PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای یادگیری و تمرین شبکه: مودم Adsl بی سیم بگیرم یا مودم Adsl ساده + Wireless Router ؟

B.i.r.i.y.a
14-03-2014, 16:19
با سلام به همه ی دوستان عزیز.
من میخوام برای خونه اینترنت Adsl بگیرم. میخوام علاوه بر اینکه تو خونه ارتباط سیمی و بی سیم Adsl داشته باشم، با مباحث ساده و نیمه حرفه ای شبکه هم تا حد امکان آشنا بشم و بتونم تمرین کنم.
حالا سؤالم اینجاست که بنظر اساتید محترم فقط یه مودم Adsl بی سیم بخرم یا یه مودم Adsl ساده بگیرم و در کنارش یه روتر هم بگیرم؟
درضمن درمورد خرید مودم و روتر مناسب در حدود ۲۰۰ هزار تومن هم راهنماییم کنید لطفا ، و نظرتونم درمورد این مدل ها بفرمایید:

D-Link Wireless N ADSL2+ 4-Port Wi-Fi Router DSL-2750U New

D-link Router 605 L

Tp-link Router 1042 ND

Tp-link Router 1043 ND

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

B.i.r.i.y.a
15-03-2014, 04:03
چرا هیچکس منو دوست نداره؟!
:n14:
بنظرتون Tp-link Router 1043 ND و D-link Router 605 L چه تفاوت هایی دارن؟
دوستان لطفا به سوالات پست اول هم پاسخ بدید کارم خیلی گیره.
ممنون.

B.i.r.i.y.a
15-03-2014, 13:58
دوستان! بابا یه نگاهی به دور و برتون بندازید :)
لطفا جواب بدید من امروز فردا باید برم برای خرید مودم روتر یا مودم+روتر.
عجله ایه بچه ها. لطفا راهنماییم کنید اینقدر حرصم ندین :rolleyes:

smss.exe
15-03-2014, 23:57
سلام

در مورد خرید که نمیتونم راهنماییتون کنم؛ ولی در مورد تمرینات شبکه و... که گفتید:

بهتره یه ADSL Modem و یه Access Router بخرید.
توی این حالت فقط یه سری مزایا داره مثل تمرینات مربوط به مدیریت اینترنت و مدیریت دستگاه های Wireless و...
اگر این گزینه ها رو فاکتور بگیرید، میتونید همون یه مودم ADSL بگیرید که Wi-Fi هم داشته باشه.

B.i.r.i.y.a
16-03-2014, 00:03
مرسی.
تو یه سایتی درمورد یه روتر وایرلس گرون قیمت صحبت شده بود نوشته بود درمورد استفاده به عنوان Access point روی این دستگاه حساب نکنید!
یعنی چی؟! همه ی روتر هایی که من تو فروشگاههای آنلاین میبینم همشون نوشتن Router Access point
مگه روتر های وایرلس نمیتونن Access point هم باشن؟!

smss.exe
16-03-2014, 00:07
بنظرتون Tp-link Router 1043 ND و D-link Router 605 L چه تفاوت هایی دارن؟
ممنون.

سلام

TPLink قدرت Wireless بهتری داره: 11n: Up to 450Mbps(dynamic)
DLink کمتره : IEEE 802.11n - up to 300 Mbps

از نظر آنتن دهی هم TPLink بهتره: 5dBi*3 Detachable Omni Directional (RP-SMA)
DLink کمتره: 2 Fixed 5dbi External Antennas

از نظر نرم افزاری تقریبا مثل هم هستند و موارد مشابه رو پشتیبانی می کنند.

smss.exe
16-03-2014, 00:10
مرسی.
تو یه سایتی درمورد یه روتر وایرلس گرون قیمت صحبت شده بود نوشته بود درمورد استفاده به عنوان Access point روی این دستگاه حساب نکنید!
یعنی چی؟! همه ی روتر هایی که من تو فروشگاههای آنلاین میبینم همشون نوشتن Router Access point
مگه روتر های وایرلس نمیتونن Access point هم باشن؟!

سلام

احتمالا توضیح در مورد نوع دستگاه بوده. وگرنه به قول شما همه ی روترهای Wireless میتونند Access Point هم باشند.
احتمالا منظورش کارایی دستگاه نسبت به یه Access Point بوده؛ خب هر وسیله ای برای کاری طراحی و ساخته شده و برای همون کار هم میشه ازش بهترین استفاده رو کرد.
دیگه این یه قابلیت اضافه ای هست که به مودم های ADSL اضافه کردند؛ وگرنه اون مودم ها اساسا برای سرویس دهی ADSL تعریف شده اند.

B.i.r.i.y.a
16-03-2014, 00:13
سلام

احتمالا توضیح در مورد نوع دستگاه بوده. وگرنه به قول شما همه ی روترهای Wireless میتونند Access Point هم باشند.
احتمالا منظورش کارایی دستگاه نسبت به یه Access Point بوده؛ خب هر وسیله ای برای کاری طراحی و ساخته شده و برای همون کار هم میشه ازش بهترین استفاده رو کرد.
دیگه این یه قابلیت اضافه ای هست که به مودم های ADSL اضافه کردند؛ وگرنه اون مودم ها اساسا برای سرویس دهی ADSL تعریف شده اند.

ممنون که جواب میدید.
میشه خیلی ساده بگید که دقیقا کار Access Point چیه و کار Router چیه؟
ترجیحا با مثال اگه بگید منت میذارید. چون مثلا میدونم روتر یعنی مسیریاب!

smss.exe
16-03-2014, 00:20
ممنون که جواب میدید.
میشه خیلی ساده بگید که دقیقا کار Access Point چیه و کار Router چیه؟
ترجیحا با مثال اگه بگید منت میذارید. چون مثلا میدونم روتر یعنی مسیریاب!

سلام؛ خواهش می کنم...

Access Point = به دستگاهی می گن که فقط میتونه به صورت Wireless به دستگاه ها سرویس Wi-Fi بده.
Access Router = به دستگاهی می گن که علاوه بر سرویس دهی Wireless میتونه اینترنت رو هم به دستگاه ها بده.

به عنوان مثال برای Access Point = شما میتونید یه Access Point از سری Linksys رو در نظر بگیرید؛ این دستگاه فقط میتونه که یه Access Point باشه و به دستگاه های دیگه سرویس Wireless بده؛ نمیتونه اینترنت رو هم به اونا بده (یعنی خودش کابل تلفن نمیخوره و تنظیمات مربوط به ADSL رو نمیشه روی اون انجام داد تا بتونه به خط وصل بشه و اینترنت هم به کاربرا بده)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به عنوان مثال برای Access Router = شما میتونید یه Access Router از سری Dlink در نظر بگیرید. اینا در اصل یه مودم ADSL هستند که سرویس Wireless رو هم میتونند بدند. (یعنی میشه بهشون کابل تلفن زد و تنظیمات مربوط به ADSL رو انجام داد و اونا هم به خط متصل می شن.) اما در عین حال میشه اونا رو فقط یه Access Point نگه داشت؛ یعنی تنظیمات مربوط به ADSL رو انحام ندید و فقط ازش سرویس Wireless بگیرید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

B.i.r.i.y.a
16-03-2014, 02:45
ضمن سپاس از شما؛ من یه سوال دیگه هم دارم:

فرض کنید من به دو دستگاه نیاز دارم:

یکی که اینترنت رو از خط تلفن بگیره و بصورت سیمی و بی سیم پخش کنه.
یکی دیگه برای اتصال به اولی و گسترش شبکه به نقاطی که تحت پوشش اولی نیست. (تقریبا پیاده سازی مفهوم repeater)
درضمن میخوام در همه ی شبکه هم اینترنت و هم فایل اشتراک گذاری بشه و به عبارتی همه ی سیستم های شبکه به اطلاعات همدیگه و اینترنت دسترسی داشته باشن (کاملا بصورت بی سیم).

خب! حالا پیشنهاد شما چیه؟
چی بگیرم؟
یه مودم Adsl وایرلس + یه روتر اکسس پوینت؟
یا
دو تا مودم Adsl وایرلس؟

smss.exe
16-03-2014, 05:46
سلام

پیشنهاد می کنم یه مودم Adsl وایرلس + یه روتر اکسس پوینت بگیرید.
اولا چون همون کاری که میخواید رو می تونید انجام بدید (اینترنت و شبکه و به اشتراک گذاری و....)
ثانیا یه سری تنظیمات رو فقط Access Point ها دارند (مثل نوع Connection که به یه مودم ADSL می زنند و ...)

پس بهتره یه مودم ADSL Wireless و یه Access Point بخرید.

B.i.r.i.y.a
16-03-2014, 14:27
مرسی. همین کارو میکنم.
اما یه سؤال دیگه:
برای اینکه بتونم یه روتر اکسس پوینت مثل d-link 605L رو بعنوان یه Repeater به یه مودم Wireless وصل کنم حتما باید مودم هم ویژگی WDS رو داشته باشه؟
آخه بعضی ها میگن حتما نیازی به WDS نیست و گسترش شبکه ی بیسیم با همه ی مودم های وایرلس + هر روتر اکسس پوینتی امکان پذیره.این صحت داره؟
آیا مثلا میشه با این دو دستگاه این کارو انجام داد؟ (منظورم گسترش شبکه بصورت بی سیم هست) :

D-link Router 605 L

کلا شما برای انجام این کار چه مدلهایی رو پیشنهاد میکنید؟
سقف قیمت مجموع دو دستگاه رو هم ۳۰۰ تومن درنظر بگیرید.

B.i.r.i.y.a
16-03-2014, 14:29
میخوام حتما مودم Adsl + روتر اکسس پوینتی بخرم که بتونم باهاشون شبکه رو بصورت بی سیم گسترش بدم.

smss.exe
16-03-2014, 18:19
مرسی. همین کارو میکنم.
اما یه سؤال دیگه:
برای اینکه بتونم یه روتر اکسس پوینت مثل d-link 605L رو بعنوان یه Repeater به یه مودم Wireless وصل کنم حتما باید مودم هم ویژگی WDS رو داشته باشه؟
آخه بعضی ها میگن حتما نیازی به WDS نیست و گسترش شبکه ی بیسیم با همه ی مودم های وایرلس + هر روتر اکسس پوینتی امکان پذیره.این صحت داره؟
آیا مثلا میشه با این دو دستگاه این کارو انجام داد؟ (منظورم گسترش شبکه بصورت بی سیم هست) :

D-link Router 605 L

کلا شما برای انجام این کار چه مدلهایی رو پیشنهاد میکنید؟
سقف قیمت مجموع دو دستگاه رو هم ۳۰۰ تومن درنظر بگیرید.

سلام

بله باید حتما داشته باشه؛ شاید اونا از تکنولوژی دیگه ای استفاده می کنند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
متاسفانه چون این ماههای آخری خیلی کم خرید کردم، اصلا قیمت ندارم.
این رو بهتره با یکی از گارانتی ها تماس بگیرید و از بخش فنی اونا بپرسید؛ قیمت هم از خودشون بگیرید. (گارانتی Dlink که تو ایران مشخصه، راهنمایی تلفنی هم دارند؛ من خودم چند باری ازشون پرسیدم)

B.i.r.i.y.a
16-03-2014, 19:19
مرسی. یه جا خوندم که نوشته بود wds همون wireless Bridge هست!
آیا این درسته؟
اگه این درست باشه یعنی هر مودم وایرلسی کاری که من میخوام رو انجام میده، آره؟ همشون wireless Bridge دارن دیگه! نه؟

smss.exe
16-03-2014, 22:00
مرسی. یه جا خوندم که نوشته بود wds همون wireless Bridge هست!
آیا این درسته؟
اگه این درست باشه یعنی هر مودم وایرلسی کاری که من میخوام رو انجام میده، آره؟ همشون wireless Bridge دارن دیگه! نه؟

سلام

بله؛ بهش Access Point Bridge هم میگن. ولی اسم اصلیش WDS هست. (چون اون تکنولوژی که به نام Wireless Bridge و یا AP Bridge هست برای کار دیگه ای هم مورد استفاده قرار میگیرن؛ در صورتی که WDS دقیقا فقط کارش همینه)

B.i.r.i.y.a
16-03-2014, 22:15
دوستان من بین چند مدل مختلف مودم Adsl گیر کردم لطفا منو برای انتخاب بهتر راهنمایی کنید:
tp-link td-w8968
d-link dsl-2750u
یکی میگه tp-link ها داغ میکنن و آنتن دهیشون خوب نیست و d-link ها خوبن یکی میگه tp-link ها قوی تر و حرفه ای تر هستن نسبت به d-link ها.
حرف کیو باور کنم؟!
نجاتم بدین دوستان.

B.i.r.i.y.a
18-03-2014, 15:31
اینجا که کسی ما رو راهنمایی نکرد(درمورد پست قبلی منظورمه)

خودم دلو زدم به دریا امروز رفتم یه tp-link 8968 v.2 گرفتم:)

بهرحال، از دوستانی که درمورد سایر سؤالاتم راهنماییم کردن سپاسگزارم.