PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای مرتب کردن اتاق بهم ریخته و نامرتب (ویژه افراد کم حوصله شلخته)

erfan90ir
13-03-2014, 18:39
اتاق من شبیه این اتاقهای زیره حتی بدتر
هر موقع میخوام درستش کنم یکمی مرتب میکنم بعد خسته میشم ولش میکنم
کمکم کنید چطوری اتاقم را مرتب کنم :41:
اگه راهکاری دارین کمکم کنین آخه همه بهم میگن شلخته :n28:
روحیه ام هم زیر 0 :45:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m-530
13-03-2014, 19:22
واقعا شما چطوری تحمل میکنید اینجوری کار کنید ؟ من حتی حاضر نیستم با این وضع پشت کامپیوترم بشینم .....!

در چند مرحله مرتب سازی کنید .

اول وسایل مربوط به نوشتن (کتاب + مداد + دفتر و ... رو در یکجا جمع کنید .)

سپس گجت ها رو در یکجا جمع کنید .

بعدش خوردنی ها رو در یکجا جمع کنید .

بعد وسایل کامیپوتری رو در یکجا جمع کنید .

کمی استراحت کنید . و بعدش بیاید هر کدومو در جای مرتب خوش بزاری د. ب همین سادگی . نزدیک عید هستش مرتب بودن لذت به ادم میده که هیچ وقت فراموش نمیکنه . سعی کن هر چیزی رو برمیداری دوباره بزار مرتب سر جاش تا دوباره بهم ریختگی پیش نیاد .

pcgamer
13-03-2014, 19:43
کاره یک ربه یه شلنگ بردار بگیر به کل اتاقت همچین برق میوفته .الان یه پشه از لای کیبرد من اومد بیرون :دی

همیشه برای مرتب کردن اتاق یک سطل اشغال بزرگ بیارید هر چی که بلا استفاده هست مثل کاغذ یا پوسته چیپسو پوسته میوه و قوطی نوشابه و. که کف اتاق افتاده بندازید توش . اینکارو که بکنید میمونه تمیز کردن و گرد گیری و تمام. در کل خدا قوت . من پری روز اینکارو کردم 12 ساعت بعدش خوابیدم هنوزم خستم

باغبون
13-03-2014, 22:36
اتاق من شبیه این اتاقهای زیره حتی بدتر
کمکم کنید چطوری اتاقم را مرتب کنم :41:
اگه راهکاری دارین کمکم کنین آخه همه بهم میگن شلخته :n28:
روحیه ام هم زیر 0 :45:

این که خیلی وحشتناکه
یه پیشنهاد به جای اینکه این اتاقو در عرض یک روز مرتب کنید بهتره این کار رو در عرض یک هفته انجام بدید.
مثلا یک روز فقط همه کتابها و مجلات رو جمع کنید و تصمیم بگیرید اونو کجای اتاق قرار بدین یا چند تا قفسه برای کتاب تهیه کنید یا خودتون خلاقیت به خرج بدین یه جایی برای کتاب و مجله درست کنید
معمولا دسته بندی وسایل کوچیک سخته یک رو رو به این وسایل اختصاص بدین خوب فکر کنید چکار کنید که این حجم وسیله جای کمتری بگیره چطوری اتاق مرتب تر میشه روز سوم و...همینطور تا ایشالا روز هفتم میگید به چه اتاقی از اون به بعد دیگه نظم رو رعایت کنید و هر چیزو بعد از استفاده بلافاصله سرجای خودش قرار بدین تا دوباره اتاق بهم نریزه به همین سادگی:n06:

Atghia
14-03-2014, 16:44
یک پلاستیک زباله بردارید اول و هرچیز غیر ضروری (کاغذ باطله، جعبه وسایل ، پوست میوه و خوراکی و..) همه رو بریزید داخل پلاستیک این مرحله زود انجام میشه کلی هم در ظاهر بطور کل تاثیرگذاره بنابراین انرژیتون برای ادامه بیشتر میشه :دی
بعد فقط لباسها رو جمع کنید (تمیز ها رو یک سمت کثیف ها رو یک سمت )لباسها رو به ماشین لباسشویی یا داخل کمد انتقال بدید
بعدش کتابها رو جمع کنید و داخل قفسه بچینید
در واقع دسته بندی هنگام تمیزکردن اتاق خیلی اهمیت داره
موفق باشید

erfan90ir
14-03-2014, 16:54
از همه دوستان عزیز که دارن کمک میکنن تشکر میکنم
یک یک راهکارهاتون رو دارم انجام میدم
فکر کنم 30-40 درصد پیشرفت داشتم :n01:
اینم بگم اصلا فکرش رو نمیکردم شما به من کمک کنین قبلش پیش خودم می گفتم اگه تاپیک بزنم شما هم بهم میگین شلخته و مسخرم میکنین ولی اینطور نشد :n01:

Reza31001
14-03-2014, 17:14
تو همچین شرایطی من میام همه یا بخش زیادی از وسایل رو از اتاق خارج میکنم مثلا تمام لباسها یا تمام کاغذها و کتابها تا یکم خالی بشه و بتونم فکر کنم بعد میام از یه گوشه و تیکه تیکه شروع به چیندن میکنم
البته باید سریع کار کنید و وسایل رو مجددا بیارید داخل اتاق وگرنه صدای سایر اعضای خونه در میاد :n02:

پ ن: نمیدونم به کارت میاد یا نه ولی من همیشه دمه عید و آخر تابستون چیدمان اتاقم رو عوض میکنم
تخت رو میذارم یه گوشه دیگه، میز مطالعه یه طرف دیگه و ...
در کل حس خوبی بهم میده

soroosh_cz
14-03-2014, 17:26
داداش موقع تر و تمیز کردن، الکی غر بزن، خیلی تاثیر داره :n02: هم باعث میشه بعدا خودت کمتر بهم بریزی، هم خستگیت در میره :n09:

COD MW3
14-03-2014, 17:30

من همه مطالب رو خوندم همه دوستان صحیح میگن...اما من میگم باید مشکل شما رو ریشه یابی کنیم...

دلیل خستگی شما چیه؟ ببین ما حالا میگیم شما یا کم خونی داری یا هر چی یا .... که کاری باهاش نداریم...

اما میخوایم تو کوتاه مدت مشکلتون حل بشه..به نظرم یه ردبول یا هایپ انرژی نوش جان کنید و بعد شروع کنید به تمیز کردن اتاق

{حذف شد}

اگر بازم جواب نداد و خسته شدید ..

{حذف شد}
به نظرم یه کارگر بگیرید بهش 40 تومن بدید کل خونتون رو نه فقط اتاق شما کل خونتون رو برق میندازه...یه صبح تا شب..

کارگر دیگه حتما جواب میده ..موفق باشید

Atghia
14-03-2014, 18:36
تجویز و توصیه دارو یا آمپول اونم داروی خطرناکی که اسمش رو اوردید اصلا کار درستی نیست دوست گرامی
لطفا دیگه تکرار نشه

hossein blak
21-09-2014, 14:15
:n18:
یه کلفت خوب که هرهفته وقتی شما نیستید جمع و جور کنه و بره

ملا نصرالدین
22-09-2014, 09:03
:n18:
یه کلفت خوب که هرهفته وقتی شما نیستید جمع و جور کنه و بره

بله خدمتکار خیلی خوبه.ولی شما به چه کسی میتونی اعتماد کنی؟الان ادم به چشم های خودش هم نمیتونه اعتماد کنه.بعد چجوری میشه به یه ادم غریبه اعتماد کرد و اون رو به خونه وارد کرد؟؟؟