PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اکسس پوینت تی پی لینک و روتر سی نت

sh.s.sh
07-04-2014, 13:40
سلام
من با tp link TL-W7510N OUTDOOR ACCESS POINT که به لبتاپ وصله، اینترنت وصل میشم.
می خام با روتر وای فای CNET CBR980 اینترنتو بین لبتاب و گویشی شیر کنم .
تنظیمات شو نم دونم چجوریه .....؟
کسی می دونه ؟....
...
..
.

star254
07-04-2014, 20:41
مشکل خاصی نداره . DHCP رو در روتر غیر فعال کن و رنج آی پی روتر رو برابر با رنج آی پی که لپ تاپ داره قرار بده تنظیمات مربوط به وایرلس رو به صورت عادی انجام بده. اکسس پوینت رو به روتر وصل کن و از طریق وایرلس با لپتاپ و گوشی به اون کانکت شو.:n02:

sh.s.sh
08-04-2014, 06:36
من به این چیزا وارد نیستم ای لبتاپو توکدوم قسمت تظیمات باید بزنم
منظورت به صورت عادی چیه؟
می شه دقیق تر بگی:n29:

star254
08-04-2014, 14:48
تا به حال یه مودم وایرلس رو کانفیگ کردی ؟ یا میدونی چه جوری میشه وارد بخش کانفیگش شد؟

sh.s.sh
08-04-2014, 15:34
مودم نه
روتر بله ولی تنظیماتشو دست نزدمااا

star254
08-04-2014, 17:13
خوب مرحله به مرحله میریم جلو ابتدا با لپتاپ به اینترنت وصل شو سپس روی استارت کلیک کن و در خط فرمان ( قسمتی که توش نوشته search programs and files ) تایپ کن cmd ردصفحه ظاهر شده فرمانی به این صورت تایپ کن ipconfig > d:\ip.txt با این کار در درایو d تکس فایلی با مشخصات تنظیمات آی پی شما ایجاد میشه . حالا وارد تنظیمات روتر بشو واز بخش وایرلس و لن اون تصویر تهیه کن . همراه با اون تکس فایل اینجا بزار تا بهتر راهنمایی کنم در نهایت باید مانند شکل زیر کار انجام بشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sh.s.sh
08-04-2014, 18:51

ممنون جواب دادی.

ای پی

Windows IP Configuration

Windows IP Configuration

Ethernet adapter Bluetooth Network Connection:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :

Ethernet adapter Local Area Connection:

Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::680f:77fa:e498:2509%11
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.100
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.254

Wireless LAN adapter Wireless Network Connection:

Tunnel adapter isatap.{D79E2A4A-D1A8-425B-AAF8-C5921C0DAAF3}:

Tunnel adapter isatap.{A15C6CB2-3931-4071-A3F2-505BAF55070C}:

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fb:283c:278:3f57:fe9b
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::283c:278:3f57:fe9b%17
Default Gateway . . . . . . . . . : ::

star254
08-04-2014, 20:06
سلام در تصویری که از تنظیمات آی پی فرستادین مشخصه که default gateway مودمی که از اون استفاده میکنید 192.168.1.1 میباشد در تصویر مربوط به بخش ip config روتر در بخش lan configuration هم همین آی پی رو به عنوان default gateway میبینید در زیر همین خط DHCP SERVER رو میبینید که در حالت enable هست DHCP بخشی از سخت افزار هست که وظیفه اون اختصاص آی پی به سیستمهایی است که به اون سخت افزار کانکت میشن در یک شبکه نباید دو وسیله با DHCP فعال و در یک رنج موجود باشه در بخش LAN Inteface setup گزینه DHCP رو از حالت server خارج کن . نمیدونم چه گزینه هایی داره اگه دیزیبل داره همون رو بزن . در قسمت ip Address یک آی پی تو رنج بالا مثلآ 192.168.1.250 رو وارد نموده در default gateway همون آی پی مودم یعنی 192.168.1.1 رو وارد کنید .تنظیمات وایرلس خوبه و در بخش securiety پسورد وایرلس رو میشه تعریف کرد. فکر نمیکنم کار دیگه ای مونده باشه حالا بعد از این کارها سیم ارتباط اکسس پوینت رو به روتر وصل کرده و از این طریق اینترنت و فایل شیرینگ رو به اشتراک بزارین . نتیجه کار رو حتمآ بهم بگو

sh.s.sh
08-04-2014, 21:01
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تنظیماتشو انجام دادم روتر هم علامت ایترنت رو شن میشه گوشی هم وایفای رو شناسایی کرده ولی اینرنت نمیده سایت با ز نمیشه با لبتاپم همین جوره
مشکل چیه ؟

قسمت ipadress رو هم 192.168.1.250 زدم بازم درست نشد.

star254
08-04-2014, 22:27
تو قسمت تنظیمات آی پی لپتاپت dns باید تعریف کنی برای این کار به بخش تنظیمات آی پی برو و مانند این تصویر اونها رو به صورت دستی تعریف کن. در این تصویر آی پی 192.168.1.10 تعریف شده شما هم همون رو بزن فکر میکنم مشکل حل بشه
تنظمات روتر هم باید به این شکل باشه

sh.s.sh
09-04-2014, 09:01
[سلام
تنظیمات انجا دادم تغییری نکرد

بابت راهنماییا قبلیت ام ممنون

sh.s.sh
09-04-2014, 09:07
اینترنت لن مشکل پیدا کرد مجبور شدم کانکشن به صورت اولش برگردونم.

star254
09-04-2014, 16:02
یه تصویر از بخش DDNS در IP config روتر تهیه و ارسال کن

sh.s.sh
10-04-2014, 08:35
صفحش غير فعاله

star254
10-04-2014, 12:41
درسته باید غیر فعال باشه معمولآ وقتی به یک دستگاه وایرلس کانکت میشیم ولی به اینترنت دسترسی نداریم تنظیمات DNS از گزینه های مهم به شمار میره . به اینترنت که وصلی این فرمان رو در مود cmd به این شکل اجرا کن ipconfig /all . سپس دو باره روتر رو به اکسس پوینت وصل کم ببین پینگ مودم رو داری یهنی در همون مود cmd باید تایپ کنی ping 192.168.1.1 جواب باید به شکل زیر باشه البته اون عدد آخر خط ممکنه برای شما فرق کنه که مهم نیست فقط با این کار مطمعن میشیم که ارتباط با مودم برقراره

sh.s.sh
11-04-2014, 14:18
سلام

فك ميكنم ارتباط برقراره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

star254
11-04-2014, 20:34
در ظاهر همه چیز درسته تنها چیزی که باقی میمونه فایروال روتر هست . ببین اگه فعاله غیر فعالش کن

sh.s.sh
11-04-2014, 22:23
نگا كردم غير فعاله .
يعني روتر خرابه .:n13:
بنظرت ببرم شركت گارانتي ؟!!!
نمي دونم چي كارش كنم.:n28::n28:

star254
11-04-2014, 22:33
الان دارم منوال این روتر رو دانلود میکنم تا نگاه دقیقتری بهش داشته باشم

star254
11-04-2014, 22:44
شما سیم اکسس پوینت رو به کدوم پورت وصل میکنی؟

sh.s.sh
12-04-2014, 09:35
پورت wan روتر
از يكي از پورتها هم يه سيم به لبتاپ وصل كردم

star254
12-04-2014, 12:36
خوب عزیز من اکسس پوینت رو باید به یکی از 4 پورت لن وصل کنی پورت wan برای کاربرد دیگه ای هست . لپ تاپت رو هم میتونی هم با کابل به یکی دیگه از پورتها وصل کنی هم به صورت وای فای به روتر کانکت بشی . منتظر جواب رفع مشکلت هستم

sh.s.sh
12-04-2014, 17:42
درست شد :n20:ممنون این قد پیگیر بودی:n11::n11:
یه هفته بود مشغولم کرده بود
مرررررررررررررررررررررررر رررررررسسسسسسیییییییییییی ییییییییییییییی:n16:

star254
12-04-2014, 20:02
درست شد :n20:ممنون این قد پیگیر بودی:n11::n11:
یه هفته بود مشغولم کرده بود
مرررررررررررررررررررررررر رررررررسسسسسسیییییییییییی ییییییییییییییی:n16:
باعث خوشحالی و خوشبختی منه که تونستم کمکی کرده باشم . همواره موفق باشید :n20::n20::n20:

ahmad20062
14-04-2014, 18:03
من واقعا گیج شدم.ممکنه کامل تر وساده توضیح بدین که دقیقا باید چیکار کنم.PC من که کارت شبکه ندارد ویک پورت LAN دارد که کابل مودم وایمکس را بهش وصل می کنم و از اینترنت استفاده می کنم .حالا که مودم
Wireless N 150 ADSL2+Modem Router
مدل DSL-2730U را خریدم می خواهم هم از طریق گوشیwi-fi وهم از طریق pc از اینترنتم استفاده کنم.یعنی زمانی که از طریق گوشی به اینترنت متصل شوم
pc روشن یا خاموش باشد فرقی نکند در استفاده از اینترنت.
وقتی هم که خواستم برنامه مودم روتر را نصب کنم در مرحله سوم یک اخطاری می دهد که تصویرش را درزیر قرار می دهم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
فایل های PDF مودم را هم در زیر قرار می دهم.
فایل اول

فایل دوم

:n27:

این هم مشخصات ای پی اینترنت ایرانسل
Windows IP Configuration

Ethernet adapter Local Area Connection:

Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::e0e1:c1d0:dcb9:e478%11
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.100
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.0.10

star254
14-04-2014, 19:02
سلام تویه تاپیک خوتون کار رو ادامه میدیم فقط چند تا توضیح ضروری رو بگم . اون پورت لن که روی پی سی شما هست مربوط به کارت شبکه onboard مادر برد میشه . خیلی ساده توی تاپیک خودتون به یکی از دوستان گفتم که قراره چکار کنیم شما باید اول بدونید DHCP و IP Address و deffault gateway چیه تا متوجه بشین قراره چکار کنیم بخش اول مطلبی رو که در لینک زیر هست رو بخون تا مطلبی رو که برات تو تاپیک خودت میذارم رو متوجه بشی

ahmad20062
14-04-2014, 20:14
سلام تویه تاپیک خوتون کار رو ادامه میدیم فقط چند تا توضیح ضروری رو بگم . اون پورت لن که روی پی سی شما هست مربوط به کارت شبکه onboard مادر برد میشه . خیلی ساده توی تاپیک خودتون به یکی از دوستان گفتم که قراره چکار کنیم شما باید اول بدونید DHCP و IP Address و deffault gateway چیه تا متوجه بشین قراره چکار کنیم بخش اول مطلبی رو که در لینک زیر هست رو بخون تا مطلبی رو که برات تو تاپیک خودت میذارم رو متوجه بشی

بله مطلب را خوندم ولی راجع بهDHCP چیزی نبود به هر حال ممنون میشم راهنماییتون رو ادامه بدید.حالا باید چیکار کنم؟

star254
14-04-2014, 22:09
در گذشته تنظیمات مربوط به آی پی ها در یک شبکه باید به صورت دستی انجام میشد که ظریب خطا رو بالا میبرد و باعث بروز اختلال در شبکه میشد :n03:. DHCP سرویس دهنده ایست که وضیفه اختصاص آ ی پی و سایر تنظیمات کارت شبکه رو به عهده داره و لازمه در بخش تنضیمات TCP/IP 4 کارت شبکه رایانه (چه آن برد و غیره آن برد و چه وایرلس) گزینه اتوماتیک رو انتخاب کنید . مودم ، روتر و اکسس پوینت از دستگاه هایی هستند که اقدام به تخصیص آی پی به دستگاه هایی میکنند که به اونها وصل میشن . نکته مهم اینه که در یه شبکه چه کوچک و چه بزرگ تنها یک DHCP server میبایست فعال باشه والا شبکه دچار اختلال میگردد . برای جلو گیری از چنین مشکلی در بخش تنظیمات دستگاه های فوق گزینه ای برای غیر فعال کردن DHCP پیش بینی شده است . مودم وایمکس شما دارای یک DHCP فعال میباشد به همین دلیل شما امکان برقراری ارتباط با اینترنت رو دارین . با ورود مودم جدید به شبکه لازمه DHCP رو در مودم غیر فعال کنید . آی پی مودم شما 192.168.1.1 میباشد اما مودم وایمکس تون در پیام خصوصی که ارسال کردین دارای آی پی 192.168.0.1 میباشد . لازمه که این دستگاه ها در یک رنج قرار بگیرن :n13: یعنی چی ، همین طور که میبینید آی پی از 4 بخش تشکیل شده در این رنجی که ما استفاده میکنیم 192.168 غیر قابل تغییره ( نه اینکه نشه اگه تغییر بدین باید چیزهای دیگه رو هم تغییر داد که خارج از این مطلبه) میمونه دو بخش بعدی ، آی پی دستگاهی که DHCP فعال داره تعین کننده مقادیر بعدی است چون مودم وایمکس شما ارقام بعدیش 0.1 هست سایر ذستگاه ها هم باید تابعی از این مقدار باشن یعنی 192.168.0 در همه مشترکه اما اون رقم آخر توسط DHCP به ترتیب به سیستمهای وصل شده داده میشه .IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.100 این آی پی سیستم شما در پیام خصوصی است که ارسال کردین میبینید که این مطلب کاملآ مشهوده :n04: این که چرا از 100 شروع شده هم بخشی از تنظیمات مودم هست و میشه تغییر داد.پس لازم به توضیح نیست که آی پی مودم تی پی لینک هم باید در همین رنج تنظیم بشه . مودم تی پی رو با کابل لن به سیستم وصل کرده با زدن آی پی 192.168.1.1 در آدرس بار اینترنت بروسر وارد بخش تنظیمات بشین( یوزر و پسورد هم admin میباشد). به ص 24 منوال مودم توجه کنید . درستون سمت چپ روی گزینه Local Network کلیک کنید و تیک Enable DHCP server رو بردارید حالا در قسمت Router IP Address یک آی پی در رنج گفته شده مثل 192.168.0.10 رو تایپ کنید.:33:تذکر مهم : شما بعد از این برای ورود به بخش تنظیمات مودم باید از این آی پی جدید استفاده کنید:33: حالا روی گزینه APPLY کلیک کنید فعلآ با وایرلس کاری نداشته باشین شاید لازم باشه مودم رو ری استارت کنید.چون آی پی مودم تغییر کرده بعد از بوت کامل ارتباط مودم با بروسر قطع میشه با ای پی جدید وارد تنظیمات مودم بشین و کنترل کنید تغیرات ثبت شده . بروسر رو ببندید و کابل وایمکس رو به یکی دیگه از پورتهای لن وصل کنید:33:دقت کنید پورت لن ، نه پورت DSL . شما اکنون باید به اینترنت وصل شده باشین این یعنی ما مودم رو به یک سوئیچ شبکه تبدیل کردیم. تا اینجا رو انجام بده تا برسیم به تنظیمات وای فای :n24::n24::n24:

ahmad20062
15-04-2014, 22:02
در گذشته تنظیمات مربوط به آی پی ها در یک شبکه باید به صورت دستی انجام میشد که ظریب خطا رو بالا میبرد و باعث بروز اختلال در شبکه میشد :n03:. DHCP سرویس دهنده ایست که وضیفه اختصاص آ ی پی و سایر تنظیمات کارت شبکه رو به عهده داره و لازمه در بخش تنضیمات TCP/IP 4 کارت شبکه رایانه (چه آن برد و غیره آن برد و چه وایرلس) گزینه اتوماتیک رو انتخاب کنید . مودم ، روتر و اکسس پوینت از دستگاه هایی هستند که اقدام به تخصیص آی پی به دستگاه هایی میکنند که به اونها وصل میشن . نکته مهم اینه که در یه شبکه چه کوچک و چه بزرگ تنها یک DHCP server میبایست فعال باشه والا شبکه دچار اختلال میگردد . برای جلو گیری از چنین مشکلی در بخش تنظیمات دستگاه های فوق گزینه ای برای غیر فعال کردن DHCP پیش بینی شده است . مودم وایمکس شما دارای یک DHCP فعال میباشد به همین دلیل شما امکان برقراری ارتباط با اینترنت رو دارین . با ورود مودم جدید به شبکه لازمه DHCP رو در مودم غیر فعال کنید . آی پی مودم شما 192.168.1.1 میباشد اما مودم وایمکس تون در پیام خصوصی که ارسال کردین دارای آی پی 192.168.0.1 میباشد . لازمه که این دستگاه ها در یک رنج قرار بگیرن :n13: یعنی چی ، همین طور که میبینید آی پی از 4 بخش تشکیل شده در این رنجی که ما استفاده میکنیم 192.168 غیر قابل تغییره ( نه اینکه نشه اگه تغییر بدین باید چیزهای دیگه رو هم تغییر داد که خارج از این مطلبه) میمونه دو بخش بعدی ، آی پی دستگاهی که DHCP فعال داره تعین کننده مقادیر بعدی است چون مودم وایمکس شما ارقام بعدیش 0.1 هست سایر ذستگاه ها هم باید تابعی از این مقدار باشن یعنی 192.168.0 در همه مشترکه اما اون رقم آخر توسط DHCP به ترتیب به سیستمهای وصل شده داده میشه .IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.100 این آی پی سیستم شما در پیام خصوصی است که ارسال کردین میبینید که این مطلب کاملآ مشهوده :n04: این که چرا از 100 شروع شده هم بخشی از تنظیمات مودم هست و میشه تغییر داد.پس لازم به توضیح نیست که آی پی مودم تی پی لینک هم باید در همین رنج تنظیم بشه . مودم تی پی رو با کابل لن به سیستم وصل کرده با زدن آی پی 192.168.1.1 در آدرس بار اینترنت بروسر وارد بخش تنظیمات بشین( یوزر و پسورد هم admin میباشد). به ص 24 منوال مودم توجه کنید . درستون سمت چپ روی گزینه Local Network کلیک کنید و تیک Enable DHCP server رو بردارید حالا در قسمت Router IP Address یک آی پی در رنج گفته شده مثل 192.168.0.10 رو تایپ کنید.:33:تذکر مهم : شما بعد از این برای ورود به بخش تنظیمات مودم باید از این آی پی جدید استفاده کنید:33: حالا روی گزینه APPLY کلیک کنید فعلآ با وایرلس کاری نداشته باشین شاید لازم باشه مودم رو ری استارت کنید.چون آی پی مودم تغییر کرده بعد از بوت کامل ارتباط مودم با بروسر قطع میشه با ای پی جدید وارد تنظیمات مودم بشین و کنترل کنید تغیرات ثبت شده . بروسر رو ببندید و کابل وایمکس رو به یکی دیگه از پورتهای لن وصل کنید:33:دقت کنید پورت لن ، نه پورت DSL . شما اکنون باید به اینترنت وصل شده باشین این یعنی ما مودم رو به یک سوئیچ شبکه تبدیل کردیم. تا اینجا رو انجام بده تا برسیم به تنظیمات وای فای :n24::n24::n24:

همه این کار هارو انجا دادم حالا ممکنه ادامه کار (وایرلس)را توضیح دهید

star254
15-04-2014, 23:29
همه این کار هارو انجا دادم حالا ممکنه ادامه کار (وایرلس)را توضیح دهید

بسیار خوب تا اینجا شما موفق شدی از طریق مودم تی پی لینک ( که حالا شده سوئیچ ) ارتباط بین رایانه و مودم وایمکس خودتون رو برقرار کنید :15: کابل وایمکس رو جدا کنید و مجددآ وارد بخش تنظیمات مودم تی پی وارد بشین . به ص 18 منوال دقت کنید و روی گزینه wireless کلیک کنید حال گزینه wireless Basic رو انتخاب کنید enable wireless باید تیک خورده باشه ssid نامی هست که شما برای وایرلس خوتون انتخاب میکنید بهتر از نام خودتون به خاطر موارد امنیتی استفاده نکنید :41:. متاسفانه در برخی مودم ها وقتی گزینه کشور رو روی ایران قرار میدیم رایانه ها قادر به تشخیص اون نمیشن :n03: پس country رو روی ایالات متحده قرار بدین دیگه چیزی رو تغییر ندین این موارد تنظیمی در تمامی مودم های وایرلس یکسانه فقط منو شون با هم قدری متفاوته . حالا روی APPLY کلیک کنید دوباره از ستون چپ وایرلس رو انتخاب کرده روی wireless security کلیک نمایید . ص 22 منوال . security mode رو روی auto قرار دهید . WPA2 دارای ظریب امنیتی بالاتر در ارتباط وایرلس نسبت به سایر گزینه ها دارد اما اگه سخت افزار شما قدیمی باشه ممکنه وایرلس رو شناسایی نکنه اگر اینطور نیست WPA2 only رو انتخاب نموده در قسمت Per-Shared key پسورد وایرلس خودتون رو انتخاب کنید . سعی کنید از پسورد های سخت استفاده کنید یعنی حداقل 20 کارکتر و ترکیبی از حروف و علائم و اعداد باشه . حالا APLLY کنید و تمام. کابل لن رو از مودم تی پی جدا کرده و سیم مودم وایمکس رو به اون وصل کنید . اول ببین سیستمت نام وایرلس شما رو شناسایی کرده و رد صورت مثبت بودن کانکت شو . اگه کانکت شدی و اینترنت وصل نشد مودم تی پی و رایانه رو یکبار ری استارت کن البته بدون این کار هم باید کانکت بشی . اگه موفق شدی بگو تا برا خودم یه نوشابه باز کنم:n08: و چند توصیه در زمینه وایرلس بگم.:25:

ahmad20062
16-04-2014, 00:02
بسیار خوب تا اینجا شما موفق شدی از طریق مودم تی پی لینک ( که حالا شده سوئیچ ) ارتباط بین رایانه و مودم وایمکس خودتون رو برقرار کنید :15: کابل وایمکس رو جدا کنید و مجددآ وارد بخش تنظیمات مودم تی پی وارد بشین . به ص 18 منوال دقت کنید و روی گزینه wireless کلیک کنید حال گزینه wireless Basic رو انتخاب کنید enable wireless باید تیک خورده باشه ssid نامی هست که شما برای وایرلس خوتون انتخاب میکنید بهتر از نام خودتون به خاطر موارد امنیتی استفاده نکنید :41:. متاسفانه در برخی مودم ها وقتی گزینه کشور رو روی ایران قرار میدیم رایانه ها قادر به تشخیص اون نمیشن :n03: پس country رو روی ایالات متحده قرار بدین دیگه چیزی رو تغییر ندین این موارد تنظیمی در تمامی مودم های وایرلس یکسانه فقط منو شون با هم قدری متفاوته . حالا روی APPLY کلیک کنید دوباره از ستون چپ وایرلس رو انتخاب کرده روی wireless security کلیک نمایید . ص 22 منوال . security mode رو روی auto قرار دهید . WPA2 دارای ظریب امنیتی بالاتر در ارتباط وایرلس نسبت به سایر گزینه ها دارد اما اگه سخت افزار شما قدیمی باشه ممکنه وایرلس رو شناسایی نکنه اگر اینطور نیست WPA2 only رو انتخاب نموده در قسمت Per-Shared key پسورد وایرلس خودتون رو انتخاب کنید . سعی کنید از پسورد های سخت استفاده کنید یعنی حداقل 20 کارکتر و ترکیبی از حروف و علائم و اعداد باشه . حالا APLLY کنید و تمام. کابل لن رو از مودم تی پی جدا کرده و سیم مودم وایمکس رو به اون وصل کنید . اول ببین سیستمت نام وایرلس شما رو شناسایی کرده و رد صورت مثبت بودن کانکت شو . اگه کانکت شدی و اینترنت وصل نشد مودم تی پی و رایانه رو یکبار ری استارت کن البته بدون این کار هم باید کانکت بشی . اگه موفق شدی بگو تا برا خودم یه نوشابه باز کنم:n08: و چند توصیه در زمینه وایرلس بگم.:25:

تقریبا موفق شدم ولی گوشی ایفون وایرلس را شناسایی کرده ولی همش در حال اتصال هست

star254
16-04-2014, 00:03
تقریبا موفق شدم ولی گوشی ایفون وایرلس را شناسایی کرده ولی همش در حال اتصال هست

این که میگی یعنی چه؟

ahmad20062
16-04-2014, 00:07
خوب کانکشن وایرلس روی گوشی را زدم وپسورد خواست و همون پسوردی را که در تنظیمات روتر وارد کرده بودم زدم ولی اتصال برقرار نمی شود.ایا در تنظیمات گوشی هم باید مواردی را وارد کرد

leo.unique
16-04-2014, 00:16
خوب کانکشن وایرلس روی گوشی را زدم وپسورد خواست و همون پسوردی را که در تنظیمات روتر وارد کرده بودم زدم ولی اتصال برقرار نمی شود.ایا در تنظیمات گوشی هم باید مواردی را وارد کردالان از چه طریق به اینترنت وصلی ؟

star254
16-04-2014, 00:18
خوب کانکشن وایرلس روی گوشی را زدم وپسورد خواست و همون پسوردی را که در تنظیمات روتر وارد کرده بودم زدم ولی اتصال برقرار نمی شود.ایا در تنظیمات گوشی هم باید مواردی را وارد کرد
اول لپتاپ رو امتحان کن تا اگه مشکلی هست بررسی کنیم

ahmad20062
16-04-2014, 00:23
ازطریقpc متصل هستم

leo.unique
16-04-2014, 00:27
ازطریقpc متصل هستم
کابلو از پی سی جدا کن و دوباره امتحان کن با گوشی

star254
16-04-2014, 00:33
ازطریقpc متصل هستم
این بحث باید تو تاپیک خودتون دنبال میشد تا کسانی که اون بحث رو دنبال میکنند به نتیجه کار برسن . لطفآ در همون محل ادامه دهید . من آموزش قبلی رو در همون جا کپی میکنم

technopardaz
24-06-2015, 10:10
با سلام

ممنون می شوم کمک کنید
بنده دفتر دارم و 3 کامپیوتر به همراه یک مودم روتر 2640 u دی لینک و مودم وایمکس ایرانسل مدل 130
دقیقا مشکلات بالا را دارم
مودم وایمکس و با کابل به سوییچ وصل کردم و از سوییچ کابل وصل کردم به کامپیوتر
2 تا از کامپوتر ها مستقیم به سوییچ وصل هستم و یکی از طریق وای فای
بحث شبکه بین این 3 کامپیوتر اکی شده مونده بحث اینترنت آن ها
در اول که وصل کرده بودم آی پی 192.168.1.1 مودم را نشان می داد
و آی پی 192.168.1.3 وایمکس ایرانسل رو نشون می داد
طریقه آی پی دهی به کامپیوتر مستر رو اینجوری دادم
ip :192.168.1.10
subnet:255.255.255.0
getway:192.168.1.3
dns1:192.168.1.1
dns2:4.2.2.4