PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید سیستم تا 2.5

e4lyas
28-03-2014, 02:10
سلام دوستان .
قصد خرید سیستم جدیدی رو دارم که حدودا 2.5 تا 3 میلیون بشه یکم بالا پایین . .
ممنون میشم راهنمایی کنین چه قطعاتی مناسب هستند و در کار کردن با یکدیگر دچار مشکل نمیشن...
ممنون میشم مدل هایی پیشنهاد کنید که مناسب برای کارهای سنگین هم باشه . > ادیت فیلم (Premiere) + برنامه نویسی

متاسفانه در زمینه قطعات وارد نیستم و ممنون میشم مشاوره بدید .

===============
هارد ( مورد نیاز نیست )
===============

پاور : مناسب با قطعات (
600A خوبه ؟ )

مینبورد : مناسب که قطعات رو خوب ساپورت کنه (DDR5) رو هم ساپورت کنه .. در صورت ارتقا ..

رم : 8 یا 16 > DDR3 بالای 1666 // DDR5 موجود هست ؟ ( از نظر تکنولوژی ؟ )

سی پیو : core i5 / i7

گرافیک : مناسب 2G

کیس : مناسب از نظر خنک کنندگی (فن / کولر ..) > و اندازه برای قرار دادن 3 یا 4 هارد /// فن برای مثال 4 تا داشته باشه اگه اشتباه نکنم خوب باشه ..

------------------------------------------------

این مورد رو پیشنهادی در کنار بقیه بگید (تاثیری در بقیه نداشته باشه .. چون قیمت هاش از 300 به بالا هست .. ) .. >>> مانیتور : 20 خوبه یا 22 ؟ کدوم برند ؟

با تشکر

TREASURES
29-03-2014, 09:39
سلام
پیشنهاد من :

CORE I7 4770K 1000T
MOBO: MSI Z87-G45 660T
RAM: 8G*2 GIEL EVO POTENZA 2133MHZ 545T
VGA: SAPPHIRE R7 260X 470T
CASE: GREEN X1 GAMING 140T
PSU: GREEN 600A-HP 240T
ALL: 3055T
....................................
MONITOR : LG LED IPS 23EA63V 790T

Altairezio
30-03-2014, 10:24
اورکلاک کردن تو ایران مثل بازی با آتیشه...
4770 با قیمت 942 تومن ....
Z87 K با قیمت 480 تومن برا گرافیک 7790 دو گیگ با قیمت 510 تومن کافیه...
رم هم 2000GHz corsair البته دو تیکه ی 4 گیگی با قیمت 368 تومن کافیه....(DDR5 هم به تولید انبوه نرسیده و تنها مادربرد موجود براش گیگا هست که قیمت اون با قیمت رم DDR5 حدودا" میشه 8 میلیون)
کیس مونده به خودتون که چی میخواین....(تا 100 تومن برا کیس فک کنم کافیه دیگه بیشتر کردن هزینه خوب نیست)
پاور اگه 600A خریدین خوبه زیاد هم هست...ولی نوسان هم خواهد داشت...بهتره اگه تونستین 580B بخرید....(قیمت هم 285 تومن هست)
موفق باشید...:n16:

e4lyas
30-03-2014, 17:28
مینبورد بهترین گزینه MSI هست یا ASUS یا Giga ?

Altairezio
30-03-2014, 19:19

MSI برند خوبیه ولی به پای گیگا و ایسوس نمیرسه...البته ایسوس تو مادربرد به نظرم بهترینا رو داره میده....گیگا هم عالیه ...در کل نمیشه گفت این یا اون ،هر کدوم خوشت اومد و امکاناتشو خواستی بخر...:n06:

manreza71
30-03-2014, 19:29

من 3 تا سیستم تا حالا با 3 مین msi , giga , asus داشتم
- asus مال اولین سیستمی هست که داشتم نسل رم های ddr1 و اون سادگی گذشته ... ازش راضی بودم و مشکلی اصلا نداشت

giga که مال دومین سیستمی هست که داشتم و بشدت ازش ناراضی بودم، سیستمی بر پایه i7 860 و 4 گیگ رم ddr3 بستم ولی بشدت کند بود، چند جا امار گرفتم مشخص شد که مشکل از مین برد هست(p55A-UD3P) ... البته تو چند جا گفته بودن که با اپدیت بایوس کندیش حل میشه ( موقع نصب ویندوز خیلی کند بود سیستم) ولی دلیلی نداره از همون اول مادربرد اکبند رو اپدیت کنی اونم برای سی پی یو و رمی که تو سایت گیگا گفته شده بود ساپورتشون میکنه ... سر همین قضیه از گیگا اصلا دل خوشی ندارم

msi که چند روز قبل عید گرفتم مدل b75ma-e33 که خیلی ازش راضی هستم، با اینکه سی پی یوش i3 هست و گرافیکش انبرد و 2 گیگ رم ddr3 روش انداختم ولی سیستم نسبت به i7 که با مین گیگا بستم سریعتر هست بخصوص نصب ویندوز و بوت شدن سریع

البته این موارد صرفا تجربه شخصی بنده بود و شاید از شانس فجیع من بوده که مین گیگایی که گرفتم اینجور درومده ....

e4lyas
06-04-2014, 14:05
برای Ram و VGA پیشنهاد دیگه دارید ؟

ممنون

cyrax782
10-04-2014, 04:48
من 3 تا سیستم تا حالا با 3 مین msi , giga , asus داشتم
- asus مال اولین سیستمی هست که داشتم نسل رم های ddr1 و اون سادگی گذشته ... ازش راضی بودم و مشکلی اصلا نداشت

giga که مال دومین سیستمی هست که داشتم و بشدت ازش ناراضی بودم، سیستمی بر پایه i7 860 و 4 گیگ رم ddr3 بستم ولی بشدت کند بود، چند جا امار گرفتم مشخص شد که مشکل از مین برد هست(p55A-UD3P) ... البته تو چند جا گفته بودن که با اپدیت بایوس کندیش حل میشه ( موقع نصب ویندوز خیلی کند بود سیستم) ولی دلیلی نداره از همون اول مادربرد اکبند رو اپدیت کنی اونم برای سی پی یو و رمی که تو سایت گیگا گفته شده بود ساپورتشون میکنه ... سر همین قضیه از گیگا اصلا دل خوشی ندارم

msi که چند روز قبل عید گرفتم مدل b75ma-e33 که خیلی ازش راضی هستم، با اینکه سی پی یوش i3 هست و گرافیکش انبرد و 2 گیگ رم ddr3 روش انداختم ولی سیستم نسبت به i7 که با مین گیگا بستم سریعتر هست بخصوص نصب ویندوز و بوت شدن سریع

البته این موارد صرفا تجربه شخصی بنده بود و شاید از شانس فجیع من بوده که مین گیگایی که گرفتم اینجور درومده ....

دوست بزرگوار امروز برای مادربرد های گیگا همزمان با نسل های 3 و چهار سی پی یو های اینتل و همینطور رو سوکت های am3 ,fm2 ,fm2+ این قضیه به هیچ وجه صادق نیست.یعنی هیچ یک از سری های چیپ ست های خانواده 7 و 8 به این مشکل دچار نیستند.ضمن اینکه بله بسیاری از محصولات ،اصلا تاکید ویژه دارند که در زمان خرید محصول اپدیت شود.علت این امر هم هویداست محصول تولید میشود فیدبک گرفته میشود و بعد برنامه نویسان ،بایوس را مین تین میکنند که شما نیز بسته به زمان خریداری حتما باید اخرین نسخه تمام نرم افزار هارا نصب کنید بخصوص بایوس که از مهمترین هاست

e4lyas
12-04-2014, 16:22
سیستم خریداری شد :‌
نظری در رابطه با کارکرد اون دارید ؟‌ 4.185 دراومد .

Main : ASUS Z87 - Deluxe
CPU : I7 4770 k
RAM : 16 GB Corsair 2133
VGA : Sapphire 7850 256b Gddr5
لینک توضیحات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Power : Enermax triathlor 650w
لینک توضیحات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Case : Enermax Clipeus

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

e4lyas
16-04-2014, 15:36
تستی از سیستم با نرم افزار : PerformanceTest ..

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])