواب نمونید یک مورد رو میتونم بگم چک کنید ولی در این گونه موارد اولین کاری که انجام می دهند اینست که مطمئن شوید آخرین ورژن Firmware نصب شود و دوباره Factory Reset و تنظیم شود. اگر حل نشد که دیگر باید دنبال علت گشت که در نمیشود در اینجا آنرا دنبال کرد.

zeus7610
22-04-2014, 10:26
ممنونم از پاسختون دوست عزيز
الان كه نميشه ولي آخر وقت فريم ور رو آپديت ميكنم و يه بار هم ريست ميكنم ببينم چي ميشه. خدا كنه خراب نباشه چون گارانتي درست درمون هم نداره..

vtechnique
22-04-2014, 11:27
ممنونم از پاسختون دوست عزيز
الان كه نميشه ولي آخر وقت فريم ور رو آپديت ميكنم و يه بار هم ريست ميكنم ببينم چي ميشه. خدا كنه خراب نباشه چون گارانتي درست درمون هم نداره..

انشالا که درست میشه. نمیخوام نا امیدتون کنم ولی من مطالب زیادی در اینترنت در مورد این مودم خوندم که مشکلشون حل نشده. اگه حل نشد به نظرم دنبال یک گزینه دیگر باید بگردید.

zeus7610
23-04-2014, 10:21
سلام دوستان بعد از آپديت فريم ور و ريست و تنظيم مجدد مشكل dhcp حل شد ممنون از دوستاني كه كمك كردند. آخرين ورژن 1.0.0.2 رو نصب كردم درست شد..