PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : *** Portrait ***

Sanomas
14-03-2014, 13:49
با درود بر دوستدارن عكس و عكاسی...

در اين جستار سعی بر آن است كه تصاوير پرتره را قرار دهيم... آن‌چه را كه با دوربين خود گرفته‌ايم و يا در جايی ديده‌ايم.

قوانين:

هر كاربر می‌تواند روزانه يك پست ارسال كند.

بيشتر از 3 پرتره در هر پست قرار ندهيد.

سعی كنيد پرتره‌ای كه قرار می‌دهيد جنبه هنری داشته و از نظر تكنيكی نيز حرفی برای گفتن داشته باشد.

لطفا اندازه و حجم تصاوير تا حد امكان كم كنيد... و يا عكس اصلی به صورت لينكی فعال در عكسی كوچكتر، در پست خود قرار دهيد... به‌مانند پست دوم.

و در نهايت از قرار دادن تصاوير خلاف بر قوانين انجمن، خودداری كنيد...

با سپاس!

Sanomas
14-03-2014, 13:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ELSIN
15-03-2014, 01:40
سلام

Sanomas عزیز بنظرتون این تاپیک شبیه تاپیک های" [اختصاصی کاربران] عکسهایی که گرفتیم (پست اول مطالعه شود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) " و " بهترین عکس هایی که در طول هفتــه میبینیـم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) " نیست ؟

Sanomas
15-03-2014, 09:52
سلام بر شما، ELSIN عزيز...

بله، حق با شماست... يعنی تا حدودی. اما صرفا اين تايپيك منحصرا به "پرتره" بوده و تصاوير پرتره‌ای می‌تواند در اينجا قرار بگيرد. می‌دانيم كه پرتره نيز می‌تواند به اندازه‌ای جذاب بوده و مورد توجه قرار گيرد.

به هر حال، اگر می‌بينيد كه اين تايپيك غير ضروری است، می‌توانيد تايپيك را ببنديد.

با تشكر از شما مدير گرامی.

a.g g.a
15-03-2014, 16:43
سلام

اگه بخوایم یک تایپیک جدا برای عکاسی پرتره داشته باشیم باید یک تایپیک هم برای عکاسی ماکرو داشته باشیم و یک تایپیک هم برای منظره و ... یک زمانی یک طرح مشابه این اجرا شد ولی چون تعداد اعضای فعال این جا چندان زیاد نیست و یک سری مسائل دیگه زیاد جالب نشد بعضی از اون تایپیک ها خیلی خلوت شدن

در حال حاظر و با توجه به میزان فعالیت های کاربران این انجمن همین روال مناسب تر هست ... (البته باز هر چی مدیران بگن )

شما اگه دوست دارید اطلاعاتی درمورد این ژانر ارائه بدید توی همین تایپیک بنویسید فکر نکنم مشکلی داشته باشه و اتفاقا خیلی هم خوبه !

فقط ای کاش دورستان عزیزی که آموزش میذارن به این مسئله توجه می کردن که همه آموزش های مربوط به یک ژانر توی یک تایپیک باشن نه پراکنده تا کسانی که قصد استفاده از این اطلاعات رو دارن بهتر بتونن استفاده کنن

مثلا الآن یک آموزش پرتره هم توی این تایپیک هست : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و یکی هم این جا : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و ...

Sanomas
15-03-2014, 17:41
سلام دوباره...

a.g g.a عزيز، نظر شما هم محترم. ولی توجه داشته باشيد كه عكاسی پرتره هم در نوع خود جالب هست... من به عكاسی ماكرو علاقه دارم، ولی آشنايی چندانی با اون ندارم... از طرفی هم بايد روال انجمن و فعاليت كاربران رو هم بايد در نظر گرفت.

من تا جايی كه برای من امكان داشته باشه، تايپيك رو فعال نگه می‌دارم... پس مشكلی از اين بابت نيست.

پيشنهاد شما هم برای ادغام كردن تمام تايپيك‌های مربوط به يك موضوع اعم از پرتره، بسيار عالی است... اين مسئله نيز می‌تواند درباره ديگر موضوع‌ها مثل ماكرو هم مورد اعمال قرار گيرد. پس چه خوب می‌شد اگر تمام مسايل مربوط به پرتره به اينجا منتقل می‌شد و بحث‌ها در اين‌جا نيز مطرح می‌شد.

به هر حال از اول و آخر، نظر مديران گرامی منوط به ادامه روند تايپيك مقدم بر كاربران است...

پيروز و پاينده باشيد.

a.g g.a
16-03-2014, 00:00
سلام دوباره...

a.g g.a عزيز، نظر شما هم محترم. ولی توجه داشته باشيد كه عكاسی پرتره هم در نوع خود جالب هست... من به عكاسی ماكرو علاقه دارم، ولی آشنايی چندانی با اون ندارم... از طرفی هم بايد روال انجمن و فعاليت كاربران رو هم بايد در نظر گرفت.

من تا جايی كه برای من امكان داشته باشه، تايپيك رو فعال نگه می‌دارم... پس مشكلی از اين بابت نيست.

پيشنهاد شما هم برای ادغام كردن تمام تايپيك‌های مربوط به يك موضوع اعم از پرتره، بسيار عالی است... اين مسئله نيز می‌تواند درباره ديگر موضوع‌ها مثل ماكرو هم مورد اعمال قرار گيرد. پس چه خوب می‌شد اگر تمام مسايل مربوط به پرتره به اينجا منتقل می‌شد و بحث‌ها در اين‌جا نيز مطرح می‌شد.

به هر حال از اول و آخر، نظر مديران گرامی منوط به ادامه روند تايپيك مقدم بر كاربران است...

پيروز و پاينده باشيد.

فکر کنم متوجه منظور من نشدید

برای مثال گفتم ماکرو،کلا ما اگه بخوایم برای یک ژانر مثل پرتره تایپیک جداگانه بزنیم باید برای باقی ژانرها هم تایپیک بزنیم و تجربه نشون داده این روال برای انجمن عکاسی این جا مناسب نیست

Sanomas
16-03-2014, 00:24
بله... متوجه شدم و برای همين هم گفتم تا جايی كه در توان من باشه، (برای تايپيكی كه ايجاد كرده باشم) اين تايپيك رو فعال نگاه می‌دارم... همكاری كردن و يا نكردن بيشتر به علاقه خود كاربران بستگی داره و هيچ اجباری نيست.

هم بنا بر گفته شما لزوما نياز و يا "بايد" بر ايجاد تايپيك آن هم برای هر ژانری نيست و اين تنها بر اساس علاقه كاربران نسبت به فعاليت در آن تايپيك‌ها هست... و همان طور هم كه قبلا گفتم ادامه يافتن تايپيك تنها بر صلاح مديريت بوده و نه ما.

در هر صورت، من درخواست می‌كنم كه تايپيك تا اطلاع ثانوی بسته شود...

با سپاس از شما

masoudtr
16-03-2014, 13:02
فعلا فعالیت در انجمن عکاسی به اون حدی نیست که برای هر سبک یک تاپیک جداگانه بزنیم
این تاپیک بزودی قفل میشه
لطفا پست جدیدی نزنید