PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در اتصال مودم (وایمکس)به مودم روتر

ahmad20062
13-04-2014, 23:24
اینترنت که استفاده می کنم.وایمکس ایرانسل مودم فضای باز می باشد.که کابل LAN مودم
وایمکس با اتصال به تنها پورت LAN رایانه به اینترنت متصل می شوم.حالا می خواهم از
طریق گوشی ایفون از اینترنت هم استفاده کنم برای همین یک مودم روتر وایرلس
Wireless N 150 ADSL2+Modem Router خریداری کردم.در سی دی نصب
مودم نحوه اتصال به رایانه و خط adsl تلفن توضیح داده شده چطور می تونم مودم روتر را
به مودم ایرانسل متصل کنم.تا هم هر وقت خواستم از رایانه استفاده کنم وهمینطور اینترنت wi-fi
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

leo.unique
13-04-2014, 23:41
مدل مودمی که خریدی ؟

ahmad20062
14-04-2014, 00:06
مدل مودمی که خریدی ؟

مدل
D-Link Wireess N 150 ADS2+MODEM ROUTER DSL-2730U

leo.unique
14-04-2014, 00:08
مدل
نگفته بودم مودمی که میخری باید پورت ewan داشته باشه ؟؟

ahmad20062
14-04-2014, 00:18
مدل مودمی که خریدی ؟

مدل

حالا چیکارکنم از این نمی تونم استفاده کنم.اگه فقط کابل مودم وایمکس را به روتر وصل کنم و از رایانه استفاده نکنم چی؟

leo.unique
14-04-2014, 00:29
مدل

حالا چیکارکنم از این نمی تونم استفاده کنم.اگه فقط کابل مودم وایمکس را به روتر وصل کنم و از رایانه استفاده نکنم چی؟
برای این کار مودم باید پورت wan داشته باشه حتما:n27: گفته بودم بیا توی این تاپیک و راهنمایی بگیر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

star254
14-04-2014, 02:22
مدل
دوست من مشابه مشکل شما رو یکی از کاربران این انجمن داشت که حل شد شما اون مطلب رو کامل ببین و نکاتی رو که اشاره شده اجرا کن اگه باز مشکلی داشتی بگو راهنماییت کنم

star254
14-04-2014, 02:27
برای این کار مودم باید پورت wan داشته باشه حتما:n27: گفته بودم بیا توی این تاپیک و راهنمایی بگیر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام و خیر نیازی به پورت wan نیست کافیه DHCP در مودم یا روتر دیزیبل و یه آی پی دستی تو رنج مودم وایمکس براش ست بشه به همین سادگی . در حقیقت با این کار قابلیت اکسس پوینت رو از مودم یا روتر میگیریم و اونها رو به یه سوئیچ با قابلیت وای فای تبدیل میکنیم.:n02:

leo.unique
14-04-2014, 10:42
دوست من مشابه مشکل شما رو یکی از کاربران این انجمن داشت که حل شد شما اون مطلب رو کامل ببین و نکاتی رو که اشاره شده اجرا کن اگه باز مشکلی داشتی بگو راهنماییت کنم

سلام و خیر نیازی به پورت wan نیست کافیه DHCP در مودم یا روتر دیزیبل و یه آی پی دستی تو رنج مودم وایمکس براش ست بشه به همین سادگی . در حقیقت با این کار قابلیت اکسس پوینت رو از مودم یا روتر میگیریم و اونها رو به یه سوئیچ با قابلیت وای فای تبدیل میکنیم.:n02:
اگه اینطور باشه دیگه پورت ewan کاربرد خاصی نداره :n02:

star254
14-04-2014, 11:22
اگه اینطور باشه دیگه پورت ewan کاربرد خاصی نداره :n02:
تا جایی که من میدونم کاربرد این پورت وقتیه که اینترنت بیسیم (چیزی مثل وایمکس) توسط شرکتها ارائه بشه و با نصب آنتن اون رو به مودم وصل میکنند . من هنوز شرکتی که چنین خدماتی رو بده سراغ ندارم

leo.unique
14-04-2014, 12:29
تا جایی که من میدونم کاربرد این پورت وقتیه که اینترنت بیسیم (چیزی مثل وایمکس) توسط شرکتها ارائه بشه و با نصب آنتن اون رو به مودم وصل میکنند . من هنوز شرکتی که چنین خدماتی رو بده سراغ ندارم
ببینیم استارتر نتیجه میگیره بالاخره:n27:

star254
14-04-2014, 23:42
بله مطلب را خوندم ولی راجع بهDHCP چیزی نبود به هر حال ممنون میشم راهنماییتون رو ادامه بدید.حالا باید چیکار کنم؟

این هم مشخصات ای پی اینترنت ایرانسل
Windows IP Configuration

Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::e0e1:c1d0:dcb9:e478%11
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.100
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.10

در گذشته تنظیمات مربوط به آی پی ها در یک شبکه باید به صورت دستی انجام میشد که ظریب خطا رو بالا میبرد و باعث بروز اختلال در شبکه میشد :n03:. DHCP سرویس دهنده ایست که وضیفه اختصاص آ ی پی و سایر تنظیمات کارت شبکه رو به عهده داره و لازمه در بخش تنضیمات TCP/IP 4 کارت شبکه رایانه (چه آن برد و غیره آن برد و چه وایرلس) گزینه اتوماتیک رو انتخاب کنید . مودم ، روتر و اکسس پوینت از دستگاه هایی هستند که اقدام به تخصیص آی پی به دستگاه هایی میکنند که به اونها وصل میشن . نکته مهم اینه که در یه شبکه چه کوچک و چه بزرگ تنها یک DHCP server میبایست فعال باشه والا شبکه دچار اختلال میگردد . برای جلو گیری از چنین مشکلی در بخش تنظیمات دستگاه های فوق گزینه ای برای غیر فعال کردن DHCP پیش بینی شده است . مودم وایمکس شما دارای یک DHCP فعال میباشد به همین دلیل شما امکان برقراری ارتباط با اینترنت رو دارین . با ورود مودم جدید به شبکه لازمه DHCP رو در مودم غیر فعال کنید . آی پی مودم شما 192.168.1.1 میباشد اما مودم وایمکس تون در پیام خصوصی که ارسال کردین دارای آی پی 192.168.0.1 میباشد . لازمه که این دستگاه ها در یک رنج قرار بگیرن :n13: یعنی چی ، همین طور که میبینید آی پی از 4 بخش تشکیل شده در این رنجی که ما استفاده میکنیم 192.168 غیر قابل تغییره ( نه اینکه نشه اگه تغییر بدین باید چیزهای دیگه رو هم تغییر داد که خارج از این مطلبه) میمونه دو بخش بعدی ، آی پی . دستگاهی که DHCP فعال داره تعین کننده مقادیر بعدی است چون مودم وایمکس شما ارقام بعدیش 0.1 هست سایر ذستگاه ها هم باید تابعی از این مقدار باشن یعنی 192.168.0 در همه مشترکه اما اون رقم آخر توسط DHCP به ترتیب به سیستمهای وصل شده داده میشه .IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.100 این آی پی سیستم شما در پیام خصوصی است که ارسال کردین میبینید که این مطلب کاملآ مشهوده :n04: این که چرا از 100 شروع شده هم بخشی از تنظیمات مودم هست و میشه تغییر داد.پس لازم به توضیح نیست که آی پی مودم تی پی لینک هم باید در همین رنج تنظیم بشه . مودم تی پی رو با کابل لن به سیستم وصل کرده با زدن آی پی 192.168.1.1 در آدرس بار اینترنت بروسر وارد بخش تنظیمات بشین( یوزر و پسورد هم admin میباشد). به ص 24 منوال مودم توجه کنید . درستون سمت چپ روی گزینه Local Network کلیک کنید و تیک Enable DHCP server رو بردارید حالا در قسمت Router IP Address یک آی پی در رنج گفته شده مثل 192.168.0.10 رو تایپ کنید.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تذکر مهم : شما بعد از این برای ورود به بخش تنظیمات مودم باید از این آی پی جدید استفاده کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حالا روی گزینه APPLY کلیک کنید فعلآ با وایرلس کاری نداشته باشین شاید لازم باشه مودم رو ری استارت کنید.چون آی پی مودم تغییر کرده بعد از بوت کامل ارتباط مودم با بروسر قطع میشه با ای پی جدید وارد تنظیمات مودم بشین و کنترل کنید تغیرات ثبت شده . بروسر رو ببندید و کابل وایمکس رو به یکی دیگه از پورتهای لن وصل کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دقت کنید پورت لن ، نه پورت DSL . شما اکنون باید به اینترنت وصل شده باشین این یعنی ما مودم رو به یک سوئیچ شبکه تبدیل کردیم. تا اینجا رو انجام بده تا برسیم به تنظیمات وای فای :n24::n24::n24:

leo.unique
14-04-2014, 23:46
مودم بیرونی وایمکس قابلیت روتینگ هم داره مگه ؟؟:n13:

star254
14-04-2014, 23:57
مودم بیرونی وایمکس قابلیت روتینگ هم داره مگه ؟؟:n13:

روتینگ در اینجا کاربردی نداره . ما چیزی رو قرار نیست به خارج از شبکه خودمون ارسال کنیم کل اطلاعات از طرق مودم تی پی که فقط از قابلیت اترنتش استفاده میکنیم با مودم وایمکس تبادل میشه که همه گی در یک رنج آی پی هستند
مقاله زیر رو ملاحضه کنید

leo.unique
15-04-2014, 10:17
وقتی هم که خواستم برنامه مودم روتر را نصب کنم در مرحله سوم یک اخطاری می دهد که تصویرش را درزیر قرار می دهم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کلا سی دی و برنامه مودم رو بیخیال شو و طبق راهنمایی کاربر star254 پیش برو ! خیلی خوب و ساده توضیح دادن ! واقعا استفاده کردم :n11:

leo.unique
15-04-2014, 22:42
روتینگ در اینجا کاربردی نداره . ما چیزی رو قرار نیست به خارج از شبکه خودمون ارسال کنیم کل اطلاعات از طرق مودم تی پی که فقط از قابلیت اترنتش استفاده میکنیم با مودم وایمکس تبادل میشه که همه گی در یک رنج آی پی هستند
مقاله زیر رو ملاحضه کنید
پاک گیج شدم ! پس این مقاله چی میگه ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]شبکه-های-کامپیوتری:n13:

star254
16-04-2014, 00:30
پاک گیج شدم ! پس این مقاله چی میگه ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]شبکه-های-کامپیوتری:n13:

توی اون مقاله چیزی در مورد روتینگ گفته نشده .

star254
16-04-2014, 00:36
همه این کار هارو انجا دادم حالا ممکنه ادامه کار (وایرلس)را توضیح دهید

بسیار خوب تا اینجا شما موفق شدی از طریق مودم تی پی لینک ( که حالا شده سوئیچ ) ارتباط بین رایانه و مودم وایمکس خودتون رو برقرار کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کابل وایمکس رو جدا کنید و مجددآ وارد بخش تنظیمات مودم تی پی وارد بشین . به ص 18 منوال دقت کنید و روی گزینه wireless کلیک کنید حال گزینه wireless Basic رو انتخاب کنید enable wireless باید تیک خورده باشه ssid نامی هست که شما برای وایرلس خوتون انتخاب میکنید بهتر از نام خودتون به خاطر موارد امنیتی استفاده نکنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] متاسفانه در برخی مودم ها وقتی گزینه کشور رو روی ایران قرار میدیم رایانه ها قادر به تشخیص اون نمیشن :n03: پس country رو روی ایالات متحده قرار بدین دیگه چیزی رو تغییر ندین این موارد تنظیمی در تمامی مودم های وایرلس یکسانه فقط منو شون با هم قدری متفاوته . حالا روی APPLY کلیک کنید دوباره از ستون چپ وایرلس رو انتخاب کرده روی wireless security کلیک نمایید . ص 22 منوال . security mode رو روی auto قرار دهید . WPA2 دارای ظریب امنیتی بالاتر در ارتباط وایرلس نسبت به سایر گزینه ها دارد اما اگه سخت افزار شما قدیمی باشه ممکنه وایرلس رو شناسایی نکنه اگر اینطور نیست WPA2 only رو انتخاب نموده در قسمت Per-Shared key پسورد وایرلس خودتون رو انتخاب کنید . سعی کنید از پسورد های سخت استفاده کنید یعنی حداقل 20 کارکتر و ترکیبی از حروف و علائم و اعداد باشه . حالا APLLY کنید و تمام. کابل لن رو از مودم تی پی جدا کرده و سیم مودم وایمکس رو به اون وصل کنید . اول ببین سیستمت نام وایرلس شما رو شناسایی کرده و رد صورت مثبت بودن کانکت شو . اگه کانکت شدی و اینترنت وصل نشد مودم تی پی و رایانه رو یکبار ری استارت کن البته بدون این کار هم باید کانکت بشی . اگه موفق شدی بگو تا برا خودم یه نوشابه باز کنم:n08: و چند توصیه در زمینه وایرلس بگم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

star254
16-04-2014, 22:58
چی شد ؟ به کجا رسیدی ؟

star254
17-04-2014, 17:39
با توجه به اینکه اخیرآ تو انجمن زیاد در مورد ارتباط اکسس و روتر با مودم سوال میشه من به زودی آموزش کامل این مطلب رو روی انجمن قرار میدم . برای درک بهتر مسئله من از یک مودم معمولی AZTECH به عنوان سرویس دهنده اینترنت ، یک D-Link 2600u تک پورت و یک TP-Link 8901 چهار پورت به صورت هم زمان استفاده و از روش کار عکس تهیه کردم . اگه همت کنم و عمری باشه تا فردا آموزش رو آماده میکنم.

ahmad20062
18-04-2014, 20:30
تونستم وارد تنظیمات روتر شوم و ای پی ان را با ای پی مودم وایمکس در یک رنج قراردهم. طبق تصویر تمام تنظیمات را انجام دادم .ولی وقتی گوشی ایفون مودم را تشخیص می دهد بعد از اینکه پسورد می خواهد من هم همان پسورد را که در تنظیمات وایرلس روتر انتخاب کردم وارد می کنم ولی اتصال برقرار نمی شود و همش در حال جستجو می باشد.در گوشی ایفون وقتی مودم خود را انتخاب می کنم یک سری جزییاتی در ستینگ ان موجود است.ایا باید
تنظیماتی در گوشی وارد کنم
IP ADDRESS
DHCP-----BOOTP-----STATIC
IP ADDRESS 169.254.193.50
Subnet Mask 255.255.0.0
Router
DNS
Search Domains
Client ID

star254
18-04-2014, 22:24
در تنظیمات وایلس تیک مربوط به Enable MultiAP Isolatoin رو بردارید . security mode رو در حالت auto wpa or wpa2 قرار دهید . در تب ADVANCED روی گزینه Firewall Settings کلیک کرده و تیک مربوط به Enable Attack Perevent رو در صورت وجود بردارید . متاسفانه در مورد گوشی تون اطلاعی از نحوه تنظیماتش ندارم اما طبق قاعده لپتاپ باید همه چیز در حالت اتوماتیک باشه . بهتره برای بررسی صحت کار اگه خودتون لپتاپ ندارید از دوست یا آشنایی درخواست کنید با سیستمش به وای فای شما کانکن بشه بعد هم حتمآ پسورد وایرلس رو تغییر بدین . همون طور که گفتم من با یک مودم معمولی و دو مودم بیسیم که همزمان به هم وصل و فعال بودند در چند دقیقه این ارتباط رو به همون صورتی که توضیح دادم برقرار کردم.

ahmad20062
19-04-2014, 22:00
در تنظیمات وایلس تیک مربوط به Enable MultiAP Isolatoin رو بردارید . security mode رو در حالت auto wpa or wpa2 قرار دهید . در تب ADVANCED روی گزینه Firewall Settings کلیک کرده و تیک مربوط به Enable Attack Perevent رو در صورت وجود بردارید . متاسفانه در مورد گوشی تون اطلاعی از نحوه تنظیماتش ندارم اما طبق قاعده لپتاپ باید همه چیز در حالت اتوماتیک باشه . بهتره برای بررسی صحت کار اگه خودتون لپتاپ ندارید از دوست یا آشنایی درخواست کنید با سیستمش به وای فای شما کانکن بشه بعد هم حتمآ پسورد وایرلس رو تغییر بدین . همون طور که گفتم من با یک مودم معمولی و دو مودم بیسیم که همزمان به هم وصل و فعال بودند در چند دقیقه این ارتباط رو به همون صورتی که توضیح دادم برقرار کردم.

با لب تاب امتحان کردم مشکلی نبود وبه اینترنت متصل شد ولی گوشی ایفون نشد یک سری تصویر از تنظیمات کانکشن اینترنت در ایفون را می گذارم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

star254
19-04-2014, 22:42
خبر خوب اینکه کار به درستی به انجام رسید :n20: و خبر بد اینه که من گوشی آیفون ندارم :n02: ولی یکی از دوستان داره و بخشی از امور اینترنتی شو با اون انجام میده ببینم چه کار میتونم بکنم.:n13:

leo.unique
19-04-2014, 23:23
پس روتر هم هست مودم وایمکس ! نمیدونستم :n01: شاید با تغییر encryption وصل بشه گوشی آیفون

ahmad20062
21-04-2014, 21:59
خبر خوب اینکه کار به درستی به انجام رسید :n20: و خبر بد اینه که من گوشی آیفون ندارم :n02: ولی یکی از دوستان داره و بخشی از امور اینترنتی شو با اون انجام میده ببینم چه کار میتونم بکنم.:n13:

یک سوال دیگه داشتم حالا که pc من کارت شبکه نداره و من یک مودم روتر دارم. الان یک مودم همراه وایمکس دارم که در توضیحات استفاده از ان گفته شده که برای استفاده در کامپیوتر شخصی حتما باید از کارت شبکه
برخودار باشد ایا این مودم روتر من می تواند به جای کارت شبکه عمل کند؟

star254
21-04-2014, 22:13
یک سوال دیگه داشتم حالا که pc من کارت شبکه نداره و من یک مودم روتر دارم. الان یک مودم همراه وایمکس دارم که در توضیحات استفاده از ان گفته شده که برای استفاده در کامپیوتر شخصی حتما باید از کارت شبکه
برخودار باشد ایا این مودم روتر من می تواند به جای کارت شبکه عمل کند؟

یعنی چی PC کارت شبکه نداره مگه میشه ؟ حدود 15 ساله هیچ مادربردی بدون کارت شبکه عرضه نمیشه . کارت شبکه که حتمآ نباید یک وسیله اضافه باشه همون پورت لن که پشت مادربرد هست مربوط به کارت شبکه on board میباشد روتر رو نزدیک pc بزار با یه کابل لن به هم مرتبط کن اگه به هر دلیل امکان برقراری ارتباط با سیم رو نداری اون وقت به یک کارت شبکه وایرلس نیاز داری .مودم وایمکس همراه هم نمیتونه کار کارت وایرلس رو بکنه.

mortezavi
24-05-2014, 01:07
یه سئوالی برام پیش اومده جناب star254 و اون اینه که زمانی که DHCP مودم را DISABLE می کنم و از طریق وای فای به مودم می خوام کانکت بشم (چه با موبایل و چه با لب تاپ) نمی تونن آی پی بگیرن حالا باید چه کار کنم؟یعنی عملا به علت نبود DHCP و نداشتن آی پی از طریق وای فای به وایرلس مودم نمیشه کانکت شد.
قبل از این که DHCP رو DISABLE کنم خروجی های لن مودم به درستی کار می کردن و اینترنت هم داشتن(البته الان هم دارن)و فقط با وای فای که به وایرلس مودم وصل می شدی به درستی وصل میشد ولی اینترنت روی موبایل یا لب تاپ نبود!!
حالا لطفا کمک کنید چه کار باید انجام بدم؟

star254
24-05-2014, 21:33
یه سئوالی برام پیش اومده جناب star254 و اون اینه که زمانی که DHCP مودم را DISABLE می کنم و از طریق وای فای به مودم می خوام کانکت بشم (چه با موبایل و چه با لب تاپ) نمی تونن آی پی بگیرن حالا باید چه کار کنم؟یعنی عملا به علت نبود DHCP و نداشتن آی پی از طریق وای فای به وایرلس مودم نمیشه کانکت شد.
قبل از این که DHCP رو DISABLE کنم خروجی های لن مودم به درستی کار می کردن و اینترنت هم داشتن(البته الان هم دارن)و فقط با وای فای که به وایرلس مودم وصل می شدی به درستی وصل میشد ولی اینترنت روی موبایل یا لب تاپ نبود!!
حالا لطفا کمک کنید چه کار باید انجام بدم؟

سلام ببینید در مورد مشکلی که دوستمون داشت مودم وایمکس و روتری که تهیه کرده بودند هر دو DHCP فعال داشتند . در یک شبکه شما نباید چنین وظعیتی داشته باشید پس ما DHCP روتر رو غیر فعال کردیم . شما کمی بیشتر توضیح بدین من هنوز متوجه وضعیت دستگاه های شما نشدم.

mortezavi
24-05-2014, 23:30
ببینید
من هم یک مودم فضای خارجی وایمکس مین نت دارم که یک خروجی لن(دارای اینترنت) فقط داره و برای اینکه اینکه این1 خروجی رو به چند تا لن و همینطور وایرلس تبدیل کنم که همزمان چند تا کامپیوترو لب تاپ و موبایل بتونن بهش وصل بشن و از اینترنتش استفاده کنن اون رو به یک روتر دی لینک مدل DSL-2730U وصل کردم.و مطابق دستورالعمل شما روتر رو کانفیگ کردم.
هم اکنون روی خروجی های لن روتر اینترنت وجود داره و مشکلی نیست.اما زمانی که یک موبایل یا لب تاپ می خواد به روتر وصل بشه قاعدتا چون dhcp، غیرفعاله نمیتونن آی پی بگیرن و وصل نمیشن.حالا سئوالم اینجاست که باید چه کار کنم؟؟؟
اینو هم بگم که قبل از غیر فعال کردن DHCP باز هم در خروجی های لن روتر اینترنت داشتم اما بر روی وایرلس روتر(با وجود کانتکت موفقیت آمیز لب تاپ و موبایل و ...)اینترنتی وجود نداشت!!!

star254
25-05-2014, 00:08
ببینید
من هم یک مودم فضای خارجی وایمکس مین نت دارم که یک خروجی لن(دارای اینترنت) فقط داره و برای اینکه اینکه این1 خروجی رو به چند تا لن و همینطور وایرلس تبدیل کنم که همزمان چند تا کامپیوترو لب تاپ و موبایل بتونن بهش وصل بشن و از اینترنتش استفاده کنن اون رو به یک روتر دی لینک مدل DSL-2730U وصل کردم.و مطابق دستورالعمل شما روتر رو کانفیگ کردم.
هم اکنون روی خروجی های لن روتر اینترنت وجود داره و مشکلی نیست.اما زمانی که یک موبایل یا لب تاپ می خواد به روتر وصل بشه قاعدتا چون dhcp، غیرفعاله نمیتونن آی پی بگیرن و وصل نمیشن.حالا سئوالم اینجاست که باید چه کار کنم؟؟؟
اینو هم بگم که قبل از غیر فعال کردن DHCP باز هم در خروجی های لن روتر اینترنت داشتم اما بر روی وایرلس روتر(با وجود کانتکت موفقیت آمیز لب تاپ و موبایل و ...)اینترنتی وجود نداشت!!!

ببین دوست عزیز همونطور که گفته شد شما باید یک DHCP فعال داشته باشید یا مودم وایمکس یا روتر دی لینک . اگه از طریق لن مشکلی ندارید و سیستمها آی پی میگیرن احتمالآ گزینه Wireless MAC Filter در روتر رو فعال کردید . این گزینه برای جلوگیری از ورود غیر مجاز به مودم یا روتر حتی با دانستن پسورد وایرلس میباشد با فعال شدن اون فقط سیستمهایی که مک آدرس کارت شبکه اونها در این قسمت ثبت بشه قادر به ارتباط با روتر یا مودم هستند این مطلب رو کنترل و Wireless MAC Filter رو غیر فعال کرده و نتیجه رو اعلام کنید.

mortezavi
25-05-2014, 23:11
ببین دوست عزیز همونطور که گفته شد شما باید یک DHCP فعال داشته باشید یا مودم وایمکس یا روتر دی لینک . اگه از طریق لن مشکلی ندارید و سیستمها آی پی میگیرن احتمالآ گزینه Wireless MAC Filter در روتر رو فعال کردید . این گزینه برای جلوگیری از ورود غیر مجاز به مودم یا روتر حتی با دانستن پسورد وایرلس میباشد با فعال شدن اون فقط سیستمهایی که مک آدرس کارت شبکه اونها در این قسمت ثبت بشه قادر به ارتباط با روتر یا مودم هستند این مطلب رو کنترل و Wireless MAC Filter رو غیر فعال کرده و نتیجه رو اعلام کنید.
متاسفانه اون گزینه اصلا فعال نبود.در ضمن چند با روتر رو ری استارت کردم ولی باز هم چیزی عوض نشد و کماکان وایرلس اینترنت نداره!!!
ممکنه قسمت وایرلس روتر ایراد سخت افزاری پیدا کرده باشه؟؟

star254
26-05-2014, 04:21
متاسفانه اون گزینه اصلا فعال نبود.در ضمن چند با روتر رو ری استارت کردم ولی باز هم چیزی عوض نشد و کماکان وایرلس اینترنت نداره!!!
ممکنه قسمت وایرلس روتر ایراد سخت افزاری پیدا کرده باشه؟؟

بله این هم یک احتمال هست لطفآ از بخش تنظیمات وایرلس در همین حالتی که تنظیم شده یک تصویر ارسال کنید .

mortezavi
26-05-2014, 08:52
اقا خوشبختانه درست شددددددد:n20:
در تنظیمات وایرلس تیک Enable multiAP Isolation رو برداشتم درست شد.
با تشکر فراوان از Star254 عزیز که وقت گذاشت و سئوالامو جواب داد

ahmad20062
27-01-2016, 00:37
سلام مجدد
من دوباره با روترم به مشکل برخوردم..مجبور شدم مودم رو ریستارت کنم و ویندوز رو عوض کنم طبق راهنمایی های گذشته تنظیمات را انجام دادم ولی گوشی موبایل کانکشن وافای را شناسایی می کند وبه ضاهر اتصال برقرار می شود ولی هیچ سایتی را باز نمی کند
چکار باید انجام دهم

عکسی از تنظیمات روتر وایرلس را در اینجا قرار می دهم