PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پنهان سازی و از بین بردنِ فایل‌های مهم...

MR. Garcia
10-03-2014, 04:57
درود به همگی، امیدوارم این تاپیک رو تو جای درستی زده باشم...
تو چند مورد، به کمک نیاز دارم:

1- یه تعدادی فایلِ خیلی مهم روی سیستمم دارم که می‌خوام با بیشترین حالتِ ممکن اونا رو از محافظت کنم! از پسورد گذاشتن تا پنهان کردن و...
حتی اگه شده می‌خوام چند تا متدِ مختلف رو با هم انجام بدم!
فقد می‌خوام مطمئن باشم امنیتشون 100%ـه!

2- می‌خوام یه سری اطلاعاتِ مهم دیگه رو کامل پاک کنم، بطوری که قابل ریکاوری نباشه!

3- همچنین می‌خوام همه‌ی اطلاعاتی که تا الان از روی کامپیوترم پاک کردم هم قابلِ ریکاوری نباشه!

هر روش یا نرم‌افزاری (صرفن نرم‌افزار نباشه خیلی بهتره) که می‌شناسید بهم معرفی کنید...

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-03-2014, 20:59
سلام . فایلهای مهم رو روی کامپیوتر نگه ندارین . اونها رو روی یک فلاش قفل دار مثل sandisk نگه داری کنین و بهتره یک فلاش دیگه هم برای احتیاط ازش داشته باشین . اگر فوق العاده سری هست , بهتره درایوی که اطلاعات قبلاً روی اون ذخیره بوده هم 2 بار با فایلهای به درد نخور پر و خالی بشه تا هیچ اثری ازش به جا نمونه . در ضمن روی بایوس کامپیوتر هم یک پاسوورد بسیار بزرگ و ترکیبی بذارید و برای یوزر هم همین طور . یک آنتی ویروس قوی مثل کاسپر اینترنت سیکیوریتی رو هم نصب کنین . از اون کامپیوتر برای اینترنت استفاده نکنین . هرگز فلاش دیگران رو بهش وصل نکنین . ترفندی هم هست که یک فولدر رو تبدیل به یک فایل سیستم میکنه . ترفندی هم هست که یک فولدر رو نامرئی میکنه و حتی با سرچ هم نمیشه پیداش کرد . تو گوگل بنویسید ترفند مخفی کردن فولدر فایل

ahad44
26-03-2014, 19:40
salam

mikham bebinam behtarin rahe zede ricovery kardan ax ha dar pc khanegi chie?
rahaye ziaadi bem goftam vali baziha takid kardan ke behtarin rah va asantarin rah ine : copy paste kardan az haye digar va be dard nakhor be pc va shift+delet kardan aan.goftand k in kar ro do baranjam bedam
BEHTARIN VA MOTMAEN TARIN RAHI K SHOMA PISHNAHAD MIFARMAYID CHIE?
kheily baram hayatie,mamnoon misham komakam konid
khayli mamnoon az hoselatoon va javabtoon!
pirooz bashid

MOHAMMAD_ASEMOONI
27-03-2014, 07:51
salammikham bebinam behtarin rahe zede ricovery kardan ax ha dar pc khanegi chie?rahaye ziaadi bem goftam vali baziha takid kardan ke behtarin rah va asantarin rah ine : copy paste kardan az haye digar va be dard nakhor be pc va shift+delet kardan aan.goftand k in kar ro do baranjam bedamBEHTARIN VA MOTMAEN TARIN RAHI K SHOMA PISHNAHAD MIFARMAYID CHIE?kheily baram hayatie,mamnoon misham komakam konidkhayli mamnoon az hoselatoon va javabtoon!pirooz bashid سلام . همین کاری که گفتین خوبه . اگر 3بار انجام بشه دیگه بهتره . برنامه های مخصوص این کار هم هست . نرم افزارفروشیها دارند . توی نت هم پیدا میشه .

ahad44
27-03-2014, 10:32
mamnoonam az rahnamayitoon

MR. Garcia
17-05-2014, 01:08
بهتره درایوی که اطلاعات قبلاً روی اون ذخیره بوده هم 2 بار با فایلهای به درد نخور پر و خالی بشه

یادمه نرم‌افزاری بود که فایلای بدرد نخور می‌ساخت...
کسی می‌شناسه از این نرم‌فزارا معرفی کنه؟

پ.ن.: خواستم خودم تو گوگل سرچ کنم، ولی راستش نمی‌دونستم چی باید بنویسم! :دی

*Batman*
17-05-2014, 03:26
یادمه نرم‌افزاری بود که فایلای بدرد نخور می‌ساخت...
کسی می‌شناسه از این نرم‌فزارا معرفی کنه؟
پ.ن.: خواستم خودم تو گوگل سرچ کنم، ولی راستش نمی‌دونستم چی باید بنویسم! :دی

برنامه های Wiper اصولاً Overwrite انجام میدن.برای نمونه میتونید از CCleaner استفاده کنید.
برای محافظت از فایلهای مهم هم TrueCrypt انتخاب خوبیه.