PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور با دو کامپیوتر از یک ADSL استفاده کنم؟

The End
27-08-2006, 12:49
سلام مودم من زیمنس هست و همونطور که میدونید مودم زیمنس 2 تا خروجی داره یک USB و یک LAN . من میخواستم 2 تا کامپیوتر رو به این اینترنت وصل کنم حالا میخواستم بدونم اگه یکی از کامپیوتر ها رو با usb و اون یکی رو با lan وصل کنم بهتره یا اینکه مودم رو به یکی از اونها وصل کنم و دوتا کامپیوتر رو شبکه کنم؟ البته فقط از لحاظ پایی اومدن سرعت جواب بدید یعنی میخوام ببینم از لحاظ پایین اومدن سرعت اینترنت هر دوی این کار یکی هست یا نه؟
ممنون.

آهان راستی اگر هم کسی راهنمایی کنه که چطوری برای استفاده این 2 کامپیوتر از اینترنت adsl این 2 رو شبکه کنم ممنون میشم.

The End
30-08-2006, 12:15
بابا خیلی باحال و با معرفتید الان 1 هفتس این تاپیک اینجاست یکی نیست جواب مارو بده :sad:
من مودمم با usb وصل هست به pc و دوتا کامپیوتر ها هم با کابل شبکه بهم متصل هستند چطوری دو نفرمون از اینترنت استفاده کنیم؟ :sad:

m a j r i x
30-08-2006, 21:02
سلام
تنها راه مفید اینه که یک سیستم بشه سرور اون یکی بشه کلاینت و کانکشن رو شر کنید
شما data مودم رو از طریق usb دریافت کنید چون کارت شبکه شما به سیستم دیگه متصل هست
سرعت تنها موقعی میاد پایین که هر دو تا سیستم آنلاین یا در هر حال دانلود همزمان باشند

saviss
30-08-2006, 21:18
m a j r i x جان
یعنی مثلا من میتونم بدون داشتن مودمی که کارت شبکه داشته باشه (adsمن lکه فقط usbداره) با استفاده از کارت شبکه ی سیستم اصلیم اینکاررو بکنم؟
آخه سیستم خودم سروره الان وبقیه کلاینت(باکارت شبکه ی آن بوردخودشون)
ولی فقط مال خودم به نت وصله
تنظیمات فایر وال وانتی ویروس روی سیستم سرور روی بقیه هم موثره؟یا باید هرکدومشون آنتی ویروس وفایر وال جدا داشته باشن؟
ممنونم

Mohammad Modarresi
30-08-2006, 21:23
ايييييييييييييييييييييييي ييييييييييييييييييييييييو ل
من دو سه هفته هست دارم دنباله جواب سوال خودمو خودت ميگردم براي اينكه منم شرايط تو رو دارم
به اين فكر افتادم كه دو خروجي يو اس بي از مودمم كه همون زيمنس تو هست بگيرم ولي نمي دونم سوكت ها و سيم كابلش رو از كجا گير بيارم البته بايد خودم زحمت درست كردنشو بكشم حالا مي خوام بدونم بنظر شما عمليه

m a j r i x
30-08-2006, 22:07
این روش فقط برای یک سرور و یک کلاینت هست نه بیشتر برای تعداد بیشتر احتیاج به سوئیچر و هاب هست
راستی تاپیک شبکه هم هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad Modarresi
30-08-2006, 22:09
Faq اين كه گفتي يعني چه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saviss
30-08-2006, 22:15
Faq اين كه گفتي يعني چه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راس میگه
یه توضیح ساده تر اگه ممکنه بدید
ممنون میشیم

m a j r i x
30-08-2006, 23:07
faq= Frequently Asked Questions

Mohammad Modarresi
30-08-2006, 23:11
ايول ممنون خب مگه چيه كه بخوايم اين كار رو بكنيم يه مشكله يا ميشه يا نميشه ديگه ...........

The End
31-08-2006, 09:53
یه مشکلی هست
من دوتا کامپیوتر ها رو شبکه کردم اما وقتی usb رو وصل میکنم توی network connection یه Local Area Connection2 میاد که شبکه بودن 2 تا کامپیوتر رو قطع میکنه نمیدونم چرا؟

حالا بگذریم من رفتم یه سوئیچ گرفتم که کار راحت بشه اما حالا باز به مشکل برخوردم
مودم با lan رفته تو سوئیچ , از سوئیچ یه سیم توی lan کامپیوتر من و یکی توی کامپیوتر طرف
حالا سوالم اینه که وقتی من connect میشم اون کامپیوتر دوم همینطور اتوماتیک کانکت میشه یا باید کاری کرد؟

mdchicho
31-08-2006, 13:12
ببين دوست عزيز من الان با اين روش 4 كامپيوتر را به هم وصل كردم و همه دارن از اينترنت استفاده مي كنند.
فقط كافيه با كابل شبكه كامپيوتر هات رو به هم وصل كني .
حالا اينترنت به هركدوم از كامپيوترها وصل باشه بقيه هم وصل هستند.
سوالي باشه در خدمتم.

The End
31-08-2006, 13:58
از mdchicho عزیز ممنونم در که در pm خصوصی جوابم رو دادن

Mohammad Modarresi
31-08-2006, 22:27
چرا پيام خصوصي مگه ما مشكل نداريم
در ضمن اگه ما بخوايم تجهيزات اي دي اس لي فقط به يه سيستم نصب باشه بايد چيكار كنيم

MaFia
01-09-2006, 00:54
تو اين مواقع بهترين راه حل استفاده از مودم هايي هست كه خودش داراي چندين پورت هست
و داراي امكان استفاده از 4 به بالا پي سي دارن

Mohammad Modarresi
01-09-2006, 00:56
مافيا جان حالا من از کجا برم اين چيزي که شما ميگيد پيدا کنم پول ندارم ديگه وگرنه براي دو تاشون Adsl ميگرفتم

MaFia
01-09-2006, 01:01
خود D-link داره
شمارش رو بگير نمايندگي شيراز رو مي دن بهت
قيمت هم 75
مارك هاي ديگه هم هست ارزون تر بين 50 تا 60

mhentezari
01-09-2006, 01:12
مافيا به من گفتند كه اينجا دنبال كنم. من هم سوالم اينه:
سلام
فرض كنيد دو نا كامپيوتر داريم به نام هاي pc1 و pc2 كه pc1 به adsl وصل هست. حالا اگر من اين دو تا رو با هم شبكه كنم هر دوشون ميتونن از adsl استفاده كنند. اما مشكل وقتيه كه pc1 خاموش باشه. اونوقت بايد چه كار كرد كه pc2 باز هم بتونه از اينترنت استفاده كنه؟

Mohammad Modarresi
01-09-2006, 01:17
من كه گفتم شما بايد از هاب سوييچ استفاده كنيد

mhentezari
01-09-2006, 01:33
شما فرموديد. منم عرض كردم اگه ميشه بيشتر توضيح بديد. من تا حالا از اين كارا نكردم.
در ضمن چقدر تموم ميشه؟

Mohammad Modarresi
01-09-2006, 01:37
هاب سوييچ يكي از اجزا شبكه هست شما سيتم اول و دوم ومودم رو با هم شبكه ميكنيد اگه متوجه نشدي بگو ....

mhentezari
01-09-2006, 01:44
ببينم، شرمنده اينقدر ضايع ميپرسم، ولي هاب سوئيچ دوتاس يا يكيه؟ يعني آيا هاب يه چيزه و سوئيچ هم يك چيز ديگه؟يا اينكه نه يكيه؟ شرمنده. آخه من هاب ديدم (البته استفاده نكردم).
چند تموم ميشه رو نگفتين

Mohammad Modarresi
01-09-2006, 01:49
هاب سوييچ يكي هست و به اين دليل سوييچ داره كه در صورت خاموش شدن يك سيستم از قطع شدن ارتباط شبكه جلوگيري ميكنه و مسير رو باز نگه ميداره هاب سوييچ ها قيمتشون بستگي به تعداد سيستم هاي شبكه متغيره

mhentezari
01-09-2006, 02:01
يك 3-4 تاييش هست؟ چنده؟

Mohammad Modarresi
01-09-2006, 02:04
10-15 تومن D-link

mhentezari
01-09-2006, 02:10
اي بابا! زياده كه. ارزونتر نيست؟

silver189
19-01-2007, 00:24
مگه با تنظيم كردن روتر نميشه اين كارو كرد ؟
با وارد شدن به تنظيمات داخلي روتر مي شه اونو هميشه روشن نگه داشت حالا هر كدوم از كامپيوترها روشن باشه يا اگه بخواد مي تونه از سيستم استفاده كنه ( منظورم روترهاي 4 خروجي هست )

mhentezari
19-01-2007, 01:53
مگه با تنظيم كردن روتر نميشه اين كارو كرد ؟
با وارد شدن به تنظيمات داخلي روتر مي شه اونو هميشه روشن نگه داشت حالا هر كدوم از كامپيوترها روشن باشه يا اگه بخواد مي تونه از سيستم استفاده كنه ( منظورم روترهاي 4 خروجي هست )
ببخشيد من روتر موتر حاليم نيست. بيشتر توضيح ميديد؟

secure
02-02-2007, 03:28
شما برای ایکار جند روش دارید
1-از مودم های روتر دار استفاده منید
2-توی شبکه سرور راه بندازید
در مورده روش اول توضیح خاصی نیست فقط کافیه دو کامپیوتر رو به یک سویچ وصل کنید و بعد مودم رو نیز به سویچ وصل کنید
روش دوم خودش چند تا بخش داره
2-الف-از سیستم ICS که در win XP هم وجود داره استفاده کنید
2-ب-از سیستم NAT موجود در WIN Server استفاده کنید
2-ج-بصورت حرفهای تر از برنامه های نظیر ccproxy , kerio winroute firewall,isa server ,... استفاده کنید

در مورده هر قسمت اگه توضیخات اضافی خواستید بگید تل توضیح بدم

secure
02-02-2007, 03:34
در ضمن روتر دستگاهی هستش که وظیفش انتقال پاکت ها بین دو نتورک مجزا هست که به دو قسمت روتر های سحت افزاری و نرم افزاری تقسیم میشه روتر های سخت افزاری نظیر سیسکو و نرم افزاری نظیرروتر های موجود بر روی سیستم عامل های سرور

secure
02-02-2007, 03:40
شبکه شما یک نتورک هست و اینترنت هم یک شبکه دیگه بنا بر این یه جوری بایدبا یکدوم روش هایی که گفتم باید عمل route کردن pocket ها رو به سمت اینترنت و بلعکس انجام بدید

mhentezari
02-02-2007, 19:04
كم خرج ترينش چه راهيه؟

secure
02-02-2007, 19:23
کم خرجترین راه خرید مودم روتر دار هستش که قیمتش حدودا 50 هزار تومن هست نظیر مودم AM602 با یک سویچ حدود 20 هزار تومن حتی میتونید Hub دست دوم نیز به قیمت 5-6 هزار تومن بخرید

mhentezari
03-02-2007, 00:58
کم خرجترین راه خرید مودم روتر دار هستش که قیمتش حدودا 50 هزار تومن هست نظیر مودم AM602 با یک سویچ حدود 20 هزار تومن حتی میتونید Hub دست دوم نیز به قیمت 5-6 هزار تومن بخرید
اين دست دوم رو پايم. جاي خوب سراغ داري؟

secure
03-02-2007, 02:01
راستش من تهران نیستم تبریم ولی فک کنم از بازار رضا بتونی گیر بیاری یا توی مجتمع پایتخت طبقه سوم یه مغازه هست همش وسایل دست دوم خرید فروش میکنه شاید اونجا گیرت بیاد البته اگه تو سازمانی اداره ای مثل شهرداری یا جای دیگه هم آشنا داشته باشی میتونی پیدا کنی اون جور جا ها حتما هست

lajevardi
11-04-2007, 18:25
دوستان،
حقيقت اين كه من تا حدود 1 ساعت پيش از روتر و مودم dsl و ميكروفيلتر و نحوهء‌اشتراك گذاري adsl چيزي نمي دونستم، حالا به لطف كمكتون يه چيزايي دستگيرم شده.
امروز صبح يه اشتراك adsl شركت پارس آنلاين سفارش دادم، اونام قرارداد ها رو فرستادن، حالا در مورد مودم ها تحقيق ميكنم. راستش مي خوام اين اشتراك adsl رو بين هر دو كامپيوترم share كنم. اولين راهي كه به نظرم رسيد اين بود كه مودم dsl رو به يه كامپيوتر وصل كنم و اينترنت رو از طريق شبكه share كنم، ولي ميدونين كه مشكل client و server و الزام مدام روشن بودن server وجود داره.
فكر كردم كه راهي جز هاب سوئيچ نباشه ولي با مطالبي كه تو اين فروم و چند فروم ديگه خوندم به اين نتيجه رسيدم كه مودم Asus AM602 كه هم پورت lan داره و هم usb ميتونه بهترين راه باشه. با توجه به اينكه راه هاي قبل هزينه Hub switch و دو كارت شبكه رو مضاف داره.

تصور ميكنم كه يه مودم Asus AM602 با يه كارت شبكه كافي باشه، دوستان Asus رو از مارك هاي خوب بازار عنوان ميكنن، اما جاهايي خوندم كه اين مودم كنسول تنظيمات به شدت پيچيده اي داره، تا جايي كه بعضي از نصاب هاي سپنتا هم نتونستن configش كنن علاوه بر اينكه سازگار با ويستا نيست. ناسازگاريش با ويستا براي من مهم نيست، ولي اينجا كسي هست بتونه در مورد تنظيمات Asus AM602 راهنمايي كنه، و اين كه قيمت‌ش تو بازار تو چه رنجيه؟ تفاوت قيمتش با مدل Asus AM604؟ اينكه Splitter همراه پكش هست يا نه؟ آيا علاوه بر اين چيزايي كه گفتم تجهيزات ديگه اي هم لازمه بگيرم يا نه؟ و اينكه برداشت و راه حل نهايي‌اي كه بهش رسيدم درسته؟!

از طولاني شدن پست عذر ميخوام، بيشتر سعي داشتم هر چيزي رو كه فهميدم بگم براي دوستاني كه وضعيت يك ساعت قبل خودم رو دارن.

قبلا" ممنونم.

mhentezari
12-04-2007, 01:35
عزيز ظاهرا asus am602 حدود 43-44 هست. اما در بازار كم ياب شده.
من am 604 رو پيشنهاد ميكنم. چرا كه 4 تا پورت lan داره. usb زياد جالب نيست. در ضمن ويستا چيو تشخيص نميده؟ وقتي با lan وصل بشي اصلا ويستا كاري به مودم نداره؟ داره؟ اون ميبينه كه اينترنت از طريق لن وصل شده. من تاحالا نديدم كه ويندوزم راجع به مودم adsl چيزي از من بپرسه.
اما يك نكته مهم. اگه پارس آنلاين گرفتي بايد بدوني كه پارس آنلان فقط با مودم هاي خودش كار ميكنه و ميگه بقيه مودم ها به شبكه ما نمي خوره. خلاصه حواست باشه كه مودمت رو با اونا چك كني.

راستي عضويتتون رو هم تبريك ميگم.

lajevardi
12-04-2007, 14:00
لطف دارين، ممنون
در مورد Asus َAM602 و سازگاري با ويستا، طوري كه من خوندم پورت usbش مشكل داره و همونطور كه شما ميگي ويستا با پورت lan مشكل نداره.
حق با شماست، امروز كه با اپراتور پارس آنلاين صحبت ميكردم، مي گفت فقط با مودم هاي symphony كار ميكنه با يك سال ضمانت، و من خونده بودم كه اين مودم هارو تو امارات مونتاژ ميكنن و كيفيت خوبي نداره و اپراتور پارس آنلاين هم با اعتماد به نفس تمام تائيد كرد. و مي گفت كه اين مودم هم پورت usb داره و هم پورت ethernet.
حالا در صورتي كه بخوام با پارس آنلاين قرارداد ببندم چاره اي جز Symphony نيست، سرويس دهنده اي رو مي شناسين كه با مودم خود مشتري كار كنه و كيفيت و قيمت مناسبي هم داشته باشه!؟
اول مي خواستم با داتك قرارداد ببندم ولي همه شاكي بودن ازش، سپنتا و شاتل و ندا هم منطقه مارو ساپورت نميكنه.
ممنونم از جوابتون، لطف كردين ;)

mhentezari
12-04-2007, 23:45
لطف دارين، ممنون
در مورد Asus َAM602 و سازگاري با ويستا، طوري كه من خوندم پورت usbش مشكل داره و همونطور كه شما ميگي ويستا با پورت lan مشكل نداره.
حق با شماست، امروز كه با اپراتور پارس آنلاين صحبت ميكردم، مي گفت فقط با مودم هاي symphony كار ميكنه با يك سال ضمانت، و من خونده بودم كه اين مودم هارو تو امارات مونتاژ ميكنن و كيفيت خوبي نداره و اپراتور پارس آنلاين هم با اعتماد به نفس تمام تائيد كرد.
و مي گفت كه اين مودم هم پورت usb داره و هم پورت ethernet. حالانمي دونم كه منظور از پورت ethernet همون پورت lan هست يا نه؟!
حالا در صورتي كه بخوام با پارس آنلاين قرارداد ببندم چاره اي جز Symphony نيست، سرويس دهنده اي رو مي شناسين كه با مودم خود مشتري كار كنه و كيفيت و قيمت مناسبي هم داشته باشه!؟
اول مي خواستم با داتك قرارداد ببندم ولي همه شاكي بودن ازش، سپنتا و شاتل و ندا هم منطقه مارو ساپورت نميكنه.
ممنونم از جوابتون، لطف كردين ;)
البته اين تاپيك جاي اين حرف ها نيست چون تاپيك منحرف ميشه.
اما ميتوني آسياتك بگيري. ببين مي خوره به منطقه تون يا نه. يك ماه هم مجاني ميده!
پارس آنلاين چند ميده؟ تا اونجا كه يادمه گرون بود.

lajevardi
13-04-2007, 03:24
البته اين تاپيك جاي اين حرف ها نيست چون تاپيك منحرف ميشه.
اما ميتوني آسياتك بگيري. ببين مي خوره به منطقه تون يا نه. يك ماه هم مجاني ميده!
پارس آنلاين چند ميده؟ تا اونجا كه يادمه گرون بود.
نع! خير، آسيا تك هم جواب نميده، اين جوركه سايتش نشون مي داد از نظر فني بيشتر با مشتري كنار ميان. مثل اينكه چاره اي جز پارس و مودم سيمفوني نيست!
سرويس 128 پارس آنلاين 25 تومن در ماهه.
حق با شماست، شرمندم بابت مطرح كردن بحث isp ها.
ممنون;

ashkan1360
26-04-2007, 11:08
با سلام به همه. من یه نگاه اجمالی به بحث های تاپیک انداختم و حالا کمی از تجربیاتم رو مینویسم ، باشد که مفید افتد !!!
1-اگه می خواهید روی شبکه اینترنت داشته باشید باید یک مودم روتر دار بخرید و از یکی از پورت هاش یه سیم ببرید به هاب و دیگه بدون هیچ تنظیمی تمام کامپیوترهای شبکه تان دارای اینترنت می شوند و مهم نیست که مودم چیه و ویستا و میستا و ایکس پی هم براش مهم نیست چون کانکشن شما دارای اینترنت است و به عبارت بهتر مودم شما با هیچ کامپیوتری به طور مستقیم وصل نیست بنابراین با خاموش یا روشن بودن هر کامپیوتری در شبکه تاثیری روی عملکرد بقیه نداره فقط گه همه با هم کار کنند سرعت کانکشن پایین میاد که امری است واضح
2-اون دوست عزیزی که میخواست با همون مودم زیمنس فعلی اش با دو تا کامپیوتر کار کنه میتونه سیم یو اس بی رو ببره به کامپیوتر اول و از کامپیوتر اول به دوم یه سیم کراس شبکه بکشه که نیازی نیست بگم که هر دو کامپیوتر باید کارت شبکه داشته باشند و به این صورت هر دوشون دارای اینترنت میشوند ولی خیلی سیستم بیخودی میشه
من گرفتن یه هاب رو توصیه میکنم

kingweb
27-04-2007, 15:19
سلام دوستان خسته نباشید

می خواستم بدونم میشه ADSL که یک lan داره رو مثلا با چند خیابان اون ور تر توی یه خونه بنده خدایی میشه share کرد ؟

ramak2pac
29-05-2007, 00:24
مشکل حل شد و پست رو ویرایش کردم:11:

aria_electric_fars
10-09-2008, 14:10
با سلام
دوستان عزیز منم یه همچنین مشکلی دارم با کمی تفاوت
من یه مودم دارم که سه تا Lan ازش خارج می شه و دو تاش رو من به دو تا سیستم وصل کردم ولی متاسفانه به طور همزمان وارد اینترنت نمی شن و باید یکی قطع باشه تا اون یکی وصل بشه لطفا بگید چه کار کنم تا بشه همزمان از دو سیستم در اینترنت استفاده کرد

با تشکر
بای

aria_electric_fars
10-09-2008, 15:33
دوست عزیزمون گفتن که باید هاب بگیریم حالا دو تا سوال هست
1- این هاب چنده؟؟؟
2- من یک بار شانسی بدون گرفتن هاب تونستم همزمان از دو سیستم استفاده کنم ولی وقتی ویندوز رو عوض کردم دیگه نشد و باید تک تکی تو اینترنت بریم

با تشکر
بای

yasini
02-02-2009, 14:45
با سلام
دوستان عزیز منم یه همچنین مشکلی دارم با کمی تفاوت
من یه مودم دارم که سه تا Lan ازش خارج می شه و دو تاش رو من به دو تا سیستم وصل کردم ولی متاسفانه به طور همزمان وارد اینترنت نمی شن و باید یکی قطع باشه تا اون یکی وصل بشه لطفا بگید چه کار کنم تا بشه همزمان از دو سیستم در اینترنت استفاده کرد

با تشکر
بای

سلام دوستان من هم مشكل دوستمان aria_electric_fars را دارم و با يك مودم D-LINK 2640T كه ضمن داشتن وايرلس ، 4 پورت LAN هم دارد نميتوانم همزمان دو سيستم را با ADSL فعال كنم. خواهشمندم راهنمايي فرماييد.
با سپاس فراوان

zed2
02-02-2009, 21:33
سلام دوستان من هم مشكل دوستمان aria_electric_fars را دارم و با يك مودم d-link 2640t كه ضمن داشتن وايرلس ، 4 پورت lan هم دارد نميتوانم همزمان دو سيستم را با adsl فعال كنم. خواهشمندم راهنمايي فرماييد.
با سپاس فراوان
تو دفترچه راهنمای مودم چیزی ننوشته؟؟؟معمولا تو دفتر چه راهنما تنظیم های چند گانه رو می گن چجوری انجام میشه.
این مدلت پیشنود نداره؟؟؟؟چون من نگاه کردم سایت سازنده رو تمام مدل ها یک پیشوند 2 یا 3 حرفی اینگلیسی هم داره.

koorosh666
06-02-2009, 21:28
سلام من چه طور می تونم از خطم دوتا لینک برا دو تا کامپیوتر بگیرم ؟ ی لپتاب با یه pc ?