PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید کنسول دسته دوم یا نو! برای خانواده یا خودم.

88x88
22-03-2014, 21:07
سلام دوستان.
من یه جورایی شدیدا مشکل پیدا کردم با این که چی کار کنم بهتره.
من یه کنسول می خوام بخرم، برای خانواده. پدر و مادرم و خواهرم! بیشتر برای پدر مادرم چون به نظرم میاد براشون خیلی خوبه. آلزایمر نمی گیرن حواسشون هم قوی تر می شه، الکی هم نمی شینن پای سریال های آبکی ترکی.
و ترجیح می دم هر چه ارزون تر باشه خرجی که می کنم. اما تا 800 هم می تونم پول بدم. ولی 600 خیلی بهتره!
حالا چون برای پدر مادرم می خواستم بیشتر، به ps2 هم فکر کرده بودم حتی. اما دیگه خیلی قدیمی شده گفتم حالا که پول می خوام بدم، یه چیزی بگیرم که یه کلکسیون بازی خوب براش باشه.
برا همین الان دارم به نسل 7 فکر می کنم.
خودم به شخصه خیلی علاقه ای به کنسول ندارم. گیمر نیستم آنچنان، ولی بازی زیاد می کنم و دوست دارم بازی های معروف رو حتما بازی کنم. مثلا سری اسسینز رو بازی نکرده بودم، این تابستون نشستم از اولیش تا 3ومی بازی کردم. حالا بلک فلگ رو هنوز گیر نیاوردم. یعنی اینجوری. ازش گذشته باشه هم بلاخره یه سری بازی ها رو میرم سراغشون. اما کنسول رو چون موس و کیبورد نمی خوره، زیاد دوست ندارم. گیم پد هم دوست دارم، اما برای بازی هایی که زیاد توشون تیراندازی لازم نباشه و تیراندازی کار دووم شخصیت اصلی باشه...
حالا بریم سراغ مشکلم.
وقتی به نسل 7 فکر کردم گفتم یه سری بازیاش رو منم بازی می کنم. حالا از نظر بازی، خودم ps3 رو ترجیح می دم چون بازی last of us و بازی heavy rain از اونان که می خوام حتما یه بار تمومشون کنم. ولی از دسته های سونی خیلی بدم میاد. از اون بد تر. یه دسته ایکس باکسی هم تازه خریدم که با کامپیوترم بازی کنم باهاش. یعنی یه 100 تومنم اینجوری دادم و این یه ذره به نفع ایکس باکس می شه.
بعد خودم فکر می کردم کینکت خیلی به درد خانواده می خوره. ولی یه ذره که صحبت کردم دیدم اینا اونجوری حال تکون خوردن ندارن. برا همین حتا موو سونی به نظرم بهتر اومد.
حالا موندم دیگه، که کدوم رو بخرم. با چه قیمتی بخرم. از یه طرف دیگه، می خوام بتونن بازی های کپی رو اجرا کنن چون برای من که تا الان دانلود کردم همه بازی ها رو، خیلی سخته پول دادن برای بازی اوریجینال. البته اصن خبر ندارم بازی های کپی چندن! سوای این که من ترجیح می دم چیزی که می خرم، خودش کپی خور شده باشه. وگرنه بازم پول کپی خور کردن رو نمی دم و ترجیح می دم خودم برم یاد بگیرم کپی خورش کنم. ( حتی اگر لازم باشه جی تگ خودم بخرم)
حالا پیشنهاد دوستان چیه؟
کدومشون بیشتر به درد من می خورن؟ بعد اگر خواستم بگیرم دست دوم به چی دقت کنم؟ تا الان آگهی اینا دیدم به نظرم اومده که برای ایکس باکس آپدیت lt3 چیز خوبی به حساب میاد، مدل آرکید ممکنه سه چراغه شه، ریجن کنسول مهمه و اینا. و برای پلی استیشن قابلیت دانگرید شدن انگار مزیت به حساب میومد. بن شدنش زیاد برام مهم نیست چون قصد بازی آنلاین ندارم. فت بودن پلی استیشن ایراد نداره؟ اسلیم هاش بهتر نیست مثل اسلیم های ایکس باکس؟
بعد موو چنده که اون رو نوش رو بخرم؟ به جز استارتر چی دیگه داره موو؟ دسته دوال شاک بهتره یا سیکسکسیس؟ دسته ایکس باکسی که الان دارم ( با سیمه.) می شه به پی اس وصل شه؟ شنیده بودم کانورتر داریم برای این کار، توی ایرانم هست؟
ببخشید این همه سوال کردم. ولی من معمولا دوست دارم خرید که می کنم همه چیزش رو بدونم.
پیشاپیش دستتون درد نکنه، دم همتون گرم، عیدتونم مبارک...