PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل هارد

mdla
09-03-2014, 22:29
سلام به دوستان خواهش ميكنم كمكم كنيد!!
من ي هارد 3 ترابايت وسترن خريدم وقتي ميبندمش روي سيستم فقط 762 گيگ رو ميشناسه
مشخصات سيستم
cpu:core2dou 7300
ram:2gb
mb:asus p5ql pro
windows:XP
ميشه مشكل از سيستمم باشه يعني هارد رو ساپورت نكنه؟يا اينكه هارد مشكل داره چون با پارتيشن مجيك هم نتونستم پارتيشن بنديش كنم

:n03:

:n28:

vissoto
09-03-2014, 22:35
وارد disk managment شوید.با راست کلیک بر روی my computer و انتخاب manage)
همه پارتیشن های این هارد راdelete نمایید.
بر روی نام این هارد(3ترا)راست کلیک نمایید و به جای MBRبه صورت GPT شناسایی کنید.

برای پارتیشن بندی از نرم افزار زیر استفاده کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر مشکل حل نشد یک عکس از disk managment این جاقرار دهید تا اساتید راهنمایی کنند.

ata.royalfalcon
09-03-2014, 22:58
همانطوریکه در پست بالا هم اشاره شد برای اینکه بتونید از حداکثر حجم استفاده کنید میبایستی بصورت GPTد، Initialized شود .

متاسفانه win xp دارید که به هیچ عنوان GPT را پشتیبانی نمیکند . توصیه میکنم از win7 استفاده کنید .

mdla
10-03-2014, 13:37
پس به نظز شما win 7 نصب کنم؟
من با گارانتیش تماس گرفتم بهم گفتن که باید سیستم شما 64 بیت باشه .با این تفاسیر من نمیتونم از win xp استفاده کنم.
به نظر شما هارد هیچ مشکلی نداره و مشکل من حل میشه؟اگه بخوام ازش به عنوان هارد جانبی استفاده کنم بازم همین مشکل موندگاره؟

ata.royalfalcon
10-03-2014, 14:00
پس به نظز شما win 7 نصب کنم؟
من با گارانتیش تماس گرفتم بهم گفتن که باید سیستم شما 64 بیت باشه .با این تفاسیر من نمیتونم از win xp استفاده کنم.
به نظر شما هارد هیچ مشکلی نداره و مشکل من حل میشه؟اگه بخوام ازش به عنوان هارد جانبی استفاده کنم بازم همین مشکل موندگاره؟

اگر ميخواهيد روي هاردهاي GPT ويندوز نصب كنيد پس نه تنها ويندوز بايد 64bit باشد بلكه سيستم uefi داشته باشد . به هر حال ويندوز xp از هارد ديسكهاي GPT پشتيباني نميكند .
هارد ديسك شما مشكلي نداره . مشكل از طرف سيستم عاملي كه استفاده ميكنيد و اينكه بايد آنرا GPT كنيد .

mdla
10-03-2014, 21:17
دوست عزيز سيستم uefi چي هست؟چطور ميشه فهميد سيستمم اون رو داره يا نه؟

ata.royalfalcon
10-03-2014, 22:01
دوست عزيز سيستم uefi چي هست؟چطور ميشه فهميد سيستمم اون رو داره يا نه؟

مادربردتان که P5QL PRO هست از UEFI پشتیبانی نمیکند .

mdla
10-03-2014, 22:06
دوست عزيز من در سايتي مطالعه كردم uefi در مادربردهاي asus به نام express gate شناخته شده كه در مادربرد سيستم من وجود داره شما مطمئن هستي كه پشتيباني نميكنه؟

afshin b
10-03-2014, 22:21
دوست عزيز من در سايتي مطالعه كردم uefi در مادربردهاي asus به نام express gate شناخته شده كه در مادربرد سيستم من وجود داره شما مطمئن هستي كه پشتيباني نميكنه؟

من یه لپتاپ ایسوس داشتم و express gate یه برنامه ای بود که بعد نصبش می تونستیم بدون وارد شدن به سیستم عامل، وارد یه محیط ساده ای برای یسری کارای ابتدایی شد. پس فکر نکنم به uefi ربطی داشته باشه.

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

EhsanCPU
10-03-2014, 22:22

دوست عزیز Express Gate در مادربورد شما مربوط به اتصال سریع به اینترنت قبل از ورود به محیط ویندوزه
در مادربوردهایی که از UEFI پشتیبانی میکن محیط DOS بایوس اونها محیطی گرافیکی مثل ویندوزه که توی اون از ماوس هم میشه استفاده کرد ...

mdla
10-03-2014, 22:28
اين عين متني هست كه توي سايت خوندم:در حال حاضر شرکت‌هاي مختلف از نام‌هاي دلخواه براي UEFI استفاده مي‌کنند، مثلاً شرکت ASUS آن را Express Gate‌ مي‌نامد و شرکت MSI نيز آن را Click BIOS معرفي مي‌کند. جالب اينکه هر يک از اين شرکت‌ها UEFI خود را با امکانات متفاوتي عرضه کرده‌اند و به خوبي روشن است که فعلاً از استاندارد يکساني پيروي نمي‌کنند.
حالا نميدونم مادربرد من داره يا نه؟

mdla
10-03-2014, 22:30
دوست عزيز تو محيطي كه خودم ديدم موس هم كار ميكنه!تو اون محيطي كه شما ميفرماييد چه كارهايي ميشه انجام داد؟

EhsanCPU
10-03-2014, 22:47
دوست عزيز تو محيطي كه خودم ديدم موس هم كار ميكنه!تو اون محيطي كه شما ميفرماييد چه كارهايي ميشه انجام داد؟

منظورم محیط DOS بایوس هست محیطی که فرکانس پردازنده و رم و خیلی تنظیمهای پیشرفته سیستم در اون انجام میشه ...
مادربوردهایی که از UEFI پشتیبانی میکن محیط DOS بایوس اونها محیطی گرافیکی مثل ویندوزه که توی اون از ماوس هم میشه استفاده کرد ...

mdla
22-03-2014, 14:01
با تشکر از شما اگه من بخوام از هارد 3 ترابایت به عنوان هارد جانبی استفاده کنم و بازم بااین مشکل روبرو میشم؟چون غیر از هارد 3ترا یه هارد 1تراابایت هم دارم!
اگه راهنماییم کنید ممنونتون میشم

ata.royalfalcon
22-03-2014, 14:16
با تشکر از شما اگه من بخوام از هارد 3 ترابایت به عنوان هارد جانبی استفاده کنم و بازم بااین مشکل روبرو میشم؟چون غیر از هارد 3ترا یه هارد 1تراابایت هم دارم!
اگه راهنماییم کنید ممنونتون میشم

اگر منظور شما این باشه که هارد 3TB بعنوان هارد دوم سیستم باشد ؛ امکانپذیر هست و نیازی هم نیست که سیستمتان از UEFI پشتیبانی کند (چون قصد نصب ویندوز روی آنرا ندارید) ولی به هر حال برای دسترسی به حداکثر حجم باید بصورت GPT باشد و همانطوریکه قبلاً هم گفته شد win xp از هارد دیسکهایی که بصورت GPTد، Initialize شده اند پشتیبانی نمیکند .

mdla
22-03-2014, 15:29
واقعا" ازتون ممنونم اگه هاردو به صررت gtp تبدیل کنم دوباره میشه به صورت mbr برگردوند یا نه؟